Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 333/150, 150 57 Praha 5

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00001350

Založení / Zapsání do OR*:

21. 12. 1964

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) patří k jedné z největších bank a poskytovatelů práce v ČR i na Slovensku. Patří dlouhodobě mezi jedničky v oblasti finančního trhu. Své služby poskytuje všem zákaznickým segmentům, tzn. jak fyzickým osobám, tak i malým, středním podnikům, korporátům a také institucím. Jejím stoprocentním vlastníkem je belgická bankovní společnost KBC. Mimo bankovní služby Československá obchodní banka poskytuje pojištění, financování bydlení, správu majetku, penzijní produkty a další specifické služby. ČSOB také nabízí finanční služby na pobočkách České pošty a od 1. ledna 2018 má banka u pošty prodlouženou smlouvu na dalších 10 let. Nyní mohou lidé po celé ČR platit platební kartou v České poště na 700 pobočkách. ČSOB nabízí v současnosti volná místa a pokud máte zájem o kariéru v bankovnictví, rozhodně si přečtěte více o práci v této společnosti.

Hlavní oblasti působení

ČSOB nabízí svým klientům řadu služeb. Vybrat si tak může nejen jednotlivý zákazník, ale i firmy a jiné instituce. Mezi produkty patří:

  • Vedení účtů
  • Internetové a mobilní bankovnictví
  • Spořící účty
  • Hypotéky a refinancování
  • Pojištění
  • Půjčky
  • Investiční produkty
  • Specializované služby (leasing a factoring)

Tyto produkty a služby jsou nabízeny prostřednictvím poboček ČSOB a dceřinných společností v podobě Hypoteční banky a Českomoravské stavební spořitelny.

Říká se o ČSOB

ČSOB je jednou z největších společností v ČR i co se týče počtu zaměstnanců. V současné době pracuje v ČSOB okolo 7000 lidí. Pokud Vás zajímá, jaká je práce a zkušenost zaměstnanců v ČSOB, určitě se podívejte na hodnocení firmy od zaměstnanců. Mezi pozitivní vlastnosti společnosti řadí zaměstnanci nejčastěji systém benefitů, pracovní kolektiv a mnohé další.

„Super pro první brigádu. Úžasný kolektiv a manažeři. Směny si plánuji sám jak potřebuju.“

Tak hodnotí práci v ČSOB jeden ze zaměstnanců na plný úvazek. Mezi negativa pak patří neshody s vedením, občas se objevují názory ohledně nižšího finančního ohodnocení nebo stížnosti na korporátní postupy v práci. Celkově je však kariéra v ČSOB hodnocena velmi kladně

ČSOB internetové bankovnictví

Internetbanking ČSOB je jednou z nejvyužívanjších služeb, které banka pro běžné klienty nabízí. Její aplikace je snadno přístupná z webových stránek, je v současné době zdarma ke všem účtům, nabízí možnost vyřízení požadavků spojených s bankovnictvím, nastavením kartových operací, přehled o investicích, hypotéce, pojištění a dalších produktů ČSOB. Aplikace internetového bankovnictví ČSOB je dostupná pro Android, iOS i Windows Phone. Bezpečné a snadné přihlášení zajišťuje ČSOB Smart klíč.

Historie firmy

Československá obchodní banka má své kořeny v polovině 20. století, konkrétně v roce 1964. Banka původně existovala jako poskytovatel financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. Po roku 1989 banka rozšířila škálu svých služeb pro nově založené podnikatelské subjekty i fyzické osoby. Významně také rozšířila pobočkovou síť. Od roku 1997 se rozhodovalo, kdo bude vlastnit ČSOB a tender vyhrála belgická bankovní skupina KBC, která odkoupila podíl za téměř 40 mld. Kč. ČSOB působila do roku 2007 jak na českém, tak na slovenském trhu. Od roku 2008 je slovenská pobočka ČSOB oddělena.

Kariéra a práce v ČSOB

Československá obchodní banka je jednou z největších společností na našem území a její zaměstnanci mají velkou výhodu mezinárodního prostředí díky spojení s belgickou skupinou KBC.

Práce v ČSOB skýtá příležitosti nejen pro kariéru v bankovnictví na hlavní pracovní poměr, ale i příležitost pro studenty a absolventy. Pro ty je připraven program ČSOB trainee program Foxes 2018, ale i praxe pro studenty středních a vyšších odborných škol, stáže pro studenty vysokých škol, brigády a příležitost spolupráce na závěrečné bakalářské či diplomové práce.

ČSOB nabízí opravdu široké možnosti pracovního i osobního růstu (e-learning, mentoring, stáže, odborné konference, workshopy, talentové programy i individuální rozvojové plány). Poskytuje svým zaměstnancům velké množství benefitů od příspěvku na stravování, penzijní či životní pojištění až po týden dovolené navíc či preventivní lékařské péče. Práce v ČSOB se pojí s hodnotami firmy, které jsou: orientace na výsledek, vzájemný respekt a vnímavost k okolí, situaci a adekvátní reakci.

Pokud hledáte práci, kde budete mít široké možnosti k rozvoji, najděte si kariéru u ČSOB. Přečtěte si hodnocení firmy a vyberte si volné místo, které vám bude vyhovovat.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 14 dny
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

kolektiv, benefity, velká firma, v rámci možností se snaží vyhovět mimořádným situacím

Negativa firmy:

rozporuplné, nezastání u vedení, nerovnoměrné rozpočtení mezd dle délky let odpracovaných a dalších okolností

před 22 dny
4.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pristup reditele pobocky, aktivni zapojeni do skoleni novacka od zkusenych zamestnancu, banka se angazuje na charite, snazi se inovovat pomerne rychle

Negativa firmy:

Platove podminky

před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv na hale.

Negativa firmy:

Paní ředitelka neustále lže, je sobecká, otázky typu: Chceš mi pomoc, abych byla úspěšná?, neustále buzeruje a mnohdy úplně zbyčně, upřednostňuje pochlebovače a oprvhuje tím kde nemele a něco dělá. Hojí si své ego na pořízených a její nadřízení.................

před 2 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Ředitel pobočky - Hradec Králové
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek více než 10 let.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Velka korporace kariérní posun možnosti studia

Negativa firmy:

Velka korporace:-) se všemi neduhy které k tomu patři.

Doporučení pro management firmy:

Vice otevřené komunikace a lépe vysvětlovat strategii firmy

Zobrazit všechna hodnocení (30)

Zaměření firmy

Administrativa Finance Bankovnictví Pojišťovnictví Poskytování půjček