Jak zjistit, kdo mi volal podle telefonního čísla? | VímVíc.cz

Jak zjistit, kdo mi volal podle telefonního čísla?

04. 08. 2021

Občas to vypadá, že nám mobilní telefony přirostly k rukám, leží na našich stolech v kanceláři, pokládáme je vedle sebe u jídla, máme je pořád v kapsách, používáme je místo budíku, fotoaparátu a nakonec jsou naše chytré mobilní telefony v mnohém schopné nahradit počítače, notebooky a tablety. Vše máme na jednom místě a v době neomezených mobilních tarifů s nimi můžeme bez omezení telefonovat, posílat SMS zprávy, sdílet fotografie a videa s celým světem.

Telefon - telefonní číslo - kdo mi volal.

Dnes a denně se stává, že nám vyzvání mobilní telefon a na displeji se objeví neznámé číslo nebo dokonce skryté číslo. Víme, že to může být nějaká nevyžádaná obchodní nabídka nebo dotazník spokojenosti a rozhodneme se, že telefon necháme vyzvánět bez odpovědi. Dnes už je ale jednoduché zjistit, kdo mi volá.

Kdo mi volal?

Volá vám neznámé číslo a vy máte strach odpovědět, protože to určitě bude další z marketingových nabídek. V našem článku Vám představíme několik možností, jak zjistit, kdo mi volal a komu patří telefonní číslo na displeji.

Telefon - telefonní číslo - kdo mi volal.

Pokud ale například sháníte nové zaměstnání, odpověděli jste na několik inzerátů a odeslali nějaké životopisy s vašimi kontaktními údaji, počítejte s tím, že vám právě může volat váš potencionální nový zaměstnavatel. V době, kdy sháníte nové zaměstnání, byste měli odpovědět na všechny hovory, i když se jedná o neznámé číslo.

Spousta zaměstnavatelů, respektive personalistů, vám také může oznámit, že Vám budou volat, aby s vámi absolvovali tzv. pohovor po telefonu, i tady je nutné, abyste na všechny telefonní hovory odpovídali a nepromeškali tak svůj pohovor po telefonu.

V jakých případech potřebujeme identifikovat neznámé telefonní číslo?

 • Volá nám neznámé telefonní číslo,
 • známe jméno nebo firmu a potřebujeme najít jejich telefonní číslo.

Naopak se nám někdy může stát, že známe jméno našeho dávného přítele nebo spolužáka, rádi bychom se s ním zkontaktovali a potřebujeme zjistit jeho telefonní číslo. Nebo také známe název obchodu, firmy, restaurace, aj. a potřebujeme zjistit jejich telefonní číslo, abychom se jim mohli dovolat. I v tomto případě jsou možnosti, jak telefonní číslo dohledat. Na druhou stranu v dnešní době masivního používání sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinjedIn) stojí za zvážení, jestli nebude jednodušší najít staré známé právě s jejich pomocí.

Zlaté stránky

Dříve, kdy ještě světu a České republice nevládl internet, existovala jediná možnost, jak si ověřit telefonní čísla, byly to Zlaté stránky. V roce 2015 vyšly poslední tištěné Zlaté stránky a od té doby existuje jen online verze tohoto adresáře. V ní však najdeme pouze telefonní čísla českých firem a podnikatelů, nikoliv fyzických osob. Stále tady můžeme zjistit, komu patří telefonní číslo, ale existují i specializované internetové stránky a mobilní aplikace.

Komu patří telefonní číslo

Jak zjistíme, komu patří neznámé telefonní číslo, které nám volá?

Jak jsme již řekli, žijeme v době internetu a internet je doopravdy všemocný. Na internetu najdete vše, i většinu telefonních čísel na firmy a podnikatele v České republice. Také zde naleznete webové stránky, které se přímo specializují na vyhledávání neznámých telefonních čísel a poradí Vám, kdo volá. Lidé zde píší své zkušenosti s danými telefonními čísly, zda jsou obtěžující nebo zda se jedná o něco důležitého.

Kromě internetu jsou našimi pomocníky i samotné mobilní telefony a jejich aplikace, kdy už existují speciální aplikace, které se zabývají přímo obtěžujícími telefonními čísly.

Kdo mi volal - jak zjistit, kdo mi volal - telefonní čísla.
Jaké možnosti tedy máme, pokud potřebujeme zjistit, kdo volá, i když je na displeji neznámé číslo?
 • Internetový vyhledávač,
 • webové stránky specializující se na databázi neznámých čísel,
 • mobilní aplikace.

Jak zjistím, kdo mi volal v internetovém vyhledávači

V internetovém vyhledávači Vám stačí pouze zadat neznámé číslo do vyhledávacího řádku a stisknout Enter a pokud je to veřejně známé telefonní číslo, ihned se Vám ukáže i s názvem firmy, společnosti, podnikatele. Pokud je to soukromé číslo, může se Vám například ukázat, že se jedná o kurýra některé ze spedičních společností. Je přitom úplně jedno, který vyhledávač použijete, můžete vyzkoušet např. Google nebo Seznam.

