KBC Group NV Czech Branch - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Minutová půjčka do 800.000 Kč

KBC Group NV Czech Branch

Hodnocení KBC Group NV Czech Branch

Přidat hodnocení
před 6 roky
3.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti KBC Group NV Czech Branch na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

samotna moznost pracovat na mezibankovnim trhu, ponevadz se jedna o obor, ktery mam opravdu rad, rozsireni si znalosti (ovsem na zaklade vlastni iniciativy, pac banka sa o to moc nesnazi a vic ji vyhovuji nenapredujici zamestnanci), prip. benefity, ktere se opravud daji vyuzit.

Negativa firmy:

Nesmyslne korporatni veci (hloupe team mitinky, ktere mi brali cas na praci; hodnoceni snazici se o co nejvetsi srazeni bonusu), prijimani nekvalifikovanych lidi (lidi co vubec nerozumi ekonomii a delaji veci, o kterych pozadi nic netusi), narodnostni diskriminace (nevyslovene pravidlo, ze i pres znacnou vetsinu zamestnancu ceske a slovenske narodnosti jsou v lepsich pozicich porad pouze Belgicane a i expert s rumunskou narodnosti musel hodne dlouho cekat na svoji vyssi pozici, ktera je ale stale pod vyssimi manazerskymi pozicemi Belgicanu).

před 6,5 roky
4.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti KBC Group NV Czech Branch na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Benefity, stabilni zamestnavatel

Negativa firmy:

Korporat

před 6,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Tester SW – Brno
Pracoval(a) jsem ve společnosti KBC Group NV Czech Branch na pracovní smlouvu 1-2 roky, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nové, velmi pěkně vybené kanceláře. Vybavení po stránce technické je také velmi dobré (monitory, notebooky). Multisport karta (bez poplatků), teambuildingové akce s týmem bez nutnosti cokoliv doplácet. Firemní letní akce a vánoční večírek jsou také velmi povedené (kostýmy, raut, soutěže). V ČR se nachází pouze shared services centrum - vrcholový management nesídlí v ČR. Školka přímo ve firmě, pracovní stoly v malé herně pro děti (rodiče s dětmi tak mohli děti brát sebou do práce a zaroveň vcelku nerušeně pracovat). Levný tarif od t-mobile. Možnost firemního telefonu v případě zájmu (levný Android nebo Nokia s Windows). Možnost jet např. na zimní lyžování s ČSOB (za malý poplatek). Relax a game room. Systém kafeterie (každá měsíc 100 Kč do automatu na kávu a občerstvení). V zimě ovocné dny.

Negativa firmy:

Velmi pomalé reakce na novinky a podněty od zaměstnanců. Hodně striktní bezpečnostní pravidla (vadila zejména kvůli efektivnímu výkonu práce - např. nemožnost přeposlání potřebného screenshotu z mobilního zařízení do pc). Nízky plat (brigádníci za celou dobu nedostanou žádné navýšení, několik let stejná mzda, zaměstnanci na plný úvazek mají ve srovnání s jinými společnosti hodně podhodnocené mzdy). V důsledku vysoké poptávky po zaměstnancích (a zároveň nedostatku zaměstnanců na pracovním trhu) se velmi povoluje ve splnění podmínek pro přijetí na pracovní pozici a do týmu se tak dostávali naprostí neodborníci, často zcela mimo obor, který vystudovali na VŠ. Časem se zcela slevilo z podmínky vysokoškolských titulů a do firmy se dostávali málo vzdělaní lidé na určité pozice (např. teamleader nerozumněl absolutně tomu, co jeho tým vlastně provádí). Velmi ztížená komunikace s belgickými spolupracovníky/managementem - obtížné cokoliv prosadit. Nutnost chodit ve dnech českých státních svátků do práce a naopak ve dnech státních svátků v Belgii se musí být doma (tzn. rozladěnost ohledně rodinných záležitostí, ztíženější možnost dopravy do kanceláří). V případě homeoffice odpadá nárok na stravenku. Benefity hlavně v podobě slev na bankovní produkty (lehce levnější hypotéka, účet u ČSOB zdarma (nicméně v době, kdy nejsme nuceni u spousty bank platit žádné poplatky je tento benefit absolutně k ničemu), různá pojištění, investice. Velmi pomalu se v týmu vytvořily další (expertnější) pracovní pozice - více než 3 roky nebylo kam kariérně růst.

Doporučení pro management firmy:

Pokud se nezvýší mzdy alespoň na úroveň průměrného brněnského korporátu, bude časem mnohem větší problém nabrat (schopné) odborníky. Zaroveň by byo vhodné zapracovat na benefitech (slevy na bankovní produkty nejsou až tak lukrativní z mého pohledu).

před 6,5 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti KBC Group NV Czech Branch na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Culture, benefity, people

Negativa firmy:

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (5)
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Radlická 333/150, 150 00 Praha - Radlice

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

28516869

Založení / Zapsání do OR*:

14. 1. 2009

Právní forma:

podnik zahraniční osoby