Práva zaměstnanců

Které firmy mají mladý pracovní kolektiv?

13. 08. 2018

Mnoho lidí si vybírá svou další práci podle toho, jaké zaměstnanecké benefity na ně v budoucím zaměstnání bude čekat. Hledáte práci ve firmě a máte pár podmínek, mezi které patří například mladý pracovní kolektiv? Mrkněte, které firmy jej mají.

Přečíst článek

Negativní hodnocení od zaměstnavatele: Jak se bránit?

30. 06. 2018

Dostali jste od zaměstnavatele pracovní posudek, ve kterém kritizuje vaši práci, a vy máte pocit, že je to neoprávněné? Můžete se bránit. Poradíme vám, jak na to a jak je to s ušlou mzdou.

Přečíst článek

Dovolená 2018: Kdy rozhoduje o termínu volna zaměstnavatel?

28. 06. 2018

Chystáte se na dovolenou, ale nevíte, na co konkrétně máte nárok? Vždy je dobré si předem zjistit, jaké jsou požadavky a podmínky firmy, do které směřují vaše budoucí kroky. Ale i pro stávající zaměstnance je dobré znát pár uzákoněných faktů.

Přečíst článek

Češi versus cizinci v práci: Bereme si navzájem pracovní místa?

28. 06. 2018

V roce 2009 začala STEM provádět průzkum zajímající se o názory Čechů ohledně situace na trhu práce. Konkrétně se zabývá tím, zda Češi vnímají negativně cizince na trhu práce a jestli je vidí jako ohrožení sebe samých. Jak se tedy cítíme? A jaká je situace na úřadu práce?

Přečíst článek

Rozvod: Jak předejít majetkovým tahanicím?

30. 05. 2018

Rozvod nebo rozchod, to vždy znamená dělení společných peněz. Pokud ale ve financích nemáte pořádek, pak se můžete díky majetkovým sporům hodně rychle ocitnout i u soudu. My vám v našem článku poradíme, jak takové situaci předcházet.

Přečíst článek

Služební cesta: Co zaměstnavatel proplatí?

30. 05. 2018

Chystáte se na služební cestu a zajímá vás, kolik peněz vám zaměstnavatel proplatí? Máte nárok například na proplacení času, když jedete dopravním prostředkem, nebo když spíte? Podívejte se na to s námi.

Přečíst článek

Problémy v práci aneb Co zaměstnance nejvíce trápí?

27. 05. 2018

Je celá řada věcí, co zaměstnancům v jejich práci nevyhovuje. Někdy jsou to drobnosti, jindy závažné věci, jako například kontroly skříněk a podobně. Problémy v práci by se ale neměly podceňovat, protože jejich důsledkem může být i výpověď zaměstnance.

Přečíst článek

Daň z nemovitosti: Nezapomeňte ji zaplatit

22. 05. 2018

Jako každý rok přináší květen povinnost pro všechny majitele nemovitostí a pozemků. Do 31. května 2018 je potřeba zaplatit daň z nemovitosti. Finanční správa už rozeslala složenky.

Přečíst článek

Active Pass aneb Výlet do zoo nebo únikovka jako pracovní benefit

20. 05. 2018

V posledních letech jsou čím dál oblíbenější zaměstnanecké benefit karty. Jejich držitelé díky nim mohou navštěvovat sportoviště nebo jiná místa. Mezi oblíbené karty patří například karta Active Pass.

Přečíst článek

Výpočet starobního důchodu 2018

17. 05. 2018

Víte, jak se vypočítá výše starobního důchodu? Otázka toho, jak vysoký bude starobní důchod, závisí i na vhodně zvoleném odchodu do penze. S výpočtem důchodu pro rok 2018 pomůže důchodová kalkulačka.

Přečíst článek