Úvěrová kalkulačka online | VímVíc.cz

Sjednání úvěru by nemělo být bráno na lehkou váhu. Jedná se o rozhodnutí, které zásadně zasahuje do životů lidí a jejich rozpočtů. V podstatě vždy je riziko exekuce, záleží na chování konkrétního klienta. Výběru správného spotřebitelského úvěru je potřeba věnovat určitý čas a zvážit, jaký typ online půjčky bude v konkrétní situaci vhodný. Právě ve chvíli, kdy dojde k rozhodování o sjednání půjčky, při konečném rozhodování může pomoci úvěrová kalkulačka online a srovnání půjček. Pravidelně aktualizovaný seznam půjček online a jejich podmínek je dobrým pomocníkem při výběru spotřebitelského úvěru.

Co je to úvěr

Půjčky se stávají stále oblíbenějším prostředkem k získání finanční injekce. Současná doba se vyznačuje vysokými náklady na živobytí a pokud si lidé chtějí koupit automobil, opravit domácí spotřebič nebo si například zrekonstruovat bydlení, úvěr je často jejich jedinou možností, jak toho dosáhnout.

Úvěr je finanční půjčka od věřitele dlužníkovi, za kterou dlužník věřiteli splácí předem dohodnutý úrok. Dlužník má stanovený termín, do kterého musí dluh věřiteli splatit. Za pozdní splácení jsou dlužníkovi účtovány sankce, jejichž výše se liší podle druhu úvěru a ceníku poskytovatele půjčky.

Úvěr může pro někoho být velkou finanční pomocí, někomu však může způsobit i další finanční problémy. Před sjednáním úvěru je potřeba zvážit, zda je k takovému činu vůbec důvod – dovolenou je možné si odpustit, ale pokud se porouchá důležitý domácí spotřebič, často je úvěr jedinou možností, jak pořídit nový. Právě při takovém rozhodování je klientovi k dispozici úvěrová kalkulačka online.

Druhy úvěrů

Na trhu je široká nabídka různých druhů úvěrů, které je možné rozdělit podle doby splácení, podle poskytovatele, která úvěr poskytuje, podle účelovosti úvěru a způsobu jeho výplaty. V závislosti na tom, zda poskytovatel půjčky ihned vyžaduje po dlužníkovi zástavu a ručení apod. Základní rozdělení úvěru může být například následující:

 • Podle poskytovatele půjčky
 • Podle doby splácení
 • Podle účelovosti
 • Podle toho, zda poskytovatel půjčky vyžaduje zajištění
 • Podle způsobu výplaty

Díky rozdělení půjček online je na trhu celá palete úvěrů: bankovní půjčky, nebankovní půjčky online, krátkodobé půjčky, dlouhodobé úvěry, mikropůjčky, účelová půjčka, půjčka na cokoliv, půjčky s ručením nemovitosti a půjčky bez ručení, hotovostní půjčky (půjčky na ruku) či bezhotovostní půjčky online.

Co je kalkulačka úvěru

Kalkulačka úvěru je online internetový nástroj, který klientovi pomáhá při výběru půjčky. Úvěrová kalkulačka je formulář, do kterého klient vyplní požadované údaje a kalkulačka půjčky mu na základě těchto údajů vypočítá výši splátek. Klient se může rozhodnout, zda pro něj bude online půjčka vhodná a bude schopen v budoucnu splátky finančně zvládnout. Pokud ne, poohlédne se po jiném úvěru, případně i po jiném poskytovateli nebankovní půjčky online.

Úvěrová kalkulačka může také na základě zadaných údajů navrhnout konkrétní úvěr od daného poskytovatele, který nejvíce odpovídá klientovým požadavkům. Klient je tak ušetřen zdlouhavého porovnání nabídek desítek poskytovatelů půjček a rovnou si sjedná půjčku ihned, která je pro něj nejvhodnější.

Jak funguje úvěrová kalkulačka

Úvěrová kalkulačka může mít různou podobu a v závislosti na její přesnosti také klient může zadávat odlišné množství údajů. Mezi základní parametry, které je nutné vyplnit vždy, patří:

 • Výše úvěru, tedy částka, kterou si klient potřebuje půjčit.
 • Úroková sazba, kterou dlužník platí poskytovateli půjčky.
 • Doba splácení v měsících či v letech.

Další parametry se mohou lišit. Úvěrová kalkulačka například místo úrokové sazby vyžaduje zadat sazbu RPSN, obvykle jsou požadované parametry ale velmi podobné. Kalkulačka půjčky také může být rozšířena o funkci, která vypočítá, zda si klient může úvěr vůbec dovolit. V takovém případě vyžaduje úvěrová kalkulačka zadání ještě dalších údajů, jako je čistý měsíční příjem, měsíční výdaje na domácnost, finanční rezerva, další měsíční výdaje apod. Kalkulačka půjčky v tomto případě vyhodnotí, zda bude klient vzhledem ke své finanční situaci půjčku schopen splatit.

