Česká pošta | Kariéra, práce a volná místa | VímVíc.cz
Razdva půjčka na cokoliv

Česká pošta

Česká pošta je velká státní společnost provozující poštovní služby všeho druhu. Se svými přibližně 33 000 zaměstnanci je Česká pošta jedním z největších zaměstnavatelů v ČR, který nabízí různé druhý volných pracovních míst a kariérních příležitostí a zároveň patří mezi nejčastěji hodnocené zaměstnavatele.

Hodnocení Česká pošta

Přidat hodnocení
před 6 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Přepážkový pracovník
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2022.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jistá práce, jistá výplata. Stravenky.

Negativa firmy:

Nezájem o zaměstnance ze strany firmy, často požadovány neplacené přesčasy a práce v nepříjemných podmínkách, např. bez klimatizace, i když je venku 35 stupňů. Málo peněz vzhledem k množství práce a požadovaným znalostem. Když někdo z týmu chybí (nemoc, dovolená), práce je pořád stejně a většinou nepošlou člověka na pomoc a nechají vás se tam zbláznit. Nemluvě o přímém prodeji - pokud se nesplní plán, snižuje se výplata (losy, pojištění atd) Dovolenou si musí člověk zaplatit předem, když ji chce v konkrétní datum, jinak by ji nedostal. Člověk ráno neví jestli na něj bude řvát první zákazník nebo vedení - velmi psychicky náročné.

před 8 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Bývalý zaměstnanec – Přepážkový pracovník – Pardubice
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2023.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Práce v místě bydliště, ovšem to není zásluha firmy

Negativa firmy:

Vše

před 1,5 rokem
5.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká pošta na zkrácený úvazek, do roku 2022.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Hlásila jsem se brigádě na motorizované doručování,ve finále jsem šla hned první den doručovat pěšky a bylo mi řečeno,že kde je potřeba,takže klamání

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká pošta na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Časově fajn a v místě bydliště.

Negativa firmy:

Nekompetentní vedení. Uzavírání smluv s partnery, kteří s poštou nemají nic společného (aneb, když chci spořit, jdu do spořitelny a ne na poštu). Neustálá buzerace a tlak na poněkud přehnané cíle. Za vyjádření vlastního názoru se vyhrožuje výpovědí. Takže z jedné strany "sloužíte" lidem, kteří se už tak koukají na poštu skrz prsty a na straně druhé stojí vedení, které Vás má u zadku a hlavně makej!

Doporučení pro management firmy:

Vytáhnout hlavu ze zadku.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (158)

Česká pošta je nezbytnou společností pro zajištění co nejhladšího průběhu odesílání nejrůznějších zásilek. Patří pod správu Ministerstva vnitra ČR. Česká pošta poskytuje nesčetně mnoho služeb od manipulace s listovními zásilkami; balíkových služeb až po zajišťování některých úředních záležitostí a mimo jiné také psaní online pohlednice nebo pomoc při sčítání lidu. Mnoho jejích služeb můžeme používat i v rámci zahraničí.

Hlavní oblasti působení

Služby nabízené Českou poštou se netýkají pouze doručování zásilek. Firma se zabývá poskytováním služeb pro občany i v oblastech tzv. e-governmentu či datovou formu pošty a další podobné služby. Rozdělení je následující:

  • přijímání, přeprava a doručování zásilek
  • Poštovní spořitelna
  • SIPO platby
  • Czech POINT
  • Pošta Partner
  • pronájem prostor pro další podnikání (ČSOB, Sazka, Česká pojišťovna…)

Říká se o České poště

„Nejsem spokojený s tím, že Česká pošta je poddimenzovaná.”

– říká generální ředitel Martin Elkán v rozhovoru s XTV.cz k situaci s platy zaměstnanců. Zároveň dodává, že se situace řeší. Mezi zaměstnanci panuje nespokojenost zejména v oblasti platového ohodnocení, práce přesčas a nevyhovujících pracovních podmínek.

„Chaos a neschopnost firmy přizpůsobit se dnešní době. Zastaralé technologie a přístup. Nesmyslné pracovní úkoly od vedení. Nezájem zaměstnanců o zlepšení "čehokoliv" ve firmě.”

– tak hodnotí poštu bývalý zaměstnanec a zároveň doporučuje, aby se firma více zajímala o uplatnění odborníků a lépe reagovala na poptávku zákazníků.

Česká pošta sledování zásilek

Jednou z nejvyužívanějších služeb firmy na webu je právě sledování zásilek. Zákazníci mají možnost sledovat aktuální místo jejich zásilky, ať již příchozí nebo odchozí. K této funkci stačí podací číslo a najednou je možné sledovat až 20 zásilek. Zároveň je možné na stránkách pošty využít i kalkulátor, který zákazníkům umožní zjistit přibližnou cenu za službu, ve formě interaktivního ceníku poštovného

Historie firmy

Minulost této společnosti začíná v roce 1918 za vzniku Československé republiky, kdy se 13.11. stalo ministerstvo pošt a telegrafů základem pro československou poštovní správu. Roku 1925 byl vytvořen státní podnik Československá pošta, čímž si výrazně zlepšila hospodářské výsledky.

Česká pošta si prošla za dobu své existence mnoha důležitými milníky především během hospodářské krize nebo v období tzv. normalizace. 1.1.1993 vznikl po odluce několika desetiletí opět ten smysluplný a životaschopný státní podnik z období 1. republiky ー Česká pošta, s.p.

Česká pošta kariéra

Česká pošta si na našem území dokázala vytvořit momentálně 2. nejvyšší pozici v žebříčku top zaměstnavatelů. Jakožto státní podnik se snaží vytvářet volná pracovní místa ve velké míře. Počet volných míst v České poště je téměř 30 000. Českou poštu však brzdí vyšší fluktuace, jen za rok 2016 odešlo zhruba 5000 zaměstnanců a podobný počet byl znovu nabrán. Volné pozice u České pošty v mnoha případech nemají specifické požadavky, je pouze nutné projít zdravotní kontrolou. Společnost dokázala vytvořit práci na pozicích různého druhu ー řidič, mechanik, doručovatel, manažer, odborník přes logistiku, přepážkový pracovník, obchodník. I přes často zmiňovaná negativa, jakou jsou nižší platové ohodnocení, či náročná náplň práce, je v České poště možnost osobně i profesně růst, získat příspěvek jak na stravu, tak na penzijní/životní pojištění a také získá každý zaměstnanec 5 týdnů dovolené. Benefitů je mnoho, takže si stačí vybrat nejvhodnější pracovní místo a nastartovat tak slibnou kariéru.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Politických vězňů 909/4, 225 99 Praha 1

Velikost firmy:

30 000 - 35 000 zaměstnanců

IČ:

47114983

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1993

Právní forma:

státní podnik