ČSOB - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

ČSOB

Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB) patří k jedné z největších bank a poskytovatelů práce v ČR i na Slovensku. Patří dlouhodobě mezi jedničky v oblasti finančního trhu. Své služby poskytuje všem zákaznickým segmentům, tzn. jak fyzickým osobám, tak i malým, středním podnikům, korporátům a také institucím. Jejím stoprocentním vlastníkem je belgická bankovní společnost KBC. Mimo bankovní služby Československá obchodní banka poskytuje pojištění, financování bydlení, správu majetku, penzijní produkty a další specifické služby. ČSOB také nabízí finanční služby na pobočkách České pošty a od 1. ledna 2018 má banka u pošty prodlouženou smlouvu na dalších 10 let. Nyní mohou lidé po celé ČR platit platební kartou v České poště na 700 pobočkách. ČSOB nabízí v současnosti volná místa a pokud máte zájem o kariéru v bankovnictví, rozhodně si přečtěte více o práci v této společnosti.

Hodnocení ČSOB

Přidat hodnocení
před 13 dny
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ČSOB na plný úvazek, do roku 2009.
Pozitiva firmy:

Jistoty pouze pokud vás potřebuji

Negativa firmy:

Je jich v tuto chvíli příliš moc.

před 8 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

stabilita, cistota prostredi

Negativa firmy:

nefer rozdelovani ukolu, tlak na vyssi vykony

před 9 měsíci
4.0

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ČSOB na plný úvazek, do roku 2009.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

kariérní možnosti

Negativa firmy:

byrokracie

před 9 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Klientský pracovník
Pracuji ve společnosti ČSOB na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Benefity Čisté a slušné prostředí Částečně kolektiv Celkem dobrý přímý nadřízený s férovým jednáním

Negativa firmy:

Neustálý zvyšující tlak na prodej produktů v každé možné kategorii, nestačí že splníte či přeplníte v jedné kategorii, dostanete čočku za nesplnění druhé, třetí a čtvrté kategorie. Vždy si na vás najdou, co děláte špatně a nikdy není dost. Neskutečná nenažranost celé společnosti. Servis klientů jakoby se rovnal nic nedělání a nikoho nezajímá, že je to únavný a zabírá to drtivou většinu pracovní doby, stejně tak nikoho nezajímá, že něco nestíháte. Pokud chcete přidat peníze, slyšíte jen omáčku proč to nejde, že na to není v miliardové společnosti rozpočet a co musíte udělat aby se Váš plat zvedl a když už dojde k tomu zázraku, že vám přidají o 2 tisíce korun, tak vám říkají jakou pro Vás udělali službu a jak se teď musíte snažit, abyste jim to "vynahradili". Nejmenovanné vyšší pozice si můžou dělat co chtějí, přicházejí v kolik hodin chtějí a odcházejí, ušetří takhle v součtu za jeden týden celý pracovní den bez toho aby si brali dovolenou a nikoho z vedení tohle nezajímá, "hlavně že plní". Ale klasický zaměstnanec odnáší vše nejhůř. Vedení absolutně neumí ocenit Vaši práci. Vrchní z dalekých velkých měst vám posílají sluníčkové emaily, ze kterých se vám akorát tak zvedá žaludek a musíte s toutou "sektou" souhlasit, jinak vás budou deptat ještě víc. Samé změny k horšímu, vše se opakovaně zpřísnuje, zhoršují se podmínky jak pro zaměstnance tak pro klienty, plány se tedy logicky plní hůř ale vedení vám řekne "Bohužel, jede se dál" Kdykoliv se snažíte něco namítnout vedení, tak jedním uchem dovnitř druhým ven. Určité pozice, oblíbenci vedení mají protekci a i přes jejich průsery nebo absolutně nepřijatelné chování jim vše prochází. Neuvěřitelně se na všem šetří. Nikoho nezajímá a ještě vám vynadají, když věnujete hodinu svého pracovního času klientovi "ze kterého není obchod", to že odchází spokojený a doporučí banku své rodině nikoho nezajímá, pokud z něj není pojištění, investice nebo úvěr. Lžou zaměstnancům do očí o tom jak změny jsou kvůli ČNB, přitom jiné banky nic takového nemají a dělat nemusí. Naprosto směšné bonusy pro klasického zaměstnance. Na vyšších pozicích sedí naprosto nekompetentní lidé, kteří tam jsou proč? Známosti, hezká tvář? Nulová šance povýšit, až se jednoho dne něco uvolní a to pořád možná... A když už se vám poštěstí, musíte uvažovat jestli tu pozici vůbec chcete, aby to nebyl ještě větší stres. Celý rok dřete jako kůň, plníte opravdu slušně a dostanete opravdu výsměch. Kritika a zpětná vazba klientů, dokonce i zaměstnanců vůbec není zohledňována. Pozice klientský pracovník je v této společnosti ten nejhorší odpad, který musí dělat všechno pro všechny, háže se na něj veškerej servis, provoz pobočky a ještě po něm chtějí plnění v každé kategorii na naprosto nesmyslný a šílený čísla! SILNĚ NEDOPORUČUJI TUTO POZICI NIKOMU.

Doporučení pro management firmy:

MOTIVOVAT své zaměstance ne je demotivovat!!! Umět jim poděkovat, ulevit jim trochu a ne přidávat a přidávat! Jednání s klientem není jen o penězích a to by si měli nahoře uvědomit, nebo brzo půjde z kopce. Napravit pověst práce v bance, dnes je to větší výsměch než pracovat rukama.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (37)

Hlavní oblasti působení

ČSOB nabízí svým klientům řadu služeb. Vybrat si tak může nejen jednotlivý zákazník, ale i firmy a jiné instituce. Mezi produkty patří:

 • Vedení účtů
 • Internetové a mobilní bankovnictví
 • Spořící účty
 • Hypotéky a refinancování
 • Pojištění
 • Půjčky
 • Investiční produkty
 • Specializované služby (leasing a factoring)

Tyto produkty a služby jsou nabízeny prostřednictvím poboček ČSOB a dceřinných společností v podobě Hypoteční banky a Českomoravské stavební spořitelny.

Říká se o ČSOB

ČSOB je jednou z největších společností v ČR i co se týče počtu zaměstnanců. V současné době pracuje v ČSOB okolo 7000 lidí. Pokud Vás zajímá, jaká je práce a zkušenost zaměstnanců v ČSOB, určitě se podívejte na hodnocení firmy od zaměstnanců. Mezi pozitivní vlastnosti společnosti řadí zaměstnanci nejčastěji systém benefitů, pracovní kolektiv a mnohé další.

„Super pro první brigádu. Úžasný kolektiv a manažeři. Směny si plánuji sám jak potřebuju.“

Tak hodnotí práci v ČSOB jeden ze zaměstnanců na plný úvazek. Mezi negativa pak patří neshody s vedením, občas se objevují názory ohledně nižšího finančního ohodnocení nebo stížnosti na korporátní postupy v práci. Celkově je však kariéra v ČSOB hodnocena velmi kladně

ČSOB internetové bankovnictví

Internetbanking ČSOB je jednou z nejvyužívanjších služeb, které banka pro běžné klienty nabízí. Její aplikace je snadno přístupná z webových stránek, je v současné době zdarma ke všem účtům, nabízí možnost vyřízení požadavků spojených s bankovnictvím, nastavením kartových operací, přehled o investicích, hypotéce, pojištění a dalších produktů ČSOB. Aplikace internetového bankovnictví ČSOB je dostupná pro Android, iOS i Windows Phone. Bezpečné a snadné přihlášení zajišťuje ČSOB Smart klíč.

Historie firmy

Československá obchodní banka má své kořeny v polovině 20. století, konkrétně v roce 1964. Banka původně existovala jako poskytovatel financování zahraničního obchodu a volnoměnových operací. Po roku 1989 banka rozšířila škálu svých služeb pro nově založené podnikatelské subjekty i fyzické osoby. Významně také rozšířila pobočkovou síť. Od roku 1997 se rozhodovalo, kdo bude vlastnit ČSOB a tender vyhrála belgická bankovní skupina KBC, která odkoupila podíl za téměř 40 mld. Kč. ČSOB působila do roku 2007 jak na českém, tak na slovenském trhu. Od roku 2008 je slovenská pobočka ČSOB oddělena.

Kariéra a práce v ČSOB

Československá obchodní banka je jednou z největších společností na našem území a její zaměstnanci mají velkou výhodu mezinárodního prostředí díky spojení s belgickou skupinou KBC.

Práce v ČSOB skýtá příležitosti nejen pro kariéru v bankovnictví na hlavní pracovní poměr, ale i příležitost pro studenty a absolventy. Pro ty je připraven program ČSOB trainee program Foxes 2018, ale i praxe pro studenty středních a vyšších odborných škol, stáže pro studenty vysokých škol, brigády a příležitost spolupráce na závěrečné bakalářské či diplomové práce.

