Brigáda na doma: Co vše můžete dělat z domova? | VímVíc.cz

Brigáda na doma: Co vše můžete dělat z domova?

01. 01. 2020

Práce nebo brigáda z domova je velmi oblíbenou formou přivýdělku. Často ji volí například maminky na mateřské, studenti, ale i různé kreativní profese. Existuje navíc mnoho různých prací, které lze z domova vykonávat. Jaké to jsou?

Brigáda na doma - co vše můžete dělat doma?

Pro koho je práce na doma zajímavá?

Práce z domova je lákavá pro mnoho lidí, i přestože vyžaduje poměrně velkou dávku zodpovědnosti a systematičnosti. Nejvíce ovšem práci z domova vykonávají maminky na mateřské, studenti nebo důchodci.

Velmi oblíbená je hlavně proto, že zaměstnanec při ní může pracovat odkudkoliv. Tedy třeba z dovolené, z kavárny nebo je možné být jednoduše na home office doma u kávy.

Práci z domova volí také digitální nomádi, kteří pak mohou pracovat (nejen) z různých exotických destinací a při práci poznávat svět i nové lidi. Práce na doma bez poplatku je také ideální pro všechny, kterým vyhovuje práce na živnostenský list více než zaměstnanecký poměr.

U home office si musíte určit priority, vše dostatečně zorganizovat a poté hlavně dodržet.

Benefit home office je sice na první pohled pro spoustu lidí vysněný, je ale nutno podotknout, že skrývá i mnohá úskalí. Hlavním z nich je zejména fakt, že člověk musí být, jak už bylo řečeno výše, skutečně zodpovědný. Přivýdělek z domu znamená umění danou práci si rozvrhnout a zorganizovat tak, aby vše fungovalo jak má.

Pokud si totiž nebudete umět správně si zorganizovat čas, pravděpodobně budete s home office bojovat. Nestane se vítaným pomocníkem a benefitem, ale spíše špatným pánem. Prokrastinace a odkládání úkolů negativním způsobem ovlivňují nejen výkonnost, ale mají také špatný vliv na psychiku.

Nejlépe placená brigáda na doma

Na trhu práce platí, že čím větší kvalifikace a unikátnost v oboru, tím vyšší finanční ohodnocení. Pokud si dáte tu práci a stanete se kvalitním grafikem, tak si můžete za svoji brigádu z domova účtovat trojnásobnou taxu oproti přivýdělku za lepení obálek, který svede po hodině zaučení každý.

Práce z domova může mít mnoho podob nejen co do rozmanitosti činností, ale také v rámci pracovního poměru. V případě, že přivýdělek z domova máte jen na přilepšenou, možná se vám ani nevyplatí pořizovat si živnostenský list.

práce na doma copywriter

Existuje řada dalších možností. Mnoho činností lze fakturovat například podle autorského zákona. Pokud vaše příjmy od jednoho plátce nepřesáhnou za měsíc 10 000 Kč, nemusíte ani podávat daňové přiznání. Další možností je dohoda o provedení práce, smlouva o dílo a řada dalších.

V případě, že se pro práci na doma rozhodnete, vyplatí se velmi dobře zvážit, jaký pracovní poměr zvolíte. Byla by škoda zbytečně odevzdávat vydělané peníze za daně, zdravotní a sociální pojištění, když to stát u daného pracovního poměru nebo výše příjmů nevyžaduje. Některé situace nevylučují ani registraci na úřadu práce.

První rada úvodem: Investujte do své kvalifikace a trh vás ocení.

Jaké práce můžete dělat z domova?

Na internetu najdete nepřebernou škálu nabídek na přivýdělek z domova od jednoduchých manuálních brigád až po vysoce kvalifikované práce. Jestli jste z domova nikdy nepracovali, nejprve se vyplatí si takovou činnost vyzkoušet. Možná zjistíte, že je to přesně to pravé pro vás, ale také se může stát, že vám takový systém vyhovovat nebude.

Plnění obálek jako přivýdělek z domova

Nabídka brigády na doma v podobě plnění obálek je na pracovních serverech poměrně rozšířená. Pravdou ale je, že mnoho z těchto nabídek je podvodných. Pokud po vás zadavatel bude chtít zaplatit určitý poplatek za „administrační výkon spojený s obálkami“, nic neplaťte.

Práce z domova bez poplatku je standardní záležitost. Existuje mnoho lidí, kteří si plněním obálek dlouhodobě a stabilně přivydělávají nějakou tu korunu a nenechají na tuto brigádu dopustit.

V žádném případě nikdy nikomu nic neplaťte před tím, než vůbec začnete brigádu na doma vykonávat.

