Jak zjistit, kdo mi volal podle telefonního čísla? | VímVíc.cz

Jak zjistit, kdo mi volal podle telefonního čísla?

17. 09. 2019

Občas to vypadá, že nám mobilní telefony přirostly k rukám, leží na našich stolech v kanceláři, pokládáme je vedle sebe u jídla, máme je pořád v kapsách, používáme je místo budíku, fotoaparátu a nakonec jsou naše chytré mobilní telefony v mnohém schopné nahradit počítače, notebooky a tablety. Vše máme na jednom místě a v době neomezených mobilních tarifů s nimi můžeme bez omezení telefonovat, posílat SMS zprávy, sdílet fotografie a videa s celým světem.

Telefon - telefonní číslo - kdo mi volal.

Dnes a denně se stává, že nám vyzvání mobilní telefon a na displeji se objeví neznámé číslo. Víme, že to může být nějaká nežádaná obchodní nabídka nebo dotazník spokojenosti a rozhodneme se, že telefon necháme vyzvánět bez odpovědi.

Kdo mi volal?

Volá Vám neznámé číslo a Vy máte strach odpovědět, protože to určitě bude další z marketingových nabídek. V našem článku Vám představíme několik možností, jak zjistit, kdo mi volal, kdo mi volal podle telefonního čísla, jak zjistit, kdo mi volal podle čísla, aj.

Telefon - telefonní číslo - kdo mi volal.

Pokud ale například sháníte nové zaměstnání, odpověděli jste na několik inzerátů a odeslali nějaké životopisy s Vašimi kontaktními údaji, počítejte s tím, že Vám právě může volat Váš potencionální nový zaměstnavatel. V době, kdy sháníte nové zaměstnání, byste měli odpovědět na všechny neznámé hovory.

Spousta zaměstnavatelů, respektive personalistů, Vám také může oznámit, že Vám budou volat, aby s vámi absolvovali tzv. pohovor po telefonu, i tady je nutné, abyste na všechny telefonní hovory odpovídali a nepromeškali tak svůj pohovor po telefonu.

V jakých případech potřebujeme identifikovat neznámé telefonní číslo?

 • volá nám neznámé telefonní číslo
 • známe jméno nebo firmu a potřebujeme najít jejich telefonní číslo

Naopak se nám někdy může stát, že známe jméno našeho dávného přítele nebo spolužáka, rádi bychom se s ním zkontaktovali a potřebujeme zjistit jeho telefonní číslo. Nebo také známe název obchodu, firmy, restaurace, aj. a potřebujeme zjistit jejich telefonní číslo, abychom se jim mohli dovolat. I v tomto případě jsou možnosti, jak telefonní číslo dohledat.

Zlaté stránky

Dříve, kdy ještě světu/české republice nevládl internet, existovala jediná možnost, jak si ověřit telefonní čísla, byly to Zlaté stránky V roce 2015 vyšly poslední tištěné Zlaté stránky a od té doby existuje jen online verze tohoto adresáře českých firem a podnikatelů.

Komu patří telefonní číslo

Jak zjistíme, komu patří neznámé telefonní číslo, které nám volá?

Jak jsme již řekli, žijeme v době internetu a internet je doopravdy všemocný. Na internetu najdete vše, i většinu telefonních čísel na firmy a podnikatele v České republice. Také zde naleznete webové stránky, které se přímo specializují na vyhledávání neznámých telefonních čísel. Lidé zde píší své zkušenosti s danými telefonními čísly, zda jsou obtěžující nebo zda se jedná o něco důležitého.

Kromě internetu jsou našimi pomocníky i samotné mobilní telefony a jejich aplikace, kdy už existují speciální aplikace, které se zabývají přímo obtěžujícími telefonními čísly.

Kdo mi volal - jak zjistit, kdo mi volal - telefonní čísla.
Jaké možnosti tedy máme, pokud potřebujeme zjistit, kdo nám z neznámého čísla volá?
 • Google vyhledávač
 • webové stránky specializující se na databázi neznámých čísel
 • Mobilní aplikace

V Google vyhledávači Vám stačí pouze zadat neznámé číslo a stisknout Enter a pokud je to veřejně známé telefonní číslo, ihned se Vám ukáže i s názvem firmy, společnosti, podnikatele. Pokud je to soukromé číslo, může se Vám například ukázat, že se jedná o kurýra některé ze spedičních společností.

Na internetu existují webové stránky, kde lidé vypisují obtěžující telefonní čísla a například tam napíší, že se jedná o nějaké bankovní nabídky, o nabídky mobilních operátorů, energetik nebo že se jedná o obtěžující výzkumy a ankety, aj. Vy pak víte, že není absolutně potřeba tento hovor zvedat.

Zde Vám přinášíme několik webových stránek, kde si neznámá čísla můžete ověřit:

 • www.kdomivolal.cz
 • www.kdomivolal.eu
 • www.komupatri.cz
 • www.muzutozvednout.cz
 • www.vyhledatcislo.cz

Jako poslední tu máme chytré mobilní aplikace, které v současnosti také poskytují možnost vyhledávání těchto nežádoucích čísel. Uživatelé tam opět vkládají své vlastní zkušenosti s různými telefonními čísly a jsme takto schopni lépe reagovat na obtěžující telefonní čísla. Tyto aplikace také umožňují přímo tato čísla blokovat nebo Vám to budou hlásit během vyzvánění. Můžete si v nich také vytvářet tzv. blacklisty.

Aplikace pro chytré mobilní telefony, které s nežádoucími čísly dokáží pracovat:

 • KdoMiVolal - identifikace a blokování hovorů
 • Můžu to zvednout?
 • Nevolejte.cz - Stop Otravům!

Jak zjistit, kdo mi volal, pomocí služby Kdo mi volal?

Kdo mi volal je webová aplikace a vyhledávač telefonních čísel. V databázi této aplikace jsou téměř všechna čísla používaná pro marketingové navolávání klientů. Pokud se dostanete do této databáze, tak Vám pravděpodobně budou volat pravidelně s různými nabídkami. Kdo mi volal pomáhá odhalit nevyžádané hovory a také si můžete přečíst od jiných uživatelů reakce k tomuto konkrétnímu číslu.

Pokud v těchto databázích hledané telefonní číslo nenajdete, doporučujeme zavolat zpět a zjistit, kdo se po Vás shání nebo můžete poslat SMS zprávu a zeptat se, kdo volal.
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný Ze života zaměstnanců