Které webové stránky poradí, komu patří telefonní číslo

Na internetu existují také přímo specializované webové stránky, kde lidé zveřejňují obtěžující telefonní čísla a například tam napíší, že se jedná o bankovní nabídky, o nabídky mobilních operátorů, energetik nebo že se jedná o obtěžující výzkumy a ankety, aj. Vy pak víte,komu patří číslo a že není absolutně potřeba tento hovor zvedat.

Na těchto webových stránkách si můžete ověřit, komu patří číslo:

 • www.kdomivolal.cz
 • www.kdomivolal.eu
 • www.komupatri.cz
 • www.muzutozvednout.cz
 • www.vyhledatcislo.cz

Mobilní aplikace odhalí neznámé číslo

Jako poslední tu máme chytré mobilní aplikace, které v současnosti také poskytují možnost vyhledávat nežádoucí neznámá čísla. Uživatelé tam opět vkládají své vlastní zkušenosti s různými telefonními čísly a jsme takto schopni lépe reagovat na obtěžující telefonní čísla. Tyto aplikace také umožňují přímo tato čísla blokovat nebo Vám budou hlásit během vyzvánění, komu patří telefonní číslo a zda patří mezi obtěžující. Můžete si v nich také vytvářet tzv. blacklisty.

Aplikace pro chytré mobilní telefony, které s nežádoucími čísly dokáží pracovat:

 • KdoMiVolal - identifikace a blokování hovorů
 • Můžu to zvednout?
 • Nevolejte.cz - Stop Otravům!

Jak zjistit, kdo mi volá, pomocí služby Kdo mi volal?

Kdo mi volal je webová aplikace a vyhledávač telefonních čísel. V databázi této aplikace jsou téměř všechna čísla používaná pro marketingové navolávání klientů a jednoduše Vám řekne, komu patří telefonní číslo. Pokud se dostanete do této databáze, tak Vám pravděpodobně budou volat pravidelně s různými nabídkami. Kdo mi volal pomáhá odhalit nevyžádané hovory a také si můžete přečíst od jiných uživatelů reakce k tomuto konkrétnímu číslu.

Při vyhledávání telefonních čísel v databázích nebo přes internetový prohlížeč je také dobré číslo zadat v různých tvarech. Každá firma může mít na svých webových stránkách číslo zapsané v jiném tvaru a databáze také může pracovat s různými formáty.

V jakém formátu může být telefonní číslo uvedené:

 • +420774123567
 • +420 774 123 567
 • 774 123 567
 • 774123567

Pokud v těchto databázích hledané telefonní číslo nenajdete, můžete zkusit zavolat zpět a zjistit, kdo se po Vás shání nebo můžete poslat SMS zprávu a zeptat se, kdo volal. Jen je potřeba dát si pozor na telefonní čísla se zahraniční předvolbou - pokud byste volali zpátky, mohli byste za hovor zaplatit stovky nebo dokonce tisíce korun. Pomocí internetového vyhledávače je jednoduché zjistit, ze kterého státu neznámé číslo volá.

Co když volá skryté číslo?

Zjistit, kdo volal je vlastně jednoduchá záležitost, i když se jedná o neznámé číslo. Horší situace nastává, pokud vám volá číslo skryté. V takovém případě se na displeji neobjeví žádné číslice, ale pouze informace o tom, že volalo skryté číslo. Skryté číslo většinou používají telemarketingové společnosti nebo call centra, která se zabývají prodejem po telefonu nebo telefonickými marketingovými průzkumy. Skryté číslo ale také může patřit policii nebo některým státním úřadům (např. finančnímu).

V případě, že chceme zjistit, kdo volá ze skrytého čísla, musíme se obrátit na svého mobilního operátora nebo Policii ČR. Operátor má povinnost sdělit, komu patří telefonní číslo, ale bude si za to účtovat nějaký poplatek, nejčastěji kolem 500 Kč. Na Policii se můžeme obrátit v případě, že nás skryté číslo dlouhodobě šikanuje (např. vyzvání v noci a nepřiměřeně často). Policie by měla zjistit, komu patří číslo opět od telefonního operátora (tentokrát bez poplatku) a proti obtěžujícímu majiteli zasáhnout.

Pozor na hovory na účet volaného

Mobilní operátoři také poskytují službu hovoru na účet volaného. Může se to hodit v nouzi, kdy potřebujete zavolat rodině nebo kamarádovi s prosbou o pomoc a nemáte právě dobitý kredit na volání. Na druhou stranu toho mohou využívat podvodníci, kteří si za hovor s vámi nechají od vás ještě zaplatit.

Ale není potřeba se bát, pokud se jedná o hovor na účet volaného, dozví se o tom volaný vždy předem před započetím hovoru. Takový hovor je samozřejmě možné odmítnout.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný