VímVíc Magazín

Přečtěte si náš magazín, díky kterému budete vědět víc. Poradíme vám s hledáním práce, pracovními smlouvami či jak napsat životopis. Ukážeme vám, jak se vyznat v právu nebo jak být úspěšným nejen v práci.

Hledáte novou práci? Vsaďte na sociální sítě

19. 07. 2018

Pracovní anonce v tisku nebo inzeráty na nástěnkách jsou už dávno pasé a začíná se zdát, že ani pracovní portály nestíhají jít s dobou. Nadešel čas hledání práce na sociálních sítích!

Přečíst článek

Firmy mají zájem i o uchazeče bez vzdělání

18. 07. 2018

Firmy se perou s nízkou nezaměstnaností, jak jen to dokáží. Zaměstnávají i uchazeče, kterým by běžně neodpověděli a nabízí benefity, které ještě před pár roky náležely jen vyvoleným. Jaké zaměstnání jsou na „pokraji vyhynutí“ a kde chce dnešní generace pracovat?

Přečíst článek

Fluktuace zaměstnanců: Firmy mají problém udržet si kvalitní zaměstnance

18. 07. 2018

Firmy mají problémy obsadit volná pracovní místa. Pokud se jim to povede, mají problém si zaměstnance udržet. Fluktuace kvalitních zaměstnanců při dnešní situaci na trhu práce je vysoko nad tzv. zdravou mírou fluktuace, která se pohybuje okolo 5 %. Na jakých pozicích a kdy lidé nejčastěji mění zaměstnání?

Přečíst článek

Vybíráte si firmu snů? Poseďte tam chvíli, říká mentorka Lenka Mrázová

09. 07. 2018

Chodíte po příjímacích pohovorech a vybíráte si budoucího zaměstnavatele. Víte, jak se připravit na pohovor, dohledali jste si dostupné informace o firmě, pobavili jste se o ní se známými. Myslíte, že jste dobře připraveni na rozhodnutí, zda sem jít či ne?

Přečíst článek

Koupě auta – Je lepší nové nebo ojeté?

02. 07. 2018

Koupit si nové auto je jistě lákavá záležitost, nicméně je třeba si pečlivě zvážit, jestli se to skutečně vyplatí. Auto je spotřební zboží a každý rok klesá jeho cena o desítky tisíc korun. Proč tedy zvážit také „ojetinu“?

Přečíst článek

Nejlépe hodnocené firmy na VímVíc

02. 07. 2018

Už nám uběhl nějaký čas, takže pro vás máme další aktuální hodnocení zaměstnavatelů. Které firmy jsou na VímVíc nejlépe hodnoceny? Přidaly se nějaké nové, nebo hlavní příčky drží stálice na pracovním trhu? Mrkněte na to s námi.

Přečíst článek

Změna v paušálech u OSVČ

02. 07. 2018

Osoby samostatně výdělečně činné (klasičtí živnostníci, ale také třeba svobodná povolání, soukromí zemědělci nebo lidé s příjmy z pronájmu) se už od roku 2005 můžou rozhodnout, jestli si povedou standardní daňovou evidenci či účetnictví, nebo se rozhodnou pro takzvané výdajové paušály.

Přečíst článek

Změna pracovního úvazku: Musíte souhlasit?

02. 07. 2018

Nejvyšší soud ČR rozšířil možnost zaměstnavatele aplikovat výpovědní důvod pro nadbytečnost zaměstnance. Údajně se má jednat o zlepšení situace zaměstnance, kdy nemusí ihned dostávat výpověď, ale sníží se mu pouze část úvazku. Je tomu ale skutečně tak?

Přečíst článek

Hotovost nebo karta aneb Čím platit na dovolené

02. 07. 2018

Plánujete vyrazit na dovolenou? A už máte jasno, zda budete v místě platit kartou, popřípadě kolik peněz si s sebou na dovolenou vezmete v hotovosti? Přečtěte si, v jakých destinacích je ideální platit kartou a kde se bez hotovosti neobejdete.

Přečíst článek

Negativní hodnocení od zaměstnavatele: Jak se bránit?

30. 06. 2018

Dostali jste od zaměstnavatele pracovní posudek, ve kterém kritizuje vaši práci, a vy máte pocit, že je to neoprávněné? Můžete se bránit. Poradíme vám, jak na to a jak je to s ušlou mzdou.

Přečíst článek