Alza.cz – kariéra a volná místa | VímVíc.cz
Všechny dárky vyřešíte zde!

Alza.cz

Jsme Alza.cz – česká e-commerce firma s vizionářským pohledem, lídr v oblasti internetového prodeje výpočetní techniky a elektroniky.

Hodnocení Alza.cz

Přidat hodnocení
před 17 dny
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Alza.cz na zkrácený úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- náplň práce - realizace vlastních nápadů - fajn kolektiv - člověk se tu hodně naučí (je tu spousta lidí, kteří jsou opravdu profíci ve svém oboru a nebrání se o své know how se podělit) - vzdělávání - systém interního vzdělávání, kdy se ti zkušenější dělí o své zkušenosti s ostatními napříč firmou ( takže tu jsou docela i různorodá témata) - dynamika: má svá pozitiva - věci se tu dávají do pohybu velmi rychle - rychlá realizace, implementace, žádná zdlouhavá kolečka schvalování, negativa - věci se někdy mění přímo pod rukama, takže člověk je nucen za pochodu přehodnocovat a měnit své projekty, - rotace v rámci firmy

Negativa firmy:

- standardní benefity, nic extra - někdy až moc "norem" - asi se tady nechytí ti, kteří se nechtějí dál rozvíjet, učit se nové věci a ti, kteří chtějí mít v práci "svůj klídeček"

před 17 dny
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Alza.cz na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Rychle se měnící prostředí a s tím spojený rozvoj a učení nových věcí Otevřenost k návrhům zlepšení procesů Flexibilní pracovní doba + možnost HO Snaha dělat věci ještě lépe

Negativa firmy:

Platy jsou spíše při zemi, zaměstnanci nejsou přepláceni - což může být v porovnání s jinými firmami mínusem Benefity si zde zaměstnance nehýčkají - ale něco se tu pro každého najde

Doporučení pro management firmy:

Doporučuji řádně proškolit a ověřovat dovednosti manažerů - rychle rostou, ale jejich kompetence a soft skilly nejsou vždy na úrovni

před 20 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na plný úvazek, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Asi nic

Negativa firmy:

Extremní tlak na prodej služeb , nesrozumitelný systém odměňováni, člověk je tam takový robot atd,

před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Alza.cz na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Možnost se učit, možnost růstu, příležitost přijít s vlastními nápady, zaměstnanecké slevy/nákupy na Alza.cz, velká flexibilita ohledně pracovní doby

Negativa firmy:

4 týdny dovolené, žádné stravenky a jiné benefity, megabusinessově zaměřená firma

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (125)

Alza.cz je největší internetový obchodník, uznávaný lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v Česku a na Slovensku.

Alza buduje a stabilně rozšiřuje síť vlastních poboček ve všech regionech ČR, SR a úspěšně se etabluje i v dalších dvou státech Evropy – Maďarsku a Rakousku. Kromě bohaté pobočkové sítě si zákazníci mohou již několik let vyzvedávat své zboží 24/7 v síti chytrých výdejních schránek, tzv. AlzaBoxů nebo využít možnosti doručení zboží do vlastního HomeBoxu. Rychlé doručení garantuje vlastní doprava AlzaExpres.

Kromě toho firma nabízí svým zákazníkům také nepřeberné množství služeb – od pojištění, prodej na splátky či pronájem elektroniky, přes servisní služby až po záruku výměny nebo pomoc při prvním spuštění a instalaci nového výrobku.

Obchodní strategie Alzy je založena na jednoduchých, ale velmi účinných principech: nabízet široké portfolio produktů a nadstandardních služeb, mít vždy zboží skladem, vytvářet win–win business. V současnosti Alza působí na lokálních trzích 25 let a pomáhá definovat pojem e–commerce ve střední Evropě. Výkladní skříní firmy jsou moderní centrální showroomy v Praze, Bratislavě a Budapešti.

Historie firmy

Firmu založil v roce 1994 Aleš Zavoral pod jménem "Alzasoft", prodej výpočetní techniky v začátcích zacílil zejména na vysokoškolské studenty. Úplně první prodejní pobočka byla otevřena v Praze v Dělnické ulici. V roce 1999 Alzasoft značně rozšířila svůj sortiment zboží a nově uvedla jako svou službu dodání zboží do 24 hodin po objednání. Stala se jednou z 5 nejnavštěvovanějších internetových stránek v České republice. Od roku 2000 spustila firma svůj eshop.

Dalšími milníky v historii společnosti jsou roky 2004, kdy dochází k transformací na akciovou společnosti, ke vstupu na Slovensko a k většímu zacílení na profesionální přístup k zákazníkům s cílem zvyšování jejich spokojenosti; a rok 2006, kdy se společnost přejmenovala na Alza.cz.

V roce 2008 přišel na svět maskot společnosti – mimozemšťan Alzák a Alza razantně vstupuje do mediálního světa.

V dalších letech společnost velice rychle roste, zavádí spoustu inovací, rozšiřuje portfolio produktů i o své vlastní značky, expanduje do dalších zemí a stává se lídrem v e-commerce.

O čem je to u nás v Alze

#inovace

Inovace posouvají svět i nás kupředu.

#dřina #svoboda #zodpovědnost

Je to dřina, zároveň však máme velkou svobodu, která jde ruku v ruce s velkou zodpovědností. Dáváme lidem příležitost pro uplatnění své kreativity a prostor pro tvorbu inovativních řešení.

#vzdělávání

Aby firma rostla, musí růst i zaměstnanci.

#Work hard, party harder

Práce nás baví, ale umíme (se) i vypnout.

Alza.cz kariéra

Alza je výjimečné prostředí plné chytrých kreativců, kteří se nebrání sdílet své know how s ostatními. Takže se tu můžete opravdu mnoho naučit.

Oceníme ty, kteří chtějí realizovat své vlastní nápady a mají zájem se neustále rozvíjet.

Kariéru v Alza.cz můžete rozjet jako pracovníci logistiky, marketingu, call centra, v IT nebo jako trainee v oddělení HR či nákupu a prodeje. Nebo se uplatnit jako prodejce v jedné z našich prodejen po celé České republice.

Práce v Alza.cz vám nabízí školení a neustálé vzdělávání, kariérní růst, různé teambuildingy, zaměstnanecké slevy na nákupy a mnoho dalšího. Prohlédněte si, jaká volná pracovní místa Alza.cz nabízí a vyberte si pozici, která vám bude vyhovovat.

Jak probíhá přijímací řízení u Alza.cz?

  • Našli jste svůj dream job? Zašlete životopis nebo odkaz na Linkedin profil.
  • Nejpozději do 5 dnů se s Vámi spojíme telefonicky nebo emailem.
  • První kolo je pohovor s personalistou, kdy zároveň absolvujete i vstupní testy.
  • Dostanete zadání projektového úkolu, který budete vypracovávat doma.
  • Druhé kolo je s budoucím nadřízeným a kolegou.
  • Obdržíte pracovní nabídku.

Aktuální nabídka volných pracovních míst v Alza.cz: https://www.alza.cz/kariera

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice

Velikost firmy:

1001 - 5000 zaměstnanců

IČ:

27082440

Založení / Zapsání do OR*:

26. 8. 2003

Právní forma:

a.s.