Půjčka s exekucí – okamžitá půjčka pro dlužníky | VímVíc.cz

Půjčka s exekucí – okamžitá půjčka pro dlužníky

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Provident půjčka 10+1 Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 - 40 000 Kč
Splatnost 
11 - 11 měsíců
Úrok 
od 19,48 %
RPSN 
od 21,31 %
Mám zájem
 • Provident půjčka do výše 40.000 Kč
 • Deset splátek a jen 1 splátka navíc
 • Flexibilní splácení
 • Splatnost vždy 11 měsíců
ExpressCash půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 - 70 000 Kč
Splatnost 
14 - 20 měsíců
Úrok 
od 8 %
RPSN 
od 209,78 %
Mám zájem
 • Nejrychlejší hotovostní půjčka na ruku
 • Peníze budou dovezeny ke klientovi domů
 • Možnost půjčení peněz od 5.000 Kč do 70.000 Kč
 • Peníze do 24 hodin od schválení půjčky
VITACREDIT půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
50 000 - 3 000 000 Kč
Splatnost 
12 - 240 měsíců
Úrok 
od 12,9 %
RPSN 
od 15,2 %
Mám zájem
 • Nebankovní úvěr do výše 3.000.000 Kč
 • Splatnost až 20 let
 • Půjčení peněz pro podnikatele a právnické osoby
 • Žádné skryté poplatky
 • Vitacredit od 13. 7. 2022 neposkytuje spotřebitelské úvěry

Každý se může někdy dostat do nepříznivé finanční situace. V některých případech finanční problémy vyústí až v exekuci či insolvenci. Klienti v exekučním řízení mohou mít problém se získáním půjčky v exekuci, jelikož jsou pro půjčkové společnosti velmi rizikoví. Okamžité půjčky pro dlužníky (zejména půjčky s exekucí) navíc patří mezi méně výhodné půjčky pro žadatele. Na co si dát pozor, pokud mám exekuci a potřebuji půjčku? Jak se sjednává půjčka v exekuci, půjčka pro nezaměstnané nebo třeba půjčka na OP ještě dnes?

Okamžitá půjčka pro dlužníky

Nějaký druh půjčky měl ve svém životě téměř každý druhý člověk. Pokud to nejste vy, kdo alespoň jednou žádal třeba o půjčku na OP (občanský průkaz), někdo z vašeho okolí jistě ano. Na tom nemusí být nic špatného, pokud je člověk schopný řádně a včas splácet své závazky.

Ne každému se však daří splácet své půjčky. Stačí se několikrát zpozdit se splátkou a klient už může být v problémech. Jsou i situace, kdy se člověk snaží vyřešit stávající okamžité půjčky pro dlužníky novými půjčkami. Produkty jako rychlá půjčka, expres půjčka bez doložení příjmu nebo půjčka ihned na účet slibují jednoduchou cestu, jak získat peníze, ale opak je většinou pravdou. Kalkulačka online prozradí, že úroky jsou nesmyslně vysoké a ani další smluvní podmínky nebývají pro klienty výhodné.

Poskytovatelé půjček pro dlužníky na ruku (banky i nebankovní společnosti) mají totiž povinnost ověřovat bonitu klienta (jeho schopnost splácet) v registru dlužníků. Okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku se proto stává těžce dosažitelnou. Pozitivní záznam v registru dlužníků je zárukou pro obě dvě strany. Jak pro žadatele o půjčku pro dlužníky, tak pro poskytovatele úvěrů. Poskytovatelé půjček nechtějí přijít o své peníze a žadatelé se nechtějí dostat do problémů, či dokonce do exekučního řízení. Na trhu však existují nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí.

Jak získat půjčku pro zadlužené?

Okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku je riziková pro žadatele i pro jejího poskytovatele, proto není úplně snadné ji získat. Zadlužení lidé nebo lidé v exekučním řízení nemusí ztrácet čas s žádostí o úvěr u banky, protože bankovní instituce neposkytují půjčky v exekuci. Bankám to nařizuje zákon, který zároveň ukládá povinnost ověřit bonitu klienta, tedy jeho schopnost splácet.

Pokud mám exekuci a potřebuji půjčku, musím se obrátit na nebankovní společnosti. Ty mají také zákonnou povinnost kontrolovat bonitu klientů, ale i přes nepříznivý záznam mohou poskytnout půjčku v exekuci. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí patří k nejvíce žádaným půjčkám pro dlužníky s exekucí. Poskytovatelům úvěrů v tom mnohdy nezabrání ani Centrální evidence exekucí, kde jsou vedení dlužníci v exekučním řízení. Půjčka pro dlužníky ihned na účet nebo expres půjčka bez doložení příjmu jsou stále mezi produkty některých finančních společností.

Na druhou stranu musí nebonitní klient počítat s tím, že si věřitel upraví podmínky úvěru tak, aby pro něj byly co nejvýhodnější. Nejčastěji to znamená, že zvýší úroky, sazbu RPSN, případně prodlouží dobu splácení a upraví i smluvní podmínky tak, aby pro něj poskytnutí půjčky v exekuci bylo stále výhodné. Jak se sjednává půjčka pro zadlužené, pokud mám exekuci a potřebuji půjčku?

 • Okamžitá půjčka pro dlužníky i většina ostatních půjček se dnes sjednává online, bez nutnosti navštívit pobočku banky nebo nebankovní společnosti. Někteří poskytovatelé půjček ani nemají pobočky a operují výhradně online.
 • Žadatel půjčky s exekucí či kterékoliv jiné půjčky musí obvykle doložit dva doklady totožnosti (například občanský průkaz a řidičský průkaz), ale existuje i půjčka na OP ještě dnes, kdy už další doklad není potřeba.
 • Ověření schopnosti splácet často probíhá tak, že na účet určený pro splácení půjčky v exekuci pošle klient minimální částku, třeba 1 Kč.
 • Půjčka pro zadlužené nebo půjčka s exekucí často vyžaduje (v případě vyšších částek) spolužadatele nebo ručení majetkem.

Ať už je cílem žadatele okamžitá půjčka pro dlužníky s exekucí nebo dlouhodobá půjčka bez registru, měl by věnovat pozornost recenzím a zkušenostem ostatních klientů. Důvěryhodné společnosti se rády pochlubí recenzemi spokojených klientů. Zájemce o úvěr si také může zkontrolovat poskytovatele půjček na OP ještě dnes v seznamu licencovaných poskytovatelů České národní banky (ČNB).

Co je to půjčka v exekuci

Půjčka pro dlužníky není to samé jako půjčka v exekuci. Půjčky v exekuci jsou určené klientům, kteří se z různých důvodů dostali do špatné finanční situace a následně do exekučního řízení. Takovým klientům může půjčka s exekucí pomoci překonat špatnou finanční situaci. Většinou pouze v krátkodobém časovém horizontu. Z dlouhodobého hlediska je pro klienta půjčka v exekuci pouze dalším finančním zatížením.

Z okamžité půjčky pro dlužníky často vznikají velmi nepříjemné životní situace. Půjčka v exekuci je výhodná pouze v případě, že je řádně a včas splacena. V momentě, kdy dojde jen k malému zpoždění splátky, jsou klientovi účtovány vysoké sankce. Výpočet procent pro úroky se může vyšplhat do desítek nebo dokonce stovek procent a celkovou částku může okamžitá půjčka pro dlužníky několikanásobně překonat.

Podobně jsou poskytovatelem půjčky pro dlužníky ihned na účet účtovány i poplatky za předčasné splacení. Před sjednáním půjčky pro dlužníky s exekucí je nutné pečlivě projít smluvní podmínky a zvážit, zda je půjčka v exekuci správným řešením. Půjčka v exekuci by měla být obecně krátkodobou půjčkou, která bude splacena v řádu několika dní, maximálně měsíců. U většiny společností není půjčka s exekucí dostupná jako dlouhodobá půjčka bez registru.

Mám exekuci a potřebuji půjčku: Jaké jsou možnosti?

Půjčky pro dlužníky s exekucí jsou nejčastěji k nalezení online od internetových poskytovatelů půjček. Půjčka při exekuci se dá vyřídit z pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Půjčka s exekucí je ke sjednání během pár kliknutí a obvykle je potřeba pouze občanský průkaz a bankovní účet u české banky.

