Jak a na co vydělávají na brigádách čeští studenti

19. 11. 2018

Velké množství Čechů si při studiu přivydělává. Pracujících studentů je dokonce podstatně více, než tomu bylo u generace jejich rodičů. Kolik je to přesně procent? Připravili jsme pro vás několik tipů, jak a na čem lze ušetřit.

Přečíst článek

Výše mzdy? Pro generaci Z není vůbec rozhodující

16. 11. 2018

Pro generaci Z přestává být, v porovnání s jejich rodiči a prarodiči, rozhodující výše mzdy. Co je pro mileniály opravdu důležité? Kvůli čemu jsou ochotni změnit zaměstnavatele? A má u nich větší šanci společensky odpovědná firma?

Přečíst článek

Co se vyplatí? Porovnání výhod zaměstnance a freelancera

07. 11. 2018

V tomto článku se pro vás snažíme porovnat výhody a nevýhody podnikání a zaměstnání. Kdo je to freelancer, pro koho je spíše vhodný pracovní úvazek a co se obecně těší větší oblibě?

Přečíst článek

Hledáte práci, u které se budete zároveň vzdělávat? Díky Nakladatelství FORUM máte příležitost!

26. 10. 2018

Jestliže máte rádi knihy a vzdělávání, pak je práce v nakladatelství pro vás to pravé. Společnost FORUM se zaměřuje na odborné publikace z oblasti české legislativy a pořádá vzdělávací kurzy i semináře. Na českém trhu se nakladatelství pohybuje téměř 15 let a svým zaměstnancům nabízí stabilní pozice a pohodovou atmosféru.

Přečíst článek

Čeho se vyvarovat v odpovědích na pracovní nabídky

25. 10. 2018

V dnešním post-krizovém období se pracovní nabídky hledají zase o trochu lépe. Nezaměstnanost je na minimu a inzeráty jsou na každém virtuálním rohu internetu. Snad tedy postačí rozeslat automatické odpovědi a někdo se chytne. Pokud ale nevíte, jak správně odpovědět, mohli byste tak pouze ztrácet čas.

Přečíst článek

Sladit brigádu se školou, koníčky i ambiciózními cíli? V McDonald´s možné!

25. 10. 2018

Brigáda u McDonald´s je stále vnímána hlavně jako místo, kde mladí lidé čerpají své první pracovní zkušenosti. Mnohé z vás však možná překvapí, že kromě studentských přivýdělků přináší i spoustu dalších možností. Přečtěte si, proč pracovat právě zde.

Přečíst článek

Jak se rozhodnout, pokud máte dvě nabídky práce

24. 10. 2018

Obdrželi jste dvě nabídky práce a rozhodnutí musí padnout v následujících dnech? Výše mzdy je zcela jistě důležitá, rozhodovat byste se ale neměli pouze dle tohoto kritéria. Jaké další otázky byste si měli položit?

Přečíst článek

"Motivace je důležitější, než mnohaleté zkušenosti," říká Dorota Dobeš, HR Manager CCC

23. 10. 2018

"Motivace je důležitější, než mnohaleté zkušenosti," říká Dorota Dobeš, HR Manager CCC

Přečíst článek

Oprostěte se od mýtů o podnikání a postavte na vlastní nohy

22. 10. 2018

Stále dokola přemýšlíte o vlastním projektu, ale nemůžete pro jeho realizaci posbírat dostatek odvahy? Možná je to proto, že jste uvěřili mýtům, které v naší společnosti neustále kolují.

Přečíst článek

Z brigádnice k vedoucí podniku – Barbora Hamplová popisuje svoji Mc cestu

19. 10. 2018

Drtivá většina lidí vnímá práci u McDonald´s hlavně jako přivýdělek během středoškolského, popřípadě vysokoškolského studia. Zkuste si ale představit, že ne ve všech případech musí mít kariéra u řetězce rychlého občerstvení takovýto průběh.

Přečíst článek