Pracovní smlouvy

Výpověď ve zkušební době

14. 03. 2018

Zkušební doba se sjednává v pracovních smlouvách, aby chránila nejen zaměstnavatele, ale také zaměstnance. Během této doby mohou obě strany lépe zjistit, zda vše funguje, jak má. Jak to ale je, pokud se rozhodnete ve zkušební době skončit? O výpovědi ve zkušební době jsme si pro vás připravila přínosný článek.

Přečíst článek

Dohoda o provedení práce 2018 a daně

10. 03. 2018

Pracujete nebo se chystáte začít pracovat na tzv. Dohodu o provedení práce? Možná vám není jasné, jak to v takovém pracovním poměru chodí s daněmi nebo například, zda za vás zaměstnavatel bude platit sociální pojištění. Odpověď na tyto otázky najdete v našem článku.

Přečíst článek

Klady a zápory práce na zkrácený úvazek

07. 03. 2018

Stále rozšířenějším trendem mezi zaměstnanci je dnes práce na zkrácený úvazek. Využívají ho především studenti nebo třeba maminky s dětmi, které se musejí přizpůsobovat školkám a školám. Najít si takovou práci může naprosto kdokoliv. Tento druh práce má ovšem své světlé i stinné stránky.

Přečíst článek

Dohoda o provedení práce 2018

13. 02. 2018

Budete v roce 2018 podepisovat dohodu o provedení práce? Podívejte se na to, jaká jsou pravidla pro dohodu v roce 2018 a s kolika zaměstnavateli můžete dohodu o provedení práce uzavřít.

Přečíst článek

Výpověď z pracovního poměru 2018 – vzory ke stažení

31. 01. 2018

Rozhodli jste se opustit stávající zaměstnání, ale nevíte jak na to? V tomto článku Vám poskytneme vzory výpovědí a pár užitečných rad, které se Vám mohou v této situaci hodit.

Přečíst článek