Platy

Tipy, jak vyjednávat s personalistou o platu

09. 10. 2018

Při pohovoru často nastane situace, kdy se vás personalista zeptá, jaký byste si představovali plat. S cizími lidmi o penězích mluví rád jen málokdo. A to i v situaci, kdy bude mít vyřčená částka vliv na životní úroveň. Jak se zachovat, když s vaším návrhem zaměstnavatel nesouhlasí, a kam až ustoupit?

Přečíst článek

Pro jaké pozice je těžké najít zaměstnance?

10. 09. 2018

Český pracovní trh je v situaci, která se nelíbí většině zaměstnavatelům. Přesto některé firmy, regiony či obory mají větší problém s obsazením volných pracovních míst. Jaká místa to jsou a v jakých městech lidé pobírají nejvyšší mzdu, se dočtete v tomto článku.

Přečíst článek

Bankovnictví a pojišťovnictví – vysoké platy a dostatek zájemců?

30. 08. 2018

Pracovní trh bojuje o každého uchazeče a jinak tomu není ani v tak prestižních oborech jako je bankovnictví a pojišťovnictví. Vyšší platy se týkají jen specializovaných pozic a pracovníků back-office. Lidé si často myslí, že v bankách je nadstandardní odměňování, proto vás možná překvapí fakt, že průměrná mzda klientského pracovníka je okolo 26 000 Kč hrubého.

Přečíst článek

Letní brigáda: Kolik si kde vyděláte?

21. 08. 2018

Prázdniny jsou v plném proudu a vy přemýšlíte nad tím, jak si něco málo přivydělat. Někteří přemýšlí o letní brigádě v zahraničí, jiní si chtějí přivydělat v tuzemsku. V některých případech je potřeba platit zdravotní a sociální pojištění, někdy musíte odvádět srážkovou nebo zálohovou daň. Jak si spočítat, kolik si kde vyděláte?

Přečíst článek

Výše platu: Jak se zachovat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat?

17. 08. 2018

Průměrná mzda v ČR každý měsíc roste. Máte dojem, že nejste dostatečně oceněni i přesto, že všem ve vašem okolí se platy zvyšují? Jak si říct o zvýšení platu a co dělat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat, se dočtete níže.

Přečíst článek

V jakých oborech jsou nejvyšší platy?

09. 08. 2018

Lidé často špatně odhadují platy v jednotlivých oborech a kolikrát bývají překvapení. Kolik bere takový lékař nebo učitel? A jak s platy zamává aktuálně přehřátý pracovní trh? Čtěte více v tom článku.

Přečíst článek

Průměrná mzda v ČR má stále rostoucí tendenci

28. 06. 2018

Mnoho zaměstnanců na konci minulého roku a během roku 2018 zaznamenalo na svém kontě měsíční přírůstek v podobě zvýšené mzdy. Průměrná mzda v ČR se poprvé dotýká hranice 32 tisíc korun. Čím to je způsobené? A mají platy ještě kam růst?

Přečíst článek

Zvyšování mezd v Tesco: Někdo si polepší až o 24 %

27. 06. 2018

Není to nic nového a mluví se o tom neustále. Firmy už neví, co nabídnout potenciálním zaměstnancům, aby je získaly. A nebo stávajícím, aby nepřešli ke konkurenci. První se zvýšením platů prodavačkám a pokladním přišel konkurenční diskont Lidl a Tescu nezbývalo než reagovat.

Přečíst článek

Plošné zvyšování platů v ČR: Firmám chybí kvalitní zaměstnanci

25. 06. 2018

Situace na trhu zaměstnání je pro mnoho zaměstnavatelů zoufalá. Chybí jim totiž kvalitní a spolehliví zaměstnanci. Firmy jsou tak nuceny nabízet i tisícové příspěvky, aby lidi nalákaly.

Přečíst článek

Zvyšování platů? Příští rok by mělo dojít ke zvýšení o 6 %

22. 06. 2018

Členové současné vlády v demisi neustále slibují, že se ve veřejném sektoru zvýší platy. Například učitelům měly platy vzrůst od září letošního roku, nyní Babiš mluví o roku 2019. Nespokojení ale nejsou jen učitelé. Zdravotnické odborové organizace slibují protesty. Co bylo veřejné sféře v minulých měsících slíbeno?

Přečíst článek