Okamžitá půjčka na směnku a půjčka od lichváře | VímVíc.cz

Okamžitá půjčka na směnku a půjčka od lichváře

Kde získat okamžitou půjčku na směnku a jak rozpoznat půjčku od lichváře ihned? Kalkulačka půjček online pomůže s výběrem vhodné soukromé půjčky na směnku.

Nejlépe hodnocené půjčky – červen 2024

Další půjčky

Je nám líto. Aktuálně se v dané kategorii nenachází žádná půjčka.

Lidé se během svého života mohou dostat do velmi nepříjemných situací a následně do velkých finančních problémů. Pokud žádají o své první půjčky nebo jsou spolehlivými plátci s dobrou bonitou, nemají se sjednáním půjčky problémy. Najdou se ale i klienti, kterým nepůjčí ani v nebankovních společnostech s velmi tolerantními podmínkami pro sjednání půjčky. Pro takové klienty je poslední šancí, jak získat úvěr, půjčka na směnku.

Co je půjčka na směnku

Půjčka na směnku je půjčka od soukromé osoby, kdy dlužník získá finanční pomoc a věřitel, který peníze zapůjčí, zhodnocuje své investice. Půjčka na směnku není běžně dostupným produktem, a to z prostého důvodu. Jedná se o nelegální půjčování peněz. Zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru zakazuje půjčku na směnku využívat pro zajištění spotřebitelských úvěrů. Každý nebankovní poskytovatel půjčky musí podnikat na základě licence České národní banky (ČNB). Osoby nabízející půjčky na směnku tuto licenci velmi často nemají. 

Směnka je cenný papír, v tomto případě dlužní příslib, kdy má majitel směnky právo žádat po dlužníkovi vyplacení stanovené částky, a to v dohodnuté lhůtě a na dohodnutém místě zaplacení. Aby byla směnka platná, musí vždy obsahovat určité náležitosti:

 • V textu označení slovem ,,směnka”
 • Příkaz nebo slib k zaplacení stanovené finanční částky
 • Jméno dlužníka
 • Jméno věřitele
 • Údaj o splatnosti směnky
 • Místo splatnosti směnky
 • Datum a místo vystavení směnky
 • Podpis výstavce

Pro platnou směnku, a tedy půjčku na směnku, se nevyžaduje žádný tiskopis, ani úředně ověřené podpisy. Směnka může být napsána klidně ručně.

Půjčka od lichváře

Úvodem je nutné uvést, že půjčka od lichváře patří mezi nelegální produkty. Jedná se o neúměrné obohacování na jiné osobě, tedy půjčování peněz s nepřiměřeně vysokými úroky či poplatky. Za lichvářské půjčky se dá také považovat zneužití momentální situace jiného člověka a vyvíjení nátlaku na člověka s cílem obohatit se.

Navzdory zákonům lichváři na českém trhu stále působí a nabízí často velmi nevýhodné půjčky důvěřivým klientům a lidem v zoufalých životních situacích. Typicky se půjčky od lichváře vyznačují vysokou sazbou RPSN, jež může být v řádech desítek až stovek procent. V případě nesplacení směnky se u lichvářských půjček mluví také o zástavě domu, bytu apod.

Půjčka od lichváře dnes – jak se k ní dostat?

Půjčky od lichváře jsou dnes vyhledávaným termínem klientů, kteří jsou v tíživé životní situaci a z různých důvodů si nemohou vzít tradiční půjčku u bankovní či nebankovní společnosti (mají nedostatečný příjem, negativní zápis v rejstříku dlužníků apod.).

Půjčky od lichváře jsou produktem nabízeným na webových serverech specializujících se na inzerci půjček. Na takových serverech působí na jedné straně dlužníci, poptávající půjčku na určitou částku a dobu splacení, a na druhé lichváři, kteří nabízí své peníze za neúměrných podmínek. Tedy s úroky ve výši desítek procent, podmínkou zastavení majetku apod. Lichváři často nabízejí své služby prostřednictvím nevyžádaných e-mailů, kde garantují doručení peněz až klientovi domů.

Rizika půjčky na směnku z vlastních zdrojů

Obvykle platí, že čím dostupnější je půjčka, tím vyšší riziko je s ní spojené. Rizika půjčky na směnku z vlastních zdrojů jsou vysoká a klient by měl pečlivě zvážit, zda jeho finanční situace opravdu vyžaduje tak zásadní krok, jako je půjčka na směnku. V krátkodobém horizontu může půjčka na směnku pomoci vyřešit tíživou situaci, mnoho případů ale také končí exekucí. Mezi největší rizika, jež s sebou nese půjčka na směnku, patří:

 • Možnost se směnkou obchodovat – směnka může být prodána další osobě.
 • V případě nesplácení přechází věřitel rovnou k exekuci.
 • Půjčka na směnku může být spojena s ručením vlastním majetkem i u nižších částek.
 • V případě sporu musí neplatnost směnky prokazovat dlužník.
 • Směnka také může obsahovat rozhodčí doložku, která věřiteli umožňuje místo soudu využít vlastního rozhodce. Ten obvykle rozhodne ve prospěch věřitele.
 • Směnka nesmí být ze zákona použita k zajištění spotřebitelského úvěru.

Okamžitá půjčka na směnku

Okamžitá půjčka na směnku je tzv. půjčka na směnku ihned, kdy poskytovatel peněz garantuje velmi rychlé poskytnutí finančních prostředků. Bývá využívána jako okamžitá půjčka pro dlužníky. Peníze jsou klientům obvykle předávány ihned po vyřízení všech potřebných administrativních záležitostí. Je možné se setkat i s nabídkou, kdy věřitel doručí klientovi okamžitou půjčku na směnku až domů. U podobných nabídek by se měl klient mít na pozoru, často se jedná o půjčky od lichváře, a taková okamžitá půjčka na směnku by se klientovi v konečném výsledku nemusela vyplatit.

Hotovostní půjčky na směnku

Poměrně častým jevem bývají hotovostní půjčky na směnku. Mnoho klientů upřednostňuje hotovostní půjčky na směnku, protože potřebují zaplatit například nějakou záležitost na ruku, nemají bankovní účet nebo potřebují získat peníze rychle a bankovní převod by celý proces sjednání půjčky zpomalil. Také hotovostní půjčky na směnku jsou nabízeny s možností doručení financí až ke klientovi domů, případně si klient peníze vyzvedne na sjednaném místě.

Nabídka půjčky na směnku

Půjčky na směnku jsou dostupné prostřednictvím různých webových portálů, jež se zaměřují na zprostředkování kontaktu mezi dlužníkem a věřitelem. Tyto portály slouží pouze jako zprostředkovatelé, to znamená, že se strany jejich prostřednictvím kontaktují, ale konkrétní podmínky okamžité půjčky na směnku si sjednává dlužník s věřitelem. Pro nalezení půjček na směnku stačí do vyhledávače zadat spojení jako ,,nabídka půjčky na směnku” nebo ,,půjčky na směnku online". Portálů, kde se dá půjčka na směnku najít, je mnoho.

Půjčka na směnku online

Výše jsme se dotkli tématu, jak se dá půjčka na směnku online dohledat. Tento typ půjčky je nejpohodlnější, vše se dá vyřešit z pohodlí domova. Na prvním místě by měla být bezpečnost, proto doporučujeme vždy ověřit, kým je půjčka na směnku online poskytovaná. Všichni poskytovatelé nebankovních spotřebitelských úvěrů jsou povinni mít od ČNB licenci. Seznam držitelů licencí lze dohledat na internetových stránkách České národní banky. Není-li poskytovatel v seznamu uvedený, nabízí půjčku na směnku nelegálně.

Výhody půjčky na směnku

Půjčka na směnku je výhodná především pro stranu, která peníze půjčuje, pro dlužníka již méně. Půjčka na směnku umožňuje věřiteli snadný výdělek, jelikož se v případě nesplácení půjčky dlužníkem prokazuje pouze směnkou. Další dokazování již není nutné. Půjčka na směnku je obchodovatelná, věřitel ji tedy může kdykoliv prodat další osobě. Také dlužníkům však přináší půjčka na směnku jisté výhody. Jedná se o:

 • Rychlé vyřízení
 • Nenáročná administrativa
 • Bez nutnosti dokazování příjmu
 • Benevolentní podmínky při sjednání
 • Bez kontroly v rejstříku dlužníků

Je na konkrétním klientovi, aby zvážil, zda tyto výhody převáží následky, které by mohly nastat. Okamžitá půjčka pro dlužníky s sebou může přinést značné nevýhody a nepříjemnosti.