Kdo mi volal? Jak zjistit telefonní číslo volajícího | VímVíc.cz

Kdo mi volal? Jak zjistit telefonní číslo volajícího

15. 04. 2022

Často to vypadá, že nám mobilní telefony přirostly k rukám. Leží na našich stolech v kanceláři, pokládáme je vedle sebe u jídla, máme je pořád v kapsách a kabelkách, používáme je místo budíku a fotoaparátu. V době, kdy mobilní operátoři nabízejí nejlevnější tarify a je možnost posílat SMS zdarma, se ani není čemu divit.

Jak zjistit, kdo mi volal

Dnes a denně se stává, že vyzvání mobilní telefon a na displeji se objeví neznámé číslo nebo dokonce skryté číslo. Vyvstává otázka co je to za číslo a můžu to zvednout? Může se jednat o nevyžádanou obchodní nabídku nebo dotazník spokojenosti. Často necháme telefon vyzvánět nebo hovor odmítneme. Dnes je celkem jednoduché zjistit, kdo volá a najít telefonní číslo majitele.

Co je to za číslo? Kdo mi volal?

Rozezní se telefon a na displeji se objeví neznámé číslo. Většinu lidí hned napadne otázka co je to za číslo, můžu to zvednout? Než se však rozmyslí, zda hovor přijmout či nikoliv, na displeji už svítí zmeškaný hovor. Kdo mi volal? Jistě se jednalo o marketingovou nabídku nebo nevyžádaný dotazník spokojenosti. Článek popíše několik možností a rad, jak zjistit, kdo mi volal a komu patří telefonní číslo, jež volalo.

Pokud ovšem sháníme jednorázové brigády nebo jsme rozeslali nějaké motivační dopisy, je vhodné přijímat telefonáty i z neznámých čísel. Možná bychom se divili, komu patří telefonní číslo, u kterého jsme odmítli hovor. Může volat potencionální nový zaměstnavatel. V době, kdy sháníme nové zaměstnání, bychom měli přijímat všechny hovory, i když se jedná o neznámé číslo.

Spousta zaměstnavatelů a společností může oznámit, že budou volat, aby absolvovali pohovor po telefonu nebo videohovor. Jedná se zejména o ty společnosti, kam jsme poslali motivační dopisy nebo o personalisty jednorázových brigád, které jsme oslovili. Najít telefonní číslo majitele může později odhalit konkrétní zaměstnavatele, kteří se nám snažili dovolat.

Pokud volá neznámé číslo, je dobré si uvědomit, jestli jsme si například objednali nějaké zboží nebo jídlo z restaurace. Vyhledat telefonní číslo později ukáže, že se jednalo o kurýra dopravní společnosti nebo doručovatele jídel z restaurací a podobně. Když dopředu počítáme s tím, že nám přijde balík, nebudeme překvapení, kdo volá z neznámého čísla.

V jakých případech potřebujeme vyhledat telefonní číslo?

Někdy se může stát, že známe jméno dávného přítele nebo spolužáka ze základní školy a rádi bychom se s ním zkontaktovali. Potřebujeme vyhledat telefonní číslo. Nebo známe název obchodu, firmy nebo třeba restaurace a potřebujeme najít telefonní číslo majitele, abychom mohli zavolat. Nejčastější situace, jak zjistit telefonní číslo, jsou:

 • Když volá neznámé číslo
 • Pokud známe jméno nebo firmu a potřebujeme najít telefonní číslo majitele

I v těchto případech jsou možnosti, jak zjistit telefonní číslo. Na druhou stranu v dnešní době masivního používání sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinkedIn) stojí za zvážení, jestli nebude jednodušší vyhledat telefonní číslo starých známých právě s jejich pomocí.

Zlaté stránky

Není tomu příliš dávno, kdy jedinou možností, jak zjistit telefonní číslo, byly Zlaté stránky. Bylo to v době, kdy ještě neexistoval internet. V roce 2015 vyšly poslední tištěné Zlaté stránky a od té doby existuje jen online verze tohoto adresáře. V online Zlatých stránkách však najdeme pouze telefonní čísla českých firem a podnikatelů, nikoliv fyzických osob. Stále můžeme zjistit telefonní číslo, ale existují i specializované internetové stránky a mobilní aplikace, jak zjistit, kdo mi volal z čísla XY.

Jakým způsobem zjistit telefonní číslo volajícího?

Jak zjistit telefonní číslo volajícího? Komu patří telefonní číslo, které volá opakované? Žijeme v době internetu a internet je doopravdy všemocný. Na internetu najdeme vše, i většinu telefonních čísel na firmy a podnikatele v České republice. Je možné najít i webové stránky, které se specializují na vyhledávání telefonních čísel a poradí, kdo mi volal z neznámého čísla. Lidé zde píší své zkušenosti s konkrétními telefonními čísly, uvádí, jestli jsou obtěžující nebo zda se jedná o něco důležitého.

Můžu to zvednout

Po přečtení takových zkušeností je hned jasnější odpověď na otázku můžu to zvednout? Kromě internetu jsou našimi pomocníky i samotné mobilní telefony a jejich aplikace. Existují speciální aplikace, které se zabývají obtěžujícími telefonními čísly: Kdo volal aplikace. Jak zjistit neznámé číslo, respektive jakými způsoby?

