Primát pomáhá studentům usnadnit přípravu | VímVíc.cz

Primát a sdílení výrazně usnadňují studentům přípravu

24. 07. 2019

Psaní úkolů cestou do školy, nebo rychlé opisování slohu před začátkem hodiny zná asi každý. Jenže čím výše člověk stoupá, na pomyslném žebříčku vzdělání, tím více povinností a úkolů ho čeká.

Primát a sdílení výrazně usnadňují studentům přípravu

Studium vysoké školy je čím dál složitější a náročnější. S novými znalostmi i objevy jsou stále vyšší nároky na vědomosti studentů. Je tedy přirozené, že i studenti přicházejí s inovacemi a nápady, jak si studium usnadnit a navzájem si pomoci.

Co je to Primát?

Primát je internetovým serverem, který je v provozu od roku 2008 a shromažďuje různé studijní materiály, především pro studenty vysokých škol.

Najdete zde prakticky všechny vysoké školy České republiky a několik dalších. Výhodou webu je jeho přehlednost, kde si každý student snadno najde, co momentálně potřebuje. Každá škola zde má profil, skrze který se můžete dál „proklikat“ až ke své fakultě a konkrétnímu předmětu, který vás aktuálně trápí. Najdete zde výpisky, poznámky, nahrávky hodin nebo referáty či eseje.

Jak Primát usnadňuje studium?

Cílem webu je pomoci českému školství jako celku. Díky sdílení mohou studenti načerpat více postřehů a nechat se inspirovat od svých kolegů. Zároveň si mohou navzájem poradit jaké předměty je bavily, jaké ne a obecně si sdělit zkušenosti a pomoci si. Tento projekt si klade za cíl zefektivnit proces učení a pomoci studentům k vysněné metě v podobě titulu.

Primát a sdílení výrazně usnadňují studentům přípravu

Princip sdílení

Primát funguje na základě samotné aktivity studentů. Uživatelé na web přidávají své materiály a na oplátku si mohou zdarma stáhnout jiný. Tímto sdílením jsou uživatelé motivování k tomu, aby přidávali kvalitní soubory. Aktivita studentů je oceňována především banány.

Stahování zdarma za banány

Na webu Primát se za stažení souboru platí právě banány. Banány můžete získat buď svou aktivitou na webu, nebo si je můžete koupit. Každý materiál stojí různý počet banánů, podle toho, na kolik si jej tvůrce cení. Pokud se jedná o soubor, kde najdete několik souborů k přípravě na závěrečnou zkoušku, bude pravděpodobně "dražší" než referát na jednu stránku.

Jak probíhá registrace?

Registrace je velmi jednoduchá a zdarma. Musíte pouze vyplnit email, jméno a heslo. V momentě, kdy skrze svou emailovou adresu potvrdíte proces registrace, můžete začít prozkoumávat.

Každý uživatel má svůj vlastní profil. Na ten si můžete přidat školu a obor, který aktuálně studujete a zadat si předměty, které máte zapsané. Díky tomu se vám budou snadněji hledat materiály.

Hodnocení škol, učitelů nebo předmětů

Kromě sdílení materiálů, které je hlavní náplní webu, nabízí Primát ještě další funkce. Populární je například hodnocení škol, vyučujících nebo předmětů, což je prospěšné nejen pro současné studenty. Pomocí této funkce se web snaží ukázat i budoucím studentům vysoké školy, jak vůbec vysokoškolské studium probíhá a vypadá a pomoci jim například v rozhodnutí, jakým směrem a na jakou školu se chtějí vydat.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný Ze života zaměstnanců Personalistika a lidské zdroje