Kariérní tipy

Jízdné zdarma? Do budoucna sleva 75 % pro studenty a důchodce

23. 03. 2018

Začátkem letošního června by měla začít platit sleva na jízdném pro studenty a důchodce. Díky tomu by cestující s platným průkazem studenta nebo důchodce měli dostávat slevu 75 %.

Přečíst článek

Marketing Facebooku: Co všechno o nás ve Facebooku ví?

23. 03. 2018

V souvislosti s nedávným únikem osobních dat 50 milionů uživatelů vyvstalo mnoho otázek. Co všechno o nás Facebook ví? A jak je to s citlivými údaji?

Přečíst článek

Dohoda o rozvázání pracovního poměru aneb Jak rychle ukončit zaměstnání

23. 03. 2018

Pokud chcete skončit v zaměstnání a potřebujete odejít dříve než po uplynutí výpovědní lhůty, je tu ještě jedna možnost. Jmenujete se to dohoda o rozvázání pracovního poměru a skutečně se může hodit. S výpovědí dohodou to ale není jen tak.

Přečíst článek

Smrt zaměstnance: Jak je to s nevyplacenou mzdou?

22. 03. 2018

Když zemře nějaký zaměstnanec, je logické, že pracovní poměr je ukončen. Zůstává ale otázkou, jak je to s poslední výplatou nebo vyplacením nemocenské. Zároveň můžou zesnulému zůstat i nějaké pohledávky vůči zaměstnavateli. V našem článku vám poradíme, jak v takových situacích postupovat.

Přečíst článek

Jak ušetřit za léky? Rok 2018 bude příznivý

22. 03. 2018

Nebaví vás platit za léky zbytečně vysoké částky? Existují způsoby, jak na nákupu v lékárně nějakou tu korunu ušetřit. Od roku 2018 se navíc zavádí v oblasti prodeje léčiv inovace, které vám také pomohou ušetřit.

Přečíst článek