#HR večer | VímVíc.cz

Rádi byste se dozvěděli zajímavosti a novinky ze světa HR, přiučili se něco nového, či získali nové kontakty a přátele? Přihlaste se na naše HR Večery, které jsou pravidelně pořádány od roku 2018 a těší se velké oblibě.

Chci se přihlásit na další HR večer!

Co je HR večer?

HR Večery se konají přibližně jednou za měsíc ve večerních hodinách a jsou pořádány pro firemní pracovníky z oboru HR. Během těchto večerů si můžete poslechnout přednášky od zajímavých hostů, které pečlivě vybíráme, a kteří jsou špičkami ve svém oboru. Po každé přednášce následuje networkingová část, kdy máte prostor popovídat si s ostatními účastníky, dát si skleničku Prosecca a občerstvit se vynikajícím jídlem.

1. HR Večer

Náš první HR Večer proběhl na téma Trendy v HR a motivovanost zaměstnanců. Naším přednášejícím hostem byla Zuzana Al Tajjarová, HR Consultant firmy Aon, která si jako klíčové téma zvolila Trendy v HR a motivovanost zaměstnanců. Druhým přednášejícím byl Jan Pospíšil, Project Manager VímVíc, který mluvil o hodnocení zaměstnavatelů ze strany zaměstnanců.

První HR večer VímVíc

2. HR Večer

Pro druhý HR Večer jsme zvolili téma Interní komunikace od A do Z. Jako první vystoupil Ivan Tučník ze společnosti Asahi Breweries Group (Plzeňský Prazdroj). Ve své přednášce vyzdvihl roli CEO, který doslova jako blogger informuje všechny zaměstnance o aktuálním dění ve společnosti. Naším druhým hostem byla Viera Uríková ze společnosti Kaufland. Tato společnost má dvacet tisíc zaměstnanců, a tak se může zdát, že interní komunikace je velmi těžká. Viera nám ale prozradila, že díky komunikačním poradcům, kteří řeší pracovní i osobní potíže uvnitř společnosti a vydávání firemního časopisu, to zvládají velmi dobře.

Hr večer #9

3. HR Večer

Na téma Nástroje a techniky talent sourcingu v roce 2018 zde promluvili hosté Josef Kadlec ze společnosti GoodCall, Lucie Štěpánková a Barbora Zachová z SRTV. Josef se zaměřil především na efektivní vyhledávání vhodných uchazečů a způsob, jak správně s kandidátem jednat. V souvislostí s rychlím jednáním se pozastavil nad roboty, kteří reagují na uchazečovu zprávu okamžitě, tedy i v noci. Lucka a Bára svou prezentaci zaměřily na propagaci eventů mezi IT komunitou ve společnosti. Sdělily nám také pár rad, jak komunikovat se zaměstnanci.

REPORT z HR večera #7 – Trendy ve firemním vzdělávání

4. HR Večer

V pořadí již čtvrtý HR Večer měl název Šíření vize napříč firmou. V první části večera zde vystoupil Jakub Štěpánek ze společnosti Möbelix. Jakub nám v první části své prezentace představil interní vizi společnosti s jasným heslem "jednoduše (za)žít", v té druhé zdůraznil tři hlavní aspekty úspěchu - pozornost, pochvala a pozitivní nálada. Ve druhé části večera vystoupil Ctirad Nedbálek z Aholdu, který představit způsob šíření vize ve společnosti, která má více než sedmnáct tisíc zaměstnanců napříč celou republikou.

REPORT z HR večera #7 – Trendy ve firemním vzdělávání

5. HR Večer

Pro poslední HR Večer roku 2018 bylo zvoleno téma Práce s náborovou databází v praxi. Zdeněk Bajer ze společnosti Datacruit hovořil o systémech využívaných mezi recruitery a o tzv. candidate experience, tedy zkušenosti kandidáta s celým přijímacím procesem. Večer uzavřela dvojice Nikola Fečaninová a Veronika Múčková ze společnosti Deloitte, které hovořily o užívání systému ATS v praxi a vyzdvihly především jeho schopnost práce v rámci nových pravidel spojených s GDPR.

Report z HR večera #7 – Trendy ve firemním vzdělávání

6. HR Večer

Pro první HR Večer v roce 2019 byl zvolen název Roční hodnocení výkonu zaměstnanců a proběhla zde malá změna. Místo toho, aby si přednášející sami vybrali, na jaká témata budou konkrétně hovořit, věnovali jsme se tentokrát pouze jednomu tématu. Bylo zajímavé poslouchat tři přednášející, každého s odlišným přístupem k danému tématu. Prvním přednášejícím byl David Škorňa z Ministerstva pro místní rozvoj, druhým Jenůfa Pecháčková ze společnosti Zentiva a třetím Marta Nesbitt z Amazonu.

REPORT z HR večera #7 – Trendy ve firemním vzdělávání

7. HR Večer

Sedmý HR Večer proběhl na téma Trendy ve firemním vzdělávání. Velikou novinkou byla spolupráce se společností Top Vision. Top Vision patří mezi přední firmy ve vzdělávání zaměstnanců a spolupráce s ní byla pro nás ve VímVíc velmi plodná. Večerem provázel Tomáš Langer, CEO ve společnosti Firemní vzdělávání, který si v rámci svého workshopu vybral jako klíčová témata hybridní učení, learning design a gamifikaci. Druhým lektorem byla Svatava Dohnalová ze společnosti TOP Vision, která se ve své přednášce zaměřila především na problémy, s nimiž se v současnosti firmy setkávají, konkrétně technologický boom, který přináší stále novější technologie a vyžaduje, aby je byli lidé schopni funkčně používat a bez problémů je začleňovat do osobního života. Chtěli jsme, aby tento večer byl co nejvíce interaktivní, proto účastníci používali aplikaci Mentimeter, která umožňuje anonymně vyjádřit vlastní názory nebo hlasovat.

První HR večer VímVíc

8. HR Večer

Osmému HR Večeru bylo věnováno téma Back to Basics. Jindřich Krásný ze společnosti ERA a.s. si pro nás připravil prezentaci na téma Jak (ne)dělat recruitment. Jindřich nám řekl, že pojímá Human Resources spíše jako Human Relations, tedy jako mezilidské vztahy. Dále zdůraznil důležitost networkingu a nepřetržitého budování sítě kontaktů. David Havelec ze společnosti Faurecia, který vystoupil jako druhý přednášející, si pro nás připravil zajímavou přednášku na téma Recruitment není raketová věda a zaměřil se v ní především na budování osobní značky recruitera během pohovoru.

Hr večer #9

9. HR Večer

Během tohoto večera na téma Jak najít a zaujmout ajťáky jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací, které lze uplatnit nejen při náboru IT specialistů. Náš první přednášející Jiří Herodek nám sdělil, kterých 10 neobvyklých zdrojů používá při hledání nových kandidátů, když Facebook, LinkedIn a Twitter selžou. Zdroje, které nám Jirka doporučil, nejsou příliš známé, což nám potvrdili i ti, kteří si přednášku přišli poslechnout, a proto si můžete být jisti, že tyto kandidáty jen tak někdo jiný nenajde. Po Jirkovi vystoupila Zdena Krejčíková, která získala cenu Recruiter roku 2018. Během Zdenčiny přednášky na téma Recruitment je o emocích jsme se dozvěděli, jak oslovit kandidáty, jak provádět transparentní výběrové řízení a proč bychom neměli zapomínat na bývalé zaměstnance.

Chci se přihlásit na další HR večer!

Věříme, že pro Vás budou naše HR Večery přínosné a již teď se těšíme na viděnou,

Tým VímVíc