Opakem je půjčka na OP s exekucí, kde se doklad totožnosti obvykle nedokládá. Na webových stránkách poskytovatele okamžité půjčky pro dlužníky si klient za pomoci úvěrové kalkulačky spočítá, kolik si může půjčit, kolik bude měsíčně splácet, jak dlouho bude půjčku splácet a jaké jsou další podmínky poskytnutí úvěru. Pokud mám exekuci a potřebuji půjčku, nezbývá mi nic jiného, než hledat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Nebankovní poskytovatelé nabízí skutečně nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí většině žadatelům.

Neposkytne-li půjčky v exekuci ani nebankovní instituce, nezbývá, než se snažit vyřešit tíživou finanční situaci jiným způsobem. Bohužel v tomto případě nepomohou sebelepší motivační citáty, mnoho lidí se tedy uchyluje k produktům jako je půjčka na OP s exekucí nebo nebankovní půjčka s exekucí (půjčka na ruku u soukromých osob a půjčka od lichváře).

Půjčka pro zadlužené s exekucí je velmi riziková pro obě strany: pro poskytovatele půjčky, i pro samotného klienta. Klient s exekucí a splátkovým kalendářem by měl dělat maximum pro splacení svých finančních závazků a rozhodně by neměl zatěžovat svůj rozpočet dalšími půjčkami pro dlužníky na ruku. Nad takovým člověkem visí obrovské riziko, že opět nebude schopný řádně splácet svůj úvěr.

Na opačné straně stojí poskytovatel půjčky, který podstupuje riziko při poskytnutí půjčky v exekuci. Klient nemá dobrou platební morálku a pravděpodobně nebude mít ani dostatek financí na splácení finančních závazků. Většina bankovních institucí proto okamžité půjčky pro dlužníky neposkytuje. Problémoví klienti se obvykle obracejí na nebankovní instituce, kde existuje možnost získat půjčku pro dlužníky s exekucí. Klienti by měli být opatrní, aby nepodepsali smlouvu k půjčce od lichváře.

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí

Nebankovní úvěr je půjčka poskytovaná jiným subjektem než bankou. Pro nebankovní půjčky jsou typické méně přísné podmínky pro získání úvěru a bohužel i vysoké úrokové sazby a další poplatky. Na trhu půjček je k dispozici několik nebankovních půjček, kde opravdu půjčí téměř každému žadateli. Velkou výhodou je kompletní sjednání online a rychlé vyřízení půjček, které bývá hotové během několika minut .

Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí jsou nabízené i ověřenými společnostmi s licencí od ČNB. Žadatelé o nebankovní půjčky s exekucí nemusí mít obavy, že všechny půjčky tohoto druhu jsou podvodné. Nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí mají otevřené dveře i pro klienty, kteří nechtějí nebo nemohou doložit výši svého příjmu či nechtějí ručit majetkem.

Okamžitá půjčka pro dlužníky: Půjčka pro dlužníky ihned na účet

Okamžitá půjčka pro dlužníky je řešením pro klienty, kteří potřebují co nejrychleji peníze. Rychlá půjčka se prezentuje na půjčkovém trhu pod názvy půjčka pro dlužníky ihned na účet či půjčka na OP ještě dnes. Obě dvě pojmenování odkrývají největší výhodu úvěru – rychlost.

Člověk se může snadno dostat do situace, kdy potřebuje náhle pořídit důležitou věc, zaplatit nájem nebo koupit novou pračku, a přitom nemá dostatečnou finanční rezervu. Okamžitá půjčka pro dlužníky umožňuje získat peníze ještě v den sjednání, často i do několika hodin. Klient sjedná půjčku online či telefonicky, poskytovatel půjčky provede schválení během několika minut a půjčka ihned na účet také dorazí.

Půjčka ihned na účet mimo jiné vyžaduje, aby měl klient bankovní účet, to nemusí být u některých lidí samozřejmé. Často je totiž uvalena exekuce na plat, který chodí na bankovní účet a dlužník tedy nechce, aby exekutor zjistil, že si sjednal půjčku pro dlužníky nebo půjčku na OP s exekucí. V tom momentě přichází na řadu okamžitá půjčka pro dlužníky na ruku (půjčka v hotovosti).

