Pracovní právo

Znáte povinnosti zaměstnavatele v případě pracovního úrazu?

21. 09. 2018

Pokud dojde na pracovišti k pracovnímu úrazu, zaměstnavatel má plno povinností. Jak postupovat v případě pracovního úrazu, pokud chcete dostat spravedlivého odškodnění pracovního úrazu a jaké má povinnosti zaměstnanec, se dočtete níže.

Přečíst článek

Co dělat, když vám šéf zruší schválenou dovolenou?

13. 09. 2018

Čerpání dovolené je z velké části v rukou zaměstnavatele, který může nařídit, kdy a jak si ji můžete vybrat. Na kolik týdnů osobního volna máte podle zákoníku práce nárok, jak o něj požádat a jaké jsou podmínky, za kterých ho můžete čerpat? Co dělat v případě zrušení dovolené zaměstnavatelem a jak se bránit?

Přečíst článek

Oslava narozenin v práci: Jak neudělat faux-pas?

12. 09. 2018

Někdo oslavy narozenin miluje, pro někoho jsou noční můrou. Oslava narozenin v práci pak může být nepříjemný zážitek pro všechny zúčastněné. Důležité je nastolit pravidla a ta dodržovat. V ideálním případě formu oslav na pracovišti určuje firemní politika. Pokud ne, je potřeba vše dobře promyslet.

Přečíst článek

Vedra v práci - Na co máte nárok?

06. 09. 2018

Neznáme téměř nikoho, kdo by přímo nezažil anebo se nestal svědkem kancelářské hádky o sílu zapnuté klimatizace. V těchto dnech je klimatizace záchranou mnoha zaměstnanců. Na co všechno máte při těchto sužujících vedrech v práci nárok?

Přečíst článek

Odstupné při podání výpovědi ze strany zaměstnance? Je to možné

22. 08. 2018

V určitých případech je zaměstnavatel ze zákona povinen zaplatit odstupné zaměstnanci, kterému dal výpověď. O jaké situace se jedná? A je možné ho dostat, když dáte výpověď sami?

Přečíst článek

Změna pracovního úvazku: Musíte souhlasit?

02. 07. 2018

Nejvyšší soud ČR rozšířil možnost zaměstnavatele aplikovat výpovědní důvod pro nadbytečnost zaměstnance. Údajně se má jednat o zlepšení situace zaměstnance, kdy nemusí ihned dostávat výpověď, ale sníží se mu pouze část úvazku. Je tomu ale skutečně tak?

Přečíst článek