Sick days: Cítíte, že na vás něco leze, a potřebujete pár dní odpočinku? Kdy můžete požádat o takzvané „sick days“ neboli zdravotní volno a jak dlouho zpravidla trvá?

Můj obrázek

Co znamená vzít si „sick days“?

Sick days se stává v posledních letech mezi zaměstnanci čím dál oblíbenější. Jedná se o firemní benefit, který Vám umožňuje několik dní, které si můžete ročně vybrat (většinou to bývá 3-5 dní za rok), pokud se necítíte dobře a začíná na vás něco lézt.

Bývá využíváno právě tehdy, kdy pár dní úplně stačí k vyléčení nemoci (chřipka, bolest v krku, rýma, …) a bylo by tedy zbytečné chodit kvůli tomu k doktorovi pro neschopenku a brát si celý týden volna nemocenské.

Velkou výhodou je, že kvůli náhlé nevolnosti nebo nachlazení nemusíte jít přímo k doktorovi, ale díky sick days můžete rovnou pár dní zůstat doma.

Kdy a na kolik dní pracovního volna mám nárok?

V případě sick days záleží na samotném zaměstnavateli, kolik sick days vám ročně dovolí. V zákoníku práce totiž sick days nejsou nijak popsány. Proto jedna firma může tento benefit běžně nabízet, ale druhá nikoli. Jak už bylo řečeno výše, zaměstnavatel zpravidla nabízí 3-5 sick days ročně.

Samozřejmě ale zdravotní volno musí mít určitá omezení, aby této výhody zaměstnanci nezneužívali. Záleží většinou na dohodě zaměstnavatele se zaměstnancem, ale většinou zaměstnavatel nabízí 3-5 dní zdravotního volna.

Co když zaměstnanec sick days nevyčerpá?

Vzhledem k tomu, že záleží hlavně na zaměstnavateli a na domluvě zaměstnavatele se zaměstnancem, kolik a jestli vůbec nějaké zdravotní volno povolí, záleží poté i na domluvě obou, jestliže daný počet dní pracovního volna zaměstnanec nevyčerpá. Někteří zaměstnavatelé mohou sick days převést do dalšího kalendářního roku, ale nebývá to pravidlem.

Nevyčerpané sick days mohou být převedeny do dalšího roku, ale nebývá to pravidlem.

Proč jsou sick days výhodné pro obě strany?

Kratší odpočinek a léčení je výhodnější, než dlouhodobé léčení. Jestliže zaměstnanec cítí počínající nachlazení, je lepší, aby zůstal pár dní doma. Nemusí tak nakazit další zaměstnance a může se z mírného nachlazení rychleji vyléčit, když zdravotní volno spojí například s víkendem. Nemusí si tak vybírat nemocenskou.

Další výhodou je, že zaměstnanec může zůstat doma bez lékařského potvrzení.

Mzda během sick days

Velká výhoda je také to, že zaměstnanec během sick days dostává vyplácenou mzdu. Je to rozdíl oproti nemocenské, neboť během nemocenské dostává zaměstnanec mzdu až čtvrtý den léčení se. Její výše je ale většinou pouze 60% mzdy. Proto je výhodné vzít si během krátkodobé nemoci zdravotní volno.

Sick days se neodečítají z dovolené.

Nemoc a další možnost domluvy

Jestliže firma zaměstnancům toto zdravotní volno negarantuje, jsou další způsoby. Především je vždy důležité zkusit se se zaměstnavatelem vždy domluvit. Někdy se dá uvažovat například o home office (neboli práci z domova), jestliže je to tedy z hlediska typu práce možné.

Jednoduše - vždy pamatujte na to, že sick days je benefit, který zaměstnavatel může a nemusí poskytovat. Zpravidla ho získávají pouze osoby zaměstnané na hlavní pracovní poměr, pokud se vás tedy týká dohoda o provedení práce, s tímto benefitem nepočítejte. A pokud by právě jeho absence pro vás mohla být důvodem k tomu podat výpověď z pracovního poměru, je ideální čas hledat lepší práci v pracovní inzerci.

Témata:

Pracovní právo Ze života Ze života firem a kanceláří Ze života zaměstnanců