Česká spořitelna

Údaje

Sídlo firmy:

Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

45244782

Založení / Zapsání do OR*:

30. 12. 1991

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Bankovní instituce Česká spořitelna patří mezi největší banky na českém trhu a je součástí Erste Group Bank AG, operující hlavně ve střední Evropě. Jejich služby, ve více než 600ti pobočkách, využívají jednotlivci, podniky, velké korporace, města a obce. Česká spořitelna pracuje také na poskytování finančních služeb skrz dceřiných společností Finanční skupiny Česká spořitelna, jako je Penzijní společnost, Stavební spořitelna, Realitní společnost, Erste Leasing aj. Práce v České spořitelně se točí také kolem charitativní činnosti a založila svou nadaci, která má za cíl vytvářet prostor, v němž každý může rozvíjet svůj potenciál.

Historie

Dějiny první takové instituce sahají do roku 1819, kdy byla založena první rakouská spořitelna. O 6 let později zahájila činnost v Praze a během následujících let začaly otevírat spořitelny své pobočky ve střední a východní Evropě. V původním záměru byly spořitelny zřizovány pro chudé a sociálně nejslabší vrstvy, ale její služby začali využívat i měšťané a nakonec se staly jedním z největších poskytovatelů finančních služeb. Po rozdělení Československa v roce 1993 přišla společnost s názvem Česká spořitelna a v roce 2002 se stala součástí rakouské Erste Bank Group. V současné době volné místo v České spořitelně našlo více než 10 tisíc zaměstnanců, kteří se starají a poskytují služby už 4,7 milionům klientů.

Česká spořitelna kariéra

Volná místa Česká spořitelna nabízí jak v jejich pobočkách, nacházející se po celé České republice, tak i na centrále v Praze 4 nebo v administrativním centru v Pardubicích Na Vinici. Šanci budovat kariéru v České spořitelně dávají také absolventům nebo OZP, kterým nabízí zajímavé pracovní pozice na hlavní pracovní poměr, zkrácený úvazek, brigádně nebo stáže či odborné praxe. Práce v České spořitelně je možná v různých odděleních, například v marketingu, účetnictví, call centru, administrativě a dalších. Pro své zaměstnance má připravené firemní benefity v podobě stravenek, příspěvků do Cafeterie, příspěvků na penzijní pojištění a zároveň je také podporují v dalším vzdělání pomocí různých programů a kurzů. Pokud se rádi obklopujete lidmi a máte dobré komunikační schopnosti je to práce přímo pro Vás, proto neváhejte a zašlete jim svůj životopis s krátkým motivačním dopisem.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 3 dny
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - IT - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká spořitelna na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2018.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- technicke a financni zazemi skoro nevycerpatelne - dobre pro vzdelavani, certifikace a ziskani kontaktu - vhodne pro lidi kteri nemohou vystat svoji rodinu a chteji s ni travit co nejmene casu - slusne benefity a kantyna na pracovisti otevrena uz od rana

Negativa firmy:

- bankovni moralka (utracime, uzivame si benefitu, jezdime na draha skoleni, menezujeme, aniz produkujeme realne vysledky, nevadi, vydelavaji na nas prece pracovnici na pobockach prodavajici uvery) - prace od nevidim do nevidim, vsude relax roomy, ale zkuste se tam posadit a muzete se rozloucit s bonusem/zvysenim platu - vsudypritomne politikareni (penize na prvnim miste - nejprve zbytecne utraceni, pak se to kompenzuje jinde - na lidech) - skutecne odborniky zde nenajdete, ti jsou outsourcovani, protoze by je nezaplatili

Doporučení pro management firmy:

Doporucuji se k bance chovat stejne nekkompromisne a nemilosrdne jako banka k lidem - brutalni exploit. Udelejte si vsechny mozne certifikaty, nechte si zaplatit draha skoleni a konference, najdete si kontakty v outsource firmach a rychle zmizte bez jakychkoli vycitek - tohle neni rodinna firmicka, ale megakorporace, ktera vysava lidi, kteri zde nasledne pachaji sebevrazdy. Na rozjezd kariery idealni misto.

před 4 dny
5.0
Současný zaměstnanec - Specialista klientského centra - Prostějov
Pracuji ve společnosti Česká spořitelna na plný úvazek 1-2 roky.
Pozitiva firmy:

Benefity, rychle postoupení na vyšší pozici, kolektiv, nadřízení

Negativa firmy:

Pracovní doba

před 7 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká spořitelna na plný úvazek 3-4 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Líbí se mi přístup lidský přístup k zaměstnancům, benefity a možnost rozvoje.

Negativa firmy:

Někdy se šetří na místech, kde to není potřeba a naopak.

před 8 dny
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká spořitelna na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Super zaměstnavatel, který se stará o své zaměstnance, bezva tým, supr motivace!!!

Negativa firmy:

Zobrazit všechna hodnocení (49)

Zaměření firmy

Administrativa Bankovnictví Služby Spoření