Česká pošta

Údaje

Sídlo firmy:

Politických vězňů 909/4, 225 99 Praha 1

Velikost firmy:

30 000 - 35 000 zaměstnanců

IČ:

47114983

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1993

Právní forma:

státní podnik

O společnosti

Česká pošta je velká státní společnost provozující poštovní služby všeho druhu. Se svými přibližně 33 000 zaměstnanci je Česká pošta jedním z největších zaměstnavatelů v ČR, který nabízí různé druhý volných pracovních míst a kariérních příležitostí a zároveň patří mezi nejčastěji hodnocené zaměstnavatele.

Česká pošta je nezbytnou společností pro zajištění co nejhladšího průběhu odesílání nejrůznějších zásilek. Patří pod správu Ministerstva vnitra ČR. Česká pošta poskytuje nesčetně mnoho služeb od manipulace s listovními zásilkami; balíkových služeb až po zajišťování některých úředních záležitostí a mimo jiné také psaní online pohlednice nebo pomoc při sčítání lidu. Mnoho jejích služeb můžeme používat i v rámci zahraničí.

Hlavní oblasti působení

Služby nabízené Českou poštou se netýkají pouze doručování zásilek. Firma se zabývá poskytováním služeb pro občany i v oblastech tzv. e-governmentu či datovou formu pošty a další podobné služby. Rozdělení je následující:

  • přijímání, přeprava a doručování zásilek
  • Poštovní spořitelna
  • SIPO platby
  • Czech POINT
  • Pošta Partner
  • pronájem prostor pro další podnikání (ČSOB, Sazka, Česká pojišťovna…)

Říká se o České poště

„Nejsem spokojený s tím, že Česká pošta je poddimenzovaná.”

– říká generální ředitel Martin Elkán v rozhovoru s XTV.cz k situaci s platy zaměstnanců. Zároveň dodává, že se situace řeší. Mezi zaměstnanci panuje nespokojenost zejména v oblasti platového ohodnocení, práce přesčas a nevyhovujících pracovních podmínek.

„Chaos a neschopnost firmy přizpůsobit se dnešní době. Zastaralé technologie a přístup. Nesmyslné pracovní úkoly od vedení. Nezájem zaměstnanců o zlepšení "čehokoliv" ve firmě.”

– tak hodnotí poštu bývalý zaměstnanec a zároveň doporučuje, aby se firma více zajímala o uplatnění odborníků a lépe reagovala na poptávku zákazníků.

Česká pošta sledování zásilek

Jednou z nejvyužívanějších služeb firmy na webu je právě sledování zásilek. Zákazníci mají možnost sledovat aktuální místo jejich zásilky, ať již příchozí nebo odchozí. K této funkci stačí podací číslo a najednou je možné sledovat až 20 zásilek. Zároveň je možné na stránkách pošty využít i kalkulátor, který zákazníkům umožní zjistit přibližnou cenu za službu, ve formě interaktivního ceníku poštovného

Historie firmy

Minulost této společnosti začíná v roce 1918 za vzniku Československé republiky, kdy se 13.11. stalo ministerstvo pošt a telegrafů základem pro československou poštovní správu. Roku 1925 byl vytvořen státní podnik Československá pošta, čímž si výrazně zlepšila hospodářské výsledky.

Česká pošta si prošla za dobu své existence mnoha důležitými milníky především během hospodářské krize nebo v období tzv. normalizace. 1.1.1993 vznikl po odluce několika desetiletí opět ten smysluplný a životaschopný státní podnik z období 1. republiky ー Česká pošta, s.p.

Česká pošta kariéra

Česká pošta si na našem území dokázala vytvořit momentálně 2. nejvyšší pozici v žebříčku top zaměstnavatelů. Jakožto státní podnik se snaží vytvářet volná pracovní místa ve velké míře. Počet volných míst v České poště je téměř 30 000. Českou poštu však brzdí vyšší fluktuace, jen za rok 2016 odešlo zhruba 5000 zaměstnanců a podobný počet byl znovu nabrán. Volné pozice u České pošty v mnoha případech nemají specifické požadavky, je pouze nutné projít zdravotní kontrolou. Společnost dokázala vytvořit práci na pozicích různého druhu ー řidič, mechanik, doručovatel, manažer, odborník přes logistiku, přepážkový pracovník, obchodník. I přes často zmiňovaná negativa, jakou jsou nižší platové ohodnocení, či náročná náplň práce, je v České poště možnost osobně i profesně růst, získat příspěvek jak na stravu, tak na penzijní/životní pojištění a také získá každý zaměstnanec 5 týdnů dovolené. Benefitů je mnoho, takže si stačí vybrat nejvhodnější pracovní místo a nastartovat tak slibnou kariéru.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 18 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká pošta na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv a pracovití lidé

Negativa firmy:

Politický vliv

před 1 měsícem
2.0

Kariérní příležitosti

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Rozvoz - Ústecký kraj
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na zkrácený úvazek 1-2 roky, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

mzda přišla vždy přesně v den určení na účet, nikdo na vás neřve

Negativa firmy:

v době, kdy celý svět má čipy si na poště píšete do knihy odchody a příchody, mezi řidiči mladí "chytráci" kteří kouří na rampě a chichotají se, zatímco ženy tahají klece s balíky (a nic...), rozdělování směn na úrovni Marie Terezie a chybí zpětná vazba (nutnost volat vedoucího kdo jede..), o vozy se "stará" mechanik z 20km vzdáleného depa, vozidlům chybí mlhovky -HandsFree (přitom vám stále volají), vyhřívané sedadlo řidiče (ráno sedáte do zmrzlého vozu, špatné osvětlení nákladového prostoru- když se podívám na D.Post vozidla-škoda mluvit. Třídění zásilek na depu ZDARMA - platí vám-až opustíte bránu. Vesnické pošty špatně dostupné a špatná manipulace se zásilkami.(Schody ,troje dveře, vzdálenost od komunikace) k dispozici pouze automat na kávu a čaj. Pracovníci mimo hlavní prac.poměr nedostanou ani rukavice......................

před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Vedoucí pošty
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2016.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Týmová práce, dobrý kolektiv.

Negativa firmy:

Nabídka aliančních partnerů na úkor pohyblivé mzdy.

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na plný úvazek více než 10 let, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

NIC

Negativa firmy:

Nevážili si pracovitých a poctivých lidí. Soboty a spousty přesčasů ZDARMA.

Doporučení pro management firmy:

Snížit si platy a přidat do provozu. Zrušit buzerující AP, které jezdí po poštách. Zrušit plány AP. Je to lidem pro smích.

Zobrazit všechna hodnocení (137)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

E-commerce Administrativa Finance Média Logistika Doprava Státní a veřejná správa