Brigáda na doma: Co vše můžete dělat z domova? | VímVíc.cz

Brigáda na doma: Co vše můžete dělat z domova?

16. 09. 2017

Práce či spíše brigáda z domova je velmi oblíbenou formou přivýdělku. Často ji volí například maminky na mateřské, studenti, ale i různé kreativní profese. Existuje navíc mnoho různých prací, které lze z domova dělat. Jaké to jsou?

Můj obrázek

Pro koho je práce na doma zajímavá?

Práce z domova je lákavá pro mnoho lidí, i přestože vyžaduje poměrně velkou dávku zodpovědnosti a systematičnosti. Nejvíce ovšem práci z domova vykonávají maminky na mateřské, studenti nebo důchodci.

Velmi oblíbená je hlavně proto, že zaměstnanec při ní může pracovat odkudkoliv. Tedy třeba z dovolené, z kavárny nebo je možné být jednoduše na home office doma u kávy. Benefit home office je sice na první pohled vysněným pro spoustu lidí, nutno ale podotknout, že skrývá i mnohá úskalí. Hlavním z nich je zejména fakt, že člověk musí být (jak už bylo řečeno výše) skutečně zodpovědný, a musí si umět danou práci rozvrhnout a zorganizovat tak, aby vše fungovalo jak má.

Na home office si musíte určit priority a hlavně vše dostatečně zorganizovat a poté dodržet.

Pokud totiž nebudete umět správně si zorganizovat čas, pravděpodobně budete s home office bojovat, protože se pro vás pak nestane vítaným pomocníkem a benefitem, ale spíše špatným pánem.

Jaké práce můžete dělat z domova? A jaká brigáda z domova je nejlépe placená?

Na trhu práce platí, že čím větší kvalifikace a unikátnost v oboru, tak tím vyšší finanční ohodnocení. Pokud si dáte tu práci a stanete se kvalitním grafikem, tak si můžete za svojí brigádu z domova účtovat trojnásobnou taxu oproti přivýdělku za lepení obálek, který svede po hodině zaučení každý. První rada úvodem: Investujte do své kvalifikace a trh vás ocení.

Plnění obálek jako přivýdělek z domova

Nabídka brigády na doma v podobě plnění obálek je na pracovních serverech poměrně rozšířená. Pravdou ale je, že mnoho z těchto nabídek jsou podvodných a pokud po vás zadavatel bude chtít zaplatit určitý poplatek za "administrační výkon spojený s obálkami", nic neplaťte. Je však také mnoho lidí, kteří si plněním obálek dlouhodobě a stabilně přivydělávají nějakou tu korunu a nenechají na tuto "brigádu" dopustit.

Máte zkušenost s firmou, která vás podvedla? Řekněte nám o tom v hodnocení zaměstnavatelů.

V žádném případě nikdy nikomu nic neplaťte před tím, než vůbec začnete brigádu na doma vykonávat.

Vrhněte se na překládání

Je vám blízký některý z cizích jazyků na takové úrovni, že byste si troufli jej překládat? Mrkněte na takové pracovní nabídky a zkuste začít dělat překlady z domova. Může se jednat o jednoduché články, ale také třeba o překlady právních textů anebo dokonce překlady počítačových a jiných her.

Popisování produktů a přepisování textů

Jestliže jste psavý typ, můžete se také vrhnout na psaní produktových textů anebo přepisování textů z domova. Texty navíc můžete psát na takové produkty, o kterých skutečně něco víte, stačí si jen vybrat vhodné odvětví. Nabídek je poměrně dost a můžete se postupně vypracovat i na psavce různých článků.

Redaktor, copywriter z domu

Pokud zůstaneme u psaní, tak dobrou brigádou na doma může být i psaní do internetových magazínů. Ideální je soustředit se na užší témata s hlubším porozuměním.

Šití, výroba produktů

Kreativní duše, které rádi šijí mohou své výrobky inzerovat a prodávat. Může se jednat o výrobu textilních produktů, dekoračních produktů nebo produktů tohoto typu na zakázku. Nápadům se meze nekladou, takže pokud vám šití a výroba praktických věcí obecně, jde, pusťte se do toho.

Využijte svůj um a začněte prodávat produkty, které sami vytváříte. Po autentických a osobitých výrobcích je dnes velká poptávka.

Vyplňování dotazníků jako přivýdělek z pohodlí domova

Další přivýdělek, který můžete nalézt, je vyplňování dotazníků a dalších anket. K výkonu brigády je potřeba pouze internet a trochu času na občasné vyplňování. Nutno je ovšem počítat s nijak závratnými výdělky, protože ankety a dotazníky jsou nárazové a navíc nízce ohodnocené. Našlo se ale také několik lidí, kteří díky dobrému managmentu práce dokázali vydělat touto činností nadprůměrné finance.

Zpracovatel studijních podkladů

Další brigáda, která je zajímavá hlavně pro studenty, je zpracovatel studijních podkladů. Předpokladem je vystudovaný určitý studijní obor, ve kterém se orientujete a můžete poté pomáhat se zpracováváním různých prací nebo powerpointových prezentací. Díky tomu si můžete přivydělat nějaký ten peníz navíc, protože studenti často své projekty nestíhají. Důležité je ovšem rozmyslet si, zda vy všechny vaše studijní a jiné projekty stíháte, před tím, než se o takový přivýdělek budete ucházet.

IT profíci

Home office je také samozřejmostí pro IT profese. Pro práci v IT je ale potřeba mít vytvořený velmi silný background v IT odvětví, nebo na sobě alespoň pracovat z domova. I to je ale možné například pomocí online kurzů, které vám pomohou se dostat tam, kam chcete.

Grafika z domu

Určitě ne poslední, ale určitě zajímavá možnost, je také pracovat z domova jako grafik. U toho stejně, jak u IT je sice třeba, mít potřebné znalosti, které jsou k vykonávání dané profese nezbytné, ale i tak je možné se v této oblasti vzdělávat a jednou se jako grafik konečně živit.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo
Pokud chcete vědět o všem zajímavém první, tak se u nás registrujte!

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný