VIVANTIS | kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Parfémy, kosmetika a móda

VIVANTIS

Společnost VIVANTIS je předním prodejcem parfémů, hodinek, šperků, módních doplňků a zboží pro zdraví a krásu. Společnost VIVANTIS nabízí své produkty výhradně na svém e-shopu, který měsíčně navštíví průměrně přes 1 200 000 zákazníků, kteří mohou vybírat z téměř 40 000 produktů a 800 značek. Společnost VIVANTIS se snaží svým zákazníkům poskytnout ty nejlepší služby, zaručuje rychlé doručení zboží za nízké ceny. Práci ve VIVANTIS nalezlo již více než 100 zaměstnanců, kteří mohou budovat svou úspěšnou VIVANTIS kariéru.

Hodnocení VIVANTIS

Přidat hodnocení
před 3,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti VIVANTIS na zkrácený úvazek.
Pozitiva firmy:

Je to zajimavá prace a hlavně rúznorodá.Pohyblivá pracovní doba.

Negativa firmy:

Vedoucí nemá apsolutně zájem o zaměstnance při řešení problémů.

před 5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti VIVANTIS na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Možnost různých zajímavých pracovních pozic, práce s inovacemi, pružná pracovní doba, home office

Negativa firmy:

Management společnosti nevede kolegy k týmovosti a vytvoření příjemného prostředí napříč celou společností. Fokus na spokojenost zaměstnanců je bohužel velmi nízký a v dnešní době již velmi zastaralý. Pokud tedy hledáte příjemné pracovní prostředí, oporu ve vedení společnosti a adekvátní finanční ohodnocení, pak hledejte dal.

Doporučení pro management firmy:

Největším kapitálem každé společnosti jsou jejich zaměstnanci. Společnou myšlenkou, úsilím a přátelským prostředím se dá dosáhnout nepřekonatelných výsledkům.

před 7 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti VIVANTIS na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2016.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Ve Vivantisu se stávají z kolegů opravdoví přátelé. Samozřejmě to závisí na typu pracovní pozice, resp. oddělení, kde zaměstnanec pracuje. Přestože dnes nejsem ve společnosti zaměstnancem, tak některých lidí si dosud velmi vážím a vídám se s nimi dál. Na druhou stranu se najdu lidé, které vidět více nepotřebuji, ale tak je to asi i jinde :) Kladně hodnotím firemní akce, které každý rok společnost pro zaměstnance pořádá. Za mého působení akce probíhaly formou teambuildingu v přírodě - sportovní aktivity, DJ, posezení s kolegy u dobrého jídla a pití. Bohužel nebylo možné zvolit pouze aktivitu, která jedince baví, ale tým musel projít všechno...takže to potom zavánělo soutěžením a rivalitou ...toto zřejmě vedení Vivantisu nebere v potaz (lidé by se měli sbližovat, bavit a poznávat a ne soutěžit - jaký má potom akce smysl...) Získání zkušeností - opět závisí na pozici, ale za pár let se zde dá získat kvalitní praxe. Bohužel mnohdy na úkor totálního otrávení, nulové motivace a možnosti posunu... toto ale neplatí ve všech odděleních :) Personální oddělení - Lenka je pravdu skvělá a přátelská ...člověk na svém místě! Tzn. personalistku mají fajn, až na to, že ve firmě chybí motivace ... resp. na určitých odděleních, ale to není věc personalistky ...

Negativa firmy:

