Alza.cz – kariéra a volná místa | VímVíc.cz
Dobře naladěná telka

Alza.cz

Jsme Alza.cz – česká e-commerce firma s vizionářským pohledem, lídr v oblasti internetového prodeje výpočetní techniky a elektroniky.

Hodnocení Alza.cz

Přidat hodnocení
před 3 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Alza.cz na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Krásné kanceláře Nasbíráte zde zkušenosti Skvělý kolektiv Benefity - stravenky, 5 dní volna navíc, placené kurzy angličtiny, benefit plus karta, ntb a technika na pracovišti

Negativa firmy:

Vedení s vámi jedná jak s odpadem (doslova pokud nejsme motivováni, máte odejít) Hromada práce pro více lidí na jednom člověku - vede k přesčasům a ty neproplácí firma Vysoký tlak na normy, které nemáte šanci ovlivnit Mizerná mzda a žádná navýšení nehrozí - vše je automaticky zamítnuto Placená káva na pracovišti Nutnost docházet do kanceláří, i když home office funguje Nová zbytečná povinná školení Nábor zbytečně komplikovaný - testy, školení, dvě kola pohovoru K dodavatelům se nechovají jako k obchodním partnerům

před 1 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Grafik - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2021.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

pozlátko a hezké řeči

Negativa firmy:

realita je úplně jinde, hnusné smradlavé a špinavé pracoviště, špinavé židle, všude prach, omatlané klávesnice a podložky, naprostý hnus ve kterém by nepracoval ani nějaký asociální ajťák co nezná hygienu. Naštěstí tedy můžete makat z domova ale pak vás neustále kontrolují a buzerují. Nedůstojné a naprosto hnusné prostředí. A všichni jednou furt svoje body = odměny. Nikdo nekouká na realitu, všechno se jenom měří a měří, neustálá buzerace. Platy podprůměrné, ve skutečnosti pak jejich systém nefunguje jak má. Vůbec se nekouká na kvalitu.

před 1,5 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Po(je)bočka - CZ
Pracuji ve společnosti Alza.cz na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Asi to, že jde o stabilní firmu, bohužel práce je stabilní akorát v tom, že se stabilně mění každou chvíli. Dá se tam chvíli vydržet, když umíte kličkovat v jejich nepřehledném systému personálních změn, akcí typu kulový blesk a náhodných výstřelů, ale v banku stejně není moc co ztratit.

Negativa firmy:

Když pominu vše, co tu už zaznělo, tak přidám svoje: všechny pozice nabízí kariérní posun, ale tak leda na centrálu do Prahy, pokud tedy nechcete být tzv. seniorem, kdy na vás navalí akorát kýbl práce a učení nesmyslů a budete dělat hadr za nula nula nic navíc. Jinak je to spíš jako v té reklamě na jobs.cz No jo, jenže když už někdo žije v Praze, tak určitě nepůjde pracovat do Alzy, ale někam jinam za víc peněz či méně práce. Posun do Prahy nedává ekonomický smysl, je to takový trash job pro absolventy, případně cizince z /dálného/ východu (zdravím nejen VGP). Největší vrchol letos byl, když se nejvyšší člen vedení víceméně veřejně probral a uvědomil, že to tam stojí za h... a začal propagovat jakousi alzu s lidskou tváří. Kdo může, tak bere nohy na ramena, tady už to zašlo se managementem moc daleko. Taky balím kufry, pozitivum alzy je, že vás opravdu donutí se kariérně posunout. Do jiné firmy. V alze platí dvojnásob rčení o práci, že prací se nedá zbohatnout, pouze zestárnout.

Doporučení pro management firmy:

Aby z firmy co nejrychleji vypadl...

před 1,5 rokem
2.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Alza.cz na pracovní smlouvu, do roku 2021.
Pozitiva firmy:

Naceňování Obecně v pohodě lidi - pokud máte zájmy kolem elektroniky a tech

Negativa firmy:

Nedocenění stálých zaměstnanců Využívání brigádníků (a co vím, tak i k HPP se chovali poměrně nevstříčně) Extrémně záleží na manazeřovi na dané prodejně - nikdo jiný nemá v dané otázce možnost cokoliv říct či ovlivnit. Dostanete-li špatného manažera (kteří se často mění), práce je velmi nezáživná a manažer ji dokáže výrazně zkazit.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (133)

Alza.cz je největší internetový obchodník, uznávaný lídr a inovátor v oblasti internetového prodeje v Česku a na Slovensku.

