MONETA Money Bank - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

MONETA Money Bank

MONETA Money Bank je univerzální banka s širokou sítí poboček a bankomatů po celé České republice. Je významnou společností na českém bankovním trhu, což dokazuje fakt, že v roce 2018 dosáhla čistého zisku 4,2 miliardy Kč a meziročního nárůstu o 7,1 %. Poskytuje kvalitní a různorodou nabídku produktů a služeb.

Produkty

Název půjčky
Výše půjčky od – do
Splatnost od – do
Úrok
RPSN
 
MONETA půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 – 1 500 000 Kč
Splatnost 
3 – 120 měsíců
Úrok 
od 5,83 %
RPSN 
od 5,99 %
Mám zájem
 • Peníze na účtu do 5 minut od podpisu smlouvy
 • Roční úroková sazba začíná na 5,83 %
 • Půjčka na cokoliv do výše 1.500.000 Kč
 • Při online sjednání je půjčka MONETA zdarma
MONETA konsolidace půjček Více o produktu »
Výše půjčky 
5 000 – 1 500 000 Kč
Splatnost 
3 – 120 měsíců
Úrok 
od 6,36 %
RPSN 
od 6,53 %
Mám zájem
 • MONETA konsolidace půjček online do částky 1.500.000 Kč
 • Kompletní onlne sjednání je zdarma
 • Snížení splátek až o 50 %
 • Možnost půjčit si peníze navíc
Název spořicího účtu
Karta k účtu?
Úrok
 

Hodnocení MONETA Money Bank

Přidat hodnocení
před 10 měsíci
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Lidi. Většina nižších manažerů a 90% lidi pod nimi jsou opravdový profesionálové. Dokážou v malém počtu opravdu mnoho.

Negativa firmy:

Trochu jsem tu firmu nepochopil. Chvilku jsem myslel, že se snaží vedení firmy o rekonstrukci života otroků z dob faraonů. “ postavte mi pyramidu! Ať je vysoká až do nebes. Záře loga nechť je vidět až z vesmíru. Odměnou vám bude dobrý pocit v posmrtném životě.” Jasně, trochu přeháním, ale tak nějak to bohužel je. Takže pokud máte v plánu nastoupit, tak se klidně může stát, že budete vy platit jim. Zase jsem to přehnal. Zkusím to stručně. Peníze? Ha!, benefity? Ha Ha! Líbí se mi recenze na jiných stránkách.

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Současný zaměstnanec – Expert – Praha BBC
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Daří se jí na veřejnosti ututlat, že je nejlakomějším bankovním zaměstnavatelem.

Negativa firmy:

Od vstupu na burzu v roce 2016 banka zaměstnancům nevalorizuje platy. Reálná mzda za tu dobu poklesla tudíž o více jak 30%. Všichni vám tvrdí, jak jsou na vaše výkony hrdí, ale vy to v peněžence rozhodně nepocítíte. Raději vypíší odměnu za nábor nového nešťastníka, než by přidali byť jen procento stávajícím zaměstnancům.

Doporučení pro management firmy:

Odměny ne jen pro management.

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek, do roku 2021.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pokud pracujete v Monetě, máte velmi nízkou šanci, že ve Vaší kariéře v budoucnu zažijete něco podobného

Negativa firmy:

Moneta jako společnost neví, jak má vypadat vnitřní struktura korporátu. Všechno rozhodování je na úrovni CEO, popřípadě dalších manažerů, kteří nerozumí své práci a z důvodu jejich radosti vyžívat se v mikromanagementu vyžadují od lidí plnění úkolů, které jsou v tomto vesmíru nevykonatelné. To pak lidi odrazuje od vykonávání jejich práce a odrazuje je ve společnosti nadále setrvat. Fluktuace je tedy velmi vysoká. Benefity jsou na korporát podprůměrné. Speciálně témata home office jsou velmi zajímavým spestřením. Zaměstnanec je přes nemoc nucen přijít do práce nebo si vzít nemocenskou nebo dovolenou, než pracovat z home office. To nižším manažerům krade čas pro vykonávání těch výše zmíněných nesmyslných úkolů.