Napříč X odděleními kolují pomluvy, rivalita a chybí zde vzájemná synergie. Zaměstnanci si často vytváří skupiny pouze ve svém oddělení, kdy chybí efektivní komunikace napříč celou firmou. Vivantis se navenek tváří jak přátelská společnost, ale není to tak úplně pravda. Za mého působení si částo vedení slavilo úspěchy, jenomže tyto úspěchy byly výsledkem práce celého týmu, nejen veducího manažera, který ve finále "slízl" smetanu a běžní zaměstnanci dostali tak maximálně nanuk a kofolu. A teď cituji z firemního webu "Ve VIVANTIS se snažíme vytvářet pracovní prostředí, které podporuje důvěru, loajalitu, výkonnost a kreativitu." ... s tou důvěrou opatrně - částo se tam pomlouvají nejen kolegové, ale i vedoucí navzájem před svými podřízenými, popř. vedoucí lžou na poradách a to face to face - slabší jedinec se v koutku rozbrečí, silnější se ozve a to je potom problém :) ... k výkonnosti - výkonnost nijak nepodporují, pokud někdo nedělá přesčasy, tak je "divný" resp. v této společnosti se předpokládá, že každý bude dělat na doraz ... kreativita - ano, s podporou kreativity by se dalo souhlasit, ale Vivantis si hraje na dynamickou firmu, takže tlačí věci, které nestíhá a potom to tak vypadá ... nový nápad je zameten pro časovou tíseň a priority... loajalita - tak to mě pobavilo :D ... jsem svědkem X drbů a pomluv, kdy manažeři na některých pozicích by rovnou měli složit funkci, protože si léčí komplexy na ostatních ... Mnoho kanceláří je ve stylu open space a to vám u pohovoru asi nikdo neřekne...dříve to takto nebylo ...dnes tam sedí klidně deset lidí v jedné místnosti. Věřím, že pro někoho tohle hraje významnou roli... Platy - na to, že je Vivantis členem Mall group, tak platy jsou zde opravdu směšné a nedej bože, když chce někdo plat navýšit... Pracovní doba - opět závisí na oddělení. Na smlouvě může být např. od 9:30, ale ani se neopovažujte přijít každý den třeba v 9:00 ... tohle ale závisí na nadřízeném...nicméně smlouva je dána a nedodržuje se to (při pohovoru vám to slíbí, ale potom může být problém s příchody po 8:30) Docházka - biometrická autentizace na tisk prstu ... někomu se líbí, jinému ne...dejte si jentak otisk do "nějaké" databáze svému zaměstnavateli

Doporučení pro management firmy:

Doporučení pro management - viz negativa firmy

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (3)

Historie firmy

Tato ryze česká společnost byla založena v roce 2001 pod jménem NATURAL MEDICAMENTS. VIVANTIS ihned započal úspěšnou kariéru na poli e-shopů. Mezi první internetové obchody, které spustil, patřily celostnimedicina.cz, která se zaměřovala především na prodej produktů pro zdraví a internetový obchod prozdravi.cz. V průběhu dalších let společnost spustila i další internetové obchody se specifickou specializací. Společnost zároveň vyvíjela i vlastní produkty v podobě doplňků stravy.

V roce 2003 společnost spustila i web prezdravie.sk pro zákazníky na Slovensku, čímž došlo k rozšíření nabídky práce ve Vivantis. Od té doby společnost spouští další internetové obchody prodávající módu, hodinky a další. Zároveň rozšiřuje své firemní prostory, otevírá nová volná místa a v roce 2013 i první kamennou výdejnu. V roce 2014 oficiálně vzniká VIVANTIS spolu s vlastním internetovým obchodem, kde je sdružena většina produktů. V témže roce se také partnerem společnosti VIVANTIS stává E-Commerce Holding a.s.. Společnost VIVANTIS nejen expandovala od počátku na Slovensko, ale od roku 2015 i do Rumunska, kde otevírá vivantis.ro. Práci a volná místa ve VIVANTIS je tak možno nalézt již v několika evropských zemích.

Kariéra ve společnosti

Hledáte práci, ve kterém byste se mohli rozvíjet a dále se vzdělávat? Toužíte po budování kariéry v úspěšné a stále se rozvíjející společnosti? Podívejte se na volná místa ve VIVANTIS a začnětě přemýšlet o kariéře ve VIVANTIS. Společnost svým zaměstnancům nabízí nejen růst v kariéře, ale i zaměstnanecké benefity v podobě stravenek, relax days, pružné pracovní doby a příspěvků na penzijní připojištění.

Práci ve VIVANTIS lze nejčastěji získat pro oblast prodeje, marketingu, IT, ale žádaní jsou rovněž skladníci a další profese. Nejčastěji je nabízena práce na HPP, VIVANTIS ovšem dává šanci i studentům a nabízí například zajímavé stáže. Nejpříhodnější dobou pro získání práce ve VIVANTIS je podzim a předvánoční čas. Společnost má mnoho zakázek spjatých s předvánočními nákupy a nabízí mnoho volných míst pro skladníky nebo expedienty a to jak na HPP, tak na dočasnou brigádu pro maminky na mateřské, důchodce či studenty. Získejte práci ve VIVANTIS a budujte úspěšnou VIVANTIS kariéru.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Školní náměstí 14, 537 01 Chrudim II

Velikost firmy:

51 - 200 zaměstnanců

IČ:

25977687

Založení / Zapsání do OR*:

29. 11. 2002

Právní forma:

a.s.