Pracovní smlouvy

Stále více firem nabízí zkrácené úvazky

30. 04. 2018

Víc a víc lidí hledá zaměstnání na zkrácený úvazek a firmy se tomu pomalu ale jistě začínají přizpůsobovat. Být v práci méně než osm hodin se už může poštěstit i technickým pracovníkům nebo obchodníkům.

Přečíst článek

Co znamená práce na zkoušku a je legální?

15. 04. 2018

Práce na zkoušku je poměrně nový pojem, který sám zákoník práce nezná. Je ale tím pádem nelegální? To se dozvíte v tomto článku a mimo jiné také, jak je to v rámci tohoto programu se sociálním a zdravotním pojištěním.

Přečíst článek

Pracovní smlouva na dobu určitou 2018

10. 04. 2018

V poslední době jde o celkem častý trend firem, které se tak snaží si vyzkoušet nového pracovníka. Nejčastěji se setkáte se smlouvou na dobu určitou na 1 rok. Pokud si obě strany vzájemně vyhovují, je možné prodloužení. Znáte však všechna pro a proti v této oblasti?

Přečíst článek

Rozdíl: Dohoda o pracovní činnosti a dohoda o provedení práce 2018

27. 03. 2018

Budete podepisovat dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti? Jaké jsou mezi jednotlivými pracovními smlouvami rozdíly a která smlouva se kdy používá?

Přečíst článek

Práce na částečný úvazek: Co to v praxi přináší?

26. 03. 2018

Tento typ úvazku nejčastěji preferují ženy na mateřské dovolené, jelikož to pro ně znamená příjemnou kombinaci výdělku a volného času. Ušetřený volný čas potom mohou trávit se svou rodinou. Druhou skupinu pak tvoří hlavně studenti, kteří tak mohou získat potřebnou praxi ke studiu.

Přečíst článek