Co je to Sick day? | VímVíc.cz

Co je to Sick day?

25. 11. 2019

Sick day: Cítíte, že na vás něco leze, a potřebujete pár dní odpočinku? Kdy můžete požádat o takzvané „sick days“ neboli zdravotní volno a jak dlouho zpravidla trvá?

Sick day

Co znamená vzít si „sick days“?

Sick days se stává v posledních letech mezi zaměstnanci čím dál oblíbenější. Jedná se o firemní benefit, který Vám umožňuje vybrat si ročně několik dní volna, pokud se necítíte dobře a začíná na vás něco lézt. Většinou firmy poskytují 3-5 "sick days" za rok.

Bývá využíváno právě tehdy, kdy pár dní úplně stačí k vyléčení nemoci (chřipka, bolest v krku, rýma, …) a bylo by tedy zbytečné chodit kvůli tomu k doktorovi pro neschopenku. Pokud tedy nechcete skončit na nemocenské, ale cítíte, že si potřebujete odpočinout, jsou sick days tím nejlepším možným řešením.

Velkou výhodou je, že kvůli náhlé nevolnosti nebo nachlazení nemusíte jít přímo k doktorovi, ale díky sick days můžete rovnou pár dní zůstat doma.

Kdy a na kolik dní pracovního volna mám nárok?

V případě sick days záleží na samotném zaměstnavateli, kolik jich vám ročně dovolí. Ačkoli v roce 2019 proběhla novela zákoníku práce, sick days jsou stále pouze firemním benefitem a nejsou právně vymahatelné. Proto jedna firma může tento benefit běžně nabízet, ale druhá nikoli.

Nevyčerpané sick days

Vzhledem k tomu, že záleží hlavně na zaměstnavateli a na domluvě zaměstnavatele se zaměstnancem, kolik a jestli vůbec nějaké zdravotní volno povolí, záleží poté i na domluvě obou, jestliže daný počet dní pracovního volna zaměstnanec nevyčerpá. Někteří zaměstnavatelé mohou sick days převést do dalšího kalendářního roku, ale nebývá to pravidlem.

Nevyčerpané sick days mohou být převedeny do dalšího roku, ale nebývá to pravidlem.

Proč jsou sick days výhodné pro obě strany?

Kratší odpočinek a léčení je výhodnější, než dlouhodobé léčení. Jestliže zaměstnanec cítí počínající nachlazení, je lepší, aby zůstal pár dní doma. Nemusí tak nakazit další zaměstnance a může se z mírného nachlazení rychleji vyléčit, když zdravotní volno spojí například s víkendem. Nemusí si tak vybírat nemocenskou. Někteří zaměstnanci si udělali sick day z regulérní dovolené. Nechtějí běhat po doktorech a dlouhodobě marodit. Znají své tělo a vědí, že jim stačí dva dny na vyležení chřipky, tak si jednoduše vezmou dovolenou.

Další výhodou je, že zaměstnanec může zůstat doma bez lékařského potvrzení.

Čerpání sick days

Některé firmy přímo nespecifikují důvod, kdy si můžete vybrat sick days. Pokud jste tedy nepodepsali kolektivní smlouvy, kde jsou jasně uvedené důvody a podmínky čerpání sick days, nebo to nemáte uvedeno v pracovní smlouvě, můžete těchto dnů využít i v momentě, kdy zkrátka potřebujete něco zařídit. Samozřejmě nedoporučujeme chlubit se tím, že během sick days zajdete ke kadeřníkovi nebo na manikůru či pedikůru. Pokud vás ale tlačí čas, náhle vám onemocní děti a babička s dědečkem nemohou hlídat, sick days vás můžou zachránit od zbytečného čerpání dovolené.

Jak se proplácí sick days

Během sick days dochází k vyplácení normální mzdy, což dříve byla velká výhoda oproti nemocenské. Od 1.července 2019 došlo ke zrušení karenční doby a to znamená, že nově dostávají zaměstnanci náhradu mzdy od 1. dne stonání. I přesto jsou sick days stále výhodnější.

Sick days se neodečítají z dovolené.

Nemoc a další možnost domluvy

Jestliže firma zaměstnancům toto zdravotní volno negarantuje, jsou další způsoby. Především je vždy důležité zkusit se se zaměstnavatelem vždy domluvit. Někdy se dá uvažovat například o home office (neboli práci z domova), jestliže je to z hlediska typu práce možné.

Jednoduše - vždy pamatujte na to, že sick days je benefit, který zaměstnavatel může a nemusí poskytovat. Zpravidla ho získávají pouze osoby zaměstnané na hlavní pracovní poměr. Pokud se vás týká dohoda o provedení práce, s tímto benefitem nepočítejte. A pokud by právě jeho absence pro vás mohla být důvodem k tomu podat výpověď z pracovního poměru, je ideální čas hledat lepší práci v pracovní inzerci.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Pracovní právo Ze života firem a kanceláří Ze života zaměstnanců