 • Internetový vyhledávač
 • Webové stránky specializující se na databázi neznámých čísel
 • Mobilní aplikace

Jak zjistit neznámé číslo pomocí internetového vyhledávače

V internetovém vyhledávači stačí zadat neznámé číslo do vyhledávacího řádku a stisknout vyhledat. Pokud je to veřejně známé telefonní číslo, ihned se ukáže i s názvem společnosti, podnikatele či firmy. Pokud se jedná o soukromé číslo, může se například ukázat, že se jedná o kurýra některé dopravní společností. Zároveň vůbec nezáleží na tom, jaký webový vyhledávač použijeme při tom, jak zjistit neznámé číslo. Může to být třeba Google, Bing, DuckDuckGo, Yahoo, Seznam atd.

Najít telefonní číslo majitele přes webové stránky

Na internetu jsou specializované webové stránky, kde lidé zveřejňují obtěžující telefonní čísla a například uvádí, že se jedná o bankovní nabídky, o nabídky mobilních operátorů, energetik nebo že se jedná o obtěžující výzkumy, ankety, aj. Díky tomu se dá zjistit telefonní číslo volajícího a že není absolutně potřeba tento hovor přijímat. Najít telefonní číslo majitele je možné přes tyto webové stránky:

 • www.kdomivolal.cz
 • www.kdomivolal.eu
 • www.muzutozvednout.cz
 • www.vyhledatcislo.cz

Mobilní aplikace, které odhalí neznámé číslo

Jako poslední pomocník, jak zjistit, kdo mi volal z čísla XY, jsou chytré mobilní aplikace. Kdo volal aplikace poskytují možnost vyhledávat nežádoucí neznámá čísla. Uživatelé mohou vkládat své zkušenosti s různými telefonními čísly a my jsme poté schopni lépe reagovat na obtěžující telefonní čísla. Aplikace pro chytré mobilní telefony, které zjistí, co je to za číslo:

 • Zvednout to? Kdo mi volal
 • Nevolejte.cz
 • Nevolejte

Tyto aplikace umožňují blokovat neznámá čísla nebo budou během vyzvánění hlásit, komu patří telefonní číslo a zda patří mezi obtěžující. Mobilní aplikace umožňují vytvářet tzv. blacklisty. Některé kdo volal aplikace jsou ke stažení zdarma a jiné jsou placené.

Jak zjistit, komu patří telefonní číslo pomocí služby Kdo mi volal?

Kdo mi volal je webová aplikace a vyhledávač telefonních čísel. V databázi této aplikace jsou téměř všechna čísla používaná pro marketingové navolávání klientů a jednoduše řekne, komu patří telefonní číslo. Pokud se do této databáze dostane vaše telefonní číslo, pravděpodobně vám budou volat s různými nabídkami. Kdo mi volal pomáhá odhalit nevyžádané hovory a také si můžete přečíst reakce od jiných uživatelů k tomuto konkrétnímu číslu.

Při vyhledání telefonních čísel v databázích nebo přes internetový prohlížeč je dobré zadat neznámé číslo v různých tvarech. Každá firma může mít na svých webových stránkách zapsané číslo v jiném tvaru a databáze také může pracovat s různými formáty. Telefonní číslo může být uvedené v těchto formátech:

 • +420774123567
 • +420 774 123 567
 • 774 123 567
 • 774123567

Pokud hledané telefonní číslo v těchto databázích nenajdeme, můžeme zkusit zavolat zpět a zjistit, komu patří telefonní číslo nebo stačí poslat SMS zprávu a zeptat se, kdo volal. Nejlevnější tarify poskytují posílání SMS zdarma. Jen je potřeba dát si pozor na telefonní čísla se zahraniční předvolbou. Pokud bychom volali zpátky, mohli bychom za hovor zaplatit stovky nebo dokonce tisíce korun. Pomocí internetového vyhledávače je jednoduché zjistit, ze kterého státu neznámé číslo volá.

Volá skryté číslo, můžu to zvednout?

Najít telefonní číslo majitele je vlastně jednoduchá záležitost, i když se jedná o neznámé číslo. Horší situace nastává, pokud volá skryté číslo. V takovém případě se na displeji neobjeví žádné číslice, ale pouze informace o tom, že volalo skryté číslo. Můžu to zvednout? Skryté číslo používají většinou telemarketingové společnosti nebo call centra, která se zabývají prodejem po telefonu nebo telefonickými marketingovými průzkumy. Skryté číslo ale může patřit policii nebo některým státním úřadům (např. finančnímu).

V případě, kdy chceme zjistit, kdo volá ze skrytého čísla, musíme se obrátit na svého mobilního operátora nebo Policii ČR. Operátor má povinnost sdělit, komu patří telefonní číslo, ale bude si za to účtovat nějaký poplatek. Na Policii se můžeme obrátit v případě, že nás skryté číslo dlouhodobě šikanuje (např. vyzvání v noci a nepřiměřeně často). Policie by měla vyhledat telefonní číslo od telefonního operátora (tentokrát bez poplatku) a proti obtěžujícímu majiteli zasáhnout.

Pozor na hovory na účet volaného

Mobilní operátoři také poskytují službu hovoru na účet volaného. Může se to hodit v nouzi, kdy je potřeba zavolat rodině nebo kamarádovi s prosbou o pomoc. Na druhou stranu mohou této možnosti využívat podvodníci, kteří si za hovor nechají ještě zaplatit. Není potřeba se obávat. Pokud se jedná o hovor na účet volaného, dozví se o tom volaný vždy před započetím hovoru. Takový hovor je samozřejmě možné odmítnout.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný