VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Ze zákoníku práce: na co máte právo při odchodu z pozice šéfa

15. 10. 2018

Jiná firma, vlastní byznys, nespokojenost zaměstnavatele nebo prostě čas jít dál. Pro obyčejného zaměstnance složitá situace, jenže vy jste šéf. Výhody jako roční příjem za konkurenční doložku, či nové pracovní místo. Díky několika paragrafům ze zákoníku práce nemusí být vaše budoucnost vůbec zlá.

Přečíst článek

Věčné téma životopis: co a proč v resumé raději neuvádět

15. 10. 2018

Chystáte se změnit práci a zasíláte zaměstnavateli váš životopis? Některé informace je dobré neuvádět, kvůli předsudkům mohou způsobit více škody než užitku. Jaké informace to jsou, jak můžete na pohovoru zaujmout a jaké otázky nejspíše uslyšíte?

Přečíst článek

Jaké benefity jsou cool mezi zaměstnanci?

12. 10. 2018

Firmy si tak trochu lámou hlavu, čím překvapit své zaměstnance, aby byli v práci spokojení a k firmě loajální. Stravenky, homeoffice a multisport karta už dnes nikoho neohromí, jelikož se to bere jako standard. Podívejte se, co nás inspirovalo u jiných firem.

Přečíst článek

Myšlení personalisty: Co rozhoduje o úspěchu při pohovoru

12. 10. 2018

Jak se připravit na pracovní pohovor a na co si dát před i během výběrového řízení pozor? Přinášíme vám několik tipů a rad, které mohou rozhodnout o vašem úspěchu při pohovoru.

Přečíst článek

Slevy na daních pro studenty: Poradíme vám, jak ušetřit

11. 10. 2018

Zákony se mění každý rok a vy možná pátráte po tom, jakých slev můžete jako studenti v roce 2018 využít. Tento článek vám pomůže i v případě, že pro zaměstnavatele nepracujete od začátku roku. V jakém rozsahu pak můžete o vratku daně zažádat a jak tedy na daních ušetřit?

Přečíst článek

Fluktuace Čechů v práci roste. Co říkají personální agentury?

10. 10. 2018

Nové výsledky průzkumu ukazují, že fluktuace zaměstnanců nabývá vysokých čísel. Kdo se spíše rozhodne pro změnu a kdo je naopak loajální? Co je pro nás rozhodující při změně zaměstnání a je teď vhodná doba k tomu práci změnit?

Přečíst článek

Jak na teambuilding aneb čeho se na firemní akci vyvarovat

09. 10. 2018

Teambuildingy jsou vesměs mezi zaměstnanci oblíbené. Jak se ale přesto vyhnout otráveným účastníkům a co může udělat firemní akci nezapomenutelnou, když její výběr padne na vás? Také o tom, čeho se raději na firemní akci vyvarovat, abyste se druhý den nemuseli bát přijít do práce, se dočtete níže.

Přečíst článek

Tipy, jak vyjednávat s personalistou o platu

09. 10. 2018

Při pohovoru často nastane situace, kdy se vás personalista zeptá, jaký byste si představovali plat. S cizími lidmi o penězích mluví rád jen málokdo. A to i v situaci, kdy bude mít vyřčená částka vliv na životní úroveň. Jak se zachovat, když s vaším návrhem zaměstnavatel nesouhlasí, a kam až ustoupit?

Přečíst článek

Co dělat, když si hledáte jinou práci a šéf se to doslechne?

08. 10. 2018

Pokud se chystáte na změnu zaměstnání a k vašemu nadřízenému se to donese dřív, než jste mu to osobně řekli, je to ošemetná situace. Pokud nastane, je potřeba z ní nějak vybruslit. Rozhodně se vyplatí mluvit pravdu a jednat korektně. Možná, že vás místo kázání o loajalitě čeká zvýšení platu nebo zlepšení podmínek.

Přečíst článek

Nevyšel vám pracovní pohovor? Co pro příště změnit

05. 10. 2018

Je přirozené, že se člověk cítí zklamaně, když mu po pohovoru přijde zamítavá odpověď. Podobné je to s každým neúspěchem. Je však důležité se ze svých nezdarů poučit. Utápění se v sebelítosti bez sebereflexe ničemu nepomůže. A navíc fakt, že vás zaměstnavatel, u kterého jste se ucházeli o práci, nepřijal, možná ani není vaše vina.

Přečíst článek