Pracovní smlouvy

Jak podat výpověď a na co při tom nezapomenout?

20. 08. 2018

Někomu se podaří domluvit si se šéfem výpověď dohodou. Jinému se nepoštěstí, musí podat výpověď z pracovního poměru a čekat, až vyprší výpovědní lhůta. Jak výpověď správně napsat a jak při jejím podávání postupovat?

Přečíst článek

Výhody dohody o pracovní činnosti

26. 06. 2018

Dohoda o pracovní činnosti vám dává určitou míru svobody, jelikož si pracovní dobu můžete domluvit, jak potřebujete. Je to něco mezi hlavním pracovním poměrem a dohodu o provedení práce. Prakticky se dá brát jako poloviční úvazek.

Přečíst článek

Letní brigáda – Od kolika let na ni můžete?

21. 05. 2018

Léto a prázdniny se nezadržitelně blíží a s tím se pojí také poptávka po brigádách. Studenti k přivýdělkům tíhnou čím dál častěji, nicméně ne vždy ví, co pro získání brigády musí splňovat. Jednou z podmínek bývá například právě věk.

Přečíst článek

Dohoda o provedení práce – Pro koho je výhodná?

21. 05. 2018

Dohodu o provedení práce většinou zaměstnavatelé využívají ve chvíli, kdy potřebují najmout zaměstnance buď na konkrétní pracovní úkol, nebo na omezený čas. Navíc za zaměstnance odvádějí nižší daně, než u zaměstnanců na hlavní pracovní poměr.

Přečíst článek

Stále více firem nabízí zkrácené úvazky

30. 04. 2018

Víc a víc lidí hledá zaměstnání na zkrácený úvazek a firmy se tomu pomalu ale jistě začínají přizpůsobovat. Být v práci méně než osm hodin se už může poštěstit i technickým pracovníkům nebo obchodníkům.

Přečíst článek

Co znamená práce na zkoušku a je legální?

15. 04. 2018

Práce na zkoušku je poměrně nový pojem, který sám zákoník práce nezná. Je ale tím pádem nelegální? To se dozvíte v tomto článku a mimo jiné také, jak je to v rámci tohoto programu se sociálním a zdravotním pojištěním.

Přečíst článek

Pracovní smlouva na dobu určitou 2018

10. 04. 2018

V poslední době jde o celkem častý trend firem, které se tak snaží si vyzkoušet nového pracovníka. Nejčastěji se setkáte se smlouvou na dobu určitou na 1 rok. Pokud si obě strany vzájemně vyhovují, je možné prodloužení. Znáte však všechna pro a proti v této oblasti?

Přečíst článek

Rozdíl: Dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce 2018

27. 03. 2018

Budete podepisovat dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti? Jaké jsou mezi jednotlivými pracovními smlouvami rozdíly a která smlouva se kdy používá?

Přečíst článek

Práce na částečný úvazek: Co to v praxi přináší?

26. 03. 2018

Tento typ úvazku nejčastěji preferují ženy na mateřské dovolené, jelikož to pro ně znamená příjemnou kombinaci výdělku a volného času. Ušetřený volný čas potom mohou trávit se svou rodinou. Druhou skupinu pak tvoří hlavně studenti, kteří tak mohou získat potřebnou praxi ke studiu.

Přečíst článek

Dohoda o rozvázání pracovního poměru aneb Jak rychle ukončit zaměstnání

23. 03. 2018

Pokud chcete skončit v zaměstnání a potřebujete odejít dříve než po uplynutí výpovědní lhůty, je tu ještě jedna možnost. Jmenujete se to dohoda o rozvázání pracovního poměru a skutečně se může hodit. S výpovědí dohodou to ale není jen tak.

Přečíst článek