Okamžitá půjčka na směnku, lichvářské půjčky | VímVíc.cz

Okamžitá půjčka na směnku – hotovostní

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
HyperPůjčka 2.0 Více o produktu »
Výše půjčky:  10 000 - 250 000 Kč
Splatnost:  12 - 84 měsíců
Úrok:  od 4,99 %
RPSN:  od 5,11 %
Mám zájem
 • Půjčka od 10 000 do 250 000 Kč
 • Doba splatnosti 12 až 84 měsíců
 • Bezúčelová půjčka na cokoliv
 • Sjednání online z pohodlí domova
Malá Hyperpůjčka 2.0 Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Půjčka již od 1 000 Kč
 • Doba splatnosti až 30 dní
 • Flexibilní půjčka s možností nastavení parametrů dle potřeb klienta
 • Zaslání peněz na účet klienta ihned po sjednání
Chytrá půjčka - před výplatou Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 10 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 34 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Půjčka na míru požadavkům klienta
 • Až 10 000 Kč na 45 dní
 • Rychlé sjednání online

Lidé se během svého života mohou dostat do velmi nepříjemných situací a následně do velkých finančních problémů. Pokud v případě potřeby žádají o své první půjčky nebo jsou spolehlivými plátci s dobrou bonitou, nemají se sjednáním půjčky problémy. Najdou se ale i klienti, kterým nepůjčí ani v nebankovních společnostech s velmi tolerantními podmínkami pro sjednání půjčky. Pro takové klienty je poslední šancí, jak získat úvěr, půjčka na směnku.

Co je půjčka na směnku

Půjčka na směnku je půjčka od soukromé osoby, kdy dlužník získá finanční pomoc a věřitel, který peníze zapůjčí, zhodnocuje své investice. Půjčka na směnku není běžně dostupným produktem, a to z toho důvodu, že se jedná o nelegální půjčování peněz. Zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru zakazuje směnku využívat pro zajištění spotřebitelských úvěrů. Každý nebankovní poskytovatel půjčky také musí podnikat na základě licence České národní banky, kterou osoby nabízející půjčky na směnku nemají. 

Směnka je cenný papír, v tomto případě dlužní příslib, kdy má majitel směnky právo žádat po dlužníkovi vyplacení stanovené částky, a to v dohodnuté lhůtě a na dohodnutém místě zaplacení. Aby byla směnka platná, musí vždy obsahovat určité náležitosti:

 • označení slovem ,,směnka”
 • příkaz nebo slib k zaplacení stanovené částky
 • jméno dlužníka
 • splatnost směnky
 • místo splatnosti směnky
 • jméno věřitele
 • datum a místo vystavení směnky
 • podpis výstavce

Půjčka na směnku – lichvářské půjčky

Úvodem je nutné uvést, že lichvářské půjčky jsou nelegální činností. Jedná se o neúměrné obohacování na jiné osobě, tedy půjčování peněz s nepřiměřeně vysokými úroky či poplatky. Za lichvářské půjčky se dá také považovat zneužití momentální situace jiného člověka a vyvíjení nátlaku na člověka s cílem obohatit se.

Navzdory zákonům lichváři na českém trhu stále působí a nabízí často velmi nevýhodné půjčky důvěřivým klientům a lidem v zoufalých životních situacích. Typicky se půjčka na směnku od lichváře vyznačuje vysokou sazbou RPSN, jež může být v řádech desítek až stovek procent. V případě nesplacení směnky se u lichvářských půjček mluví také o zástavě domu, bytu apod.

Lichvářské půjčky dnes – jak se k nim dostat?

Lichvářské půjčky jsou dnes vyhledávaným termínem klientů, kteří jsou v tíživých životních situacích a z různých důvodů si nemohou vzít tradiční půjčku u bankovní či nebankovní společnosti (mají nedostatečný příjem, negativní zápis v rejstříku dlužníků apod.).

Lichvářské půjčky jsou produktem nabízeným na webových serverech specializujících se na inzerci půjček. Na takových serverech působí na jedné straně dlužníci poptávající půjčku na určitou částku a dobu splacení a na druhé lichváři, kteří nabízí své peníze za neúměrných podmínek, tedy s úroky ve výši desítek procent, podmínkou zastavní majetku apod. Lichváři také často nabízí své služby prostřednictvím nevyžádaných e-mailů, kde garantují doručení peněz až klientovi domů.

