Banka CREDITAS Spořicí účet + | creditas.cz/ | VímVíc.cz

Banka CREDITAS Spořicí účet +

Banka CREDITAS spořicí účet je nabízený s úročením ve výši až 5,6 % do částky 500.000 Kč. Klienti mají peníze kdykoliv k dispozici.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 5,6 %
Vyžadován běžný účet? Ne
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • Od 0 Kč do 500.000 Kč – 5,6 %
 • Od 500.001 Kč – 3,1 %

Další informace:

Banka CREDITAS spořicí účet je aktuálně jeden z nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu. Nabízí výhodnou sazbu 5,6 % p.a.

Podmínky spořicího účtu:

 • 2 doklady totožnosti
 • Doklad o vedení účtu v jiné bance
 • Ověření identifikace zasláním 1 Kč

Banka CREDITAS Spořicí účet + úroková sazba

Banka nabízí CREDITAS Spořicí účet + s úrokovou sazbou 5,6 % p.a. Tento spořicí úrok může klient získat až do výše vkladu 500.000 Kč. Vklady nad tuto částku budou úročeny úrokem 3,1 % p.a. Klienti si mohou sjednat jeden z aktuálně nejvýhodnějších spořicích účtů na českém trhu. Spořicí účet banky CREDITAS je možné založit jednoduše na kterékoli Banka CREDITAS pobočce, online, v internetovém nebo mobilním bankovnictví CREDITAS Banking.

Úrokové výnosy se na Banka CREDITAS spořicí účet + připisují vždy poslední den v měsíci. Zároveň dochází k jejich kapitalizaci, tedy zhodnocování.

Založení Spořicího účtu + CREDITAS

Banka CREDITAS.cz umožňuje založení CREDITAS spořicího účtu + online do pár minut. Banka CREDITAS spořicí účet plus poskytuje online založení i pro ty, kteří nejsou stávajícími klienty banky. Žadatel bude potřebovat pouze registraci, vyplnit žádost, skeny nebo fotografie dvou dokladů totožnosti a výpisu ze stávajícího účtu u jiné banky. Svou identifikaci klient dále ověří zasláním alespoň 1 Kč, poté si může založit výhodný banka CREDITAS spořicí účet. Další způsoby založení CREDITAS spořicího účtu plus:

 • Přes webové stránky www.creditas.cz
 • Osobně na Banka CREDITAS pobočce
 • V banka CREDITAS internetovém bankovnictví
 • V mobilní aplikaci CREDITAS Banking

Noví i stávající zákazníci mohou využít mobilní aplikaci, noví klienti využívají založení přes webové stránky www.creditas.cz a stálí zákazníci zakládají spořicí účty na banka CREDITAS pobočkách nebo v internetovém bankovnictví CREDITAS banking. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání, případně banka CREDITAS recenze.

Výhody Spořicího účtu + CREDITAS

Založení a vedení banky CREDITAS spořicího účtu je zdarma. K založení není nutné zakládat běžný účet, jako je podmínkou u jiných bank. Úrokovou sazbu získá klient i bez podmíněného využívání dalších služeb CREDITAS banky. Na spořicím účtu CREDITAS jsou peníze kdykoliv k dispozici, klient z něj může provádět běžné platby, avšak nelze v něm nastavit inkaso, SIPO či trvalé příkazy. Každý klient může mít vedený pouze 1 spořicí účet CREDITAS +. Největší výhody Spořicího účtu + CREDITAS jsou:

 • Úrok 5,6 % p.a. pro vklady až do výše 500.000 Kč
 • Peníze má klient kdykoliv k dispozici
 • Bez poplatků a bez omezení
 • Banka CREDITAS spořicí účet + je Finanční produkt roku 2019 a 2022

CREDITAS spořicí účet úrok

Klientům se CREDITAS spořicí účet úroky připisují na konci každého měsíce, vždy v posledním dni v měsíci a jsou ihned disponibilní. Klient s nimi může neprodleně nakládat. CREDITAS spořicí účet úroky jsou také každý měsíc kapitalizovány, to znamená, že se každý další měsíc zhodnocují také úroky.

Spořicí účet +: Banka CREDITAS pojištění vkladu

Banka CREDITAS pojištění vkladů nabízí pojištění do výše odpovídající 100.000 euro. Pojištěné jsou jak vklady, tak úroky. Není-li si klient jistý, jaký je pro něho nejlepší spořicí účet banky CREDITAS, měl by využít online spořicí účty srovnání či banka CREDITAS recenze a zkušenosti.

Spořicí účet CREDITAS platební účet s omezením

Spořicí účet CREDITAS je platební účet s omezením. To znamená, že je možné uskutečňovat běžné (hladké) platby, avšak nelze na něm zřídit inkaso, SIPO či trvalé platby. K tomuto účtu rovněž CREDITAS.cz nevydává platební karty, nicméně klient může vše pohodlně ovládat prostřednictvím mobilního nebo banka CREDITAS internetového bankovnictví.