Půjčka pro dlužníky na ruku

Okamžitá půjčka na ruku je typická půjčka s exekucí. Pokud je proti klientovi vedena exekuce, většinou je její součástí i exekuce na plat. Kvůli tomu může žadatel preferovat nebankovní půjčky s exekucí, aby byla vyplacená půjčka na ruku. Půjčka, exekuce? Nevadí, exekutor se o dalším dluhu nedozví.

Půjčka pro dlužníky na ruku může být krátkodobá i dlouhodobá půjčka bez registru. Některé společnosti poskytují půjčku na ruku i do 300.000 Kč se splatností až 7 let. To vše bez nahlížení do registru dlužníků podle rodného čísla nebo centrální evidence exekucí. Sice to není bezúročná půjčka, ale i při takto vysokých částkách se klient může vyhnout nutnosti zastavit například nemovitost.

I půjčka pro dlužníky na ruku je rychlá půjčka. Podobně jako další půjčky v exekuci se nejčastěji sjednává online a může být schválená do 15 minut. I když to zní lákavě, měli bychom si dát pozor na výpočet procent pro úroky a RPSN sazbu. Pomoci může samozřejmě kalkulačka online na stránkách poskytovatele nebankovní půjčky s exekucí či dlouhodobé půjčky bez registru.

Půjčka na OP ještě dnes

Půjčka na OP ihned na účet se vyznačuje snadnou dostupností a administrativní nenáročností, proto je populární právě jako rychlá půjčka s exekucí. Půjčka, exekuce? Nevadí. K získání půjčky na OP ještě dnes klientovi stačí pouze doložení občanského průkazu, další doklady totožnosti nejsou potřeba.

Právě díky snadnému sjednání je půjčka na OP ihned na účet velmi oblíbená u klientů, kteří mají zápis v registru dlužníků podle rodného čísla. Je však nutno podotknout, že nenáročnost získání půjčky na OP s exekucí je vykoupena vysokými poplatky a půjčka na OP ještě dnes, jakožto půjčka pro dlužníky, nemusí být pro klienta tak výhodná. Půjčka na OP s exekucí je spojena s množstvím poplatků za nesplácení půjčky, předčasné splacení půjčky a dalšími sankcemi.

Je na uvážení klienta, zda je půjčka na OP ihned na účet vhodným produktem vzhledem k jeho finanční situaci. S rozhodováním může pomoci nástroj kalkulačka online, kam klient zadá částku, kterou si chce půjčit a dobu splácení. Kalkulačka online se nachází na webových stránkách takřka všech poskytovatelů půjček.

Půjčka s exekucí: Výhody a nevýhody

Půjčka s exekucí může klientovi krátkodobě vyřešit nepříznivou finanční situaci, nevhodná půjčka s exekucí však může způsobit značné finanční problémy. Klient by měl ještě před sjednáním úvěru zvážit výhody a nevýhody půjčky pro dlužníky s exekucí (i nebankovní půjčky s exekucí). Výhody, které může nabídnout půjčka s exekucí, jsou především:

 • Poskytnutí půjčky i klientům v exekuci
 • Sjednání půjčky bez nahlížení do registru dlužníků
 • Rychlé vyřízení úvěru
 • Možnost kompletního sjednání online

Nevýhody, které přináší půjčka pro dlužníky s exekucí, jsou:

 • Vysoká sazba RPSN
 • Vysoké měsíční splátky
 • Nemožnost předčasného splacení úvěru
 • Nemožnost pojištění úvěru
 • Vysoké penále v případě nesplácení úvěru

Půjčka pro dlužníky s exekucí: V čem může být háček?

Půjčka, exekuce? Nevadí. Je však nezbytné, aby klient zvolil takového poskytovatele úvěru, v jehož nabídce je půjčka při exekuci, která má kladné hodnocení od ostatních klientů. Poskytovatel půjčky pro dlužníky ihned na účet musí klientovi zpřístupnit všechny potřebné údaje a smluvní podmínky.

Na internetu je k nalezení mnoho podvodných stránek, které nabízejí produkty jako půjčky pro dlužníky s exekucí nebo okamžitá půjčka pro dlužníky. Za poskytnutí takové půjčky si následně účtují vysoký poplatek. Často se jedná o podvodné webové stránky, které se od klientů snaží získat určitý finanční obnos a půjčky v exekuci ani jiné finanční produkty neposkytují.

