Porsche - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Autodoplňky výhodně!

Porsche Česká republika

Společnost Porsche se zabývá importem osobních a užitkových vozidel na trh do České republiky. Jedná se o největšího importéra v tomto oboru. Díky tomu poskytuje zajímavou Porsche příležitost pro kariéru v oboru automobilového prodeje. Porsche patří dlouhodobě mezi největší importéry nových osobních a lehkých užitkových automobilů v ČR. Pod vedením společnosti jsou dováženy značky VW osobní vozy, Seat, Audi a VW užitové vozy. Portfolio tedy zahrnuje dovoz od malých městských vozů, přes módní SUV, manažerské sedany pro firemní fotily až po dodávková vozidla VW. V rámci České republiky obsahuje prodejní síť 44 prodejců VW osobní vozy, 19 prodejců Audi, 18 prodejců SEAT, 47 zastoupení prodeje pro VW užitkové vozy a dalších 52 zastoupení prodeje programu Das WeltAuto. Neméně rozsáhlá je i servisní síť.

Hodnocení Porsche Česká republika

Přidat hodnocení
před 6 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – IT Specialista – Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Porsche Česká republika na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2017.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Výborný IT kolektiv, prestižní spolupráce

Negativa firmy:

před 6 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Porsche Česká republika jako stáž.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Přátelské vztahy na pracovišti, možnost řídit luxusní vozy, účast na reklamních akcích, seznamování se se zajímavými lidmi

Negativa firmy:

Směšně nízké mzdy v rámci Porsche Inter Auto v celé ČR, ještě směšnější odměny prodejců za prodané vozy. V důsledku obrovského tlaku z vedení firmy a nesmyslných prodejních cílů jsou si prodejci mezi pobočkami nuceni konkurovat tím, ze se předhání v tom, kdo dá klientovi větší slevu na vůz, tudíž sami sebe krátí na provizích jen proto, aby dostali “bod” za prodej. Neochota zaměstnanců centrální pobočky cokoli řešit s jinými pobočkami.

Doporučení pro management firmy:

Zvednout mzdy všem zaměstnancům v rámci celé PIA sítě. Nastavit provizní systém tak, že slevy na nové vozy budou vyloženě výjimečná záležitost a za běžných okolností slevy vůbec nenabízet. Tím ulevíte zaměstnancům, kteří budou chodit do práce raději a budou více motivováni prodávat více.

před 6,5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Porsche Česká republika na pracovní smlouvu, do roku 2016.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Péče o zaměstnance, množství benefitů, firemní akce, příjemné a moderní pracovní prostředí. Fungující procesy. Možnost kariérního růstu a dalšího vzdělávání.

Negativa firmy:

Někteří zaměstnanci, zvláště management čelí velkému tlaku, velký důraz je kladen na výsledky a "čísla", což se projevuje i v atmosféře na některých odděleních.

před 6,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Porsche Česká republika na zkrácený úvazek, do roku 2017.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Ve firmě bylo pár suprových lidí a oceňuji i snahu nemít kanceláře formou openspace.

Negativa firmy:

Anonymita, absurdní papírování...

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (4)

Historie firmy

Mateřská firma Porsche se pyšní pověstí tradičního výrobce sportovních automobilů, které vynikají kvalitou i spolehlivostí pro každodenní provoz. Založena byla roku 1931 českým rodákem Ferdinandem Porsche, který se proslavil jako konstruktér legendárního VW Brouk. Společnost Porsche figuruje na českém trhu od roku 1991, kdy přináší import v podobě Volkswagen/Audi. Zároveň vznikají první pobočky v České republice a nové pracovní příležitosti v oboru, který nebyl do té doby příliš rozvinutý. Už roku 1992 přibývá do prodeje i značka SEAT a společnost se během krátké doby dostává na špičku v oboru na trhu. Nejdůležitější změna nastává v roce 1998, kdy je vyčleněna Škoda Auto a je založena společnost Import VOLKSWAGEN Group s.r.o., dělení do 4 divizí - VW osobní vozy, VW užitkové vozy, SEAT a Audi. V roce 2012 byla společnost začleněna do struktur Porsche Holding Salzburg.

Kariéra v Porsche

Kariéra v Porsche je výbornou příležitostí pro práci v oboru importu, prodeje a servisu automobilů. Práce v Porsche umožňuje kariérní postup i do zahraničí, rozvoj zaměstnanců či možnost interních rotací. Volná místaPorsche nabízí mimo standardní benefity i systém finančních odměn, umožnění získat volno nad rámec stanovený zákonem (narození dítěte, svatba a další), sportovní program a další. Jedná se o silnou a stabilní společnost orientovanou na zákazníka.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Radlická 740/113d, 158 00 Praha 5 - Jinonice

Velikost firmy:

100 - 199 zaměstnanců

IČ:

25654012

Právní forma:

s.r.o.