Údaje

Sídlo firmy:

Evropská 2690/17, Praha 6 Praha 6

Velikost firmy:

51 - 200 zaměstnanců

IČ:

03570967

Založení / Zapsání do OR*:

14. 11. 2014

Právní forma:

s.r.o.

Web:

zonky.cz

O společnosti

Zonky.cz je on-line služba, kde si mezi sebou lidé půjčují peníze. Za výhodný úrok a za férových podmínek. Tady nejste v bance, ale mezi opravdovými lidmi. Celý proces půjčky je příjemný, o všem s vámi mluvíme a nic před vámi netajíme. Zonky vás propojí s lidmi, se kterými byste se chtěli potkat a v průběhu vaší půjčky se o vás bude starat.

Děláme svou práci tak, aby na ni všichni zúčastnění vydělali.

Jak Zonky vlastně vzniknul? Když bývalá šéfredaktorka IHNED.cz Lucie Tvarůžková požádala jako stálá klientka o půjčku ve své bance, zarazilo ji, jak vysoký úrok jí banka nabídla. “To přeci není fér,” řekla si. Ale bankovní škatulky a roboti jí nevěřily. Vyhodnotily ji jako vysoce rizikovou osobu jen proto, že pracuje na živnostenský list, není vdaná a nemá hypotéku. Systém nemohl ocenit její důvěryhodnost, co umí, co dokázala, čím je zajímavá, že jí zná a respektuje její okolí a bývalí čtenáři. Většinou platí, že čistě osobní problém je společný i pro mnoho dalších lidí. Došlo jí, že zde chybí možnost půjčování za přijatelných a férových podmínek. Ve spolupráci se startupovým developerem Martinem Pejšou s podporou finanční skupiny a Home Credit vyvinuli Zonky.cz.

Zonkyho jsme založili, abychom lidem nabídli možnost půjčovat si mezi sebou za fér podmínek. Nejsme banka a nebudeme hrát podle bankovních pravidel. Chceme mluvit o tom, co je na půjčování peněz v Česku špatně a jak to můžeme změnit.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (2)

Zaměření firmy

Finance