MONETA Money Bank - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Přejít do obchodu

MONETA Money Bank

MONETA Money Bank je univerzální banka s širokou sítí poboček a bankomatů po celé České republice. Je významnou společností na českém bankovním trhu, což dokazuje fakt, že v roce 2018 dosáhla čistého zisku 4,2 miliardy Kč a meziročního nárůstu o 7,1 %. Poskytuje kvalitní a různorodou nabídku produktů a služeb.

Produkty

Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
Úrok
RPSN
 
MONETA půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 - 800 000 Kč
Splatnost 
24 - 120 měsíců
Úrok 
od 4,8 %
RPSN 
od 4,9 %
Mám zájem
 • Úroková sazba od 4,8 %
 • Půjčka na cokoliv až do 800.000 Kč
 • Rychlé vyřízení online
 • Při sjednání na pobočce či přes telefon se hradí poplatek
 • Speciální úvěry a půjčky pro živnostníky a firmy
MONETA konsolidace půjček Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 - 800 000 Kč
Splatnost 
24 - 120 měsíců
Úrok 
od 3,5 %
RPSN 
od 3,6 %
Mám zájem
 • Konsolidace půjček ve výši až 800.000 Kč
 • Online sjednání zdarma
 • Snížení splátek až o 50 %
 • Akční nabídka o 33 % nižší úroková sazba pro online žádosti
Název spořícího účtu
Karta k účtu?
Úrok
 

Hodnocení MONETA Money Bank

Přidat hodnocení
před 10 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Člověk se velmi brzy dostane k seniorní agendě (částečně důsledek fluktuace) Dobrý start pro juniory Budete si vážit jiných zaměstnavatelů

Negativa firmy:

Neváží si seniorních zaměstnanců-> zaškolování nováčků stojí manažery hodně času a sil, přitom zkušenost nahradit nelze, kvalita týmů má tendenci spíš klesat. Platově pod trhem, hodně analytiků bere po pár letech kramle, Monetu přeplatí skoro každý. Žádná šance na valorizaci, 13.plat nebo bonusy (pokud nejsi manažer) - toto se nezmění dokud bude vládnout současný top management. Zisk se nevkládá zpět do banky nýbrž akcionářům na účet. Absolutistické vládní zřízení kontra velmi slabý střední management vytváří atmosféru strachu, stresu a frustrace. Bez jakékoliv diskuze je na bedra nakládána další a další agenda, bez možnosti ji posunout dál. Je to dáno nechutí platit dalšího člověka, investovat do systémů ale primárně slabým středním managementem. Agile je jen pěkné slovo pro AD HOC organizaci práce.

Doporučení pro management firmy:

Nepropouštět klíčové zaměstnance jen proto, že chce přidat. Nového člověka se stejnou kvalitou levněji prostě nesežene, jenom odejde interní knowhow a kontakty.

před 1 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pár zbývajících správných lidí na svých místech

Negativa firmy:

Do jednotlivých projektů mluví přímo ředitelé a požadavky mění ze dne na den i jednotky dnů před nasazením. Termíny projektů nesmyslné, počty zaměstnanců v týmech setrvale klesají, schopnější už tři roky odchází, náhrada nikde. Jeden jenom čeká, kdy se kolečka zadřou úplně. Vzdělávání zaměstnanců žádné, na odborná školení můžete úplně zapomenout.

Doporučení pro management firmy:

Investovat do zaměstnanců a přestat vytvářet chaos

před 1 rokem
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Nová budova po rekonstrukci

Negativa firmy:

Všechno, co si přečtete v reakcích níže, je pravda a to je na tom nejhorší... Takže plat (oproti konkurenci) opravdu nesnese srovnání, hejno kinder managerů, bonusy 0, přidávání 0

před 2 roky
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Platové podmínky tristní (hluboko pod trhem). Navyšování platů žádné, ani o inflaci. 13. plat nebo odměny zde neexistují. Benefity (sick days, stravenky atd.) jsou v porovnáni s konkurenci slabé. Roční hodnocení zaměstnanců je naprostá fraška. Neprofesionální vedení ze strany vedoucích oddělení, naprostá nekompetentnost. Spousta kvalitních lidí houfně odchází ke konkurenci, což nikoho netrápí...

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (114)

Historie společnosti MONETA Money Bank

MONETA Money Bank, a. s. má od 1. května 2016 nový název pro společnost GE Money Bank, která působila v České republice již od roku 1998. S novým názvem MONETA Money Bank získala silnější identitu coby ryze česká bankovní instituce. MONETA Money Bank navazuje na stabilitu a důvěryhodnost GE Money Bank, zachovává kontinuitu a zároveň podporuje banku v rozvoji.

Výběr nového názvu byl v Česku poměrně netradiční. Banka nechala o nové značce hlasovat i své klienty. Další varianty jména byly Bohemica Bank, Bohemia Money Bank, Felicia Bank, Xpera Bank či Opera Bank. Zvítězila MONETA Money Bank.

