Bezúročná půjčka | VímVíc.cz

Bezúročná půjčka

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Zonky půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 750 000 Kč
Splatnost:  12 - 84 měsíců
Úrok:  od 2,99 %
RPSN:  od 3,64 %
Mám zájem
 • Zonky půjčka je od skutečných lidí a investorů
 • úrok je zpravidla nižší než při bankovní půjčce
 • Zonky zprostředkovává také investice
 • snadné a rychlé vyřízení online
Kamali půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • rychlá bezpečná půjčka od Home Credit
 • první půjčka při včasném splacení zdarma
 • možnost rozložení až na 10 splátek za poplatek
 • splatnost půjčky vždy jen v pracovní den
Zaplo půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 30 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • mikropůjčky a krátkodobé úvěry
 • první půjčka zdarma
 • bezúčelově a bez jištění
 • online z pohodlí domova
 • peníze na účtu do několika minut

Bezúročná půjčka je taková půjčka, za kterou klient neplatí žádné úroky. Pozor! Neznamená to ale nutně, že se jedná o půjčku zdarma. V nabídce ji má mnoho bankovních i nebankovních institucí. Kde si o bezúročnou půjčku může klient zažádat? Jak najít nejlepší a nejvýhodnější bezúročnou půjčku?

Bezúročná půjčka

Bezúročná půjčka je taková půjčka, při které si banka či nebankovní instituce nenárokuje měsíční poplatky za půjčení peněz - úroky. Neznamená to ale nutně, že se jedná o půjčku zdarma, ačkoliv i takové existují. Některé instituce si účtují poplatek za vyřízení půjčky, či převedení peněz. Proto se nejedná o půjčku zdarma. Přesto jsou k nalezení i některé finanční instituce, kde skutečně klient zaplatí tolik, kolik si půjčí. Často se jedná o první krátkodobé půjčky u nebankovních institucí. Půjčky v hodnotách okolo 10 000 korun se splatností 1 až 2 měsíce.

Druhy bezúročných půjček

Bezúročné půjčky klienti naleznou u bankovních i nebankovních společností, obvykle se jedná o první půjčky. První půjčka u vybrané společnosti bude bez úroků a klient zaplatí pouze to, co si půjčil. K celkové částce bývá ještě připočten poplatek za vyřízení půjčky, který je ale v celkové výši půjčky zanedbatelný.

 • bankovní bezúročné půjčky
 • nebankovní bezúročné půjčky

Pokud klient shání bezúročnou půjčku vyšší částky, většinou ji nalezne u bankovní instituce. Nejčastěji se jedná o promo akce za účelem získání nových klientů. Tyto akce bývají doopravdy výhodné a pokud klient řádně splácí, nehrozí mu žádné nebezpečí.

U nebankovních společností musí klient počítat s nižšími částkami. Obvykle se jedná o sumu okolo 10 000 Kč, maximálně 20 000 Kč. Stejně jako u bankovních společností se většinou jedná o první půjčku a tyto bezúročné půjčky slouží také k přilákání nových klientů. Na rozdíl od bankovních bezúročných půjček nejsou nebankovní bezúročné půjčky tak výhodné a tak bezpečné. Největší riziko hrozí v případě nesplácení úvěru. Klient bude muset poté zaplatit vysoké pokuty a v případě nezaplacení na něj může být uvalena až exekuce.

Kdy využít služeb bezúročné půjčky?

Klient by měl využít služeb bezúročné půjčky pouze v případě naprosté potřeby nebo při finanční tísni. Není doporučováno, aby si klienti půjčovali peníze na zábavu, komfort, dovolené, dárky a další životně nepotřebné věci. Na tyto věci by si měli lidé ušetřit vlastní peníze, vlastní prostředky a teprve poté si je mohou také dopřát. Půjčka klienta finančně zatíží na několik měsíců, někdy i let dopředu a klient musí mít naprostou jistotu, že bude schopný půjčku splácet.

Bezúročná půjčka - jak o ni zažádat?

Nabídky půjček zdarma či bezúročných půjček jsou specialitou především nebankovních institucí. Velice často se nejedná o vysoké půjčky, maximálně v řádech spodních deseti tisíc. Také se jedná o krátkodobé půjčky, nejlépe se splatností do 30 dnů. Aby půjčka ale byla skutečně bezúročná, musí klient splnit požadované termíny splácení a nemít s úhradou pohledávek zpoždění. Pokud by klient nedodržel stanovené podmínky, půjčka se nakonec může velmi prodražit zaplacením poplatků za opožděnou platbu. Zažádat si o ni klient může velice snadno online z pohodlí domova, jak to u úvěrů od nebankovních společností bývá - skrze úvěrovou kalkulačku, kterou najdete na webových stránkách.

Kdo nabízí bezúročnou půjčku?

Pokud si klient chce pořídit půjčku co nejlevněji, může zkusit první půjčky zdarma od společností jako Ferratum bezúročná půjčka, Provident Financial bezúročná půjčka nebo mBank bezúročná půjčka.

Nejvýhodnější se jeví mBank bezúročná půjčka, kdy za první půjčku u banky mBank klient zaplatí doopravdy jen to, co si půjčil. Pokud si klient od mBank půjčí 40 000 Kč, celkově splatí pouze 40 800 Kč. 800 Kč navíc je pouze poplatek za vyřízení mBank bezúročné půjčky.

Bezúročná půjčka pro podnikatele

Vlastní kategorií, která se řídí svými pravidly, jsou bezúročné půjčky pro podnikatele, které přišly spolu s koronavirovou krizí v první polovině roku 2020. Tento úvěr bude pro podniky, které byly zasaženy koronavirou krizí. Bezúročná půjčka pro podnikatele je ve výši 500 000 Kč až 15 000 000 Kč. Splatnost bude 2 roky, s možností o prodloužení o 12 měsíců. Klient bude moct půjčku využít například na úhradu mezd zaměstnanců, nákladů na energie, k úhradě faktur, apod.

O bezúročnou půjčku pro podnikatele si mohou zažádat všechny malé a střední podniky, rovněž také živnostníci.