Banka CREDITAS - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

Banka CREDITAS

Banka CREDITAS je ryze českou bankou, která spadá pod skupinu smíšené holdingové osoby zahrnující investiční skupinu UNICAPITAL. Ta působí v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu a realit. Banka nabízí svým klientům služby v oblasti platebního styku a zhodnocení úspor.

Produkty

Název spořicího účtu
Karta k účtu?
Úrok
 

Hodnocení Banka CREDITAS

Přidat hodnocení

Historie společnosti CREDITAS

Společnost působí na trhu už 23 let. Začínala pod názvem Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo. Stala se největší záložnou v Česku a také byla první záložnou, která získala bankovní licenci (v roce 2016). Její současný název jí připadl v roce 2010, kdy se také přestěhovalo její sídlo z Třebíče do Olomouce. V současnosti ale sídlí na pražském Florenci.

Už za první rok fungování jako banka (2017) vykázala pozitivní hospodářský výsledek s čistým ziskem ve výši 66 milionů korun. Velkým přelomem bylo také uvedení multibankovní aplikace Richee. Aplikace Richee byla první svého druhu v Česku. Je to totiž „all-in-one banking“, kdy klient své účty v různých bankách vidí a ovládá z jednoho místa.

Na začátku podzimu 2019 měla více než 80 tisíc klientů. V současnosti má banka 34 poboček a podle oficiálních informací by do konce roku 2019 měly přibýt ještě další tři.

CREDITAS spořicí účet úrok 2 %

Spořicí účet je vlajkovou lodí produktů CREDITAS a banka ho intenzivně promuje. Dá se sjednat na kterékoli pobočce nebo on-line v internetovém bankovnictví či prostřednictvím aplikace Richee.

Spoření je s výhodnou sazbou 2 %, která ale platí bohužel jen v rámci akce trvající do 30. 9. 2019. Od 1. 10. 2019 do konce roku bude pro Spořicí účet + platná nová úroková sazba 1,8 % p.a. CREDITAS tvrdí, že se jedná o nejvýhodnější současný spořicí účet na českém trhu. To ale není tak docela pravda. Například spořicí účet eKonto XL s bonusem pro nové klienty od Raiffeisenbank nabízí úrok 3 % na následujících 6 měsíců. Můžete u nich tedy za tu dobu naspořit o třetinu víc.

Banka CREDITAS – recenze

Jak už tomu u bank bývá, recenze na CREDITAS jsou velmi rozporuplné. Mnoho klientů si banku chválí, především debetní kartu, dobré kurzy, skvělý internetbanking a servis na pobočkách. Na druhé straně nespokojenost se objevuje v oblasti nekvalitní infolinky, komplikovaného rušení účtu a pojištění či zdlouhavých převodů peněz.

„Jsem u vás teprve měsíc, ale jsem spokojená. I když některé věci bych řešila jinak. Například zrušení pojištění nebo zrušení účtu řešit elektronicky a ne složitě přes dopis.“

– Helena Nováková

Banka CREDITAS Slovensko

Banka CREDITAS zatím působí výhradně v Česku, ale určité služby na Slovensku poskytuje. Konkrétně se jedná o multibankovní aplikaci Richee. Díky červencovému vylepšení umožňuje připojit si a ovládat účet zahraniční banky, a sice slovenské Tatra banky.

„V Česku žije hodně Slováků, připojení Tatra banky jim může zase o něco usnadnit život. Rádi bychom přidali i další banky ze Slovenska, případně jiných zemí,“

CREDITAS účet pro děti

18. 9. 2019 uvedla do svého portfolia banka dva nové produkty. Jedná se o běžný účet pro děti od šesti let a spořicí účet pro děti od narození. Na spoření se finance budou zhodnocovat úrokem 1,8 %, na běžném účtu sazbou 1,5 %, což je v současnou dobu na trhu ojedinělé.

Rodiče potěší nulové poplatky za vedení účtu i karty a děti zase malý dárek, který má pro ně CREDITAS připravený. Dětské účty u CREDITAS mají ještě další rozměr, a sice že 100 korun za každý založený účet poputuje na podporu o.p.s. Společně pro děti. Tento produkt pravděpodobně zamíchá bankovními kartami a možná sesadí Eru a mBank z pomyslného trůnu „dětského bankovnictví“.

Srovnání bank

Hlavní, do očí bijící nevýhoda CREDITAS rozhodně tkví ve velmi malé síti poboček. Jak se může 34 poboček rovnat s 486 pobočkami České spořitelny nebo 382 pobočkami Komerční banky? Správně, nemůže. Pro lidi, kteří preferují osobní kontakt a nemají žádnou ze 34 poboček blízko domova, což ostatně bude většina lidí, je tedy CREDITAS no go. Také poměrně úzké portfolio produktů by mohlo některé potencionální klienty odradit. Ale abychom tu CREDITAS jen nehanili, tohle jsou její výhody:

  • Poměrně nízké úroky u půjček, (ač Zonky nebo mBank jsou stále napřed)
  • Běžný účet bez poplatků
  • Výhodné kurzy při placení kartou v zahraničí
  • U debetní karty výběry ze všech bankomatů doma i ve světě zdarma

Běžný účet u CREDITAS se rozhodně vyplatí na rozdíl od například Air Bank, Monety či ČSOB, kde musíte za výběr z cizího bankomatu platit. Stejně tak půjčky, pokud zrovna nehledáte půjčku bez doložení příjmů.

Úspěchy a ocenění

CREDITAS si za své produkty vysloužila mnoho cen, z nichž ty nejnovější uvedeme zde:

  • Finparáda 2018: Dvě ceny Finparády, Cena veřejnosti
  • Zlatý středník 2018: Nejlepší firemní magazín v sektoru financí a bankovnictví
  • AppleCrunch 2019: TOP 10 aplikací (Richee)
  • 2019 Élan Awards: Unikátní inovace
  • Lemur 2019 – České ceny za Public Relations: 2. místo v kategorii Finanční trh a finanční služby

Velkým překvapením je, že se CREDITAS letos neumístila ani v jedné z kategorií soutěže Zlatá koruna. A můžeme si všimnou, že MONETA Money bank získala bronzovou korunu za „Novinku roku“, kterou měl být první český multibankung. Pravdou ale je, že Moneta zavedla multibanking až asi 4 měsíce po CREDITAS... Tady nám něco nesedí.

Banka CREDITAS kariéra

CREDITAS má v oblasti HR pět klíčových hodnot. Jsou jimi: respekt, týmová práce, jednoduchost, flexibilita a profesionalita. Mezi zaměstnanecké benefity, které firma nabízí, patří: 25 dní dovolené, 3 sickdays, stravenky v hodnotě 100 Kč plně hrazené zaměstnavatelem.

Volná místa CREDITAS

Obsazují tu velké množství volných pracovních míst, z nichž některé jsou vhodné i pro absolventy, jako například pozice osobního bankéře. Dále hledají specialisty péče o klienty, manažery poboček, privátní bankéře, právníky atd. Místo najdete například v Olomouci, Praze, Znojmě nebo Ústí nad Labem.

Abyste je zaujali, musíte mít minimálně maturitní vysvědčení, uživatelské zkušenosti s PC, mít obchodního ducha a užívat si kontakt s lidmi. Máte vše potřebné a práce v přátelském, neformálním kolektivu, který roste stejně dynamicky jako celá banka CREDITAS, vás láká? Tak jim pošlete životopis!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

tř. Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc

Velikost firmy:

100 - 500 zaměstnanců

IČ:

63492555

Založení / Zapsání do OR*:

26. 2. 1996

Právní forma:

a.s.