Brigáda překlad: Pusťte se do překládání

Je vám blízký některý z cizích jazyků na takové úrovni, že byste si troufli jej překládat? Mrkněte na takové pracovní nabídky brigáda překlad a zkuste začít dělat překlady z domova. Může se jednat o jednoduché články, ale také třeba o překlady právních textů anebo dokonce překlady počítačových a jiných her.

Popisování produktů a přepisování textů

Jestliže jste psavý typ, můžete se také vrhnout na psaní produktových textů anebo přepisování textů z domova. Texty navíc můžete psát na takové produkty, o kterých skutečně něco víte, stačí si jen vybrat vhodné odvětví.

Tato brigáda je velmi oblíbená mezi studenty, kteří s psaním teprve začínají. Mají často možnost získat dané produkty k otestování a poté si je nechat. Nabídek je poměrně dost a můžete se postupně vypracovat i na psavce různých článků.

Redaktor a copywriter

Pokud zůstaneme u psaní, tak dobrou brigádou na doma může být i psaní do internetových magazínů. V současné době se jedná o profesi na vzestupu, o kterou je velký zájem mezi firmami i samotnými psavci.

Na internetu se píše úplně o všem, takže si sami můžete vybrat téma, které je vám blízké a psát o něm. Záleží také jen na vás, jestli je vám bližší kreativní práce z domova, například psaní do zábavních magazínů, odborné texty pro seriózní periodika nebo vás baví SEO texty, které jsou zajímavé pro vyhledávače i čtenáře.

Kreativní práce z domova: Šití a výroba produktů

Kreativní duše, které rády vytvářejí různé výrobky manuálně, mají možnost své produkty inzerovat a prodávat. Může se jednat o výrobu textilních produktů, dekoračních produktů nebo produktů tohoto typu na zakázku. Nápadům se meze nekladou, takže pokud vám šití a výroba praktických věcí obecně jde, pusťte se do toho.

Využijte svůj talent a začněte prodávat produkty, které sami vytváříte. Po autentických a osobitých výrobcích je dnes velká poptávka.

Vyplňování dotazníků jako přivýdělek z pohodlí domova

Další přivýdělek z domova, který můžete nalézt, je vyplňování dotazníků a dalších anket. K výkonu brigády je potřeba pouze internet a trochu času na občasné vyplňování. Od této brigády ale neočekávejte závratné výdělky, protože ankety a dotazníky jsou nárazové a navíc nízce ohodnocené. Našlo se ale také několik lidí, kteří díky dobrému managementu práce dokázali vydělat touto činností nadprůměrné finance.

Brigády z domova pro studenty: Zpracovatel studijních podkladů

Zpracovatel studijních podkladů, tyto nabídky jsou zajímavé především jako brigády z domova pro studenty. Předpokladem je vystudovaný určitý studijní obor, ve kterém se orientujete a můžete poté pomáhat se zpracováváním různých prací nebo powerpointových prezentací. Díky tomu si můžete přivydělat nějaký ten peníz navíc, protože studenti často své projekty nestíhají. Důležité je ovšem rozmyslet si, zda vy všechny vaše studijní a jiné projekty stíháte před tím, než se o takový přivýdělek budete ucházet.

IT profíci

Home office je také samozřejmostí pro IT profese. Pro práci v IT je ale potřeba mít vytvořený velmi silný background v IT odvětví, nebo na sobě alespoň pracovat z domova. I to je ale možné například pomocí online kurzů, které vám pomohou se dostat tam, kam chcete.

Grafika z domu

Určitě ne poslední, ale určitě zajímavá možnost, je také pracovat z domova jako grafik. U toho stejně, jako u IT, je sice třeba mít potřebné znalosti, které jsou k vykonávání dané profese nezbytné, ale i tak je možné se v této oblasti vzdělávat a jednou se jako grafik konečně živit.

Máte zkušenost s firmou, která vás podvedla? Řekněte nám o tom v hodnocení firem.

Práce z domova bez poplatku jako rychlý přivýdělek

Práce na doma není jen zajímavý způsob, jak být pánem svého času nebo třeba pracovat z pláže. Práce z domova bez poplatku funguje také jako rychlý výdělek na internetu. Na webu najdete desítky nabídek a u velkého množství můžete začít pracovat okamžitě. Po splnění zadání pak dostanete peníze okamžitě na ruku.

Zároveň buďte ale obezřetní, protože i dnes se najdou podvodníci, kteří se snaží obohatit na úkor ostatních. Zpozornět byste měli ve všech případech, kdy po vás někdo chce jakýkoli poplatek dopředu. Dobře si také pročte smlouvu a případně zadejte do vyhledávače práce na doma recenze, kde se rychle dozvíte zkušenosti ostatních.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný