Fio banka | Kariéra, výhody i nevýhody | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

Fio banka

Fio banka je úspěšnou českou bankou, která klientům nabízí širokou nabídku služeb v oblasti financí. V roce 2018 otevřela svou 80. pobočku, v nichž poskytuje tradiční bankovní služby, jako je například zřizování běžných, spořících nebo termínovaných účtů, poskytování úvěrů nebo vydávání platebních karet. Dále svou práci Fio banka zaměřila i na zprostředkování obchodů s cennými papíry, jelikož je Fio banka jedním z nejvýznamnějších členů Burzy cenných papírů Praha. Díky skvěle odvedené práci Fio banky, počet spokojených klientů od roku založení výrazně stoupl a v současnosti překonal hranici tři čtvrtě milionu.

Produkty

Název spořicího účtu
Karta k účtu?
Úrok
 

Hodnocení Fio banka

Přidat hodnocení
před 5 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Fio banka na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Skoro nic

Negativa firmy:

Zadny sick days, dovolena az po zkusebce, Skoro zadny vkladomat, pracovni zazemi, pracovni prostredky, neprofesionalni vystup, z mzdy se strhava cast stravenek . Celkove je to videt na lidech (klienti i neklienti), jak si jen stezuji na banku.

Doporučení pro management firmy:

Kontrola pobocek zda- li neco je k predelani. Vymenit skrinky za normalni safy do pokladen.

před 5 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Fio banka na plný úvazek, do roku 2017.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nebyl tam tlak na prodej jako v jiných bankách. Člověk si odsedí 8 hodin a jde domů. Účty zdarma, takže snazší prodej. Málo manažerů. Málo interních systémů. Na první praxi dobrý. Člověk může sledovat denní na burzách. Dělá se segment všech klientů takže občané podnikatelé firmy takže smluvně pestřejší.. A i náročnější..

Negativa firmy:

Bohužel spousta práce bez variabilní odměny. Pokud makáte rychle, je to vaše blbost.. Ve většině věcech jste taková podrž taška.. Přišlo mi to s klienty neosobní skoro jako na běžícím pasu. Co chceš? Účet ok a kartu k tomu, fajn a Nazdar.. Prodám pojištění? Na co.. Nikdo tě nepochválí a odměnit není čím. Jednou mi přišla odměna 200.. Je tam jen fix a není se za čím honit. Zaměstnanci dělají spoustu na nic činností - zakládání papírů do sanonů je po desítkách klientů denně umorna činnost.. Místo toho, aby na ně byla delegovana část zospovednosti v posuzování úvěrů, vse se posílá do centra kde žádného klienta posuzující nevidí.. Ve finále získáš praxi ve skenování a kartotece.. Někomu ale může vyhovovat.. Jo a na pokladně dostaneš pri manku i pokutu za to, že si vedoucí musí dát práci to s tebou najít ;) 4 týdny dovolené 0 sick days penzijko K tomu všemu mizerná výplata nižší než median v oblasti

Doporučení pro management firmy:

Vic online, větší pravomoc zaměstnancům, víc motivace, lepší kontrolní systémy prodejů,

před 6 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Klientský pracovník
Pracoval(a) jsem ve společnosti Fio banka na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2017.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

internet banking je dobrý, nestydíte se zakládat takové účty má české majitele

Negativa firmy:

zaměstnanci mají docela málo peněz nedokáže odměnit ty, co se víc snaží protekce

před 6 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Fio banka na plný úvazek, do roku 2017.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

internet banking je dobrý, nestydíte se zakládat takové účty má české majitele

Negativa firmy:

zaměstnanci mají docela málo peněz nedokáže odměnit ty, co se víc snaží protekce

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (5)

Historie Fio banky

Počátky kariéry Fio banky sahají do roku 2010, kdy banka získala bankovní licenci a mohla tak svou činnost odstartovat. Ještě před vznikem působila jako burzovní společnost, kterou založili v roce 1993 studenti Matematicko-fyzikální fakulty UK a v roce 2006 firmu odkoupil RM-SYSTÉM, díky kterému začala odpovídat menší bance. Bankovní licenci od ČNB získali v roce 2010 a oficiálně se přejmenovali na Fio banka. Banka začala vylepšovat sítě bankomatů a poboček a jako první nabídli klientům Smartbanking pro chytré telefony. Za roky svého působení na českém bankovním trhu získala mnoho ocenění, kterými se může pyšnit. Například obdržela Fio banka cenu Zlatá Koruna.

Fio banka neustále rozšiřuje své nabídky. V dnešní době banka aktuálně nabízí plno nových služeb. V prosince roku 2019 Fio banka vydala novou mobilní aplikaci, spustila možnost platby přes Apple Pay. Od nového roku 2020 umožnila svým zákazníkům také okamžité platby v plném rozsahu.

