TOP 7: Nejlepší horory podle skutečné události! | VímVíc.cz

TOP 7: Nejlepší horory podle skutečné události!

13. 10. 2019

Když jsme publikovali článek s filmy podle skutečné události, zapomněli jsme na 1 kategorii: horory podle skutečné události. Ono se jedná o trochu specifický filmový žánr, který ne každý z nás vyhledává a o to více ne, když si představíme, že námi vybrané horory se inspirovaly skutečnými událostmi, které se měly doopravdy stát.

Horor: strašidelný film, ruka v jezeře, podle skutečné události.

Setřeste ze sebe strach, zbavte se předsudků a podívejte se na námi vybrané horory podle skutečné události. Myslíme si, že tyto horory by měl vidět každý z filmových nadšenců, například online zdarma a bez limitu.

Nejlepší horory podle skutečné události

Horor: strašidelný film, ruka v jezeře, podle skutečné události.

Jedná se o filmový žánr, kdy je hlavním úkolem těchto filmů nahnat divákovi strach, vyděsit ho, vylekat ho a vyvolat další emoce jakou jsou noční můry, nechutenství a jiné obavy. Co v nás tyto emoce může vyvolat? Vyděsit nás mohou například duchové, zombies, upíři, vlkodlaci, vrazi, psychopati a jiní.

Když budeme hovořit jen o hororech, které byly natočené podle skutečné události, většinou se jedná o psychopatické vrahy, degenerované mutanty, o nešťastné děti nebo o dospělé, které postihla nějaká smutná událost, atd. Svědectví o těchto událostech jsou obvykle uchována v knižní podobě, v novinových zprávách, v seznamech zločinů a zločinců a nebo se příběh vypráví z generace na generaci.

Vybrali jsme pro Vás tyto filmy podle skutečné události:

 1. 3:15 Zemřeš
 2. Annabelle
 3. Čelisti
 4. Hory mají oči
 5. Texaský masakr motorovou pilou
 6. Vymítač ďábla
 7. Záhada Blair Witch

1. 3:15 Zemřeš

 • 2005
 • USA, 90 minut
 • Melissa George, Ryan Reynolds, Jesse James, Jimmy Bennett, Philip Baker Hall, Rachel Nichols, Chloë Grace Moretz, aj.

Jeden ze současnějších hororů, který popisuje neštěstí, které se odehrálo 13.11.1974 v Amityville. Jedná se o remake filmu z roku 1979 Horor v Amityville, oba filmy určitě stojí za shlédnutí, pokud by Vás zajímal tento příběh. Horor je velmi dobře obsazený a všichni představitelé podali velmi věrohodné výkony. Například pro mladičkou (v současnosti 22 let) Chloë Grace Moretz to byla jedna z prvních velkých rolí, která nastartovala její kariéru.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Tento horor reaguje na události, které se v městečku Amityville doopravdy odehrály v roce v roce 1974. V domku bydlela rodina, která byla 13.11.1974 vyvražděna. Za vraždu byl odsouzen Ronald DeFeo mladší, který měl psychické problémy. Ronald dlouho zapíral a odmítal, že by vraždy spáchal on. Nakonec se ale psychicky složil, k vraždám se přiznal, ale tvrdil, že ho k vraždám navedla žena v kápi.

Svědci ale potvrdili, že tu noc u potoka doopravdy viděli ženu, která hází něco do potoka. Policisté poté v potoce nalezli vražednou zbraň. Povídalo se, že vraždy mohla také spáchat dcera Dawn (18 let), která s rodinou nevycházela úplně nejlépe, byla zvláštní a rodině se stranila. Zabila by všechny členy rodiny a poté spáchala sebevraždu, Robert DeFeo toho všeho mohl být svědkem.

Do domu se o rok později nastěhovala rodina, Lutzovi. Ti v domě vydrželi pouhých 28 dní, protože se v domě děly paranormální jevy: dveře se samy otevíraly a zavíraly, předměty se samy pohybovaly, ve vzduchu byly cítit zvláštní vibrace, v noci byly v domě slyšet hlasy a kroky, pes byl v domě nešťastný, odmítal vkročit do prvního patra, v noci se jich někdo dotýkal. Bylo toho mnohem více, v bytě nemohli bydlet. O tom vypráví také film 3:15 zemřeš.

2. Annabelle

 • 2014
 • USA, 95 minut
 • Annabelle Wallis, Ward Horton, Alfre Woodard, Eric Ladin, Tony Amendola, Brian Howe, Michelle Romano, aj.

Horor Annabelle patří k současnějším filmům a už má na kontě 3 díly (2014, 2017 a 2019), my se soustředíme hlavně na 1. díl, který vyšel roku 2014. Není nic krásnějšího, než od svého muže dostat nádhernou panenku, to ale vůbec nikdo z nich netuší, jaké události budou následovat. Jak ochránit svoji rodinu? Tento film dějově volně předchází jinému filmu z roku 2013 V zajetí demonů.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Všechny tyto filmy se inspirují manželi Warrenovými, kteří se zajímali o paranormální aktivity a sbírali objekty, které se staly nebo se mohly stát prostředky paranormálních jevů. Jedním z nich byla i panenka Annabelle. Původně panenku dostala studentka Donna od své matky k narozeninám. Donna bydlela se svými kamarády, kam si panenku také odvezla. Od té doby se v bytě děly zvláštní, strašidelné události. Panenka se sama pohybovala po bytě. Jednou na ní našli i stoupy krve a rozhodli se kontaktovat médium.

Díky tomu zjistili, že v bytě, kde bydlí, zemřela pár let zpátky malá holčička. Její duše ještě nenalezla klid a jako schránku si vybrala právě tuto panenku. Studenti se nejdříve rozhodli, že si panenku ponechají. Nakonec se ale události stupňovaly, došlo i k napadením a panenka skončila v muzeu prokletých předmětů manželů Warrenových.

3. Čelisti

 • 1975
 • USA, 118 minut
 • Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary, Murray Hamilton, Carl Gottlieb, Jeffrey Kramer, Susan Backlinie, Steven Spielberg, aj.

Tento horor Stevena Spielberga nesmí v našem výčtu nejlepších hororů podle skutečné události chybět. Nic není tak skutečného jako žralok útočící na člověka v otevřeném moři. Film začíná opakujícími se útoky bílého žraloka u městečka Amity a pokračuje lovem na něj. Na 1. díl Čelistí navazují další 3 volná pokračování, ty už ale svou kvalitou nedosahují na kvalitu 1. dílu.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Jak jsme již řekli. Útoky žraloků na lidi se dějí a je to více než skutečné, proto můžeme určitě tento film považovat jako natočený podle skutečné události.

Horor: strašidelná cesta, horory podle skutečné události.

4. Hory mají oči

 • 2006
 • USA, 107 minut
 • Aaron Stanford, Kathleen Quinlan, Vinessa Shaw, Emilie de Ravin, Dan Byrd, Tom Bower, Billy Drago, Robert Joy, Ted Levine, aj.

Vybrali jsme pro Vás Hory mají oči z roku 2006. Málokdy se stane, že je remake lepší, jak originál, ale v tomto případě tomu tak doopravdy je. Horor Hory mají oči je úspěšným remakem stejnojmenného hororu z roku 1977. Jak se může rodinná dovolená proměnit v horor na vlastní kůži? Na cestě se Vám porouchá auto, zjistíte, že jste zůstali trčet v pustině, která byla dříve vystavena radioaktivitě a najednou si uvědomíte, že tu nejste až tak úplně sami.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Děj tohoto hororu se inspiroval příběhem Alexandra “Sawney” Beana, který žil někdy během 15. století ve Skotsku. Žil se svou rodinou někde na samotě v jeskyni, byli naprosto odříznutí od civilizace. Celá jeho rodina sčítala Alexandra, jeho manželku, jejich 8 synů a 6 dcer a dále se rodili vnuci a vnučky, který byli zplozeni různými incesty v jejich rodině. Tato rodina měla přepadávat lidi, kteří procházeli v okolí, zabili je a poté je měli jíst. Nakonec byli dopadeni a popraveni. Počet jejich obětí měl přesahovat tisícovku.

5. Texaský masakr motorovou pilou

 • 1974
 • USA, 83 minut
 • Marilyn Burns, Allen Danziger, Paul A. Partain, William Vail, Teri McMinn, Edwin Neal, Jim Siedow, Gunnar Hansen, John Dugan, aj.

Texaský masark motorovou pilou má více dílů a dokonce i remake z roku 2003. My jsme pro Vás ale vybrali původní zpracování z roku 1974, které je doopravdy nejlepší, pokud byste rádi horor z touto tématiku: násilné vraždění. V tomto filmu neočekávejte nějakou hlubší zápletku, strašlivé monstrum vraždí a je k nezastavení. Toto monstrum strhává kůži z obličeje svým obětem a následně si ji upevňuje na svůj vlastní obličej. Texaský masakr motorovou pilou ale patří mezi kultovní hororové filmy a slouží jako předloha k dalším filmům natočených s touto tématikou.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Mnoho hororových filmů se inspirovalo Edem Geinem, vrahem, který vraždil v 50. letech ve Wisconsinu. Tento vrah byl dopaden, byla u něj nalezená žena bez hlavy zavěšená u stropu a všude po bytě byly další části lidských těl různě použité, sešité a zpracované. Ed Gein sice nevraždil za pomoci motorové pily, ale řadí se mezi nejstrašlivější masové vrahy na světě.

6. Vymítač ďábla

 • 1973
 • USA, 122 minut
 • Ellen Burstyn, Linda Blair, Jason Miller, Max von Sydow, Lee J. Cobb, Kitty Winn, William O'Malley, Jack MacGowran, Barton Heyman, aj.

Tento horor Vám doopravdy nažene husí kůži a nenechá Váš spánek v klidu. I tento snímek se dočkal několika zpracování a remaků, my jsme pro Vás ale vybrali původní zpracování z roku 1973 s Ellen Burstyn a LIndou Blair v hlavních rolích. Příběh, kdy se Vám dcera mění před očima a Vy si s ní nevíte rady, končí obrovským neštěstím. Z dcery je vraždící stvůra a nezbývá nic jiného, než na pomoc pozvat vymítače, vymítače ďábla.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Tato událost se měla doopravdy stát někdy okolo roku 1949. Ďáblem posedlá nebyla dívka, byl to chlapec, který byl nakonec předán do rukou katolické církve.

7. Záhada Blair Witch

 • 1999
 • USA, 86 minut
 • Heather Donahue, Joshua Leonard, Michael C. Williams, Bob Griffin, aj.

Jako poslední jsme pro Vás vybrali Záhadu Blair Witch z roku 1999. Co můžete očekávat od tohoto hororu? 3 nezvěstní studenti, dokumentární film, kanibalismus a vraždící monstrum. Tento film také položil základy dalším hororům na stejné téma. Poslední 3 minuty tohoto filmu patří mezi vrchol hororové filmografie, nikdy na ně nezapomenete.

Událost, která sloužila jako předloha filmu: Příběh, který se odehrává v Záhadě Blair Witch, není opravdový, nestal se. Ale legenda, která je ve filmu vyprávěna, se měla stát na počátku 19. století. Jistý John Bell a jeho rodina měli být prokleti čarodějnicí, která je bude pronásledovat. Nakonec Johna Bella tato čarodějnice zabije. Legenda je vyprávěna z generace na generaci a postupně obměňována a příběh doplňován.

Už jen po přečtení těchto strašidelných příběhů se začínáme bát a naskakuje nám husí kůže. Pokud jste filmoví nadšenci, určitě si těchto 7 nejlepších hororů podle skutečné události pusťte a nechte se chvíli ovládat strachem a napětím.
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Ze života zaměstnanců Cestování a dovolené