Alza buduje a stabilně rozšiřuje síť vlastních poboček ve všech regionech ČR, SR a úspěšně se etabluje i v dalších dvou státech Evropy – Maďarsku a Rakousku. Kromě bohaté pobočkové sítě si zákazníci mohou již několik let vyzvedávat své zboží 24/7 v síti chytrých výdejních schránek, tzv. AlzaBoxů nebo využít možnosti doručení zboží do vlastního HomeBoxu. Rychlé doručení garantuje vlastní doprava AlzaExpres.

Kromě toho firma nabízí svým zákazníkům také nepřeberné množství služeb – od pojištění, prodej na splátky či pronájem elektroniky, přes servisní služby až po záruku výměny nebo pomoc při prvním spuštění a instalaci nového výrobku.

Obchodní strategie Alzy je založena na jednoduchých, ale velmi účinných principech: nabízet široké portfolio produktů a nadstandardních služeb, mít vždy zboží skladem, vytvářet win–win business. V současnosti Alza působí na lokálních trzích 25 let a pomáhá definovat pojem e–commerce ve střední Evropě. Výkladní skříní firmy jsou moderní centrální showroomy v Praze, Bratislavě a Budapešti.

Historie firmy

Firmu založil v roce 1994 Aleš Zavoral pod jménem "Alzasoft", prodej výpočetní techniky v začátcích zacílil zejména na vysokoškolské studenty. Úplně první prodejní pobočka byla otevřena v Praze v Dělnické ulici. V roce 1999 Alzasoft značně rozšířila svůj sortiment zboží a nově uvedla jako svou službu dodání zboží do 24 hodin po objednání. Stala se jednou z 5 nejnavštěvovanějších internetových stránek v České republice. Od roku 2000 spustila firma svůj eshop.

Dalšími milníky v historii společnosti jsou roky 2004, kdy dochází k transformací na akciovou společnosti, ke vstupu na Slovensko a k většímu zacílení na profesionální přístup k zákazníkům s cílem zvyšování jejich spokojenosti; a rok 2006, kdy se společnost přejmenovala na Alza.cz.

V roce 2008 přišel na svět maskot společnosti – mimozemšťan Alzák a Alza razantně vstupuje do mediálního světa.

V dalších letech společnost velice rychle roste, zavádí spoustu inovací, rozšiřuje portfolio produktů i o své vlastní značky, expanduje do dalších zemí a stává se lídrem v e-commerce.

O čem je to u nás v Alze

#inovace

Inovace posouvají svět i nás kupředu.

#dřina #svoboda #zodpovědnost

Je to dřina, zároveň však máme velkou svobodu, která jde ruku v ruce s velkou zodpovědností. Dáváme lidem příležitost pro uplatnění své kreativity a prostor pro tvorbu inovativních řešení.

#vzdělávání

Aby firma rostla, musí růst i zaměstnanci.

#Work hard, party harder

Práce nás baví, ale umíme (se) i vypnout.

Alza.cz kariéra

Alza je výjimečné prostředí plné chytrých kreativců, kteří se nebrání sdílet své know how s ostatními. Takže se tu můžete opravdu mnoho naučit.

Oceníme ty, kteří chtějí realizovat své vlastní nápady a mají zájem se neustále rozvíjet.

Kariéru v Alza.cz můžete rozjet jako pracovníci logistiky, marketingu, call centra, v IT nebo jako trainee v oddělení HR či nákupu a prodeje. Nebo se uplatnit jako prodejce v jedné z našich prodejen po celé České republice.

Práce v Alza.cz vám nabízí školení a neustálé vzdělávání, kariérní růst, různé teambuildingy, zaměstnanecké slevy na nákupy a mnoho dalšího. Prohlédněte si, jaká volná pracovní místa Alza.cz nabízí a vyberte si pozici, která vám bude vyhovovat.

Jak probíhá přijímací řízení u Alza.cz?

  • Našli jste svůj dream job? Zašlete životopis nebo odkaz na Linkedin profil.
  • Nejpozději do 5 dnů se s Vámi spojíme telefonicky nebo emailem.
  • První kolo je pohovor s personalistou, kdy zároveň absolvujete i vstupní testy.
  • Dostanete zadání projektového úkolu, který budete vypracovávat doma.
  • Druhé kolo je s budoucím nadřízeným a kolegou.
  • Obdržíte pracovní nabídku.

Aktuální nabídka volných pracovních míst v Alza.cz: https://www.alza.cz/kariera

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice

Velikost firmy:

1001 - 5000 zaměstnanců

IČ:

27082440

Založení / Zapsání do OR*:

26. 8. 2003

Právní forma:

a.s.