Podnikatelské půjčky | VímVíc.cz

Podnikatelské půjčky

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
mPůjčka Plus Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 600 000 Kč
Splatnost:  12 - 96 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 3,81 %
Mám zájem
 • bezúčelová půjčka do 600 000 korun
 • první půjčka bez úroku až do 40 000 korun
 • možnost pojištění proti neschopnosti splácet
 • vše vyřídíte online a peníze můžete mít do několika minut na účtu
Moneta Money Bank půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  3 000 - 800 000 Kč
Splatnost:  3 - 120 měsíců
Úrok:  od 3,9 %
RPSN:  od 4 %
Mám zájem
 • Zápůjční úroková sazba od 3,9%.
 • Půjčka na cokoliv až do 800 000 korun.
 • Vyřízení rychle online, přes telefon nebo na pobočce.
 • Speciální úvěry a půjčky pro živnostníky a firmy.
Ferratum Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  2 500 - 80 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Půjčka od 2500 do 80 000 korun.
 • První splátka za 30 dnů, poté už jen minimální splátky.
 • Možnost Platebních prázdnin či změny datumu splatnosti.
 • Peníze na účtu během 24 hodin.

Speciální nabídky podnikatelských půjček nabízí většina bankovních a i některé nebankovní společnosti pro podnikatele, který například rozjíždí svůj nový podnik. Do rozjetí nového podniku jsou často třeba nemalé investice. Pokud hned za zády podnikatel nemá movitého sponzora nebo sám nedisponuje volnými miliony, může podnikatelská půjčka velice pomoci.

Podnikatelské úvěry jsou půjčky, které jsou určeny podnikatelům, tedy OSVČ, živnostníkům a firmám, pro soukromé účely ho využít nelze. Podnikatelské půjčky neslouží pouze k rozjetí nového podnikání, ale i k záchraně svého podniku. Často se stává, že se podniky dostanou do finanční tísně, například v momentě, kdy neplatí dodavatelé a úvěr může sloužit k překlenutí této situace.

Speciální půjčka pro podnikatele

Speciální nabídky nabízejí společnosti na počáteční investici do založení podniku, nebo na zafinancování vozu pro podnikatelský subjekt. Podnikatelské půjčky jsou často lépe zúročeny a banka také půjčí větší obnos na delší čas. Půjčit si tak klient může až několika miliónové částky, které může splácet až desítky let.

K těmto účelovým půjčkám jsou třeba doložit podnikatelské účty, příjmy, daňové přiznání a další informace o fungování firmy, minimálně u bankovních společností. Speciální nabídky pro podnikatele nabízí i nebankovní společnosti, kde často nemusí klient dokládat nic. Otázka ovšem je, zda jsou takové úvěry výhodné.

Tip: Podnikatelské půjčky se dají také využít na běžné fungování domácnosti a to v případě, že některý z členů této domácnosti má živnostenské oprávnění.

Podnikatelská půjčka u bankovní nebo nebankovní společnosti?

Pokud je klient začínající podnikatel, určitě je rozumnější zvolit bankovní společnost, která klientovi nabídne výhodnější a bezpečnější podmínky, než-li nebankovní společnost. Vždy je potřeba sledovat RPSN a další smluvní podmínky, například zda existuje možnost předčasného splacení nebo co se stane v případě, že podnik nebude moct úvěr splácet.

Podnikatelské půjčky u nebankovních společností mohou získat například i klienti, kteří mají negativní zápis v registru dlužníků, jedná se o podnikatelské půjčky ihned bez registru. Je ale potřeba očekávat, že tato půjčka nebude nabízet nejvýhodnější podmínky, proto je třeba zvážit, zda se pro takovou půjčku vůbec rozhodnout. Podnikatelská půjčka ihned bez registru je možná vhodná i pro žadatele, kteří nesplňují podmínky bankovních institucí, ale podmínky této půjčky mohou být pro podnik rizikové.

Velice zajímavá půjčka je podnikatelská půjčka KB. Komerční banka má v nabídce několik druhů podnikatelských úvěrů, např.: Profi úvěr Start, Profi úvěr, Povolený debet na podnikatelském běžném účtu, Podnikatelský provozní úvěr nebo nebo Profi úvěr revolvingový. Podnikatelská půjčka KB je vhodná pro malé i velké podnikatele.

Druhy podnikatelských úvěrů

Existuje několik druhů podnikatelských půjček:

 1. Provozní úvěr
 2. Kontokorentní úvěr
 3. Investiční úvěr
 4. Firemní hypotéky

Provozní úvěr slouží k financování provozních potřeb podnikatele, jedná se například o nákup zásob, materiálu či uhrazení pohledávek. Provozní úvěr může být krátkodobý, střednědobý či dlouhodobý, záleží na době splácení a výši úvěru.

Kontokorentní úvěr funguje podobně jako kontokorentní úvěry na běžných účtech, jen v případě podnikatelského kontokorentu se může jednat o mnohem vyšší částku. Tyto kontokorentní úvěry jsou krátkodobé.

Investiční úvěr slouží k financování investičních celků. tedy hmotného či nehmotného majetku.

Pro podnikatele existují také firemní hypotéky, které musí být zajištěné nemovitostí pomocí zástavního práva. Jedná se o dlouhodobé účelové úvěry.

Rizika podnikatelského úvěru

Podnikatelské úvěry mají svá rizika. Obchodní podmínky podnikatelských půjček jsou stanoveny Obchodním zákoníkem, konkrétní podmínky jsou poté stanoveny jednotlivými poskytovateli podnikatelských půjček. Pokud se klient zpozdí se splácením, většinou mu tím také zanikne možnost předčasného splacení úvěru. Podnikatelské půjčky mohou mít vysoké poplatky za vyřízení, další poplatky, pokuty či sankce.

Podnikatelské půjčky také nepodléhají regulaci České národní banky.

Poslední nevýhodou může být povinnost zřídit si k podnikatelské půjčce také podnikatelský úvěr.

Co je potřeba k vyřízení podnikatelské půjčky?

Tím, že většina informací o firmách je dostupná online a každý zde potřebné informace může zjistit, nepotřebuje žadatel o podnikatelskou půjčku mnoho, aby půjčku získal. Obvykle postačí daňové přiznání, někdy i podnikatelský záměr.

Kam pro podnikatelský úvěr?

Podnikatelské úvěry nabízejí například tyto společnosti: MONETA Money Bank, Česká spořitelna, podnikatelská půjčka KB, Raiffeisenbank, Profi Credit, Ferratum nebo Vitacredit.