Nastartuj kariéru

Změna v paušálech u OSVČ

02. 07. 2018

Osoby samostatně výdělečně činné (klasičtí živnostníci, ale také třeba svobodná povolání, soukromí zemědělci nebo lidé s příjmy z pronájmu) se už od roku 2005 můžou rozhodnout, jestli si povedou standardní daňovou evidenci či účetnictví, nebo se rozhodnou pro takzvané výdajové paušály.

Přečíst článek

Angličtina Online - vše o angličtině na jednom místě

29. 06. 2018

Chcete zdokonalit své znalosti anglického jazyka? Je jen na vás, zda to zkusíte sami doma nebo využijete pomoc lektora. Mnoho možností vám přinese portál Angličtina Online, a právě tento článek vám o nich něco řekne.

Přečíst článek

Jak získat pracovní povolení?

28. 06. 2018

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, to jsme doma slýchávali často. Pokud se chcete vydat do zahraničí pracovat, ať už kvůli zlepšení jazykových dovedností, praxi či vyššímu výdělku, nesmíte opomenout administrativu. Kam potřebujete pracovní povolení a jak ho případně získat zjistíte v tomto článku.

Přečíst článek

Propojení cestování a výdělku: Jak na to?

28. 06. 2018

V dnešní době je celý svět propojený jako jedna globální vesnice. Nikdy nebylo snazší cestovat a zároveň si při tom na cestování vydělávat. Naučte se travelhacking – cestování jako umění.

Přečíst článek

Češi versus cizinci v práci: Bereme si navzájem pracovní místa?

28. 06. 2018

V roce 2009 začala STEM provádět průzkum zajímající se o názory Čechů ohledně situace na trhu práce. Konkrétně se zabývá tím, zda Češi vnímají negativně cizince na trhu práce a jestli je vidí jako ohrožení sebe samých. Jak se tedy cítíme? A jaká je situace na úřadu práce?

Přečíst článek

Střední odborná učiliště? O čerstvě vyučené absolventy je enormní zájem

28. 06. 2018

Ustálené rčení říká, že řemeslo má zlaté dno. V době rekordně nízké nezaměstnanosti to platí dvojnásob a o vyučené řemeslníky je obrovský zájem. O jaké profese je největší poptávka?

Přečíst článek

Evidence tržeb online? Malí podnikatelé budou osvobozeni

26. 06. 2018

Jen co se zapojily téměř všechny ekonomické subjekty do Elektronické evidence tržeb, navrhuje vláda novelu zákona, ve které se budou mírnit určitá opatření. Především jsou ve hře určité úlevy pro malé podnikatele.

Přečíst článek

Změna práce: Jak poznáte, že je čas jít dál?

26. 06. 2018

Změna práce je podstatné životní rozhodnutí, které je potřeba pečlivě zvážit. Stále častěji přemýšlíte, že chcete změnit práci, ale nedokážete se rozhodnout? VímVíc vám poradí, jak rozpoznat signály, že nadešel čas na změnu.

Přečíst článek

Plošné zvyšování platů v ČR: Firmám chybí kvalitní zaměstnanci

25. 06. 2018

Situace na trhu zaměstnání je pro mnoho zaměstnavatelů zoufalá. Chybí jim totiž kvalitní a spolehliví zaměstnanci. Firmy jsou tak nuceny nabízet i tisícové příspěvky, aby lidi nalákaly.

Přečíst článek

Pomůcky pro studium a překlady cizích jazyků

25. 06. 2018

Začínáte se studiem cizích jazyků a čeká vás shánění studijních pomůcek? Ani tak triviální činnost nemusí být zcela bez komplikací. Proto si raději přečtěte článek s mnoha užitečnými radami, které se vám budou jistě hodit.

Přečíst článek