Půjčka na bydlení | VímVíc.cz

Půjčka na bydlení

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Zonky půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 750 000 Kč
Splatnost:  6 - 84 měsíců
Úrok:  od 2,99 %
RPSN:  od 3,64 %
Mám zájem
  • Zonky půjčka je od skutečných lidí a investorů.
  • Úrok je zpravidla nižší než při bankovní půjčce.
  • Zonky zprostředkovává také investice.
  • Snadné a rychlé vyřízení online.

Pořídit si vlastní nemovitost nebo zrekonstruovat byt jsou finančně náročné úkony. Není proto neobvyklé, že v tuto chvíli pomáhají lidem bankovní či nebankovní instituce takovou situaci zvládnout.

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je jednou z účelových půjček, se kterou vám pomohou bankovní i nebankovní instituce. Jedná se o jednu z půjček, kdy si můžete půjčit částky až do milionů. Půjčky na bydlení šplhají do vyšších částech i díky tomu, že banky či nebankovní instituce ví přesně, na co si chcete peníze půjčit. To jim obecně dodává větší věrohodnost a je "méně riskantní". Podobně je tomu i u půjček na auto nebo i jiných úvěrů s udáním důvodu.

Zažádat si o ni můžete online, počítejte ale s větším papírováním než u půjček na cokoliv. Musíte doložit na co konkrétně si půjčujete, váš příjem, rodinnou situaci, aktuální bydlení a další informace podle požadavků banky.

Půjčka na bydlení - kdy a jak ji mohu využít?

Půjčky na bydlení můžete využít na nákup nemovitosti, bytu nebo i na rekonstrukci nějaké stavby. Tyto půjčky mají také obvykle delší dobu splatnosti. Obvykle se doba splácení pohybuje v řádech 8 - 12 let, podle toho jakou částku si ve finále půjčíte. Vzhledem k tomu, že se jedná o účelovou půjčku, nemůžete půjčené peníze využít na cokoliv. Pokud se ukáže, že peníze nevyužíváte účelem, který je zapsán ve smlouvě, banka si vymezuje právo omezit nebo zastavit vyplácení peněz.

Půjčka na bydlení - kde si půjčit?

Půjčku na bydlení nabízejí bankovní i nebankovní instituce. Jedná se o jednu z nejčastějších účelových půjček. Zafinancovat si bydlení tak můžete například u ČSOB, Raiffeisenbank nebo Zonky.cz.