Mikropůjčky | VímVíc.cz

Mikropůjčky

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Zonky půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 750 000 Kč
Splatnost:  12 - 84 měsíců
Úrok:  od 2,99 %
RPSN:  od 3,64 %
Mám zájem
 • Zonky půjčka je od skutečných lidí a investorů
 • úrok je zpravidla nižší než při bankovní půjčce
 • Zonky zprostředkovává také investice
 • snadné a rychlé vyřízení online
Půjčka Cofidis Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 500 000 Kč
Splatnost:  12 - 90 měsíců
Úrok:  od 4,49 %
RPSN:  od 4,58 %
Mám zájem
 • mezinárodní společnost pohybující se v oblasti nebankovních půjček a konsolidace půjček
 • garance výhodnějšího úroku
 • konsolidace půjček
 • nákup zboží na splátky
 • vše klienti vyřídí online z pohodlí domova
Zaplo půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 30 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • mikropůjčky a krátkodobé úvěry
 • první půjčka zdarma
 • bezúčelově a bez jištění
 • online z pohodlí domova
 • peníze na účtu do několika minut
Ferratum Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  2 500 - 80 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • půjčka od 2 500 Kč do 80 000 Kč
 • první splátka za 30 dnů, poté už jen minimální splátky
 • možnost Platebních prázdnin či změny data splatnosti
 • peníze na účtu během 24 hodin

Každý se může snadno dostat do potíží, kdy se během měsíce objeví nečekaný výdaj, který může způsobit problémy do další výplaty. V takových chvílích lidé často využívají možností mikropůjček. Co jsou to mikropůjčky a na jaké bázi fungují? Nabízí je bankovní nebo nebankovní instituce? Dají se vyřídit online? Jsou mikropůjčky doopravdy řešením dané situace?

Mikropůjčka

Typickými znaky mikropůjček je především nízký úvěrový rámec a krátká doba splatnosti. Jedná se především o půjčky v řádech několika tisíc, maximální hodnoty většinou 30 000 Kč. Doba splatností se pohybuje od jednoho měsíce do maximálně čtyř měsíců.

Pro mikropůjčky je dále typické, že jsou v nabídce především nebankovních společností a klient je sjedná online z domova. Vynikají také svou rychlostí. Tím, že jsou uzpůsobeny na to, aby řešily aktuální a akutní problémy, jejich vyřízení trvá několik minut a během jednoho dne může mít klient peníze na účtu. Na tento typ půjček dosáhnou z pravidla i více rizikoví klienti, kteří mají například negativní záznam v registru dlužníků.

Mikropůjčky před výplatou

Mikropůjčky před výplatou jsou nejčastěji doménou nebankovních společností, kdy se tyto společnosti snaží chytrou reklamou nalákat nové klienty. Jak tato chytrá reklama probíhá? Úvěrová společnost nabídne novému klientovi možnost vzít si první půjčku zdarma bez poplatků. V tomto případě by mohla být mikropůjčka před výplatou výhodná. Společnost ale touto nabídkou první půjčky zdarma automaticky počítá s tím, že si klient bude muset vzít další půjčku, která už ale bude s poplatkem a úročena.

Tato mikropůjčka před výplatou se ale pouze jeví jako výhodná, zdarma a bezpečná, protože v momentě, kdy by klient nesplatil půjčku v určený termín, naskakují penále a výše pokut za pozdní splacení úvěru mohou být markantní. Tyto nebankovní společnosti nabízející mikropůjčky před výplatou od klienta budou poté dlužnou částku vymáhat, i s pokutami za porušení smluvních podmínek a nesplacení úvěru.

Klient, který se rozhodne využít služeb mikropůjček před výplatou, si musí být tedy maximálně jistý, že bude schopný vypůjčenou částku splatit. Poté je důležité, aby klient využil služeb této mikropůjčky pouze jednou a jen z velmi vážných důvodů a aby ho nenapadlo nastoupit do nezastavitelného kolotoče, kdy si bude půjčovat každý měsíc a nikdy se tak ze své zadluženosti nedostane.

Co je potřeba k vyřízení mikropůjčky?

Ve většině případů nebankovní společnosti působí pouze online a klient si vše vyřídí na pár kliknutí z pohodlí svého domova. Obvykle k získání mikropůjčky postačí pouze doklad totožnosti a bankovní účet u jedné z českých bank. U mikropůjček v nižší výši a s krátkou dobou splatnosti mají šanci i klienti, kteří mají záznamy v registrech dlužníků. Jedná se o mikropůjčky, které mají splatnost většinou 1 měsíc.

Výhody mikropůjček

Kromě toho, že se jedná o velice rychlé půjčky, kterých může využít téměř každý, velká část ze společností nabízí první půjčky zdarma. To znamená, že klient neplatí nic za sjednání půjčky a kolik si půjčí, tolik vrátí. Výše půjčky bývá omezená a jedná se o jednorázové nabídky. První půjčku zdarma nabízí více nebankovních společností. Další nabídky těchto mikropůjček už nebývají tolik výhodné, a proto je třeba řádně zvážit a spočítat si, kolik bude půjčka ve výsledku stát.

Konsolidace mikropůjček

Konsolidace mikropůjček není většinou možná, protože mikropůjčky se splatností například 1 měsíc nelze konsolidovat, protože musí být do jednoho měsíce splaceny. V případě krátkodobých půjček je konsolidace možná.

V jakém případě využít služeb mikropůjčky?

Klient musí myslet na skutečnost, že bude muset svou mikropůjčku do 30ti dní zase splatit. V daný okamžik, kdy se klient dostal do finančních potíží, mikropůjčka nabízí ideální řešení a klient si tak například může ihned koupit novou pračku. Je ale potřeba myslet na to, že za měsíc bude mít stejné výdaje jako tento měsíc, plus ale bude muset splatit vypůjčených 10 000 Kč.

Pro mikropůjčky se nejčastěji rozhodnou klienti, kteří mají negativní zápis v registrech dlužníků a bankovní a další úvěrové společnosti jim nemohou pomoct. Jednou může mikropůjčka klienta zachránit a výrazně mu pomoct. Při opakovaném čerpání se ale může klient dostat do začarovaného kruhu a může se zadlužit způsobem, který končí například exekucí a dalšími, mnohem většími, finančními problémy.

Pokud existuje možnost, určitě je výhodnější, když si klient nechá pomoct od bankovní společnosti, kde například zvolí úvěr s okamžitou možností doplacení úvěru. Bankovní společnosti většinou nabízejí mnohem výhodnější a serióznější smluvní podmínky.

Mikropůjčky nabídka

Na českém trhu půjček najdete několik společností, které nabízejí nízké mikropůjčky. Patří sem například: Provident mikropůjčka, Razdvapůjčka.cz mikropůjčka, Kamali mikropůjčka nebo Zaplo.cz mikropůjčka, aj.