Nejslavnější motivační citáty o práci a úspěchu | VímVíc.cz

Nejslavnější motivační citáty o práci, kariéře a úspěchu

02. 10. 2019
motivační citáty o práci, kariéře a úspěchu, notebook, you got this

Úspěšní lidé nestanou úspěšnými přes noc. To, co vidíme na první pohled – štěstí, bohatství, skvělá kariéra, nalezení smyslu, je výsledkem tvrdé práce, která trvá roky.

Chcete-li být úspěšní, musíte se neustále zlepšovat a každý den prožít tak, abyste se alespoň trochu přiblížili svým cílům. Zní to jako otřepaná fráze, která navíc nejde dohromady s vaším nabitým harmonogramem? Najít si čas na plnění našich cílů je těžké, ale skvělé na tom je, že čím víc toho zvládnete, tím motivovanější budete. Vybrali jsme pro vás 15 citátů, které rozhodně otřepané fráze nejsou.

Motivační citáty o životě

Pro skeptiky jsou motivační citáty o životě klišé. A není divu, že jim nepomáhají. Pokud skutečně dáte motivačním citátům o životě šanci, nebudete si je jen číst, ale zařadíte jejich poselství do svého každodenního života, uvidíte rozdíl!

 1. Jediná cesta, jak opravdu začít, je přestat mluvit a místo toho konat.

  – Walt Disney

 2. Pesimista vidí v každé příležitosti překážku. Optimista vidí každou překážku jako příležitost.

  – Winston Churchill

 3. Vědět nestačí, musíme umět naše vědění použít. Přát si nestačí. Musíme konat.

  – Johann Wolfgang Von Goethe

 4. Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že ne, máš pravdu.

  – Henry Ford

 5. Napsat stránku za den může znít jako malý cíl, ale dělejte to 365 dní v kuse a máte dost materiálu na román.

  – Austin Kleon

Motivační citáty o práci

Víme, že ať pracujete v korporátu nebo z domova, pracovní týden se občas zdá nekonečný a prokousat se těmi horami úkolů, vám dává zabrat. V pondělí chcete povzbuzení na začátek týdne, ve středu potřebujete zlomit týden dřív, než zlomí on vás a o víkendu načerpat síly. Ať už je to cokoliv, co vám brání v práci, třeba vám tyhle motivační citáty o práci dodají energii, kterou hledáte.

 1. Za rok si budete přát, abyste bývali začali dnes.

  – Karen Lamb

 2. Za prvé, dívejte se na hvězdy, a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy se nevzdávejte práce. Dobrá práce vám dává smysl a účel a život je bez ní prázdný. A za třetí, pokud máte to štěstí a našli jste lásku, udržte si ji.

  – Stephen Hawking

 3. Zjistěte, co vás nejvíc naplňuje a potom sežeňte někoho, kdo vám za to zaplatí.

  – Katharine Whitehorn

 4. Úspěch není klíčem ke štěstí. Štěstí je klíčem k úspěchu. Když milujete to, co děláte, budete v tom úspěšní.

  – Albert Schweitzer

 5. Úspěšný je ten, kdo dokáže postavit dům z cihel, které po něm ostatní hází.

  – David Brinkley

Motivační citáty o cílech

Nejlepší sportovci, úspěšní businessmani a vůbec všichni úspěšní lidé si stanovují cíle. Cíle nám dávají dlouhodobou vizi a krátkodobou motivaci. Pomáhají nám soustředit se, nakládat dobře s naším časem a prostředky tak, abychom využili svůj potenciál na maximum.

Když si stanovíte ambiciózní, jasně definovaný cíl, můžete sledovat svůj pokrok, úspěchy a poučit se z neúspěchů. Také si začnete víc věřit, jak si budete odškrtávat dílčí cíle, kterých jste dosáhli. Podívejte se, co říkají o cílech úspěšní lidé!

 1. Jestli chcete být šťastní, určete si cíl, který vám usměrní myšlenky, mobilizuje energii a probudí tužby.

  – Andrew Carnegie

 2. Všichni lidé, kteří dosáhli velkých věcí, měli velký cíl a soustředili se na něj. A byl to takový cíl, který některým lidem v určitou chvíli přišel nedosažitelný.

  – Orison Swett Marden

 3. Vaše cíle musí být téměř nedosažitelné

  – Katharine Whitehorn

 4. Cíl je sen, ke kterému napíšete datum.

  – Louise L.Hay

 5. Jediná věc, která stojí mezi vámi a vaším cílem jsou ty kecy o tom, jak to nezvládnete, které si neustále namlouváte.

  – Jordan Belfort

Proč motivační citáty fungují (z vědeckého hlediska)

Už jste si někdy položili otázku, co je na motivačních citátech tak jedinečného, že se z nich stávají mantry pro celé generace lidí? V zásadě za to může kombinace tří faktorů.

Koučování, síla jazyka, instinkt.

Lidé chtějí, aby v ně někdo věřil. Když váš kouč, trenér nebo mentor věří, že něco dokážete, je mnohem pravděpodobnější, že se to potom stane. Trocha „sebekoučování“ probíhá, i když sami sobě přečtete motivační citát. A když si z něj uděláte mantru, kterou opakujete pravidelně, časem jí uvěříte. Přeci jen, někteří z nás se ostýchají i začít konverzaci, natož si najmout osobního kouče.

Síla jazyka je asi nejdůležitější z těchto tří aspektů. Proč některé věty jen proplují kolem nás a některé opakujeme ještě za několik stovek let? Jsme přednastaveni tak, že nás víc zaujmou a lépe se nám pamatují věty, které jsou rytmické, rýmují se nebo vytvářejí nějaký druh slovní hříčky. I pouhé opakování slov, která se použijí v jiném významu nebo obrazně, udělá velký kus práce.

Jednou možností je věta, která se dělí na dvě části, z nichž obě mají stejný počet slabik. Jako příklad si můžeme uvést rčení: „Kdo s čím zachází, tím také schází.“ Všimli jste si něčeho? No ano, také se nám dvakrát opakuje stejný kořen slovesa. Náš mozek si v tomhle libuje!

A poslední faktor je sdružovací instinkt. Odpradávna máme tendenci se sdružovat do skupin a vybírat vůdce, kteří nám řeknou, co dělat. Vzhlížet ke vzorům, přikládat jejich slovům velkou váhu a následně se snažit je napodobit, je pro nás naprosto přirozené.

TIp: Motivujte se i skutečnými příběhy českých firem. Velmi inspirativní je například příběh zakladatelů společnosti SIKO. Inspiraci můžete nasbírat i při prohlížení e-shopu a peníze ušetříte, když na nákup využijete SIKO slevové kupóny.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný