Údaje

Sídlo firmy:

Radlická 333/150, 150 57 Praha 5

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00001350

Založení / Zapsání do OR*:

21. 12. 1964

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) patří k jedné z největších bank a poskytovatelů práce v ČR i na Slovensku. Patří dlouhodobě mezi jedničky v oblasti finančního trhu. Své služby poskytuje všem zákaznickým segmentům, tzn. jak fyzickým osobám, tak i malým, středním podnikům, korporátům a také institucím. Jejím stoprocentním vlastníkem je belgická bankovní společnost KBC. Mimo bankovní služby Československá obchodní banka poskytuje pojištění, financování bydlení, správu majetku, penzijní produkty a další specifické služby. ČSOB také nabízí finanční služby na pobočkách České pošty a od 1. ledna 2018 má banka u pošty prodlouženou smlouvu na dalších 10 let. Nyní mohou lidé po celé ČR platit platební kartou v České poště na 700 pobočkách. ČSOB nabízí v současnosti volná místa a pokud máte zájem o kariéru v bankovnictví, rozhodně si přečtěte více o práci v této společnosti.

Hlavní oblasti působení

ČSOB nabízí svým klientům řadu služeb. Vybrat si tak může nejen jednotlivý zákazník, ale i firmy a jiné instituce. Mezi produkty patří:

Tyto produkty a služby jsou nabízeny prostřednictvím poboček ČSOB a dceřinných společností v podobě Hypoteční banky a Českomoravské stavební spořitelny.

Říká se o ČSOB

ČSOB je jednou z největších společností v ČR i co se týče počtu zaměstnanců. V současné době pracuje v ČSOB okolo 7000 lidí. Pokud Vás zajímá, jaká je práce a zkušenost zaměstnanců v ČSOB, určitě se podívejte na hodnocení firmy od zaměstnanců. Mezi pozitivní vlastnosti společnosti řadí zaměstnanci nejčastěji systém benefitů, pracovní kolektiv a mnohé další.

„Super pro první brigádu. Úžasný kolektiv a manažeři. Směny si plánuji sám jak potřebuju.“

Tak hodnotí práci v ČSOB jeden ze zaměstnanců na plný úvazek. Mezi negativa pak patří neshody s vedením, občas se objevují názory ohledně nižšího finančního ohodnocení nebo stížnosti na korporátní postupy v práci. Celkově je však kariéra v ČSOB hodnocena velmi kladně

ČSOB internetové bankovnictví

Internetbanking ČSOB je jednou z nejvyužívanjších služeb, které banka pro běžné klienty nabízí. Její aplikace je snadno přístupná z webových stránek, je v současné době zdarma ke všem účtům, nabízí možnost vyřízení požadavků spojených s bankovnictvím, nastavením kartových operací, přehled o investicích, hypotéce, pojištění a dalších produktů ČSOB. Aplikace internetového bankovnictví ČSOB je dostupná pro Android, iOS i Windows Phone. Bezpečné a snadné přihlášení zajišťuje ČSOB Smart klíč.

Historie firmy

Československá obchodní banka má své kořeny v polovině 20. století, konkrétně v roce 1964. Banka původně existovala jako poskytovatel financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. Po roku 1989 banka rozšířila škálu svých služeb pro nově založené podnikatelské subjekty i fyzické osoby. Významně také rozšířila pobočkovou síť. Od roku 1997 se rozhodovalo, kdo bude vlastnit ČSOB a tender vyhrála belgická bankovní skupina KBC, která odkoupila podíl za téměř 40 mld. Kč. ČSOB působila do roku 2007 jak na českém, tak na slovenském trhu. Od roku 2008 je slovenská pobočka ČSOB oddělena.

Kariéra a práce v ČSOB

Československá obchodní banka je jednou z největších společností na našem území a její zaměstnanci mají velkou výhodu mezinárodního prostředí díky spojení s belgickou skupinou KBC.

Práce v ČSOB skýtá příležitosti nejen pro kariéru v bankovnictví na hlavní pracovní poměr, ale i příležitost pro studenty a absolventy. Pro ty je připraven program ČSOB trainee program Foxes 2018, ale i praxe pro studenty středních a vyšších odborných škol, stáže pro studenty vysokých škol, brigády a příležitost spolupráce na závěrečné bakalářské či diplomové práce.

ČSOB nabízí opravdu široké možnosti pracovního i osobního růstu (e-learning, mentoring, stáže, odborné konference, workshopy, talentové programy i individuální rozvojové plány). Poskytuje svým zaměstnancům velké množství benefitů od příspěvku na stravování, penzijní či životní pojištění až po týden dovolené navíc či preventivní lékařské péče. Práce v ČSOB se pojí s hodnotami firmy, které jsou: orientace na výsledek, vzájemný respekt a vnímavost k okolí, situaci a adekvátní reakci.

Pokud hledáte práci, kde budete mít široké možnosti k rozvoji, najděte si kariéru u ČSOB. Přečtěte si hodnocení firmy a vyberte si volné místo, které vám bude vyhovovat.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 8 dny
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Manazer
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek 3-4 roky.
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nadstandarni mzdy ve vychodoceskem kraji pokud, ale nejste pracovnik backoffice, klientsky pracovnik na prepazce nebo operator v callcentru. Prilezitost k rustu. Moznost prechazet na jine pozice v ramci firmy. Jistota, ze zamestnavatel neni zadna mala firma a jen tak nezkrachuje.

Negativa firmy:

Oproti podobne velkym firmam pomerne slabe benefity. Sluzebni mobily jsou na urovni low cost, ktere si kolikrat nekoupi ani bezny konzument. Vozovy park banky ve forme starych Skoda Fabia (nekde uz novejsi Rapid) neni zrovna reprezentativni. Neustale opakovani, ze firma ma malo penez na outdoory, spolecenske akce, skoleni atd (zkratka mimo relativne dobrou mzdu uz nejsou zadne penize na nic dalsiho, pritom firma vydelava cim dal vice..) Nesmyslne investice do internich nevydelecnych projektu a aktivit, kde utika spousta penez, a pak asi proto chybi viz vyse. Odmeny jsou rocni, rust mzdy je mozny jen ve dvou dnech v roce a jeste je procentualne omezen oproti predchozimu roku, aby nedoslo k preplaceni lidi.. Mimo centralu stare kancelare ve stylu statni spravy. Obcas dost nesmyslne preplacana org. struktura, spousta zbytecnych pozic, ktere by stalo za to zrusit. Manazeri (hlavne v Praze) tu maji na starosti treba 5 lidi, pod kterymi uz nikdo nepracuje, coz je celkem luxus (jsou i takoveto reditelske pozice, kde je tohle vylozene vtipne, ale zaroven smutne)..

Doporučení pro management firmy:

Omezit nesmyslne projekty, nenechat se opijet rohlikem od manazerů a reditelů, kteri tvrdi, ze jejich aktivity jsou strasne nutne.. delat jen legislativni zalezitosti a par rozvojovych aktivit, aby se slo s dobou. Usetrit mnohem vic penez na rust mezd a zestihlit manazerskou strukturu (predevsim tam, kde manazer nebo reditel vede 5 podrizenych, kteri uz dalsi podrizene nemaji).. Rapidne doporucuji navysit Cafeterii po vzoru jinych firem (napr. Innogy). A naridit verejne ve firme mit moznost Homeoffice, ptz mimo Prahu to radi reditele a mng omezuji, aby meli nad lidmi vetsi kontrolu, coz vede k totalni demotivaci. Dale mnohem vice je potreba prezentovat vizi a strategii firmy az smerem dolu (ale primo od Vas a ne pres mng strukturu, ktera vse zkresli nebo to dolu ani nepropusti).

před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek 8-10 let.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

stabilní společnost, benefity

Negativa firmy:

neustálé předělávání plánů tak, aby nebylo možné vydělat si na bonusech víc, než se jim hodí, stále nové překážky a KO kriteria, které Vám ukradnou z bonusu tu 10% tu 20% za něco, co nemůžete ovlivnit. Prodáváte produkty, kterými poškozujete sami sebe snížením plnění v některých ukazatelích apod. Prostě musíme vydělat 17mld belgičanům a tihle čeští manažeři to musí dokázat a tak jdou přes mrtvoly, jen, aby si udrželi židli a nejvíce trpí obchodníci na pobočkách stále se zvyšujícím tlakem. Pracujete pro ČSOB, ČSOB Pojišťovnu, ČMSS, Penzijní společnost a ČSOB Leasing včetně Hypoteční banky. To vše děláte za jednu mzdu. Obrovský tlak na prodej.

před 2 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Specialista - centrála - Praha
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

stabilita, benefity

Negativa firmy:

Nízké platové ocenění, ve vedlejším oddělení manažer B3 hází příplatky i za dlouhodobé zastupování, u nás (stejný manažer B3) požaduje jen přesčasy zdarma. Zvýšení mzdy za rok 2018 o 8 % nebo 11 %, jak se někde uvádí? Nenechte se vysmát. Nám šéfové nyní sdělila cca 1,5 % - úplný výsměch přitom, jak musíme stále dělat víc a víc. Vedení akorát vše okecává, jak si nás váží. A skutek utek. Kolegyně, která neumí jazyky a nemá VŠ, má vyšší plat než já.

Doporučení pro management firmy:

O lidi se vůbec nezajímáte a nespravedlivě ohodnocujete. Loajalitu nemůžete čekat.

před 3 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

kolektiv, benefity, velká firma, v rámci možností se snaží vyhovět mimořádným situacím

Negativa firmy:

rozporuplné, nezastání u vedení, nerovnoměrné rozpočtení mezd dle délky let odpracovaných a dalších okolností

Zobrazit všechna hodnocení (33)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Administrativa Finance Bankovnictví Pojišťovnictví Poskytování půjček