Jaká je nejvýhodnější půjčka pro mladé? | VímVíc.cz

Jaká je nejvýhodnější půjčka pro mladé?

18. 11. 2019

Jste mladí a doopravdy vám chybí finance na rozumnou investici. Pokud jste mladí, nedokázali jste si ušetřit finanční rezervu, existují pro vás různé možnosti půjček pro mladé. Dobře si ale rozmyslete, jak s penězi naložíte.

Půjčky pro mladé - studenti, půjčky

Státní půjčka pro mladé

Nejdříve bychom vám rádi představili Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro mladé do 36 let pečující o dítě do 15 let, neboli tzv. Státní půjčku pro mladé, která je v České republice poskytována od srpna 2018. V začátku byl o tento státní úvěr obrovský zájem a lidé na něj stáli fronty, v současnosti ale zájem upadá. Proč tomu tak je? Co se stalo? A je tato půjčka doopravdy výhodná?

Primárně tato půjčka slouží ke koupi domu, bytu nebo pozemku a je poskytována Státním fondem rozvoje bydlení pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR, jedná se tedy o půjčku na bydlení. Mají na ni nárok lidé do 36 let. Teoreticky nabízí výhodnější podmínky, prakticky už to tak výhodné není, protože tato státní půjčka pro mladé přichází s mnoha omezeními.

Půjčky pro mladé - studenti, půjčky

Na co můžeme státní půjčku pro mladé použít?

 • stavba rodinného domu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 140 m²
 • koupě bytu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 75 m²
 • koupě rodinného domu, jehož podlahová plocha nepřesáhne 140 m²
 • modernizace obydlí

Podmínky půjčky pro mladé

 • věk maximálně 36 let
 • žadatelé musí být manželé nebo žít v registrovaném partnerství
 • nesezdané páry musí mít alespoň jedno nezletilé dítě do 15 let
 • ani jeden z páru nesmí vlastnit byt či dům
 • doložitelný příjem
Přehledné srovnání půjček!

Výše půjčky pro mladé

 • nejvýše 2 000 000 CZK na koupi rodinného domu, nejvýše však 80 % skutečných nákladů
 • nejvýše 1 200 000 CZK na koupí bytu, nejvýše však 80 % ceny sjednané
 • nejméně 30 000 Kč a nejvýše 300 000 Kč na modernizaci obydlí

Úroková sazba a podmínky splácení půjčky pro mladé

Úroková sazba se počítá podle výše základní referenční sazby Evropské unie pro Českou republiku, nejméně však 1 % p.a., fixní nejdéle na dobu 5 let. Splatnost úvěru činí maximálně 10 let v případě úvěru na modernizaci a maximálně 20 let v případě úvěru na pořízení obydlí.

Jak podat žádost o státní půjčku pro mladé?

O státní půjčku pro mladé si musíte zažádat u Státního fondu rozvoje bydlení. Žádosti lze podávat písemně, osobně či poštou na obou pracovištích Státního fondu rozvoje bydlení. Budete muset vyplnit několik formulářů a doložit velké množství dokumentů (např. kopie občanského průkazu, oddací list nebo rodný list dítěte, doklady o příjmech, výpis z Centrální evidence exekucí, potvrzení o bezdlužnosti, aj.).

Státní půjčka pro mladé vs. klasická hypotéka

Státní půjčka pro mladé je relativně mladá finanční služba - pomoc od státu, která byla spuštěna v roce 2018 jen s těmi nejlepšími úmysly a to pomoct mladým rodinám k vlastnímu bydlení. Na začátku byl o tuto státní půjčku obrovský zájem. Ihned se ale objevily nespokojené recenze, kdy si žadatelé stěžovali na nízkou částku půjčky, která např. na vlastní bydlení v Praze pro celou rodinu nemůže stačit. Tyto částky pokryjí spíše domy a byty v odlehlejších a ne tolik frekventovaných částech České republiky. Z těchto důvodů se žadatelé nyní, po původním boomu, opět uchylují ke klasickým hypotékám.

Mladiství - půjčky pro mladé, půjčky na bydlení

Půjčky pro mladé

Jaké další možnosti mají mladí lidé půjčit si peníze, kromě státní půjčky pro mladé a kromě klasické hypotéky?

S půjčkami a úvěry opatrně! Máme pochopení pro touhu po vlastním bydlení, kdy nechcete vyhazovat peníze za pronájem bytu nebo rodinného domku, tady se investice doopravdy vyplatí. Další výdaje si ale dobře propočítejte a rozhodněte se, zda chcete být několik dalších i desítek let povinni platit měsíční splátku za Vaši půjčku či úvěr.

Dobře si promyslete, na co si chcete půjčit a zvažte možnost, že raději budete nějakou dobu šetřit a spořit, uděláte si finanční rezervu, která vám v budoucnu bude pokrývat nenadálé výdaje. Půjčky a úvěry jsou sice okamžitými řešeními, současně se ale stávají několikaletým závazkem.

Hotovostní půjčka na ruku bez účtu

Zástupcem velmi rychlých půjček, které mohou využívat všechny věkové kategorie, je hotovostní půjčka na ruku bez účtu. Na co se hotovostní půjčka na ruku bez účtu dá použít? Uplatnění najde například v momentě, kdy potřebujete bez čekání splatit fakturu za vodu, telefonní služby nebo odeslat peníze za pronájem. Nejčastěji je však k dostání u nebankovních společností, které si za její zprostředkování účtují nemalé poplatky. Právě proto se hotovostní půjčka na ruku bez účtu hodí pouze jako poslední záchrana.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný Investice a spoření