Jak zjistit telefonní číslo? Kdo mi volal? | VímVíc.cz

Jak zjistit, kdo mi volal podle čísla zdarma

18. 04. 2023

Často to vypadá, že mobilní telefony přirostly lidem k rukám. Leží na našich pracovních stolech, pokládáme si je vedle sebe u jídla, máme je neustále v kapsách a kabelkách, používáme je místo ranního budíku, nahradí diář, pořizujeme s nimi fotky na životopis, hledáme nabídky dobře placené práce, provádíme platby, objednáváme jízdenky, sledujeme animované pohádky a filmy, hrajeme na nich hry apod. V době, kdy mobilní operátoři nabízejí výhodné tarify, je možnost posílat zprávy SMS zdarma a vše se stále více digitalizuje, se ani není čemu divit.

Kdo mi volal

Neznámé telefonní číslo nebo skryté číslo se sem tam objeví na displeji každého telefonu. Objeví se otázky co je to za číslo, můžu to zvednout a jak zjistit telefonní číslo volajícího, kdo mi volá? Článek poradí, jak zjistit, kdo mi volal podle čísla zdarma, zda se jednalo o nevyžádaný telefonní hovor s nabídkou telemarketingu a poukáže na případy, ve kterých je lepší přijímat hovory i od neznámých čísel.

Co je to za číslo? Kdo mi volal z čísla?

Rozezní se telefon a na displeji se objeví neznámé číslo. Většinu lidí hned napadne otázka co je to za číslo, můžu to zvednout? Než se však rozmyslí, zda příchozí hovor z neznámého telefonního čísla přijmout či nikoliv, telefon dozvoní a na displeji se zobrazuje ikona zmeškaného hovoru. Někdy člověk záměrně nepřijímá příchozí hovory.

Nemusí mít čas, nemá zrovna náladu nebo mu přijde důležitější vidět do konce rozkoukanou animovanou pohádku či seriál. Kdo mi volal z čísla? Jistě se jednalo o marketingovou nabídku nebo jiný nevyžádaný hovor s dotazníkem spokojenosti. Článek představí možnosti a rady, jak zjistit, kdo mi volal podle čísla zdarma. Neznámé telefonní číslo je možné buď uložit, anebo rovnou zablokovat.

Pokud však jedinec shání jednorázové brigády nebo dobře placenou práci a rozeslal pár nejlepších motivačních dopisů, je vhodné přijímat telefonáty i z neznámých čísel. Možná by byl překvapený, komu patří neznámé telefonní číslo, u kterého odmítl hovor. Může volat potencionální nový zaměstnavatel, který obdržel fotku na životopis a motivační dopis. V době, kdy zájemce shání nové zaměstnání, by měl přijímat veškeré příchozí hovory, i když se jedná o neznámá čísla a napadají ho otázky, kdo mi volá.

Hledám práci a ptám se, co je to za telefonní číslo

Řada zaměstnavatelů a společností může dopředu oznámit, že budou volat, aby absolvovali pohovor po telefonu nebo videohovor. Jedná se zejména o společnosti, kam zájemce poslal své nejlepší motivační dopisy nebo o personalisty jednorázových brigád, které byly osloveny. Co je to za telefonní číslo může později odhalit konkrétní zaměstnavatele, kteří se snažili dovolat.

Pokud volá neznámé telefonní číslo, je dobré si uvědomit, jestli jsme si například objednali nějaké zboží, online nákup nebo jídlo z restaurace. Co je to za telefonní číslo později ukáže, že se jednalo o kurýra dopravní společnosti, doručovatele jídel z restaurací, personální oddělení společnosti, kam byly poslán životopis a podobně. Když jedinec dopředu počítá s tím, že přijde balík, nebude si pokládat otázku, kdo mi volá z neznámého čísla.

Kdy potřebujeme vědět, co to je za číslo?

Někdy se může stát, že známe jméno dávného přítele nebo spolužáka ze základní školy a rádi bychom se s ním spojili. Potřebujeme zjistit telefonní číslo. Další situace může nastat v případě, kdy známe jméno obchodu, firmy nebo třeba restaurace a potřebujeme najít telefonní číslo majitele, abychom mohli zavolat. Nejčastější situace, jak zjistit telefonní číslo, jsou:

 • Když volá neznámé číslo
 • Pokud známe jméno nebo firmu a potřebujeme najít telefonní číslo majitele

I v těchto případech jsou možnosti, jak zjistit, co to je za číslo a jak zjistit, kdo mi volal podle čísla zdarma. Na druhou stranu v dnešní době masivního používání sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinkedIn) stojí za zvážení, jestli nebude jednodušší vyhledat telefonní číslo starých známých právě s jejich pomocí.

