Česká národní banka

Údaje

Sídlo firmy:

Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

48136450

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1993

Právní forma:

Česká národní banka

Web:

www.cnb.cz

O společnosti

Česká národní banka vystupuje jako centrální banka republiky a rovněž orgán, jenž vykonává kontrolní činnost nad finančním trhem v Česku. Sídlo instituce se nachází v Praze, kde koná dle svých kompetencí stanovených zákonem. Tato instituce není správním úřadem, neboť hospodaří samostatně a s vlastním majetkem. Nejvyšším řídícím orgánem ČNB je Bankovní rada skládající se ze čtyř členů, guvernéra a dvou viceguvernérů. Aktuálně zastává post guvernéra ČNB rodilý Ostravák Jiří Rusnok.

Historie České národní banky

Po rozpadu Rakouska-Uherska začíná organizovat Československo vlastní bankovní systém. Národní banka byla oficiálně založena roku 1926. Změna přišla během války, kdy v roce 1944 řešil finanční otázky státu Československý měnový úřad. Mezi léty 1950 a 1989 se musela Státní banka československá přizpůsobit bankovnímu systému sovětského modelu a zažila řadu reforem. Teprve od roku 1992 stojí v čele bankovního ústavu sedmičlenná bankovní rada a od roku 1993 se Česká národní banka stává nezávislá na politickém vlivu. Práce České národní banky nespočívá pouze v zajišťování cenové stability, ale též v bezpečném rozvoji finančního systému naší země.

Kariéra v České národní bance

Volná místa v České národní bance jsou pravidelně aktualizována. Máte-li zájem budovat kariéru v České národní bance, soustřeďte se na velmi dobře napsaný motivační dopis se souhlasem ke zpracování osobních údajů. Neméně důležitou roli pro uchazeče o práci v ČNB hraje životopis. Veřejná výběrová řízení na volná místa v České národní bance zahrnují různé pozice s kvalifikací vhodnou pro práci v oblasti financí. Práci v České národní bance najdete na ústředí i územních pracovištích v Brně, Hradci Králové, Ostravě, Českých Budějovicích, Plzni a též v Ústí nad Labem. Kariérou v České národní bance získáte cenné znalosti z oblasti měnové politiky a peněžního styku, stejně jako kontroly nad finančním trhem, což může ve výsledku znamenat zvýšení úrokových sazeb.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (2)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Administrativa Finance Bankovnictví Politika