Jak a na co vydělávají na brigádách čeští studenti

19. 11. 2018

Velké množství Čechů si při studiu přivydělává. Pracujících studentů je dokonce podstatně více, než tomu bylo u generace jejich rodičů. Kolik je to přesně procent? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak a na čem lze ušetřit.

Přečíst článek

Promlčení či prekluze v zaměstnání: Do kdy můžete uplatnit svá práva

13. 11. 2018

V zaměstnání máte nejen své povinnosti, ale také svá práva. Ta ovšem mívají jen omezenou dobu, kdy je můžete nárokovat. Po skončení daného období uplyne promlčecí lhůta a vy ztrácíte šanci na nápravu. Ovšem ne všechno je definitivní a v některých případech vám může být opožděná žádost prominuta. Jak tedy zabránit prekluzi a uplatnit svá práva?

Přečíst článek

Kdy a jak zažádat o změnu pracovní doby a zkrácení úvazku

09. 11. 2018

O změnu pracovní doby a zkrácení úvazku mohou chtít zažádat osoby s dětmi, studenti, nebo třeba ti, kteří se starají o nemocné v rodině. Existují případy, kdy zaměstnavatel musí dle zákoníku práce stávajícím zaměstnancům vyhovět?

Přečíst článek

Minimální mzda 2019: Jaké změny lze očekávat?

08. 11. 2018

Už několik let za sebou česká minimální mzda roste. Rok 2019 nebude v tomto ohledu výjimkou. O kolik minimální mzda poroste a může mít toto rozhodnutí v konečném důsledku fatální dopad na českou ekonomiku?

Přečíst článek

Důchody 2019: budou vyšší, než byla vaše čistá mzda?

06. 11. 2018

Státní důchody mají v roce 2019 vzrůst, valorizace a princip solidarity tak může dokonce způsobit, že vaše čistá mzda bude nižší, než důchod, který v budoucnu obdržíte. Kdo si finančně polepší a kdy vás čeká odchod do důchodu?

Přečíst článek

Dostali jste výpověď? Jak reagovat na ztrátu zaměstnání

06. 11. 2018

Dostat výpověď znamená pro většinu lidí krok zpět. Pokud jste ale dostatečně připraveni, může pro vás tato změna znamenat i posun na tu správnou cestu. Než ji naleznete, můžete se opřít o pomoc v podobě práva na odstupné nebo podporu v nezaměstnanosti.

Přečíst článek

Myslete na důchod a hlídejte si, kolik máte odpracováno

05. 11. 2018

Výše důchodu se odvíjí od vašich příjmů a doby, po jakou jste byli zaměstnaní, platili jste si sociální pojištění nebo jste čerpali takzvanou náhradní dobu pojištění. Od roku 2019 budete muset mít odpracováno 35 let, abyste na důchod měli nárok. Máte přehled, kolik let už máte odpracováno? Poradíme vám, jak to zjistit.

Přečíst článek

Na co máte nárok při pracovní cestě do zahraničí

02. 11. 2018

V roce 2018 máte nárok na vyšší cestovní náhrady. Kdy vám vzniká nárok na stravné v cizí měně a v jakých případech vám ho může zaměstnavatel snížit? Jaký způsob cesty si můžete vybrat a na kolik vás přijde?

Přečíst článek

Spring Walk advokátní kancelář: Rozvázání pracovního poměru přehledně

31. 10. 2018

Problematika ukončení pracovního poměru je mnohdy komplikovanou, a hlavně nepříjemnou záležitostí. Advokátní kancelář Spring walk přichází s příspěvkem, který do detailu objasňuje celý proces.

Přečíst článek

Propuštění zaměstnance: U nás drahá záležitost, říká studie

29. 10. 2018

Společnost Deloitte vydala novou studii Deloitte International Dismissal Survey porovnávající situaci mezi zaměstnavateli ze 46 zemí. Jaké jsou hlavní závěry týkající se České republiky a v čem se lišíme od ostatních zemí?

Přečíst článek