Rizika půjčky na směnku z vlastních zdrojů

Obvykle platí, že čím dostupnější je půjčka, tím vyšší riziko je s ní spojené. Rizika půjčky na směnku z vlastních zdrojů jsou vysoká a klient by měl pečlivě zvážit, zda jeho finanční situace opravdu vyžaduje tak zásadní krok, jako je půjčka na směnku. V krátkodobém horizontu může půjčka na směnku pomoci vyřešit tíživou situaci, mnoho případů ale také končí exekucí. Mezi největší rizika, jež s sebou nese půjčka na směnku, patří:

 • Možnost se směnkou obchodovat – směnka může být prodána další osobě.
 • V případě nesplácení přechází věřitel rovnou k exekuci.
 • Půjčka na směnku může být spojena s ručením vlastním majetkem i u nižších částek.
 • V případě sporu musí neplatnost směnky prokazovat dlužník.
 • Směnka také může obsahovat rozhodčí doložku, která věřiteli umožňuje místo soudu využít vlastního rozhodce. Ten obvykle rozhodne ve prospěch věřitele.
 • Směnka nesmí být ze zákona použita k zajištění spotřebitelského úvěru.

Okamžitá půjčka na směnku

Okamžitá půjčka na směnku je tzv. půjčka na směnku ihned, kdy poskytovatel peněz garantuje velmi rychlé poskytnutí finančních prostředků. Peníze jsou klientům obvykle předávány ihned po vyřízení všech potřebných administrativních záležitostí. Je možné se setkat i s nabídkou, kdy klientovi věřitel doručí půjčku až domů. U podobných nabídek by se měl klient mít na pozoru, často se jedná o lichvářské půjčky, a taková půjčka na směnku ihned by se klientovi v konečném výsledku nemusela vyplatit.

Hotovostní půjčky na směnku

Půjčka na směnku v hotovosti je poměrně častým jevem. Mnoho klientů upřednostňuje hotovostní půjčky na směnku, protože například potřebují zaplatit nějakou záležitost na ruku, nemají bankovní účet nebo potřebují získat peníze rychle a bankovní převod by celý proces sjednání půjčky zpomalil. Také hotovostní půjčky na směnku jsou nabízeny s možností doručení financí až ke klientovi domů, případně si klient peníze vyzvedne na sjednaném místě.

Půjčky na směnku – nabídka

Půjčky na směnku jsou dostupné prostřednictvím různých webových portálů, jež se zaměřují na zprostředkování kontaktu mezi dlužníkem a věřitelem. Tyto portály slouží pouze jako zprostředkovatelé, to znamená, že se strany jejich prostřednictvím kontaktují, ale konkrétní podmínky půjčky na směnku si sjednává dlužník s věřitelem. Pro nalezení půjček na směnku stačí do vyhledávače zadat spojení jako ,,půjčky na směnku nabídka” nebo ,,půjčky na směnku online". Portálů, kde se dá půjčka na směnku najít, je mnoho.

Půjčka na směnku online

Výše jsme se dotkli tématu, jak se dá půjčka na směnku online dohledat. Tento typ půjčky je nejpohodlnější, vše se dá vyřešit z pohodlí domova. Na prvním místě by měla být bezpečnost, proto doporučujeme vždy ověřit, kým je půjčka na směnku online poskytovaná. Všichni poskytovatelé nebankovních spotřebitelských úvěrů jsou povinni mít od ČNB licenci. Seznam držitelů licencí lze dohledat na internetových stránkách ČNB. Není-li poskytovatel v seznamu uvedený, nabízí půjčku nelegálně.

Výhody půjčky na směnku

Půjčka na směnku je výhodná především pro stranu, která peníze půjčuje, pro dlužníka již méně. Věřiteli půjčka na směnku umožňuje snadný výdělek, jelikož se v případě nesplácení půjčky dlužníkem prokazuje pouze směnkou. Další dokazování není proto nutné – aby byla na dlužníka uvalena exekuce. Půjčka na směnku je také obchodovatelná, věřitel ji tedy může kdykoliv prodat další osobě.

Také dlužníkům však půjčka na směnku přináší jisté výhody. Je na konkrétním klientovi, aby zvážil, zda tyto výhody převáží následky, jež mohou nastat. Mezi největší výhody půjčky na směnku patří:

 • rychlé vyřízení
 • nenáročná administrativa
 • bez nutnosti dokazování příjmu
 • benevolentní podmínky při sjednání
 • bez kontroly v rejstříku dlužníků