Půjčka na bydlení | VímVíc.cz

Půjčka na bydlení

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Zonky půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 750 000 Kč
Splatnost:  12 - 84 měsíců
Úrok:  od 2,99 %
RPSN:  od 3,64 %
Mám zájem
 • Zonky půjčka je od skutečných lidí a investorů
 • úrok je zpravidla nižší než při bankovní půjčce
 • Zonky zprostředkovává také investice
 • snadné a rychlé vyřízení online
Česká spořitelna půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 800 000 Kč
Splatnost:  12 - 120 měsíců
Úrok:  od 4,9 %
RPSN:  od 6,9 %
Mám zájem
 • Česká spořitelna je co do počtu klientů největší bankou v České republice
 • garance nejnižší splátky
 • půjčka online z pohodlí domova a peníze do 15 minut na účtu
 • pojištění proti neschopnosti splácet
Raiffeisenbank půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  20 000 - 700 000 Kč
Splatnost:  6 - 96 měsíců
Úrok:  od 3,99 %
RPSN:  od 9,27 %
Mám zájem
 • půjčky se sazbou od 3,99 %
 • bezúčelová půjčka až do 700 000 korun
 • online sjednání půjčky a peníze do 24 hodin na účtu
 • možnost pojištění pracovní neschopnosti a nezaměstnanosti
Provident půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  16 000 - 170 000 Kč
Splatnost:  4 - 48 měsíců
Úrok:  od 6,2 %
RPSN:  od 22,37 %
Mám zájem
 • bezúčelová půjčka až do 170 000 korun
 • první půjčka až 16 000 korun zdarma
 • garance celkové ceny
 • možnost pojištění proti neschopnosti splácet

Pořídit si vlastní nemovitost nebo zrekonstruovat byt jsou finančně náročné úkony. Není proto neobvyklé, že v tuto chvíli pomáhají lidem bankovní či nebankovní instituce takovou situaci zvládnout. Málokdo má ušetřené statisíce na rekonstrukci nebo miliony na koupi nového bytu, domu či pozemku. Většina lidí, která má vlastní nemovitost, si na ni vzala půjčku nebo hypotéku. Jaké možnosti klienti mají? Kde si mohou půjčit na vlastní bydlení? Kde seženou nejvýhodnější a nejlepší půjčku na bydlení?

Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení je jednou z účelových půjček, se kterou pomohou bankovní i nebankovní instituce. Jedná se o jednu z půjček, kdy si klient může půjčit částky až do milionů korun. Půjčky na bydlení šplhají do vyšších částkách i díky tomu, že banky či nebankovní instituce ví přesně, na co si klient chce peníze půjčit. To jim obecně dodává větší věrohodnost a půjčka je pro ně je "méně riskantní". Podobně je tomu i u půjček na auto nebo i jiných úvěrů s udáním důvodu.

Zažádat si o ni klient může i online, je ale nutné počítat s větším papírováním než u půjček na cokoliv. Klient musí doložit, na co konkrétně si půjčuje, svůj příjem, rodinnou situaci, aktuální bydlení a další informace podle požadavků banky. Většinou je ale doporučováno navštívit více bankovních i nebankovních institucí, které nabízejí účelové půjčky na bydlení a nechat si od nich udělat nabídky a následně je porovnat, jen tak si klient může vybrat tu nejlepší a nejvýhodnější půjčku pro něj.

Druhy půjček na bydlení

I u půjček na bydlení je rozlišováno několik druhů půjček na bydlení. Půjčky na bydlení jsou obvykle účelové, kdy klient přesně dokládá, kolik a na co si potřebuje půjčit. Pokud ale například plánuje jen menší rekonstrukci své současné nemovitosti nebo obnovu nábytku, může mu vystačit bezúčelová půjčka, v tomto případě není potřeba dokládat, na co klient peníze využije.

 • bezúčelová půjčka na bydlení
 • účelová půjčka na bydlení
 • hypotéky
 • státní půjčky pro mladé

Bezúčelové půjčky na bydlení nejsou určené na bydlení či na rekonstrukci, pokud ale klient nepotřebuje milionové sumy, může bezúčelovou půjčku použít na menší rekonstrukci své nemovitosti nebo na nákup nového nábytku a vybavení domácnosti. Tato půjčka může být výhodná v případě, že klient potřebuje nižší částku. Těchto půjček, bankovních i nebankovních, je na trhu hodně, proto si klient může za pomoci úvěrových kalkulaček vybrat tu nejlepší a nejvýhodnější pro něj.

Účelové půjčky na bydlení jsou nabízeny bankovními i nebankovními institucemi. Klient musí porovnat více půjček, aby našel tu nejvýhodnější právě pro něj, protože nejlepší půjčka na bydlení se automaticky nerovná ta nejlevnější.

Hypotéku klient obvykle sežene u bankovních společností a to ve výši až několika miliónů korun. Splatnost je obvykle několik desítek let, jedná se tedy o dlouhodobou půjčku. V současnosti ale klient neobdrží hypotéku ve 100% výši. Banky klientovi obvykle půjčí 80 % z celkové ceny nemovitosti a zbytek musí klient doplatit ze svého. Z tohoto pohledu není hypotéka pro každého, protože ne každý má potřebné zbylé finance. Někteří klienti řeší tuto situaci bezúčelovou půjčkou v potřebné výši a poté hypotékou.

Jako poslední možnost se nabízí státní půjčka pro mladé, o které všichni klienti nevědí. Tato půjčka je Úvěrový program na pořízení nebo modernizaci obydlí pro mladé do 36 let pečující o dítě do 15 let. V České republice o ni mohou klienti zažádat od roku 2018. Na začátku o ni byl velký zájem, později tento zájem postupně klesal, protože půjčka má mnoho podmínek a omezení.

Půjčka na bydlení - kdy a jak ji mohu využít?

Půjčky na bydlení může klient využít na nákup nemovitosti, bytu nebo i na rekonstrukci nějaké nemovitosti. Tyto půjčky mají také obvykle delší dobu splatnosti. Obvykle se doba splácení pohybuje v řádech 8 - 12 let, podle toho jakou částku si ve finále klient půjčí. Vzhledem k tomu, že se jedná o účelovou půjčku, nemůže klient půjčené peníze využít na cokoliv. Pokud se ukáže, že peníze klient nevyužívá účelem, který je zapsán ve smlouvě, banka si vymezuje právo omezit nebo zastavit vyplácení peněz.

Půjčka na bydlení - kde si půjčit?

Půjčku na bydlení nabízejí bankovní i nebankovní instituce. Jedná se o jednu z nejčastějších účelových půjček. Zafinancovat si bydlení tak klient může například u ČSOB půjčka na bydlení, Raiffeisenbank půjčka na bydlení, Zonky.cz půjčka na bydlení nebo Era půjčka na bydlení.