Zlaté stránky

Není to tak dávno, kdy jedinou možností, jak zjistit, kdo mi volal podle čísla zdarma, a jak najít, co to je za číslo, byly Zlaté stránky. Bylo to v době, kdy ještě neexistoval internet. V roce 2015 vyšly poslední tištěné Zlaté stránky a od té doby existuje jen online verze tohoto adresáře. V online Zlatých stránkách však najdeme pouze telefonní čísla českých firem a podnikatelů, nikoliv fyzických osob. Stále můžeme zjistit telefonní číslo, ale existují i specializované internetové stránky a mobilní aplikace, jak zjistit, kdo volal z čísla XY.

Ve Zlatých stránkách v online podobě je přes 800 tisíc kontaktů na firmy. Podnikatel nebo společnost si může sama přidat svůj kontakt na webové stránky Zlatých stránek. Stačí se přihlásit a přidat svou firmu, aby kdokoliv bude v budoucnu chtít, mohl zjistit telefonní číslo na konkrétní společnost, případně osobu zabývající se konkrétní službou apod.

Jak zjistit telefonní číslo osoby?

Lidé přemýšlí, komu patřilo neznámé telefonní číslo, které volá opakované. Jak zjistit telefonní číslo osoby Naštěstí žijeme v době internetu a internet je skutečně všemocný. Na internetu najdeme vše, i většinu telefonních čísel na firmy a podnikatele v České republice. Je možné dohledat webové stránky, které se specializují na vyhledávání telefonních čísel a poradí, kdo volal z čísla. Lidé na stránkách píší své zkušenosti s neznámými telefonními čísly, uvádí, jestli jsou obtěžující nebo zda se jedná o něco důležitého.

Jak zjistit telefonní číslo

Po přečtení takových zkušeností je hned jasnější odpověď na otázku můžu to zvednout? Kromě internetu jsou našimi pomocníky i samotné mobilní telefony a jejich aplikace. K dispozici jsou mobilní aplikace ke stažení, které se zabývají obtěžujícími telefonními čísly, tzv. kdo volal aplikace. Jak zjistit neznámé číslo kdo volal, respektive jakými způsoby odhalíme, co to je za číslo?

 • Internetový vyhledávač
 • Webové stránky specializující se na databázi neznámých čísel
 • Mobilní aplikace

Zmíněné mobilní aplikace slouží k odhalení: neznámé číslo kdo volal. Jsou volně dostupné v Google Play a v App Store.

Jak zjistit, kdo mi volal podle čísla přes internetový vyhledávač

V internetovém vyhledávači stačí zadat neznámé číslo do vyhledávacího řádku a dát vyhledat. Pokud je neznámé telefonní číslo veřejně známé číslo, ihned se ukáže i s názvem společnosti, podnikatele či firmy. Pokud se jedná o soukromé číslo, může se například ukázat, že se jedná o kurýra některé dopravní společností. Zároveň vůbec nezáleží na tom, jaký webový vyhledávač použijeme při tom, jak zjistit, kdo mi volal podle čísla. Může to být třeba Google, Bing, DuckDuckGo, Yahoo, Seznam atd.

Najít telefonní číslo majitele přes webové stránky

Na internetu jsou specializované webové stránky, kde lidé zveřejňují obtěžující telefonní čísla a například uvádí, že se jedná o bankovní nabídky, o nabídky mobilních operátorů, energetik nebo že se jedná o obtěžující výzkumy, ankety, aj. Díky tomu se dá zjistit telefonní číslo volajícího a že není absolutně potřeba tento hovor přijímat. Najít telefonní číslo majitele je možné přes tyto webové stránky:

 • www.kdomivolal.cz
 • www.kdomivolal.eu
 • www.muzutozvednout.cz
 • www.vyhledatcislo.cz

Odhalit, kdo volal z čísla, není dnes žádná věda a zabere to pár minut. Mnohem náročnější bylo zjistit, kdo mi volá, v době, kdy neexistoval internet a telefony neměly displeje. Pokud se jednalo o pevné linky, jejich majitel ani nezjistil, že se někdo pokoušel dovolat. Na druhou stranu se nemusel trápit otázkami, co je to za telefonní číslo.