před 3 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti MONETA Money Bank na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Člověk se velmi brzy dostane k seniorní agendě (částečně důsledek fluktuace) Dobrý start pro juniory Budete si vážit jiných zaměstnavatelů

Negativa firmy:

Neváží si seniorních zaměstnanců-> zaškolování nováčků stojí manažery hodně času a sil, přitom zkušenost nahradit nelze, kvalita týmů má tendenci spíš klesat. Platově pod trhem, hodně analytiků bere po pár letech kramle, Monetu přeplatí skoro každý. Žádná šance na valorizaci, 13.plat nebo bonusy (pokud nejsi manažer) - toto se nezmění dokud bude vládnout současný top management. Zisk se nevkládá zpět do banky nýbrž akcionářům na účet. Absolutistické vládní zřízení kontra velmi slabý střední management vytváří atmosféru strachu, stresu a frustrace. Bez jakékoliv diskuze je na bedra nakládána další a další agenda, bez možnosti ji posunout dál. Je to dáno nechutí platit dalšího člověka, investovat do systémů ale primárně slabým středním managementem. Agile je jen pěkné slovo pro AD HOC organizaci práce.

Doporučení pro management firmy:

Nepropouštět klíčové zaměstnance jen proto, že chce přidat. Nového člověka se stejnou kvalitou levněji prostě nesežene, jenom odejde interní knowhow a kontakty.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (117)

Historie společnosti MONETA Money Bank

MONETA Money Bank, a. s. má od 1. května 2016 nový název pro společnost GE Money Bank, která působila v České republice již od roku 1998. S novým názvem MONETA Money Bank získala silnější identitu coby ryze česká bankovní instituce. MONETA Money Bank navazuje na stabilitu a důvěryhodnost GE Money Bank, zachovává kontinuitu a zároveň podporuje banku v rozvoji.

Výběr nového názvu byl v Česku poměrně netradiční. Banka nechala o nové značce hlasovat i své klienty. Další varianty jména byly Bohemica Bank, Bohemia Money Bank, Felicia Bank, Xpera Bank či Opera Bank. Zvítězila MONETA Money Bank.

Produkty Monety

Klienti MONETA Money Bank mohou vedle standardních bankovních služeb jako běžný účet a kreditní karta využívat také leasing automobilů a další produkty jako pojištění nebo investiční fondy. U půjček MONETA nabízí úrok od 6,69 % p. a. s RPSN od 6,9 % ročně. MONETA Money Bank disponuje jednou z největších sítí téměř 200 poboček a více než 550 bankomatů.

Vysoká koncentrace bankomatů je ovšem vykoupena tím, že k běžnému účtu nemáte zdarma výběry ze všech bankomatů, ale pouze z bankomatů, které patří právě Monetě.

Na českém trhu retailových finančních produktů má MONETA Money Bank zavedenou pozici, dále chce svoje postavení posílit a růst také na hypotečním trhu. Ve službách pro malé a střední podniky, a to zejména v zemědělském sektoru, chce dosáhnout vedoucího postavení.

MONETA Money Bank půjčka

Neoblíbenějším produktem MONETA Money Bank je rozhodně jejich MONETA půjčka, kterou klienti velmi často volí. Online si klient může půjčit 5 000 Kč až 600 000 Kč, v kamenné pobočce až 1 500 000 Kč. MONETA Money Bank nabízí solidní půjčku, za kterou stojí recenze spokojených uživatelů.

Ocenění a úspěchy MONETA Money Bank

MONETA má na svém kontě mnoho úspěchů. Byla to například nejvstřícnější banka roku 2010 a měla nejlepší internetové bankovnictví na českém trhu roku 2009 a 2010 podle soutěže Zlatá koruna.