ČSOB nabízí opravdu široké možnosti pracovního i osobního růstu (e-learning, mentoring, stáže, odborné konference, workshopy, talentové programy i individuální rozvojové plány). Poskytuje svým zaměstnancům velké množství benefitů od příspěvku na stravování, penzijní či životní pojištění až po týden dovolené navíc či preventivní lékařské péče. Práce v ČSOB se pojí s hodnotami firmy, které jsou: orientace na výsledek, vzájemný respekt a vnímavost k okolí, situaci a adekvátní reakci.

Pokud hledáte práci, kde budete mít široké možnosti k rozvoji, najděte si kariéru u ČSOB. Přečtěte si hodnocení firmy a vyberte si volné místo, které vám bude vyhovovat.

ČSOB pobočky

V hlavním městě zastihnete ČSOB na 44 místech, v Brně na 12. Dalších několik desítek poboček naleznete po celé České republice. Zde Vám přinášíme přehled několika poboček v Praze a v Brně, včetně otevírací doby.

Praha:

 • Václavské náměstí 791/32, Praha 1
 • Po 9:00 – 17:00, Út 8:00 – 16:00, St 9:00 – 18:00, Čt 9:00 – 17:00, Pá 9:00 -16:00

 • Anglická 140/20, Praha 2
 • Po 8:00 – 18:00, Út – Čt 9:00 – 17:00, Pá 9:00 – 16:00

 • Vinohradská 89/90, Praha 3
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Út – St 9:00 – 12:30, Čt 8:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Na Pankráci 310/60, Praha 4
 • Po 9:00 – 17:00, Út 8:00 – 16:00, St 9:00 – 18:00, Čt 9:00 – 17:00, Pá 9:00 – 16:00

 • Arbesovo náměstí 257/7, Praha 5
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Út 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, St 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, Pá 8:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Dejvická 36/40, Praha 6
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Út 8:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, St 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Kamenická 599/26, Praha 7
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Út 8:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, St 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Ke Stírce 242/50, Praha 8
 • Po 8:00 – 18:00, Út 9:00 – 17:00, St 9:00 – 16:00, Čt 9:00 – 17:00, Pá 9:00 – 16:00

 • Freyova 945/35, Praha 9
 • Po 8:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Út 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, St 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Vinohradská 3218/169, Praha 10
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Út 8:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, St 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

Brno:

 • Holandská 874/8
 • Po – Út 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, St 8:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 15:00

 • Olomoucká 1257/118
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 - 17:00, Út 8:30 – 12:30, 13:30 – 16:00, St 8:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Pá 8:30 – 12:30, 13:30 – 15:00

 • Palackého třída 2850/56
 • Po: 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Út 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00, St 8:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 16:00

 • Palachovo nám. 797/4
 • Po 8:30 – 12:30, 13:30 – 17:00, Út 8:30 – 12:30, 13:30 – 16:00, St 8:30 – 12:30, 13:30 – 18:00, Čt 8:30 – 12:30, 13:30 – 16:00, Pá 8:30 – 12:30, 13:30 – 15:00

 • Svratecká 1247/4
 • Po 9:00 – 12:30, 13:30 – 18:00, Út 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, St 8:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Čt 9:00 – 12:30, 13:30 – 17:00, Pá 9:00 – 12:30, 13:30 – 15:00

ČSOB kontakt

Mimo osobních prodejen můžete ČSOB kontaktovat pomocí zákaznických linek. Pokud potřebujete informace o poskytovaných službách a možnostech, zavolejte na číslo 800 300 300. Při volání ze zahraničí použijte linku +420 495 800 137. V provozu jsou obě linky v pracovních dnech od 7 do 22 hodin. O víkendu se nám můžete dovolat mezi 8 a 22. hodinou. Kromě této linky můžete využít Skype.

V případě, že potřebujete nahlásit krádež nebo ztrátu karty, zavolejte na speciální linku +420 495 800 111. Tato linka je v provozu nonstop. I v tomto případě můžete využít Skype. V provozu je také číslo +420 499 900 400, přes které můžete kontaktovat ČSOB skrze WhatsApp.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Radlická 333/150, 150 57 Praha 5

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00001350

Založení / Zapsání do OR*:

21. 12. 1964

Právní forma:

a.s.