Spořicí účet Richee Junior

Banka CREDITAS myslí i na ty nejmladší a přichází se spořicím účtem Richee Junior, který vznikl za účelem osvěty finanční gramotnosti mezi dětmi a mládeží v České republice. Dětský spořicí účet banky CREDITAS je určený pro děti od narození až po dovršení věku 18 let. Založení, vedení i zrušení spořicího účtu Richee Junior je zdarma a není zde vyžadován žádný minimální vklad. Tento spořicí účet pro děti je úročen úrokem 5,6 % pro vklady do výše 350.000 Kč včetně. Nad tuto částku je spoření úročeno 3,1 % ročně.

Druhy CREDITAS spoření

Výše bylo řečeno, že CREDITAS banka se specializuje na CREDITAS spoření a snaží se rozšiřovat svou nabídku. V současnosti mohou klienti využít různé druhy CREDITAS spoření a zúročení svých financí:

 • Spořicí účet CREDITAS
 • Spořicí vklad 1M
 • Spořicí vklad 3M
 • CREDITAS spoření pro děti a studenty
 • Termínovaný vklad
 • Podřízený vklad

Spořicí vklad 1M je plný výhod, pro vklady do 500.000 Kč je nabízený úrok ve výši 6,0 % p.a. Výpovědní lhůta je 33 dní. Spořicí vklad 3M je na tom stejně, má však 99denní výpovědní lhůtu. Termínovaný vklad nabízí klientům garantovanou sazbu až 5,8 % p.a. po celou dobu uložení vkladu.

Podřízený vklad je vkladový produkt, který se podobá termínovaným vkladům, ale není pojištěný. Fixní úroková sazba je 8,7 % s měsíční výplatou úroků. Jedná se o dlouhodobý depozitní produkt s garantovanou úrokovou sazbou vyšší, než je obvyklé u termínovaných vkladů. Minimální částka vkladu je 100.000 Kč s dobou splatnosti 5, 6, 7 nebo 10 let.

Banka CREDITAS historie

Banka CREDITAS figuruje na českém finančním trhu déle než 25 let, Banka CREDITAS je součástí investiční skupiny CREDITAS, která působí kromě financí také v oblastech energetiky, developmentu, zdravotnictví a nájemního bydlení. Od roku 2017 funguje CREDITAS banka pod současným názvem, dříve jako Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo. V současnosti se jedná o banku, která se soustřeďuje na poskytování služeb platebního styku, zhodnocování úspor, nabídku investic a na poskytování hypotečních úvěrů. CREDITAS banka se specializuje také na podnikatelský účet a financuje české společnosti.

V technologiích a přímém bankovnictví patří Banka CREDITAS mezi lídry na českém trhu. V lednu 2018 byla Banka CREDITAS první bankou na českém trhu, která umožnila klientům otevřené bankovnictví, tedy obsluhu bankovního účtu vedeného v jiné bance v jejím banka CREDITAS internetovém bankovnictví. Aktuálně je v jejím banka CREDITAS internetovém bankovnictví propojeno více než 20 českých a slovenských bank.

Banka CREDITAS má v současnosti více než 175 000 spokojených klientů a zájem o banku rok od roku roste. Podle průzkumu Hospodářských novin má CREDITAS banka nejlevnější běžný účet roku 2021. Se skvělou kartou, bez poplatků a s výhodnými podmínkami. Poboček banky CREDITAS je v České republice 37.

Banka CREDITAS ocenění

Banka CREDITAS za své působení na českém finančním trhu získala řadu významných ocenění:

 • 2022: Finparáda: Cena veřejnosti a další ocenění pro Spořicí účet +
 • 2021: Finparáda: Tři ocenění za Spořicí účet + a termínované vklady
 • 2021: Zlatá koruna: Ocenění pro Spořicí účet +
 • 2021: LEMUR – Bronzová medaile z České ceny za PR
 • 2020: Finparáda: Spořicí účet + získal ocenění v kategorii spoření nad 600 tisíc korun
 • 2020: Creditas banka patří mezi TOP 100 českých firem
 • 2019: Pětkrát úspěch v soutěži Finanční produkt roku
 • 2019: Lemur – České ceny za Public Relations
 • 2019: Élan Awards: Unikátní inovace
 • 2019: AppleCrunch: TOP 10 aplikací aj.

Banka CREDITAS kontakty

V případě, že by chtěli klienti navštívit jednu z poboček CREDITAS banky, vzhledem ke zvýšené návštěvnosti poboček banka doporučuje sjednání schůzky předem. Na bezplatné infolince 800 888 009 si klient domluví konkrétní termín a při návštěvě banka CREDITAS pobočky bude obsloužen bez zbytečného čekání. Non stop telefonní linka pro zablokování karty je +420 583 037 099. Bezplatný telefonní non stop banka CREDITAS kontakt funguje na telefonu 800 888 009, pro volání ze zahraničí je připravená non stop infolinka +420 583 037 099.

Na webové stránce creditas.cz je k dispozici kontaktní formulář. Sídlo banky CREDITAS se nachází na adrese Banka CREDITAS a.s., Sokolovská 675/9, 186 00 Praha 8. IČ je 634 92 555. Korespondenční adresa je Banka CREDITAS a.s., třída Svobody 1194/12, 779 00 Olomouc. E-mailová adresa je info@creditas.cz. ID datové schránky zní tfadizi.