Určitou známkou jistoty, již vykazuje vhodná půjčka pro zadlužené, je možnost pojištění úvěru. Klient si může za určitý poplatek pojistit svůj úvěr. Toto pojištění klientovi pomůže v případě nenadálých událostí, které by znemožnily splácet úvěr, například ztráta zaměstnání nebo dlouhodobé onemocnění. Pojištění půjčky nabízí i studentská půjčka, výslovně jej doporučuje i dlouhodobá půjčka bez registru a hypotéka.

Jak se (ne)dostat do exekuce?

Pojem exekuce se skloňuje často, bohužel se tato finanční patálie stala realitou pro mnoho lidí. V roce 2019 se počet exekucí pohyboval kolem 780 tisíc. V roce 2021 bylo vedeno 4,5 milionu exekucí, často se jedná o vícečetné exekuce. Podle definice je exekuce soudně vynucené splacení dluhů. Do exekuce se člověk dostane třeba proto, že nesplácí své závazky. To se může stát téměř každému, obzvlášť pokud se rozhodne řešit finanční situaci zřizováním půjček na OP s exekucí nebo půjček pro nezaměstnané.

Těch je dnes na trhu nepřeberné množství a zorientovat se v produktech, jako je půjčka ihned na účet, půjčka na ruku, studentská půjčka nebo bezúročná půjčka, není úplně snadné. V každém případě bychom měli, při zřizování jakékoliv půjčky, věnovat pozornost tomu, jaký je výpočet procent pro úroky nebo si prověřit důvěryhodnost společnosti, jež nabízí půjčku pro nezaměstnané a jiné druhy úvěrů.

Pokud se člověk dostane do exekuce (respektive je účastníkem exekučního řízení), dostává se automaticky do centrální evidence exekucí a do registru dlužníků. Centrální evidence exekucí je seznam dlužníků v exekuci vedený Českou exekutorskou komorou. V této evidenci najdeme kromě jména dlužníka například i to, v jaké fázi je exekuční řízení a který exekutor byl pověřen jeho výkonem. V registru dlužníků jsou zapsáni všichni, kdo mají nějakou půjčku. Půjčka, exekuce? Nevadí. Půjčka pro dlužníky na ruku je ve hře až v tu chvíli, když je záznam v registru negativní.

Výpočet exekuce: Kalkulačka exekuce na plat

Exekuce může probíhat několika způsoby. Mezi ty nejčastější patří srážky ze mzdy, tedy exekuce na plat, nebo prodej movitých i nemovitých věcí. Exekutor však nemůže zabavit veškerý majetek a nechat kohokoliv bez prostředků pro život. Tomu se říká nezabavitelné minimum a pro rok 2022 činí 3.860 Kč na osobu a měsíc.

Výpočet exekuce pomůže zvládnout online kalkulačka exekuce, kterou najdeme na mnoha webových stránkách. Online kalkulačka exekuce spočítá, jaká bude exekuce na plat, ale pro definitivní výpočet exekuce nebude kalkulačka online stačit a vždy je lepší se pro výpočet procent spolehnout na exekutora nebo soud.

Exekuce na plat je čím dál tím více považována za nevhodný nástroj, jak vymáhat dluhy. Pokud dlužníkům zabavíte většinu příjmu, nemají žádnou motivaci, proč si hledat lepší práci a často zůstávají oficiálně bez příjmů. Právě proto jsou půjčky v exekuci tak špatně dosažitelné. Pokud žadatel půjčky na OP s exekucí neprokáže, že má příjem, půjčku nejspíše nedostane. Výjimkou jsou nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí případně dlouhodobé půjčky bez registru.

Dostat se z exekuce a kolotoče půjček není vůbec jednoduché. Kromě toho, že to ovlivňuje život samotného dlužníka, týkají se problémy i jeho okolí včetně dětí. Pokud se někdo chce dostat z exekuce, nestačí číst si motivační citáty, zatnout zuby a vyčkávat. Nejspíše nepomůže ani půjčka pro dlužníky ihned na účet nebo půjčka na OP. Naštěstí dnes existuje řada neziskových organizací, jež pomáhají lidem v exekuci bezplatným poradenstvím i právní a lidskou podporou. Obrátit se na tyto organizace může být nejlepší cestou, jak se dostat z exekuce a zpátky k běžnému životu.