Primát.cz pomáhá studentům při studiu | VímVíc.cz

Web Primát.cz umožňuje studentům sdílet studijní materiály

06. 06. 2022

Studium je pro studenty a žáky čím dál složitější a náročnější. Už jen motivační dopis na vysokou školu vyvolává stres. S novými znalostmi i objevy jsou stále vyšší nároky na vědomosti studentů. Je proto přirozené, že sami studenti přicházejí s inovacemi a nápady, jak si usnadnit studium a navzájem si pomoci. Od toho je k dispozici Primát.

Primát

Co je to Primát

Primát je internetový nástroj, který má za cíl změnit české školství k lepšímu. Primát je v provozu od roku 2007 a za dobu svého fungování pomohl tisícům studentů při studiu a ve zlepšení průměru známek. Motivační dopis na vysokou školu musí napsat sami, ale následné studium může být příjemnější díky webu Primát. Webová stránka www.primat.cz shromažďuje a sdílí studijní materiály především pro studenty vysokých škol.

Komunita studentů na Primát.cz pomáhá dalším studentům doplňovat výuku vlastními studijními materiály a užitečnými informacemi. Primát věří, že dokáže zlepšit kvalitu českého školství jak studijními materiály, tak hodnocením škol a fakult samotnými studenty. Hodnocení předmětů a vyučujících může pomoci studentům vybrat si vhodnou školu z dlouhého seznamu středních škol nebo seznamu vysokých škol. Je to podobné jako hodnocení zaměstnavatelů.

Primát je takové alternativní školství. Nabízí také seznam škol a uživatelskou příručku používání webu. Na webu Primát je seznam středních škol i seznam vysokých škol České republiky. Výhodou webu www.primat.cz je jeho přehlednost. Každý student snadno najde to, co momentálně potřebuje. V seznamu škol na Primát.cz je profil téměř každé školy, přes který se studenti mohou dále „proklikat“ až ke své fakultě a konkrétnímu předmětu, který je aktuálně trápí. Primát nabízí výpisky, poznámky, nahrávky hodin nebo referáty, taháky či eseje.

Jak Primát usnadňuje studium

Cílem webu Primát je pomoci českému školství jako celku. Díky sdílení mohou studenti načerpat více postřehů a nechat se inspirovat od svých kolegů. Studenti si mohou navzájem poradit, jaké předměty je bavily, jaké naopak ne a obecně si sdělí zkušenosti a pomohou si sdílením těchto cenných informací. Nástroj Primát může vylepšit průměr známek. Primát umožňuje sestavení vlastního testu k přípravě zkoušek. Také za test sbírá student banány, měnu webu Primát.

Primát.cz si, jako projekt alternativního školství, klade za cíl zefektivnit proces studia a pomoci studentům k jejich vysněné metě v podobě titulu. Komunita studentů na Primát.cz čítá přes 600 000 uživatelů, studenti dohromady sdíleli více než 400 000 studijních materiálů. Každým dnem se navyšuje počet uživatelů i množství sdíleného studia. Alternativní školství Primát je každým dnem kvalitnější a nabízí studentům velké možnosti pro zlepšení.

Hodnocení a komentáře

Kromě sdílení materiálů, které je hlavní náplní webu, nabízí Primát ještě další funkce. Populární je například hodnocení škol, vyučujících nebo předmětů, což je prospěšné nejen pro současné studenty. Hodnocení na Primát je alternativa hodnocení zaměstnavatelů a firem. Pomocí funkce hodnocení se Primát snaží ukázat i budoucím studentům vysoké školy, jak probíhá a jak vypadá vysokoškolské studium.

Hodnocení pomáhá v rozhodnutí, jakým směrem a na jakou školu se vydat. Textové hodnocení, komentáře, mohou studentům přinést i stovky banánů. Komentáře musí samozřejmě splňovat pravidla webu www.primat.cz a měly by být objektivní.

Registrace a přihlášení na primat.cz

Registrace na web Primát je velmi jednoduchá a je zdarma. Do registrace se zadá e-mailová adresa nebo uživatelské jméno a heslo. Na zadanou e-mailovou adresu přijde aktivační e-mail, který je třeba potvrdit.

Každý uživatel má na Primát.cz svůj vlastní profil. Studenti si mohou po úspěšné registraci přidat do profilu studium a školu s oborem, který aktuálně studují. Do profilu na primat.cz si zadají předměty, které mají zapsané. Díky přidání studia do profilu budou studenti snadněji hledat studijní materiály.

Jak sdílet s ostatními studenty

Primát funguje na základě aktivity studentů. Uživatelé přidávají na web primat.cz své studijní materiály a na oplátku si mohou stáhnout materiály jiných studentů. Aktivní studenti získávají za své příspěvky na Primát.cz banány a tím jsou motivováni přidávat kvalitní obsah. Jak sdílet materiály na webu Primát?

Pro sdílení obsahu s ostatními stačí kliknout na modrý symbol Plus na horní liště vpravo. Dále se pokračuje kliknutím na ,,Přidej materiál" a zadá se název a popisek. Student, který sdílí své materiály s ostatními si je také nacení. Studijní materiál naceňuje banány, měnou webu Primát, nikoliv penězi.

Měna banán a funkce banánů

Na webu Primát funguje měna banán. Pomocí banánů může student poděkovat autorovi sdílených materiálů, testů, hodnocení a jiných informací. Za banány se stahuje materiál, hodnocení vyučujících nebo se banány mění za lístky do kina, vstupy na různé kurzy, vouchery do restaurací a jiné dárky.

Čím více bude student sdílet s ostatními, tím více banánů získá. Záleží také na tom, na kolik banánů si nacenil své sdílené studijní materiály. Za každé jedno stažení jiným uživatelem získá počet banánů, které si stanovil. Banány se dají získat i za doporučení webu Primát svým kamarádům.

Aby nebyli studenti vázáni pouze pravidlem ,,sdílení znamená více materiálů pro studium", je k dispozici i platba za banány. K dispozici je několik balíčků (například 40 banánů za 199 Kč) a platí se pomocí zadání čísla platební karty přes GoPay. GoPay je online platba používaná u nákupů přes internet. Klient zadá číslo platební karty a potvrdí ve svém mobilním bankovnictví.

Na Primát není karma zdarma

Na webu Primát je kromě banánů ještě karma. Karma vyjadřuje míru užitečnosti daného uživatele pro komunitu. Karma na Primát.cz má 10 úrovní (levelů), které jsou oddělené počtem bodů. Opět zde platí jednoduché pravidlo: čím více je student aktivní, tím vyšší získá level karmy. Pro příklad a pobavení uvedeme jen pár levelů karmy, je to Lemur, Makak, pavián či nejvyšší level Homo Sapiens.

Vysoká karma se uživateli jednoznačně vyplatí. Při stahování materiálů pro studium ušetří část svých banánů (je to forma slevy při nákupu). Hodnocení a komentáře mají vyšší váhu, student s vysokou karmou dosáhne na lepší dárky atd.

Seznam škol

Primát má pro studenty připravený seznam škol, kde je aktuálně přes 1 500 škol. Seznam škol je řazený abecedně a poskytuje možnost vyhledání podle názvu. Seznam středních škol ani seznam vysokých škol není rozdělený. Je potřeba využít pole pro vyhledávání.

Jedná se v podstatě o profily jednotlivých škol, kde jsou studijní materiály, sdílené testy, předměty, vyučující a pochopitelně i hodnocení, komentáře a diskuze. Školy mají také seznam studentů, tedy přihlášených uživatelů ke konkrétní škole.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný Personalistika a lidské zdroje