V roce 2019 ale MONETA Money Bank získala v renomované oborové soutěži Zlatá koruna rekordní počet sedmi ocenění. Progresivnější než MONETA je snad už jen Air Bank, čemuž by naznačoval fakt, že ji předstihla v kategoriích Novinka roku a Online aplikace.

Výhody a benefity pro klienty MONETA Money Bank

MONETA Money Bank má podobně jako například Fio banka pro své klienty připravený věrnostní program. Jmenuje se Bene+ a odměňuje své klienty za platby kartou formou cashbacku a to nejen u kreditních, ale i u debetních karet. Do programu je zapojeno přes 250 obchodníků, což zní vedle 20 partnerů Fio banky velkoryse. Nyní si navíc klient může založit účet Tom s odměnou 1 000 Kč, což je vůbec nejvyšší částka, kterou jakákoliv banka v současnosti nabízí.

MONETA Money Bank pobočky a kontakty

MONETA si buduje pověst banky, kam může klient s problémem přijít a řešit ho tváří v tvář skutečnému člověku. Proto je většina ze 200 poboček otevřena každý všední den do pěti nebo šesti hodin. Většina bankomatů je dostupná nonstop.

Pokud potřebuje klient do MONETA Money Bank zavolat, musí se připravit na test trpělivosti. Na lince + 420 224 443 636 pravděpodobně klienta čeká vzkaz, který navrhne, ať svůj problém klient vyřeší online nebo zavolá jindy, protože všichni operátoři hovoří a klient může čekat i 20 minut. To často ani nebývá pravda a po vyslechnutí zprávy je klient s někým spojen téměř automaticky. Výhoda linky je, že funguje 24 hodin denně.

Hodnoty a vize společnosti

MONETA je digitální bankou, která neustále inovuje, naslouchá klientům a vychází jim vstříc. Mezi své klíčové hodnoty uvádí také spolupráci, podporu a zodpovědnost k okolí.

Ambicí MONETA Money Bank je být šampionem ve financování českých domácností, živnostníků a firem.

Kariéra v Monetě

MONETA tvrdí, že na své zaměstnance myslí, vytváří pro ně příjemné prostředí a chce, aby se cítili dobře a měli z práce radost. Ve společnosti pracuje přes 3 000 lidí, kteří sídlí v moderních centrálách v Praze a Ostravě a v síti poboček po celém Česku.

MONETA myslí na vzdělávání a rozvoj svých zaměstnanců, proto často pořádá inspirativní přednášky a workshopy, účastní se oborových setkání a využívá v práci koučování. Dalšími benefity jsou:

 • Kvalitní kantýna a stravenky
 • 5 týdnů dovolené
 • Multisport karta
 • Dny zdraví
 • Dotace na zdravé jídlo
 • Zvýhodněné produkty

MONETA Money Bank – volná místa

V Monetě si uchazeč o zaměstnání může vybrat ze širokého spektra působení. Je parketou uchazeče administrativa, bankovní či finanční poradenství, provoz, ekonomika, finance, právní služby nebo zákaznický servis? Tak pro sebe tady pravděpodobně nalezne volné místo v MONETA Money Bank. Ale to není zdaleka všechno. Pracovní nabídky jsou tady například i v oblasti marketingu. Nejčastěji ale hledají osobní bankéře a pokladníky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Vyskočilova 1422/1a, 140 28 Praha 4

Velikost firmy:

1000 - 5000 zaměstnanců

IČ:

25672720

Založení / Zapsání do OR*:

9. 6. 1998

Právní forma:

a.s.

Fotogalerie

Práce v MONETA
Práce v MONETA
Práce v MONETA
Práce v MONETA

Pracovní nabídky

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Administrativa Finance Bankovnictví Služby Péče o zákazníky/klienty Ekonomie, finance a účetnictví