Produkty Monety

Klienti MONETA Money Bank mohou vedle standardních bankovních služeb jako běžný účet a kreditní karta využívat také leasing automobilů a další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. U půjček MONETA nabízí úrok od 3,9 % p. a. s RPSN 4 %. MONETA Money Bank disponuje čtvrtou největší sítí téměř 200 poboček a více než 650 bankomatů.

Vysoká koncentrace bankomatů je ovšem vykoupena tím, že k běžnému účtu nemáte zdarma výběry ze všech bankomatů, ale pouze z bankomatů, které patří právě Monetě.

Na českém trhu retailových finančních produktů má MONETA Money Bank zavedenou pozici, dále chce svoje postavení posílit a růst také na hypotečním trhu. Ve službách pro malé a střední podniky, a to zejména v zemědělském sektoru, chce dosáhnout vedoucího postavení.

MONETA Money Bank půjčka

Neoblíbenějším produktem MONETA Money Bank je rozhodně jejich MONETA Money Bank půjčka, kterou klienti velmi často volí. Online si klient může půjčit 5 000 Kč až 500 000 Kč, v kamenné pobočce až 800 000 Kč. MONETA Money Bank nabízí solidní půjčku, za kterou stojí recenze spokojených uživatelů.

Ocenění a úspěchy MONETA Money Bank

MONETA má na svém kontě mnoho úspěchů. Byla to například nejvstřícnější banka roku 2010 a měla nejlepší internetové bankovnictví na českém trhu roku 2009 a 2010 podle soutěže Zlatá koruna.

V roce 2019 ale MONETA Money Bank získala v renomované oborové soutěži Zlatá koruna rekordní počet sedmi ocenění. Progresivnější než MONETA je snad už jen Air Bank, čemuž by naznačoval fakt, že ji předstihla v kategoriích Novinka roku a Online aplikace.

Výhody a benefity pro klienty MONETA Money Bank

MONETA Money Bank má podobně jako například Fio banka pro své klienty připravený věrnostní program. Jmenuje se Bene+ a odměňuje své klienty za platby kartou formou cashbacku a to nejen u kreditních, ale i u debetních karet. Do programu je zapojeno přes 250 obchodníků, což zní vedle 20 partnerů Fio banky velkoryse. Nyní si navíc klient může založit účet Tom s odměnou 1 000 Kč, což je vůbec nejvyšší částka, kterou jakákoliv banka v současnosti nabízí.

MONETA Money Bank pobočky a kontakty

MONETA si buduje pověst banky, kam může klient s problémem přijít a řešit ho tváří v tvář skutečnému člověku. Proto je většina ze 200 poboček otevřena každý všední den do pěti nebo šesti hodin. Většina bankomatů je dostupná nonstop.

Pokud potřebuje klient do MONETA Money Bank zavolat, musí se připravit na test trpělivosti. Na lince + 420 224 443 636 pravděpodobně klienta čeká vzkaz, který navrhne, ať svůj problém klient vyřeší online nebo zavolá jindy, protože všichni operátoři hovoří a klient může čekat i 20 minut. To často ani nebývá pravda a po vyslechnutí zprávy je klient s někým spojen téměř automaticky. Výhoda linky je, že funguje 24 hodin denně.

Hodnoty a vize společnosti

MONETA je digitální bankou, která neustále inovuje, naslouchá klientům a vychází jim vstříc. Mezi své klíčové hodnoty uvádí také spolupráci, podporu a zodpovědnost k okolí.

Ambicí MONETA Money Bank je být šampionem ve financování českých domácností, živnostníků a firem.

Kariéra v Monetě

MONETA tvrdí, že na své zaměstnance myslí, vytváří pro ně příjemné prostředí a chce, aby se cítili dobře a měli z práce radost. Ve společnosti pracuje přes 3 000 lidí, kteří sídlí v moderních centrálách v Praze a Ostravě a v síti poboček po celém Česku.

MONETA myslí na vzdělávání a rozvoj svých zaměstnanců, proto často pořádá inspirativní přednášky a workshopy, účastní se oborových setkání a využívá v práci koučování. Dalšími benefity jsou:

 • Kvalitní kantýna a stravenky
 • 5 týdnů dovolené
 • Multisport karta
 • Dny zdraví
 • Dotace na zdravé jídlo
 • Zvýhodněné produkty

MONETA Money Bank – volná místa

V Monetě si uchazeč o zaměstnání může vybrat ze širokého spektra působení. Je parketou uchazeče administrativa, bankovní či finanční poradenství, provoz, ekonomika, finance, právní služby nebo zákaznický servis? Tak pro sebe tady pravděpodobně nalezne volné místo v MONETA Money Bank. Ale to není zdaleka všechno. Pracovní nabídky jsou tady například i v oblasti marketingu. Nejčastěji ale hledají osobní bankéře a pokladníky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4

Velikost firmy:

1000 - 5000 zaměstnanců

IČ:

25672720

Založení / Zapsání do OR*:

9. 6. 1998

Právní forma:

a.s.

Fotogalerie

Práce v MONETA
Práce v MONETA
Práce v MONETA
Práce v MONETA

Pracovní nabídky

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Administrativa Finance Bankovnictví Služby Péče o zákazníky/klienty Ekonomie, finance a účetnictví