Dluh u zaměstnavatele: Jaká může být srážka ze mzdy?

21. 11. 2018

Nehody se stávají a škody vznikají. Pokud v zaměstnání vytvoříte dluh, projeví se to na vaší mzdě. O základní potřeby se bát nemusíte, o bonusy už ale ano.

Přečíst článek

Srovnání platů mužů a žen: Průměrná mzda se stále hodně liší

20. 11. 2018

Průměrná mzda žen a mužů se stále hodně liší. Situace se příliš nezlepšuje, v některých odvětvích je dokonce horší. O kolik méně pobírají ženy a čím je to způsobené? Existují řešení, která by mohla současnou situaci změnit?

Přečíst článek

Jak a na co vydělávají na brigádách čeští studenti

19. 11. 2018

Velké množství Čechů si při studiu přivydělává. Pracujících studentů je dokonce podstatně více, než tomu bylo u generace jejich rodičů. Kolik je to přesně procent? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak a na čem lze ušetřit.

Přečíst článek

Výše mzdy? Pro generaci Z není vůbec rozhodující

16. 11. 2018

Pro generaci Z přestává být, v porovnání s jejich rodiči a prarodiči, rozhodující výše mzdy. Co je pro mileniály opravdu důležité? Kvůli čemu jsou ochotni změnit zaměstnavatele? A má u nich větší šanci společensky odpovědná firma?

Přečíst článek

Dobrovolnictví Čechy neláká. Ochota stoupá s vidinou placeného volna

16. 11. 2018

Zapojujete se do dobrovolnictví v rámci svého volného času? Pak na sebe můžete být patřičně hrdí. Jaké výsledky vzešly z globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad? A zapojilo by se dobrovolnictví více Čechů, kdyby dostali placené volno?

Přečíst článek

Češi dostávají přidáno, přesto hledají lepší nabídky práce

15. 11. 2018

Češi dostali minulý rok přidáno. Velké procento z nich ale stále kouká po nabídkách práce. Co zaměstnance donutí ke změně zaměstnání? Správný manažer by měl rozeznat, v jakém okamžiku zaměstnanec ztrácí motivaci. Co je největším benefitem pro ženy, vysokoškoláky a muže?

Přečíst článek

Mobbing a bossing: jak reagovat na šikanu na pracovišti

14. 11. 2018

Mobbing a bossing jsou formy šikany na pracovišti, které mají mnoho podob. Jedná se o běžnou situaci a co vede lidi k takovému chování? Následky mohou být nedozírné. Jak na šikanu na pracovišti reagovat?

Přečíst článek

Invalidní důchod čekají změny. Přijde jeho zvýšení?

13. 11. 2018

Podle ČSSZ je v České republice přibližně 422 tisíc invalidních důchodců. Všichni od ledna 2019 mohou počítat s vyššími příjmy. V článku najdete informace o tom, kdo má na tuto dávku nárok, jak zažádat o invalidní důchod a koho přesně se zvýšení týká. Dozvíte se také, o kolik si přilepšíte a jaký to bude mít vliv na státní rozpočet.

Přečíst článek

Promlčení či prekluze v zaměstnání: Do kdy můžete uplatnit svá práva

13. 11. 2018

V zaměstnání máte nejen své povinnosti, ale také svá práva. Ta ovšem mívají jen omezenou dobu, kdy je můžete nárokovat. Po skončení daného období uplyne promlčecí lhůta a vy ztrácíte šanci na nápravu. Ovšem ne všechno je definitivní a v některých případech vám může být opožděná žádost prominuta. Jak tedy zabránit prekluzi a uplatnit svá práva?

Přečíst článek

Dojíždění do práce? Pro Čechy důvod ke změně zaměstnání

12. 11. 2018

Češi nejsou fanoušky dojíždění a stěhování se za prací. Průzkum ukazuje, jaké ukazatele mají vliv na klesající ochotu zaměstnanců pracovat dál od domova. Čím lze Čechům dojíždění do práce nejvíce kompenzovat? Chceme vůbec ještě pracovat v cizině a jaké jsou závěry průzkumu?

Přečíst článek