Nastartuj kariéru

Jak se vyvarovat stresu při pohovoru?

25. 09. 2018

Příprava na přijímací pohovor je základ. Určitě nemusíme zmiňovat, že byste měli vědět co nejvíce informací o firmě, mít na sobě vhodné reprezentativní oblečení a přijít včas. Jak ale předejít strachu a nervozitě, která nás běžně na pohovorech provází?

Přečíst článek

Chcete pracovat v zahraničí? Představujeme program Working Holiday Kanada

20. 09. 2018

Zlepšit si angličtinu, trochu si přivydělat nebo prostě jen procestovat Kanadu a být součástí místní kultury? Důvodů k práci v zahraničí, v zemi javorového listu, může být několik. My jsme se rozhodli představit vám program Working Holiday Kanada, který vám dovolí skloubit vše výše zmíněné a ještě mnohem více.

Přečíst článek

Na co se zaměřit před nástupem do nové práce?

11. 09. 2018

Mnoho lidí se při současné situaci na trhu práce poohlížejí po novém zaměstnání. Než se k tomuto kroku odhodláte, musíte zvážit i mnoho dalšího. Co je vaší povinností před nástupem do nové práce a co vám může napovědět, že by se vám v nové firmě nemuselo líbit?

Přečíst článek

Pro jaké pozice je těžké najít zaměstnance?

10. 09. 2018

Český pracovní trh je v situaci, která se nelíbí většině zaměstnavatelům. Přesto některé firmy, regiony či obory mají větší problém s obsazením volných pracovních míst. Jaká místa to jsou a v jakých městech lidé pobírají nejvyšší mzdu, se dočtete v tomto článku.

Přečíst článek

Jak se dá najít ideální zaměstnanec? Šéf Amazonu poradí

03. 09. 2018

Amazon je v zahraničí vyhledávaným zaměstnavatelem, pro kterého v současné době pracuje přes půl milionu lidí. Začátky však nebyly lehké, jelikož v roce 1995 začínala firma pouze s 10 zaměstnanci. Jeff Bezos, majitel firmy, vymyslel pro nábor pracovníků jednoduchý dotazník, který Amazon používá dodnes. V čem tkví jeho kouzlo?

Přečíst článek

Bankovnictví a pojišťovnictví – vysoké platy a dostatek zájemců?

30. 08. 2018

Pracovní trh bojuje o každého uchazeče a jinak tomu není ani v tak prestižních oborech jako je bankovnictví a pojišťovnictví. Vyšší platy se týkají jen specializovaných pozic a pracovníků back-office. Lidé si často myslí, že v bankách je nadstandardní odměňování, proto vás možná překvapí fakt, že průměrná mzda klientského pracovníka je okolo 26 000 Kč hrubého.

Přečíst článek

Životopis nové doby – jak se změnilo klasické CV?

29. 08. 2018

Časy, kdy firmy považovaly za relevantní pouze strukturovaný životopis podle šablony, už jsou dávno pryč. Personalisté jsou zahlcení stovkami e-mailu od žadatelů o práci. Jak mezi nimi se svým CV vyniknout?

Přečíst článek

Výše platu: Jak se zachovat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat?

17. 08. 2018

Průměrná mzda v ČR každý měsíc roste. Máte dojem, že nejste dostatečně oceněni i přesto, že všem ve vašem okolí se platy zvyšují? Jak si říct o zvýšení platu a co dělat, pokud vám zaměstnavatel nechce přidat, se dočtete níže.

Přečíst článek

Jak zapadnout v nové práci do kolektivu?

17. 08. 2018

Nastupujete do nové práce a chcete zapůsobit na lidi kolem dobře? Potom byste se měli držet několika zásad, které vám mohou pomoci při zaplouvání do nového kolektivu. Přečtěte si je v našem článku.

Přečíst článek

Přestávky v práci: Co byste o nich měli vědět?

16. 08. 2018

Mám toho nad hlavu, nevím, co dřív, už pět minut mám být na schůzce... Kdybychom pokaždé, když slyšíme tato slova, dostali stokorunu, bylo by v Čechách hodně milionářů. Nebo by si hodně z nás vydělalo alespoň pár tisíc. Neukrajujeme si ale z „přestávkového koláče“ příliš málo? Na co vlastně máme právo? To, se dočtete níže.

Přečíst článek