19 Tipů: Co dělat když se nudím? | VímVíc.cz

19 Tipů: Co dělat když se nudím?

12. 02. 2020

Nemyslíme si, že by se naši čtenáři nudili. Už tím, že jste navštívili naše stránky a čtete tento článek, využíváte aktivně a efektivně svůj volný čas. Možná ale hledáte inspiraci a přemýšlíte, jak a jakými aktivitami naplnit svůj volný čas, aby byl produktivní, inspirující a zábavný. Ne každý z nás oplývá nápady nebo možná chcete vyzkoušet něco nového. Mohli bychom napsat, že Vám přinášíme 20 tipů co dělat, když se nudíte, ale my Vám jich přinášíme 19: 19 tipů co dělat, když se nudíte. 20. tip necháme na Vás, abyste vymysleli aktivitu, která zažene dlouhou chvíli. Čas je cenné zboží a měli byste s ním podle toho nakládat.

Jak zahnat nudu - volný čas, jak trávit volný čas, nuda Jak zahnat nudu - volný čas, jak trávit volný čas, nuda

19 tipů co dělat, když se nudím

Níže naleznete nejzajímavější způsoby, jak nakládat se svým volným časem, abyste se nenudili a využívali jste Váš čas aktivně, efektivně, produktivně a smysluplně. Existuje velké množství aktivit, které nás zabaví a zachrání nás od nudy.

1. Čtěte!

Říkáme to už našim dětem a řekneme to i my Vám, četba je přínosná. Četba na nás může působit různými faktory:

  • odpočinek
  • rozvoj fantazie
  • sběr informací
  • vzdělávání a rozvoj osobnosti
  • četba v cizím jazyce

Začtete-li se do dobré knihy, nudit se rozhodně nebudete. Častěji se stává, že se od dobré knihy nemůžete odtrhnout. Pokud nechcete utrácet peníze za tištěné knihy, pořiďte si elektronickou čtečku knih nebo se zaregistrujte v městské knihovně.

2. Cestujte!

Máte pocit, že na víkend nemáte vůbec žádné plány a nechcete celý víkend prosedět mezi čtyřmi zdmi? Na cestování nepotřebujete velké množství peněz, protože můžete cestovat po České republice (vlakem, autobusy nebo pěšky). Na internetu naleznete hodně tipů, kam na výlet, tak se nechte inspirovat a objevujte krásy České republiky.

3. Vzdělávejte se!

Zbývá Vám větší množství volného času a nevíte, čím smysluplným ho vyplnit? Vždy je čím se vzdělávat. Naučte se cizímu jazyku, dodělejte si dálkově vysokou školu, vystudujte třeba titul MBA, absolvujte tématický kurz či si prohlédněte nabídku online vzdělávání. Nemějte strach z něčeho neznámého. Poznáte nové lidi, dostanete se do kolektivu, rozšíříte si obzory a na nudu nezbude ani pomyšlení.

4. Najděte si zaměstnání snů!

Občas se stává, že pocit nudy a nenaplnění vzejde ze zaměstnání, které je pro Vás moc stereotypní a způsobuje Vám pocit nudy, apatie a nemotivuje Vás k žádným větším pracovním výkonům. Pokud máte pocit, že Vaše špatná nálada a pocit nudy pochází z Vašeho zaměstnání, porozhlédněte se po novém zaměstnání a najděte si práci, která bude Vaší povinností i zábavou.

5. Sledujte filmy!

Dobrý film dokáže zvednout náladu. Neradíme Vám, abyste u televize seděli všechen Váš volný čas, ale například pravidelnými čtvrtečními filmovými večery nic nezkazíte. Pokud budete například nemocní, budete ležet v posteli, také oceníte film či seriál, který Vám bude dělat společnost.

6. Jděte za kulturou!

Často slýcháme vůči kultuře předsudky a odpor ještě před samotnou kulturní akcí. Kultura ale není pouze Národní divadlo či opera. Můžete navštívit kino, divadlo, výstavu, vernisáž či přednášky a besedy na nejrůznější témata. Domluvte se se svou kamarádkou či partnerkou a nechte si doporučit nějako zajímavou kulturní akci. Je příjemné se vkusně obléct a vyrazit do společnosti. Nemusí to být Vaše pravidelná aktivita, může to být výjimka potvrzující pravidlo.

7. Sportujte!

Pravidelný pohyb je důležitý, to Vás snad říkat nemusíme. Věděli jste ale, že se sportem dá velmi rychle, příjemně a smysluplně zahnat nuda. Sedíte doma, jste unavení a nic Vás nebaví? Zavolejte kamarádovi a běžte si zaplavat či si zahrát squash, jděte na procházku nebo si zaběhat. Pokud máte sedavé zaměstnání, je o to důležitější, abyste do svého každodenního života zařadili pravidelný pohyb. Během sportu si krásně pročistíte hlavu a odreagujete se.

8. Váš dům, Vaše vizitka!

Možná se Vám naše rada bude zdát přehnaná, ale nudíte-li se, nabízí se možnost zútulnit si Vaši domácnost. Vykliďte si skříňky, zbavte se nepotřebných věcí a oblečení, kupte si nové doplňky, oživte si místnosti rostlinami, udělejte si svůj relaxační koutek, apod. Váš domov by na Vás měl dýchat pohodou, klidem a měly by se v něm nacházet zóny odpočinku, zóny zábavy, aj. Věřte nám, jednou s velkým generálním úklidem začnete a už Vás nic nezastaví.

