Údaje

Sídlo firmy:

Jateční 33a, 170 00 Praha 7

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

27082440

Založení / Zapsání do OR*:

26. 8. 2003

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Alza.cz je český úspěšný internetový obchod s elektronikou, kosmetikou, médii, hračkami a také sportovním vybavením. Ovládají ji investoři přes holdingovou společnost L.S. Investments Limited. Za pouhý jeden den dokáže vydělat až 200 miliónů Kč. Loňský rok zvýšila tržby na rekordních 17 miliard korun. Disponuje desítkami odběrných míst a Alzaboxů. Mimo to, že má zákazník možnost výběru z mnoha výrobků, Alza.cz nabízí svým zákazníkům také nepřeberné množství služeb – od pojištění proti rozbití a krádeži, okamžité výměny přes servisní služby až po záruku výměny televize zdarma a nebo zdarma pomoc při prvním spuštění a instalaci nového výrobku.

Historie firmy

Firmu založil pan Aleš Zavoral, který získal v roce 1994 živnostenský list, pod kterým začal podnikat pod jménem "Alzasoft" na IT trhu, který byl tehdy na svém počátku. První zaměstnance získal především pomocí inzerce práce na nástěnkách vysokých škol. Úplně první prodejní pobočka byla otevřena v Praze v Dělnické ulici. V roce 1999 Alzasoft velice rozšířila svůj sortiment zboží a nově uvedli jako svou službu dodání zboží do 24 hodin po objednání. Stala se jednou z 5 nejnavštěvovanějších internetových stránek v České republice.

Roku 2004 se společnost transformovala na akciovou společnost a novinkou je úplná orientace na splnění individuálních přání a požadavků zákazníka. V roce 2006 se firma přejmenovala na dnešní název – Alza.cz. O 2 roky později firma dosáhla dramatického růstu zaměstnanců na 200 pracovníků. V tomto roce se Alza.cz snažila vstoupit do médií a upoutala pozornost novým maskotem – zeleným mimozemšťanem. V dalších letech společnost rostla velice rychle a dá se říct, že dnes je Alza.cz jeden z neprestižnějších maloobchodů v ČR.

Alza.cz kariéra

Chcete pracovat na místě, kde vám nikdo nebrání realizovat své kreativní nápady? Pracovní prostředí v Alza.cz nabízí netradiční odpočinkové zóny. Přijmou Vás s otevřenou náručí, pokud máte zájem stále inovovat sebe i okolí. Kariéra v Alza.cz vám nabízí školení a neustálé vzdělávání, kariérní růst, různé teambuildingy, kartu Multisport, zaměstnanecké slevy na nákupy v Alza.cz a mnoho dalšího. Prohlédněte si, jaká volná pracovní místa Alza.cz nabízí a vyberte si pozici, která vám bude vyhovovat. :)

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 17 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pěkné prostředí. Velkým pozitivem byli příjemní kolegové.

Negativa firmy:

Chování vedení. Buzerace a papálišismus: v mailingu a kvartálním odměňování se vychvalujou a protěžujou kolem dokola ti samí lidé z managmentu - k ostatním "řádovým" zaměstancům se chovají jak k odpadu. Ve všem je bordel a chaos. Vyjednat si zvýšení platu či novou smlouvu byl praktický neřešitelný problém. Benefity až na pár výjimek k ničemu, platy ve skutečnosti nejsou platy, ale almužny. Nehledě na fakt, že spousta témat (stravenky, přínosnost povinných mimooborových školení) je tabuizována. Člověk si tam připadá jak za komoušů.

před 24 dny
5.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na plný úvazek, do roku 2012.
Pozitiva firmy:

Dílny

Negativa firmy:

Některé lidi

před 25 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2017.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Většinou se setkáte s dobrou partou lidí na pobočce, PÁR profesionálů je i na centrále, je tam teplo, neprší tam, jediný benefit je možnost slevy na zboží z e-shopu

Negativa firmy:

Benefity v této firmě neexistují, máte jediný benefit a to je naceňování zboží (které je ale silně omezeno a hlídáno), příspěvek na stravování je úplně k smíchu, stravenky jsou v celé firmě slovo, o které se mluvit nesmí, o nějakých příspěvcích na pojištění nebo kulturu, dnech dovolené navíc či dokonce sick days si můžete nechat ještě dlouhou dobu jen zdát, firemní tarif je totálně k smíchu a u jakéhokoliv operátora si vyjednáte do 5 minut mnohem výhodnější, peníze jsou hodně špatné, a i když se dřete jak koně, tak vám stejně přijde jenom takové kapesné. Lidé z centrály (především regionální manažeři) z oddělení Prodejní sítě si staví stále vzdušné zámky, nesplnitelně plány, nutí vás dělat hloupé navolávání služeb - takže už jste otravní jak čeští operátoři,

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Alza.cz jako stáž.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Ok

Negativa firmy:

Super

Zobrazit všechna hodnocení (37)

Zaměření firmy

IT technologie E-commerce Počítačové hry Elektronika Prodej zboží Přepravní služby