Kalkulačka splátek půjčky

Výše splátky půjčky je určena cenou, kterou si za poskytnutí půjčky stanoví její poskytovatel, částkou, na kterou je půjčka poskytnuta i dobou splácení. To vše ovlivňuje, kolik bude klient za poskytnutí dané půjčky splácet. Kalkulačka splátek půjčky dokáže na základě těchto parametrů vypočítat přesnou částku, která bude klientem za poskytnutí půjčky splácena.

Také průběh splácení se může u jednotlivých druhů půjček lišit. Obecně jsou rozlišovány tři způsoby splácení úvěrů, a to:

 • Anuitní, který je používán nejčastěji. Splácená částka se v průběhu splácení půjčky nemění.
 • Progresivní, kdy klient na počátku platí menší splátky a jejich výše se v průběhu času zvyšuje.
 • Degresivní, kdy klient naopak nejdříve platí vysoké splátky a postupem času se splácená částka snižuje.

Záleží na momentální finanční situaci klienta a jeho rozhodnutí, jaký způsob splácení pro něj bude nejvhodnější. Pokud má například při sjednání půjčky klient menší příjem, ale očekává jeho zvýšení, může zvolit progresivní způsob splácení. Jestliže si naopak chce splatit větší část půjčky hned zpočátku, aby mu v budoucnu nezatěžovala v tak velké míře finanční rozpočet, zvolí degresivní způsob splácení. Nejrozšířenější je však anuitní splácení, které je v nabídce u naprosté většiny produktů různých poskytovatelů půjček. V každém případě pomůže klientovi s rozhodováním kalkulačka úroků z úvěru.

Kalkulačka půjčky na auto

Kalkulačka půjčky na auto je internetový formulář, který pomůže klientovi s rozhodováním v případě, že potřebuje sjednat půjčku na nový či ojetý automobil. Koupě automobilu je pro finanční rozpočet velkým zásahem a pokud klient nemá našetřenou dostatečnou finanční rezervu, může se stát, že bude potřebovat půjčku na auto. 

Právě z důvodu, že se jedná o zásadní investici, měla by být kalkulačka půjčky na auto nástrojem, který klient využije pro své rozhodnutí o sjednání půjčky na auto. Kalkulačka půjčky na auto pomůže klientovi zjistit, zda bude schopen půjčku vůbec v budoucnosti splácet. Špatné rozhodnutí by v tomto případě mohlo znamenat i velké finanční problémy končící exekucí.

Úvěrová kalkulačka pro podnikatele

Podnikatelský úvěr se oproti klasickým úvěrům může lišit určitými zvláštnostmi. Parametry úvěru jsou speciálně upravené pro podnikatele. Půjčka může být nezbytným pomocníkem v začátcích podnikání, může však také klientovi způsobit i finanční problémy, není-li řádně splácena. V některých případech nastane situace, že klient přecení své možnosti a nebude schopen půjčku řádně splácet. Tomu pomáhá předejít úvěrová kalkulačka pro podnikatele.

Úvěrová kalkulačka pro podnikatele umožňuje klientovi na základě poskytnutých výsledků zvážit, zda je pro něj daný úvěr výhodný a bude schopen jej splatit i v případě, že se mu v podnikání nebude dařit podle jeho představ. Úvěrová kalkulačka pro podnikatele pomůže klientovi s tím, aby financování jeho podnikání bylo udržitelné a bezpečné.

Hypoteční kalkulačka půjčky

Mnoho lidí v dnešní době touží po vlastním bydlení, ale nemá na tak velkou investici dostatečné finanční prostředky. V těchto případech lidé sjednávají hypoteční úvěr. Hypotéka může zatížit rodinný rozpočet nejen vysokou částku, ale také na mnoho let. Hypoteční úvěry se pohybují v řádech milionů korun, proto jsou spláceny i desítky let. Hypoteční kalkulačka půjčky pomůže klientům v rozhodování, zda bude splácení hypotéky v jejich silách.

Získání hypotéky není jednoduché, a ne každému klientovi je bohužel hypoteční úvěr schválen. Bankami je posuzována schopnost klienta půjčku splácet a klient musí prokázat, že má na splácení dostatečné příjmy. V tom, aby se vyhnul případným problémům s neschopností splácet hypoteční úvěr, pomůže klientovi právě hypoteční kalkulačka půjčky, která mu vyčíslí výši splátek. Od výsledku z kalkulačky se klient může odrazit a postavit na něm své rozhodnutí o sjednání či nesjednání hypotečního úvěru.