Kariéra ve Fio bank

Relativně mladá česká banka stále rozšiřuje své působení a otevírá nové pobočky po celé České republice. Volná místa Fio bank nabízí v jejich centrále v Praze nebo na pobočkách, kde bankéři a poradci pečují o klienty a poskytují veškeré bankovní, pokladní či investiční služby. Kariéru ve Fio bank mohou začít také absolventi, ale i zkušení bankéři. Zaměstnanci mají možnost využít různé vzdělávací kurzy nebo školení, které jim pomůžou v jejich profesním růstu ve Fio bank. Společnost nabízí také stravenky, výhodné zaměstnanecké produkty, příspěvky na penzijní pojištění aj. Pro získání práce ve Fio bance je vhodná uživatelská znalost internetu a MS Office, prodejní schopnosti a být komunikativní.

Služby Fio banky

Fio banka nabízí celou řadu služeb pro své zákazníky.

 1. Bankovní účty
  • běžné účty bez bankovních poplatků
  • pro fyzické i právnické osoby
  • možnost transparentního účtu
  • nabídka studentského účtu
 2. Spoření
 3. Úvěry
  • kontokorent
  • úvěr na obchodování s cennými papíry
  • úvěrové produkty pro fyzické i právnické osoby
 4. Platební styk
  • odchozí i příchozí platby v ČR a mezi ČR-SR naprosto bez poplatků
  • europlatby zdarma
 5. Platební karty
  • nabídka několika typů platebních karet
  • zdarma platební karta MasterCard Debit Contactless
 6. Interbanking
  • možnost mít své finance pod kontrolou v přehledné aplikaci
  • Interbanking je jednoduchý a nabízí mnoho bezplatných funkcí
 7. Smartbanking
  • aplikace Smartbanking pro chytré telefony - aktivní správa účtu
  • ovládání účtu zdarma a moderně
 8. API bankovnictví
  • strojové zpracování pohybů nebo výpisů z vašeho účtu
  • okamžitý přehled a možnost okamžitě reagovat na změny na vašich účtech

Pro platební styk potřebujete vždy znát číslo účtu, jehož součástí je vždy i kód banky. Pokud budete posílat peníze Fio bance budete muset znát její kód. Kód Fio banky: 2010.

Transparentní účet u Fio banky

Transparentní účet je specifickým druhem běžných bankovních účtů. Zřizuje se hlavně za účelem poskytnutí detailních informací transparentního účtu široké veřejnosti. Takže kdokoliv může prostřednictvím internetu kontrolovat pohyby na účtu nebo sledovat stav účtu. Na transparentním účtu můžete dohledat všechny transakce až jeden rok staré ode dne prohlížení.

Fio banka nabízí výhody k transparentnímu účtu zdarma. Například jeho zřízení, vedení nebo zrušení. Každý zřizovatel účtu získá přístup do mobilní aplikace, ale také k Internetbankingu, neomezené příchozí i odchozí platby v ČR v CZK, neomezené trvalé příkazy, SIPO a inkasa. Samozřejmou výhodou transparentního účtu jsou také neomezené příchozí i odchozí platby mezi ČR a SR v EUR, neomezené výběru z bankomatů Fio banky a zároveň každý měsíc 1 výběr z bankomatu v zahraničí.

Vedení transparentního účtu u Fio banky s sebou nese i mnoho dalších výhodných možností a nabídek, které jako jejich klient jistě oceníte.

Internetbanking

Fio banka nabízí službu k elektronické správě vašeho účtu z pohodlí domova. Efektivní způsob, který Internetbanking využívá si můžete u Fio banky zřídit naprosto zdarma k vašemu běžnému nebo spořicímu účtu. Metoda zašifrování maximální zajistí bezpečnost vašich bankovních operací, a proto se nemusíte obávat o únik vašich informací.

Přihlášení do internetového bankovnictví je chráněno silným ověřením klienta. Rozdíl uvidíte v případě, že se do vašeho profilu budete přihlašovat z jiného prohlížeče než se přihlašujete obvykle. V takovém případě totiž existuje zvýšené riziko, že se přihlašuje někdo jiný než reálně vy. Proto Fio banka raději bude vyžadovat dodatečné ověření pomocí SMS zprávy. Může nastat případ, že druhý prohlížeč, že kterého se přihlašujete, budete využívat častěji - např. v práci, v takové chvíli máte možnost označit tento prohlížeč za důvěryhodný a Fio banka už nebude dále vyžadovat opětovné ověřování.

Internetbanking si můžete zřídit k jakémukoliv běžnému, spořicímu účtu nebo termínovanému vkladu na kterékoliv pobočce Fio banky. O běžný účet může zažádat fyzická osoba, která je občanem ČR i on-line.