Mobilní aplikace, které odhalí neznámé číslo

Jako poslední pomocník, jak zjistit, kdo mi volal z čísla XY, jsou mobilní aplikace. Tzv. kdo volal aplikace poskytují možnost vyhledávat nežádoucí neznámá čísla. Uživatelé mohou vkládat své zkušenosti s různými telefonními čísly a my jsme poté schopni lépe reagovat na obtěžující neznámá telefonní čísla. Aplikace pro mobilní telefony, které zjistí, co je to za číslo:

 • Zvednout to? Kdo mi volal
 • Should I Answer
 • KdoMiVolal (KtoMiVolal)
 • Nevolejte

Tyto aplikace umožňují blokovat neznámá čísla nebo budou během vyzvánění hlásit, komu patří telefonní číslo a zda patří mezi nevyžádané. Mobilní aplikace umožňují vytvářet tzv. blacklisty. Některé kdo volal aplikace jsou ke stažení zdarma a jiné jsou placené. Na App Store a Google Play jsou dokonce aplikace umožňující blokaci neznámých telefonních čísel, případně i známých, ale nevyžádaných. Zablokovat konkrétní neznámé číslo umožňuje i chytrý telefon sám o sobě v kontaktech.

Jak zjistit, komu patří telefonní číslo pomocí služby Kdo mi volal?

Kdo mi volal je webová aplikace a vyhledávač telefonních čísel. V databázi této aplikace jsou téměř všechna čísla používaná pro marketingová navolávání klientů a jednoduše řekne, komu patří telefonní číslo a kdo mi volal z čísla. Pokud se do této databáze dostane vaše telefonní číslo, pravděpodobně vám budou volat s různými nabídkami. Služba kdo mi volal pomáhá odhalit nevyžádané hovory a také si můžete přečíst reakce od jiných uživatelů ke konkrétnímu neznámému telefonnímu číslu.

Při vyhledání telefonních čísel v databázích nebo přes internetový prohlížeč je dobré zadat neznámé číslo v různých tvarech. Každá společnost může mít na svých webových stránkách zapsané číslo v jiném tvaru a databáze také může pracovat s různými formáty. Telefonní čísla bývají uvedená v následujících formátech:

 • +420774123567
 • +420 774 123 567
 • 774 123 567
 • 774123567

Pokud hledané telefonní číslo v těchto databázích nenajdeme, můžeme zkusit zavolat zpět a zjistit, komu patří telefonní číslo nebo poslat SMS zdarma a zeptat se, kdo mi volá. Výhodné tarify poskytují posílání SMS zdarma. Jen je potřeba dát si pozor na telefonní čísla se zahraniční předvolbou. Pokud bychom volali zpátky, mohli bychom za hovor zaplatit stovky nebo dokonce tisíce korun, pokud by se jednalo o podvodné telefonáty. Pomocí internetového vyhledávače je jednoduché zjistit, ze kterého státu neznámé číslo volá.

Volá skryté číslo, můžu to zvednout?

Jak zjistit telefonní číslo osoby je vlastně jednoduchá záležitost, i když se jedná o neznámé číslo. Horší situace nastává, pokud volá skryté číslo. V takovém případě se na displeji neobjeví žádné číslice, ale pouze informace o tom, že volalo skryté číslo. Můžu to zvednout? Skryté číslo používají většinou telemarketingové společnosti nebo call centra, která se zabývají prodejem po telefonu nebo telefonickými marketingovými průzkumy. Skryté číslo ale může patřit policii nebo některým státním úřadům (například finančnímu).

V případě, kdy chceme zjistit, kdo volá ze skrytého čísla, musíme se obrátit na svého mobilního operátora nebo Policii ČR. Operátor má povinnost sdělit, komu patří telefonní číslo, ale bude si za to účtovat nějaký poplatek. Na Policii ČR se můžeme obrátit v případě, že nás skryté číslo dlouhodobě šikanuje (vyzvání v noci a nepřiměřeně často). Policie by měla zjistit, co je to za telefonní číslo od telefonního operátora (tentokrát bez poplatku) a proti obtěžujícímu majiteli zasáhnout.

Pozor na hovory na účet volaného

Mobilní operátoři poskytují službu hovoru na účet volaného. Může to být výhodné v nouzi, kdy je potřeba zavolat rodině nebo kamarádovi s prosbou o pomoc. Na druhou stranu mohou této možnosti využívat podvodníci, kteří si za hovor nechají ještě zaplatit. Není potřeba se obávat. Pokud se jedná o hovor na účet volaného, dozví se o tom volaný vždy před započetím hovoru. Takový hovor je samozřejmě možné odmítnout.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Nastartuj kariéru Jak být úspěšný