MultiSport karta | Cena a využítí | VímVíc.cz

MultiSport karta: Cena a kde ji nabízejí?

27. 05. 2021

Škála firemních benefitů se stále rozšiřuje a společnosti si uvědomují, že právě nabídka zaměstnaneckých výhod velmi ovlivňuje uchazečovo rozhodnutí při výběru práce. Už dávno nerozhoduje o atraktivnosti pracovní pozice pouze výplatní páska a to, jak dopadne výpočet čisté mzdy. Stále více lidí v dnešní době přemýšlí, jak zhodnotit peníze tím, že je investují do sebe a svého zdraví.

Jedním z často nabízených benefitů je MultiSport karta, která se v poslední době stala velmi populární. Možnost MultiSport karty poskytuje zaměstnancům mnoho firem, ať už s částečnou nebo kompletní úhradou. Neváhejte se u svého zaměstnavatele na MultiSport kartu informovat, i když je předmětem vašeho pracovního poměru třeba jen brigáda na doma. Její benefity si můžete užívat i při práci na zkrácený úvazek.

Co je MultiSport karta?

Máte sedavé zaměstnání a ocenili byste po práci nějaký ten pohyb pro lepší pocit? Nebo jste naopak z práce vyčerpaní a toužíte po chvíli zaslouženého relaxu? Ať tak či tak, MultiSport karta vám s tím pomůže. Karta MultiSport umožňuje za pravidelný poplatek využívat služeb různých sportovišť, fitness center i relaxačních zařízení. MultiSport karta je pro vášnivé sportovce, kteří řeší nutriční hodnoty a zvedají těžké váhy, i pro ty, kdo si chtějí jen odpočinout po náročném pracovním dni. Díky tomu představuje karta MultiSport skvělý způsob, jak zhodnotit peníze, pro různé typy lidí.

Společnost MultiSport je na trhu již 8 let a jejím cílem je zajistit zaměstnancům benefit v podobě sportovních a relaxačních aktivit za příznivou cenu. Celý koncept stojí na přesvědčení, že sportující a zdravější zaměstnanec je zároveň produktivnější zaměstnanec. Ze široké nabídky více než 2 500 partnerských zařízení po celé republice si každý najde činnost, která mu vyhovuje nejvíce. K využití karty nemusíte být vášnivým sportovcem, nabídka totiž obsahuje velké množství relaxačních aktivit, které potěší každého.

MultiSport karta lze využívat nejen na sportovní, ale i relaxační aktivity.

Jak MultiSport karta funguje?

Pracujete ve společnosti, která MultiSport kartu nabízí? Pak je to jednoduché. Váš zaměstnavatel má se společností MultiSport dohodu, na jejímž základě je stanovena výše poplatku za MultiSport kartu. Tento poplatek hradí zaměstnanec. Pokud se pro MultiSport kartu rozhodnete, stačí jednoduchá objednávka a během pár dní můžete začít navštěvovat partnerská místa. Obvykle stačí zadat objednávku do 20. dne v měsíci a již následující měsíc si můžete na svoji MultiSport kartu užívat širokou paletu sportovních aktivit.

Pro každý den má držitel MultiSport karty jeden volný (či zvýhodněný) vstup, který lze využít na kterémkoliv z dostupných míst. Je pouze na držiteli karty, zda této možnosti využije denně nebo jen jednou týdně. Cena MultiSport karty zůstává od zakoupení stejná, její hodnota ovšem roste, a to díky rychlému rozšiřování do stále více měst. MultiSport karta se obvykle vyplatí všem, kdo navštěvují sportovní zařízení alespoň jednou týdně. Před jejím sjednáním je však dobré se zaměřit na výpočet čisté mzdy a to, kolik z této mzdy činí poplatek za MultiSport kartu. Pokud je měsíční poplatek nižší než součet jednorázových vstupů, které byste měsíčně zaplatili, karta MultiSport se vyplatí.

MultiSport kartu si zatím nemůže zakoupit jedinec. Registrace je podmíněna spoluprací se zaměstnavatelem.

Proč využívat MultiSport kartu?

Pohyb by měl být běžnou součástí dne každého člověka. Ačkoliv je často vyzdvihována především zdravá strava (která při výkonu některých povolání také může být problémem), vyvážené nutriční hodnoty vám od bolavých zad z práce bohužel nepomohou. S MultiSport Card lze kromě sportovišť navštěvovat i relaxační zařízení, takže je možné si po namáhavé práci důkladně odpočinout, například v sauně nebo v bazénu.

Především ti, kdo mají sedavé zaměstnání, jistě ocení možnost využívat sportovní a relaxační zařízení za zvýhodněné ceny. Po dnech prosezených u počítače je investice do pohybu, a tedy vlastního zdraví, nejlepším způsob, jak zhodnotit peníze. Mnoho zaměstnanců kanceláří si bedlivě hlídá nutriční hodnoty všech jídel, ale bez pohybu je taková snaha obvykle málo platná. Právě proto je jim k dispozici MultiSport karta, která umožňuje podobné problémy vyřešit bez velkého finančního zatížení.

Které společnosti nabízí MultiSport Card?

Zaměstnavatelů, kteří MultiSport kartu poskytují, je stále více. Obvykle je MultiSport karta součástí benefitů ve velkých firmách, ale i u menších zaměstnavatelů je možné MultiSport kartu získat. Není-li karta MultiSport uvedena mezi benefity v nabídce práce, neváhejte se na ni svého zaměstnavatele zeptat. Mezi firmy, kde je MultiSport karta součástí benefitů, patří například:

  • AAA Auto
  • AXA
  • Inveo
  • Kaufland
  • Mafra
  • MONETA Money Bank
  • VímVíc.cz
  • Tipli

Ve VímVíc.cz mají MultiSport karty téměř všichni členové týmu. Nárok na MultiSport karty zde mohou uplatnit i studenti, kteří pracují na dohodu o provedení práce a odvádějí více než 65 hodin měsíčně. Navíc mohou zaměstnanci zažádat o plně hrazenou doprovodnou MultiSport kartu pro partnera či kamaráda. I tato varianta je velmi populární.

MultiSport kartu poskytuje například společnost Kaufland, AAA Auto, či Tipli.

MultiSport karta – cena

Je-li zaměstnancům v různých firmách poskytnuta MultiSport karta, cena se liší zaměstnavatel od zaměstnavatele. Vše závisí hlavně na tom, jakou cenu si zaměstnavatel s poskytovatelem MultiSport Card dohodne. Poté už je u MultiSport cena v rámci měsíčního paušálu, o měsíční cenu karty se tedy snižuje hodnota, kterou obsahuje výplatní páska zaměstnance. Můžete tedy měsíčně platit 300 Kč, ale také 500 Kč. U MultiSport cena záleží jednoduše na tom, jaká byla dohoda mezi společností MultiSport a zaměstnavatelem. 

MultiSport Card také nabízí možnost zřídit MultiSport kartu někomu z rodiny, partnerovi nebo kamarádům. To znamená, že kromě vlastní MultiSport karty má zaměstnanec ještě MultiSport kartu doprovodnou. Její cena je však zpravidla vyšší, a především v Praze je o doprovodné MultiSport karty velký zájem. Kromě toho je k jedné MultiSport kartě možné připojit až tři karty dětské.

Cena MultiSport karty se liší podle toho, jak se zaměstnavatel s poskytovatelem MultiSport karty dohodl.

Karta Multisport i při práci na zkrácený úvazek

Mnoho lidí je přesvědčeno, že je karta MultiSport dostupná pouze osobám zaměstnaným ve firmě na plný pracovní poměr. Jedná se však o rozšířený omyl. O tom, komu je karta MultiSport poskytnuta, si totiž rozhoduje sám zaměstnavatel. Není tedy pravdou, že MultiSport kartu nemůžete získat při práci na zkrácený úvazek nebo i pokud je předmětem vašeho pracovního vztahu pouze brigáda na doma . Ostatně i brigáda na doma může být vyjednána na vysoký počet hodin měsíčně, za které obvykle firmy své pracovníky rádi odmění. Kromě toho je MultiSport karta hojně využívaná i studenty, kteří si pouze přivydělávají ke studiu.

Roli v rozhodování o poskytnutí karty nehraje, jaké hodnoty obsahuje výplatní páska, ale obvykle právě počet odpracovaných hodin. Někteří zaměstnavatelé se drží pravidla, že poskytují MultiSport kartu pouze stálým zaměstnancům, nicméně u většiny z nich si o ni můžete požádat i při práci na zkrácený úvazek.

Vyplatí se karta MultiSport sportovištím?

Základním předpokladem fungování celého projektu je zejména to, že někteří majitelé MultiSport karty ji využívají pod limit. To v praxi znamená, že zaplatí využívání center a sportovišť těm, kteří MultiSport kartu naopak využívají naplno. Pokud by totiž všichni majitelé karty využívali benefit na 100 % (tedy chodili například 2x denně do fitka), pro majitele fitness center by nebyla MultiSport karta ziskovou záležitostí.

Tip: Jste vlastníkem MultiSportky? Tak to vám chybí už jen kvalitní sportovní oblečení. Pořiďte si ho v e-shopu A3 SPORT. Uplatněte A3 SPORT slevový kód a zajistěte si výhodnou cenu.

MultiSport Praha – kde je možné MultiSport kartu uplatnit?

Jedním z míst s největší koncentrací uživatelů je pro kartu MultiSport Praha. MultiSport karta má v Praze samozřejmě velmi široké využití od fitness center, přes hřiště a jiná sportoviště, až po relaxační aktivity. Zároveň je však pro zájemce o MultiSport Praha místem, kde je obtížnější se ke kartě dostat. Mnoho studentů využívá doplňkové karty přes své přátele, nicméně jedná se o dražší variantu. Někteří z nich navíc pracují pouze na zkrácený úvazek nebo dohodu o provedení práce či pracovní činnosti a mohou narazit na zaměstnavatele, který takovým pracovníkům MultiSport kartu neposkytuje. Dobrou zprávou je, že výpočet čisté mzdy a jeho výsledek není pro poskytnutí MultiSport karty relevantní, využít ji tedy mohou i ti, kdo si měsíčně vydělají nižší částky. MultiSportku je možné uplatnit na desítkách míst po celé Praze. Přijímá ji například síť fitness center FORM FACTORY, Minigolf Kotva, Wellness Centru Fittop, HIT GYM, Studio Karma Yoga, Poletime Studio a mnoho dalších zařízení.

Nepoměr v přijetí MultiSport karty

V tuto chvíli také můžeme najít zajímavý nepoměr, co se týče využívání MultiSport karty z pohledu sportovních zařízení. Na jednu stranu se MultiSport karta stává součástí nabídky mnoha sportovišť, na druhou stranu od jejího akceptování začínají odstupovat mnohá původní sportoviště. Důvodem obvykle je, že se jim MultiSport karta jednoduše nevyplatí. Zákazník, který si zaplatí permanentku, přináší fitness centru mnohem větší zisk než ten, jehož způsobem placení je karta MultiSport. 

Některá fitness centra tak musela od přijímání MultiSport karty upustit, jelikož počet zákazníků s MultiSport Card začal převyšovat počet tradičně platících klientů a zisk mnoha zařízení se začal rapidně snižovat. Na druhou stranu je MultiSport karta skvělou příležitostí pro nová sportoviště, která se díky členství v MultiSport databázi mohou snadno dostat do podvědomí klientů.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Nahlédni do firem a kanceláří