Jak vydělat peníze? Zkuste jednorázové brigády | VímVíc.cz

Jak vydělat peníze? Zkuste jednorázové brigády

09. 01. 2020

Není výjimkou, že mzda ze zaměstnání nestačí, a tak si lidé kladou otázky, jak rychle vydělat peníze navíc. Odpovědí můžou být jednorázové brigády, o kterých jsme si pro vás připravili nový článek.

Jak vydělat peníze

Jednorázové brigády a jejich výhody

Přivýdělek k zaměstnání je stále běžnější věc. Ne každý ale má pravidelnou pracovní dobu, takže nemůže slíbit pravidelnou docházku. Pro takové případy jsou ideálním řešením právě jednorázové brigády a brigády z domova. Jednou z jejich výhod je právě to, že se nemusíte nikomu upisovat na několik měsíců, ale když někde zahlédnete nabídku na takovou brigádu, jednoduše záleží jen na tom, zda budete nebo nebudete mít čas.

Jednorázové brigády jsou jednoznačně nejlepší volbou pro ty, kteří nemají tolik času na pravidelnou brigádu.

Další nespornou výhodou jednorázových přivýdělků je fakt, že peníze většinou dostanete na ruku hned po dokončení práce. I proto je lidé hodně vyhledávají ve chvílích, kdy je do výplaty daleko. Jednorázová brigáda může být dobrou záplatou v těžké situaci, kdy peníze schází na něco neodkladného a podobně. Výhoda brigád z domova je pohodlí a ušetření spousta času díky absenci cestování do práce.

Pro koho jsou jednorázové brigády

Jednorázovou brigádu si bez problému najde muž i žena. Dokonce většinou nejde ani o to, jaké má člověk vzdělání, ale o to, co umí a zvládne. Takový přivýdělek je vhodný jak pro studenty, tak i pro pracující, kteří přemýšlí, jak rychle vydělat peníze. Výhodou také je, že tyto brigády se objevují celoročně, ačkoliv samozřejmě existují i takové, které lze vykonávat jen například v létě. Typickou jednorázovou brigádou, která se řadí mezi ty sezónní, je sběr chmele či jahod. Je to tedy trochu dřina, ale až večer pojedete z brigády domů, odvezete si zaručeně i výplatu, kterou dostanete na ruku. Navíc strávíte den na čerstvém vzduchu, což je skvělé a potěší to především ty, kteří celé dny sedí v práci zavření u počítačů.

Typickou sezónní brigádou je sběr chmele či ovoce, který skvěle pojí výdělek a pobyt na čerstvém vzduchu.

Klasikou mezi těmito brigádami je také výpomoc se stěhováním nebo třeba práce na stavbě. To se ale týká především fyzicky zdatných mužů. Pro mladé slečny je pak ideální dělat například hostesku nebo zkusit fotomodeling. Hostesky si najímá stále více firem na nejrůznější promo akce nebo třeba na dětské dny či ochutnávky v obchodech. Práce je to bezpochyby zajímavá, pokud ale nejste zrovna komunikativní typ, pak se raději podívejte po něčem jiném. Velice často je také poptávka po komparzistech. Někdy je požadována určitá herecká schopnost, ale většinou jde jen o zaplnění publika a podobně. Se závratnými výdělky zde ale raději nepočítejte.

Mladé dívky si mohou bez problémů vydělat například pomocí předváděcích akcí nebo fotomodelingu.

Pokud jste z řad těch odvážnějších, lehce si vyděláte například i darováním krevní plazmy. Za jeden odběr, který trvá přibližně hodinu, dostanete většinou kolem 700 Kč, což není vůbec špatné. Stále to ale řada lidí odsuzuje a plazmu raději daruje zdarma. V případě žen tu je ještě možnost darovat vajíčka, která mohou pomoci neplodným ženám. Za takový dar už vás čeká odměna až 25 000 Kč.

Jednorázové brigády a daně

Daně, daně a zase ty daně. To je téma a problém, který řešíme každý rok a nevyhne se to nikomu. Jak je to ale s příležitostnými výdělky? Pro ty je ze zákona udělena taková malá výjimka. Příležitostné příjmy totiž mohou dosáhnout 30 000 Kč a až po překročení této hranice byste byli povinni příjmy zdanit. Pokud se ale do téhle částky vejdete, pak je to pro vás vlastně nepodstatné. Je ale důležité si dát pozor, co do této kategorie patří, jelikož to není tak jednoduché.

Příležitostné příjmy do 30 000 Kč se danit nemusí, důležité je ale vědět co mezi ně patří.

Pokud jde o pravidelný výdělek nebo jednorázovou brigádu pro nějakou firmu, přičemž pracujete na klasickou smlouvu, pak je nutné ji do daňového přiznání zahrnout. Mezi příležitostné příjmy se ale může počítat například sousedská výpomoc za úplatu (stěhování, úklid atd.) nebo také příležitostný pronájem movitých věcí.

Na co si dát pozor?

Člověk často při řešení problému jak si vydělat peníze, rád vezme i tu první příležitost, která se naskytne. Ne vždy si při tom ale uvědomí, jaká rizika se mohou objevit. Zcela běžné je například to, že si člověk domluví výpomoc u známého ve firmě. To se ale nemusí pokaždé vyplatit. Nikdy nepracujte jen na dobré slovo nebo na slib, vždycky chtějte smlouvu a bez ní se do práce nepouštějte, jelikož by to taky mohlo dopadnout tak, že budete pracovat zadarmo. Nemluvě o tom, že práce bez smlouvy je protizákonná a problém z toho nakonec můžete mít i vy sami a nejenom váš nadřízený.

Nikdy není dobré pracovat bez platné písemné smlouvy, na dobré slovo už se dneska věřit nemá.

Dalším problémem bývá nespolehlivost celé řady agentur. Poslední dobou se například množí stížnosti na podvodné agentury zaměřující se na výběr hostesek či komparzistů. Agentura naslibuje hory doly, ale když na místo přijedete, zjistíte, že už tam za vás pracuje někdo jiný, nebo že v místě o žádné akci nevědí. To je ale více méně ta lepší varianta, při které vlastně přijdete jen o čas. Problém ale bývá i v tom, že tyto pochybné agentury většinou vyplácí mzdu pozdě anebo rovnou vůbec. Raději si tedy vždy firmu, do které jdete, pořádně prověřte. Samozřejmě je ideální hledat si takové jednorázové brigády, kde peníze dostanete skutečně ihned po práci na ruku, nikoli až po nějaké době na účet.

Kde hledat přivýdělek

Možná se ptáte, kde jednorázové přivýdělky hledat a především takové, kde peníze dostanete skutečně ihned bez dlouhého čekání. Samozřejmě, že na internetu. Poradit vám může například portál jobs.cz nebo fajnbrigády. Počítejte ale s tím, že zde se budete možná muset přehrabat v moři inzerátů a většina z nich bude spíše pro zájemce o dlouhodobé brigády. Ideální je zadat do vyhledávání přímo heslo „jednorázové brigády“. Zkuste ale také Facebook, tam se srocuje hodně různých agentur hledající komparzisty nebo hostesky. Pokud jste řemeslník, pak můžete vyzkoušet portály, zaměřené právě na váš obor. Řešením může být také registrace v pracovní agentuře, která vám bude pravidelně zasílat nabídku práce šitou přímo vám na míru.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Platy a platové třídy Start kariéry Úspěch v kariéře