Srovnání Fio banky s Air Bak a Equa bank

Připravili jsme pro vás porovnání třech oblíbených a poměrně nových českých bank. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Je jedna z nich ta nejlepší?

Air bank

Air bank je banka, která se najednou objevila na českém trhu a své klienty přilákala svým osobitým přístupem. K bankovnictví přistupuje inovativně, moderně a žádné skryté poplatky u ní opravdu nenajdete. Za bankou stojí relativně silná finanční skupina PPF Petra Kellnera.

  Výhody
 • Zajímavé bonusové úrokové sazby
 • Přehledné internetové bankovnictví
 • Počet bankomatů neustále stoupá
 • Žádné skryté poplatky
 • Příchozí i odchozí platby, výběry na pobočce v ČR i v zahraničí jsou zdarma
  Nevýhody
 • Výběr z bankomatů jiné banky v ČR i EU zpoplatněn 25 Kč
 • Málo poboček
 • Vedení účtu u Velkého tarifu 100 Kč
 • Vklad peněz je možný pouze přes vkladomat

Equa bank

I Equa bank patří mezi poměrně nové mladé banky. Snahou Equa bank je být srozumitelnou a vstřícnou bankou pro své klienty. Na český trh přišla v roce 2011, ale založena byla již v roce 1993 pod názvem IC banka. Poté ji odkoupili Britové a banka vyrostla ke svému vzestupu.

  Výhody
 • Vedení běžného účtu zdarma
 • Příchozí, odchozí transakce i výběry z bankomatů všech bank v ČR zdarma
 • Výběr z bankomatu kterékoliv banky v zahraničí 9 Kč
 • Intuitivní internetové bankovnictví
 • Nízké úrokové sazby úvěrů a hypotéky
 • Zdarma spořicí účet s úrokem až 1,3 %
 • Nově možnost investování pro každého
  Nevýhody
 • Vklady probíhají na pobočkách České pošty
 • pouze 1 debetní karta
 • Málo poboček
 • Equa nemá vlastní bankomaty

Fio banka

Česká Fio banka má nejvyšší počet klientů v porovnání s předešlými dvěma bankami, má více než 800 000 klientů. Fio banka byla první bankou, která v roce 1998 spustila Internetbanking a v roce 2006 začala poskytovat investiční a bankovní služby po celé České republice. Fio banka se stala oficiální bankou v roce 2010.

  Výhody
 • Příchozí i odchozí platby jsou zdarma
 • Založení, vedení i zrušení účtu je též zdarma
 • Přehledné internetové bankovnictvím
 • Vedení druhé platební karty zdarma
 • Nízký poplatek za mezinárodní Europlatbu – 20 Kč
 • Zdarma účet v korunách a dalších 14 měnách
 • Můžete si vybrat číslo účtu
 • Prvních 10 výběrů z bankomatu Fio je zdarma, další stojí 9 Kč/výběr
  Nevýhody
 • Výběr z cizích bankomatů 30 Kč
 • Výběr z bankomatu v zahraničí 80 Kč + 0,50 % z vybírané částky
 • Málo poboček i bankomatů

Fio banka pobočky

Centrála společnosti sídlí v centru Prahy. Další pobočky a bankomaty najdete po celé České republice. Zde Vám přinášíme přehled několika poboček v Praze a v Brně, včetně adres a otevírací doby.

Pobočky Praha:

 • V Celnici 1028/10, Praha 1
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Ječná 37, Praha 2
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Táboritská 1782/40, Praha 3
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Budějovická 1523/9a, Praha 4
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Štefánikova 75/48, Praha 5
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Dejvická 574/33, Praha 6
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Klapkova 124/10, Praha 8
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Sokolovská 352/215, Praha 9
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Moskevská 268/53, Praha 10
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

Pobočky Brno:

 • Gajdošova 4489/26
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Joštova 4
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Nové sady 988/2
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

 • Veveří 2581/102
 • Po – Čt 8:30 – 18:00, Pá 8:30 – 17:00

Seznam všech poboček a bankomatů Fio banky najdete zde.

Fio bank kontakt

Mimo osobního kontaktu na kterékoliv z poboček Fio banky můžete zastihnout pracovníky na naší infolince číslo +420 224 346 800. Infolinka je v provozu od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin. Pokud potřebujete nahlásit ztrátu nebo krádež platební karty, volejte na linku +420 224 346 777, která je k dispozici nonstop.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

V Celnici 1028/10, 11721 Praha 1

Velikost firmy:

50 - 100 zaměstnanců

IČ:

61858374

Založení / Zapsání do OR*:

31. 8. 1994

Právní forma:

a.s.

Web:

www.fio.cz