Fio banka Spořicí účet Fio konto | fio.cz | VímVíc.cz

Fio banka Spořicí účet Fio konto

Fio spořicí účet Fio konto nabízí úrokovou sazbu až 5,5 % p.a. Fio konto je speciální spořicí účet s vyšším úročením, než má běžný účet.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 5,5 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ano
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • Od 0 Kč do 200.000 Kč – 5,5 %
 • Od 200.001 do 1.000.000 Kč – 0,10 %
 • Od 1.000.001 Kč do 10.000.000 Kč – 0,15 %
 • Od 10.000.001 Kč – 0,20 %

Další informace:

Neomezené výběry z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí

Zdarma mobilní aplikace Smartbanking i Fio banka Internetbanking

Možnost zadání trvalých příkazů

Platební karta Mastercard nebo Visa

Podmínky spořicího účtu:

 • Založení Fio osobního účtu
 • 2 doklady totožnosti
 • Doklad o vedení běžného účtu v jiné bance v ČR
 • Zaslání ověřovací platby

Fio banka spořicí účet úrok

Banka Fio a spořicí účet Fio konto nabízí zvýhodnění financí úrokovou sazbou až 5,5 % p.a. Fio banka spořicí účet úrok je 5,5 % do výše vkladu v hodnotě 200.000 Kč, nad 200.000 Kč do 1 milionů Kč je roční úrok ve výši 0,10 %. Nad částku jeden milion korun do 10.000.000 Kč je úrok 0,15 % p.a. Nad 10 milionů korun je výše ročního úroku 0,20 %.

Bonusová sazba 5,5 % v pásmu do 200 tisíc Kč platí jen pro jedno Fio konto fyzické osoby. Pokud má klient více spořicích účtů Fio konto, uplatní se automaticky na tom nejstarším. K Fio spořicímu účtu Fio konto získá klient několik výhod zdarma. Jeho založení, vedení i zrušení je u Fio banky zcela zdarma. Spořicí účet může klient řídit ve Fio bance internetbanking nebo v mobilní aplikaci Smartbanking. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání.

Jak založit Fio banka spořicí účet Fio konto

Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání. Pokud chce zájemce spořit u Fio banky a ještě není klientem, je pro založení Fio konta potřeba založit i běžný účet. Klient si ho založí jednoduše online a následně si v Internetbankingu nebo Smartbankingu založí i Fio konto.

Nebo se může zastavit na kterékoliv pobočce Fio banky. Pokud potenciální zájemce není klientem Fio banky a chce mít Fio banku spořicí účet a nechce chodit na Fio banka pobočku, může si založit Fio spořicí účet odkudkoliv. Stačí si založit Fio osobní účet online na webových stránkách banky www.fio.cz.

Jaké výhody přináší Fio spořicí účet Fio konto?

Klientovi vznikají výhody u Fio spořicího účtu Fio konta, které jsou následující:

 • Založení, vedení i zrušení Fio banka spořicího účtu je zcela zdarma
 • Zdarma mobilní aplikace Smartbanking pro iOS i Android i Fio banka Internetbanking
 • Neomezený počet příchozích a odchozích plateb v rámci ČR v CZK
 • Neomezený počet příchozích a odchozích plateb mezi ČR a SR v EUR
 • Trvalé příkazy
 • Platební karta Mastercard nebo Visa
 • Výběry z bankomatů Fio banky vždy zdarma
 • Neomezené výběry zdarma z libovolného bankomatu v ČR i zahraničí s kartou Visa
 • Výběr CZK v hotovosti na pobočce (od 1.000 Kč)

Banka Fio vydává platební karty k účtům v měně CZK a EUR. Ve svém Smartbankingu i Internetbankingu může klient blokovat vybrané typy transakcí, například ty s nevýhodným kurzem (DCC), výběry v bankomatech s dodatečným poplatkem provozovatele nebo internetové transakce bez dodatečného ověření 3D Secure. Další výhody může odhalit hodnocení firmy Fio minulých klientů (Fio banka recenze) a Fio konto recenze, kde lze najít cenné informace.

Další druhy spoření u Fio banky

Fio banka poskytuje i další druhy spoření než své Fio konto. Je to Fio spořicí účet, termínovaný vklad a cizoměnové vklady. Fio spořicí účet je speciální spořicí účet pro fyzické osoby s úrokem 4 % pro celou uloženou částku. Hodí se pro spoření vyšších částek v českých korunách. Založení, vedení i zrušení Fio spořicího účtu je zdarma. Fio spořicí účet pro právnické osoby je možné zřídit osobně na pobočce nebo online v Internetbankingu. Úroková sazba je 3 % a jedná se o jeden z nejvýhodnějších spořicích účtů tohoto typu na trhu.

Termínované vklady jsou úročené od minimálního zůstatku 3.000 Kč. Zřízení i vedení termínovaného vkladu je zdarma. Vklady jsou pojištěné ze zákona do částky 100.000 EUR. Úrokové sazby u termínovaného vkladu uvádí banka na své webové stránce www.fio.cz. Pokud si klient není jistý výběrem produktu, mohou pomoci hodnocení firem jako Fio banka recenze minulých zákazníků či Fio konto recenze přímo produktu. Cizoměnové vkladové účty nabízí kromě vkladů v korunách také zhodnocení prostředků i v EUR a USD. K dispozici jsou spořicí účty a termínované vklady s obnovou.

Fio banka historie

Jediná česká banka na domácím trhu je zcela odlišná od ostatních bank, které většinou skončily v područí velkých zahraničních vlastníků. Skupina studentů a absolventů Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy se rozhodla založit firmu zaměřenou na obchodování s cennými papíry. V roce 1993 se začala psát Fio banka historie. Banka rostla a v roce 2010 získala bankovní licenci. Fio banka si sama a velmi efektivně vyvíjí vlastní bankovní systém. To jí umožňuje pružně reagovat na nové trendy a rychle inovovat své služby.

Fio banka je členem České bankovní asociace a signatářem Standardu mobility klientů usnadňujícího přechod mezi bankami. Fio banka vlastní společnost RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů a.s. Na této burze se obchoduje s akciemi nejvýznamnějších českých i zahraničních společností. Fio banka poskytuje bankovní služby, podílové fondy, fio dluhopisy, akcie a obchodování.

Fio banka kontakt

Klienti mohou kontaktovat banku přes e-mailovou adresu fio@fio.cz. Fio banka kontakt má svou Fio banka infolinku na telefonním čísle +420 224 346 800. Zákaznická Fio banka infolinka je dostupná ve všední dny od 9 do 17 hodin. Non stop linka pro nahlášení ztráty či krádeže platební karty je k dispozici na telefonním čísle +420 224 346 777. Všechny kontakty jsou k dispozici na webové stránce banky www.fio.cz. Centrála společnosti se nachází na adrese Fio banka, a.s., Millennium Plaza, V Celnici 10, 117 21 Praha 1. IČ Fio banky je 61858374.