9. Kdo si hraje, nezlobí!

Možností, jak trávit svůj volný čas existuje doopravdy nesčetně a to dítě, které si pamatujeme z našeho mládí, v nás pořád dřímá a čeká, až si s ním zase pohrajeme. Kupte si Lego, puzzle, hrajte s rodinou deskové a karetní hry, běžte pouštět draka, postavte si sněhuláka nebo připravte bojovku s úkoly pro svou rodinu a přátele. Během těchto her se příjemně odreagujete, uvolníte, pobavíte a nuda bude jedno velké tabu.

10. Plánujte!

Podívejte se do svého diáře, kalendáře či plánovače na následující týden a celý měsíc a prohlédněte si, co Vás v následujících dnech čeká. Uvidíte, zda máte v týdnu nějaké akce, sporty, setkání s přáteli, apod. nebo naopak uvidíte, že nemáte ještě nic domluveného. Domluvte se se svým kamarádem na společném běhu a posezení nad pivem, s kamarádkou se běžte podívat na tu novou výstavu, která Vás láká, pozvěte sestru s rodinou na oběd, atd. Pokud budete dopředu plánovat, nemůže se Vám stát, že tam budete mít týdny a dny, kdy se budete nudit sami doma.

Co dělat když se nudím - jak zahnat nudu, jak se nenudit

11. Pečujte o své tělo!

Doopravdy bychom neměli ostatní soudit podle vzhledu, ale měli bychom o svůj zevnějšek pečovat. Navštěvujte pravidelně kadeřníka, manikůru a pedikůru, choďte na masáže, kosmetiku, aj. Vaše tělo Vám tuto péči vrátí, Vy budete vypadat perfektně, odpočatě a Vaše tělo bude vykazovat známky spokojenosti a péče.

12. Blogujte!

Máte co říct a jste silní v písemném projevu? Založte si svůj blog a podělte se o své názory s ostatními. Blogování je velmi náročná disciplína a cílem je přilákat co nejvíce čtenářů. Pokud máte myšlenku, která by mohla zajímat širokou veřejnost, neváhejte a ponořte se do blogerského světa.

13. Poslouchejte!

Jako další aktivitu, která Vám pomůže zahnat nudu, doporučujeme poslech hudby. V současnosti nemusíte poslouchat pouze hudbu. Můžete poslouchat podcasty, audio knihy, rozhovory, sledovat koncerty, videoklipy. Stačí se jen natáhnout na Váš gauč, nasadit si sluchátka a Váš aktivní odpočinek může začít.

14. Odpočívejte!

Pro kvalitní a zdravý život je potřeba také odpočívat. Myslete na svůj pravidelný a dostačující spánek, bez kterého byste rychle propadli chronické únavě. Doporučujeme, abyste spali minimálně 7 hodin denně. Choďte spát a vstávejte ve stejný čas. Lidské tělo má rádo pravidelnost.

15. Realizujte se!

Nikdy není pozdě dosáhnout velkých výsledků, realizujte se. Toužíte po tom ve svých 40 letech vlastnit řidičský průkaz, udělejte si ho! Neumíte plavat, naučte se to! Chcete si psát titul MBA za jméno? Udělejte si ho! Rádi byste procestovali Ameriku? Procestujte ji! Žádný sen není malý sen a tak si plňte své sny a přání.

16. Rodina a přátelé!

S rodinou a přáteli se nikdy nudit nebudete! Výše jsme Vám doporučovali, abyste plánovali. Plánujte si akce a aktivity dopředu a nemůže se Vám stát, že zůstanete sedět doma a nebudete vědět, co se svým časem. Tyto naplánované aktivity se Vám budou nejlépe realizovat s Vaší rodinou a přáteli. Nejen že byste neměli svou rodinu a přátele zanedbávat, ale čas strávený s nimi Vám výrazně zpříjemní chod všedních dní, kdy musíme plnit pracovní a další povinnosti.

17. Buďte kreativní!

Být kreativní a co si pod tím máte vlastně představit? Není lepší metody na zahnání nudy, než probudit své kreativní já. Začněte kreslit, fotografovat, šijte svým dětem Vámi navržené oblečení, začněte zahradničit či pište svůj vlastní blog. Fantazii se meze nekladou a Vy můžete vyzkoušet jakoukoliv kreativní aktivitu, u které se skvěle zabavíte, odreagujete a ještě se naučíte něco nového.

18. Jste to, co jíte!

Stále více lidí se věnuje vaření, pečení a přemýšlí nad tím, co jí. Není lepší zábavy a odreagování se, než vaření. Zabavíte se, odreagujete se a ještě uděláte něco pro své zdraví. Vaření a pečení se stává naším koníčkem a jsme v něm doopravdy dobří. Vaříte sobě, své rodině, svým přátelům a odměnou Vám je Vaše spokojenost a spokojenost Vašich hostů. Naučit se vařit a péct může doopravdy každý a výsledky poté doopravdy stojí za to. Nemusíte kupovat drahé kuchařky, většinu receptů a inspirace naleznete na internetu.

19. Nuďte se!

Tato poslední rada a tip, jak se zbavit nudy, Vám asi přijde zvláštní, když Vám radíme, abyste se nudili. Je to jednoduché, je spousta lidí, kteří jsou workoholici, jsou přepracovaní, doma neumí také tzv. vypnout a jsou v neustálém stresu a shonu. Pokud patříte mezi nezastavitelné jedince, kteří neumí odpočívat, zastavte se na chvilku, nadechněte se a užijte si například 2 hodiny sladkého nic nedělání. Věřte, že Vám tento druh odpočinku dobije energii do dalších práce a povinností.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný