VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Proč mají Češi strach z podnikání?

15. 08. 2018

Vidina vlastního byznysu láká v Čechách každého druhého zaměstnance. Pro radikální změnu se však rozhodne jen 15 % z nich. Proč tedy zbytek setrvává v zaměstnaneckých poměrech a „živí“ se tak pocitem falešné jistoty?

Přečíst článek

Která firma má nejlepší firemní kulturu?

15. 08. 2018

V našich článcích ze života firem pravidelně najdete informace o tom, co se děje ve firmách, nebo jaké nabízejí pracovní benefity. Dnešní článek vám řekne více o tom, ve kterých firmách najdete podle zaměstnanců nejlepší firemní kulturu.

Přečíst článek

Kdy (ne)používat Access aneb na co už Vám Excel nestačí

14. 08. 2018

Narazili jste již při používání Excelu na jeho slabiny ve zpracování rozsáhlých tabulek? Slyšeli jste už o Accessu, ale zdá se vám jen jako jiný program pro práci s tabulkami? Přečtěte si tento článek o třech nástrojích, které Vám tento méně známý „bratr“ Excelu dokáže poskytnout pro výrazné zvýšení efektivity práce s databázemi.

Přečíst článek

Které firmy mají mladý pracovní kolektiv?

13. 08. 2018

Mnoho lidí si vybírá svou další práci podle toho, jaké zaměstnanecké benefity na ně v budoucím zaměstnání bude čekat. Hledáte práci ve firmě a máte pár podmínek, mezi které patří například mladý pracovní kolektiv? Mrkněte, které firmy jej mají.

Přečíst článek

V jakých oborech jsou nejvyšší platy?

09. 08. 2018

Lidé často špatně odhadují platy v jednotlivých oborech a kolikrát bývají překvapení. Kolik bere takový lékař nebo učitel? A jak s platy zamává aktuálně přehřátý pracovní trh? Čtěte více v tom článku.

Přečíst článek

"Pohovor vnímáme jako schůzku dvou rovnocenných partnerů," říká HR partner z Allianz

09. 08. 2018

Pohovor v Allianz je spíš schůzka dvou rovnocenných partnerů.

Přečíst článek

Generace Y – modré a bílé límečky

09. 08. 2018

Na pracovním trhu se aktuálně zabydlela generace Y, tedy mileniálové. Jak s nimi umí pracovat firmy? A co jim jsou schopné nabídnout? Víte také, jaký je rozdíl v přístupu k „modrým“ a „bílým“ límečkům?

Přečíst článek

Budování osobní značky jako cesta k pracovním nabídkám

08. 08. 2018

Ve většině VímVíc článků v sekci "Pohovory bleskově" najdete skvělé tipy na předposlední krůček v podobě pohovoru, který vás dělí od práce, kterou si v tu chvíli určitě moc přejete. Já se teď s vámi, pohledem a zkušeností kariérového poradce a kouče, podívám na to, jak zvýšit počet pozvání na pohovory do firem, které se vám líbí.

Přečíst článek

"Ocenění je velký úspěch a také závazek," říkají HR specialisti firmy PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.

06. 08. 2018

Co je klíčové pro to, aby zaměstnance jejich práce bavila? Jak se dá v práci předejít syndromu vyhoření? Přečtete si rozhovor s HR specialisty firmy PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s. o tom, jak to chodí v jejich firmě.

Přečíst článek

Podpora v nezaměstnanosti počítaná z průměrné mzdy? Může být velmi nízká

25. 07. 2018

V určitých případech se podpora v nezaměstnanosti neurčuje z výdělku v posledním zaměstnání, ale z průměrné mzdy. Taková podpora je bohužel velmi nízká.

Přečíst článek