Půjčka ihned | VímVíc.cz

Půjčka ihned

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Zonky půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 750 000 Kč
Splatnost:  12 - 84 měsíců
Úrok:  od 2,99 %
RPSN:  od 3,64 %
Mám zájem
 • Zonky půjčka je od skutečných lidí a investorů
 • úrok je zpravidla nižší než při bankovní půjčce
 • Zonky zprostředkovává také investice
 • snadné a rychlé vyřízení online
Provident půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  16 000 - 170 000 Kč
Splatnost:  4 - 48 měsíců
Úrok:  od 6,2 %
RPSN:  od 22,37 %
Mám zájem
 • bezúčelová půjčka až do 170 000 korun
 • první půjčka až 16 000 korun zdarma
 • garance celkové ceny
 • možnost pojištění proti neschopnosti splácet
Kamali půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • rychlá bezpečná půjčka od Home Credit
 • první půjčka při včasném splacení zdarma
 • možnost rozložení až na 10 splátek za poplatek
 • splatnost půjčky vždy jen v pracovní den
Hello bank! půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 1 000 000 Kč
Splatnost:  6 - 120 měsíců
Úrok:  od 4,69 %
RPSN:  od 4,69 %
Mám zájem
 • Půjčky a úvěry pro každého a na cokoliv do 1 000 000 korun
 • Bez poplatků za sjednání a vedení půjčky
 • Předčasné splacení zdarma
 • Jednoduché sjednání online

Rychlost je symbolem dnešní doby. Klienti bankovních i nebankovních institucí nechtějí čekat a proto si vybírají ty nejrychlejší produkty, tedy i půjčky ihned. Velmi často se stává, že klient v momentě, kdy shání půjčku, na peníze doopravdy spěchá a potřebuje je co nejrychleji, volí tedy produkt, který bude mít co nejrychleji na svém bankovním účtu. Kde může klient sehnat půjčku ihned, jaké jsou podmínky jejího získání a za jak dlouho může mít klient peníze na účtě? Jaké jsou výhody a nevýhody půjček ihned?

Půjčka ihned

Pro půjčku ihned je typické vyřízení online z pohodlí domova. Pokud klient na peníze spěchá, raději úvěr vyřídí doma za svým počítačem, netouží po cestě do banky či jiné nebankovní instituce. Jedná se velice často o bezúčelovou půjčku v různé výši. Od několika tisíců do řádů statisíců. Stejně tak se liší doba splácení. Pro všechny z těchto půjček ale platí jednoduché a především rychlé vyřízení, které může proběhnout skrze internet, telefon nebo přímo na pobočce.

Nejtypičtější je zažádání o půjčku online skrze úvěrovou kalkulačku, kde si klient navolí výšku půjčky a dobu splácení. Kalkulačka automaticky obvykle také vygeneruje podmínky půjčky. Pokud s nimi klient souhlasí, může hned zažádat o půjčku. Peníze může mít do několika minut na svém účtu.

Výhody půjčky ihned

Půjčky ihned má klient na svém bankovním účtě ještě v den schválení půjčky, někdy až následující, podle banky klienta. V reklamě na půjčku ihned si klient obvykle přečte, že se jedná o online půjčku ihned na účet do 15 minut. Obvykle takto tyto půjčky doopravdy fungují. Klient vyplní své soukromé údaje, pošle kopii svého občanského průkazu, kopii druhého dokladu a většinou také výpisy z bankovního účtu, které dokazují pravidelný měsíční příjem.

Poskytovatel půjčky zkontroluje údaje, zjistí platební bonitu klienta a pokud jsou všechny podklady v pořádku, nic nebrání schválení půjčky a odeslání peněz na účet. Klient elektronicky podepíše smlouvu a zprostředkovatel na jeho účet poté odešle finance. Některé nebankovní instituce poskytují také hotovostní peníze, kdy obchodní zástupce finanční společnosti přijde domů ke klientovi, sepíše s ním všechny potřebné dokumenty a poté mu peníze vyplatí tzv. na ruku.

Nevýhody půjčky ihned

Pokud klient zvolí jinou, než bankovní instituci, může se stát, že půjčka nebude výhodná. Vždy je nutné si důkladně pročíst smluvní podmínky a všechny poznámky pod čarou. U půjček ihned je důležitá výše měsíční splátky, doba splácení a také celkové RPSN půjčky, které určuje celkovou výhodnost nebo nevýhodnost půjčky. Dále by klienta měly zajímat podmínky předčasného splacení půjčky a co se stane v případě, že by nemohl zaplatit splátku. Mnoho finančních institucí nabízí například možnost připojištění úvěru.

Obecně ale platí, že bankovní instituce nabízejí výhodnější smluvní podmínky oproti nebankovním institucím.

Kdo nejčastěji využívá služeb půjčky ihned?

Jak už tomu název napovídá, půjčka ihned je rychlá. Klient obvykle potřebuje finance co nejdříve, například v těžké životní situaci, kdy ztratil zaměstnání, rozbil se mu nějaký elektrospotřebič či se mu sešlo více plateb najednou. Tyto půjčky jsou většinou k vyřízení online, klient tedy ušetří i čas a půjčku si vyřídí z pohodlí svého domova.

Velmi oblíbené jsou také krátkodobé půjčky ihned, které nabízejí výhodnější RPSN. Tyto půjčky jsou obvykle nižší částky, v řádech několika tisících, maximálně desetitisících. Tyto půjčky mají obvykle splatnost 30 dní a klient zaplatí vypůjčenou částku spolu s poplatkem za vyřízení půjčky.

Vždy by se měl klient zamyslet nad tím, zda půjčku doopravdy potřebuje a zda neexistuje jiná možnost, jak se z finančních problémů dostat bez využití služeb finanční instituce. Je potřeba myslet na budoucnost, kdy klienta půjčka zatíží v dalších měsících, někdy i letech.

Půjčka ihned - kdo ji nabízí?

Půjčka ihned má několik výhod. Kromě rychlosti a bezúčelovosti je to také stále rozšiřující se nabídka. S půjčkami ihned přichází nejen nebankovní společnosti, ale také bankovní instituce. Zažádat si o půjčku ihned v různé výši může klient například u Air Bank, České spořitelny, Ferratum, aj.

Další finanční instituce, v jejichž nabídce klienti naleznou půjčky ihned, jsou například: