Česká národní banka - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

Česká národní banka

Česká národní banka vystupuje jako centrální banka republiky a rovněž orgán, jenž vykonává kontrolní činnost nad finančním trhem v Česku. Sídlo instituce se nachází v Praze, kde koná dle svých kompetencí stanovených zákonem. Tato instituce není správním úřadem, neboť hospodaří samostatně a s vlastním majetkem. Nejvyšším řídícím orgánem ČNB je Bankovní rada skládající se ze čtyř členů, guvernéra a dvou viceguvernérů. Aktuálně zastává post guvernéra ČNB rodilý Ostravák Jiří Rusnok.

Hodnocení Česká národní banka

Přidat hodnocení
před 5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní – Praha
Pracuji ve společnosti Česká národní banka na plný úvazek 1-2 roky.
Pozitiva firmy:

Naprosto skvělý zaměstnavatel, který má nejen management plný schopných, vzdělaných a rozumných lidí. Zaměstnavatel, který si váží vaší práce a vaší odbornosti. Děláte práci, která vás zcela naplňuje. Top benefity, top přístup atd. V mém okolí neznám lepšího zaměstnavatele.

Negativa firmy:

žádné negativa nejsou

Doporučení pro management firmy:

není co, opravdu TOP vybraní lidé, kteří neztratili schopnost naslouchat

před 5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní – Praha
Pracuji ve společnosti Česká národní banka na pracovní smlouvu 1-2 roky.
Pozitiva firmy:

Naprosto skvělé, prace rozmanitá, zajimava a moznost posunout se dál. Naslouchajici management.Top benefity, posilovna, bufet, jídelna, kolegové. Prace na velmi zajimavych projektech. Pracuji zde dva roky a neměnil bych. Velmi profesionalni přístup k zaměstnancům.

Negativa firmy:

Nenapadá mě ani jedno negativum

před 6 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká národní banka na plný úvazek, do roku 2012.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

V CV určitě zajímavá zkušenost. Knihovna, jídelna, bufet, doktoři a posilovna v budově. Super kolektiv! Vhodné pro juniory, kteří chtějí získat cenné zkušenosti v relativně poklidném prostředí, kde nevládne stres.

Negativa firmy:

Platové ohodnocení bylo naprosto katastrofální (tabulkové platy) - možná dnes už není. Po čase jste se dopracovali k platu, který odpovídá začínajícím juniorům v komerčních bankách.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (3)

Historie České národní banky

Po rozpadu Rakouska-Uherska začíná organizovat Československo vlastní bankovní systém. Národní banka byla oficiálně založena roku 1926. Změna přišla během války, kdy v roce 1944 řešil finanční otázky státu Československý měnový úřad. Mezi léty 1950 a 1989 se musela Státní banka československá přizpůsobit bankovnímu systému sovětského modelu a zažila řadu reforem. Teprve od roku 1992 stojí v čele bankovního ústavu sedmičlenná bankovní rada a od roku 1993 se Česká národní banka stává nezávislá na politickém vlivu. Práce České národní banky nespočívá pouze v zajišťování cenové stability, ale též v bezpečném rozvoji finančního systému naší země.

Kariéra v České národní bance

Volná místa v České národní bance jsou pravidelně aktualizována. Máte-li zájem budovat kariéru v České národní bance, soustřeďte se na velmi dobře napsaný motivační dopis se souhlasem ke zpracování osobních údajů. Neméně důležitou roli pro uchazeče o práci v ČNB hraje životopis. Veřejná výběrová řízení na volná místa v České národní bance zahrnují různé pozice s kvalifikací vhodnou pro práci v oblasti financí. Práci v České národní bance najdete na ústředí i územních pracovištích v Brně, Hradci Králové, Ostravě, Českých Budějovicích, Plzni a též v Ústí nad Labem. Kariérou v České národní bance získáte cenné znalosti z oblasti měnové politiky a peněžního styku, stejně jako kontroly nad finančním trhem, což může ve výsledku znamenat zvýšení úrokových sazeb.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

48136450

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1993

Právní forma:

Česká národní banka

Web:

www.cnb.cz