Životopis VZOR a šablona ke stažení ZDARMA | VímVíc.cz

Životopis vzor a šablona ke stažení zdarma

13. 03. 2019

Vzor životopisu je základ, který potřebujete vidět před tím než si sestavíte ten svůj životopis. Chcete změnit práci a potřebujete trochu „vyšperkovat" životopis zdarma? Mrkněte se na vzory životopisů zdarma a přečtěte si tipy na to, jak napsat kvalitní životopis. Odkazy na stažení několika vzorů najdete uprostřed článku. Je dobré tvořit životopis podle úspěšné šablony, která již dopomohla k nové práci tisícům uchazečů.

Životopis vzor a šablona ke stažení

Jak napsat životopis

Pokud chcete na potenciálního zaměstnavatele zapůsobit, je třeba, aby Váš životopis vypadal prostě skvěle. Přestože totiž třeba máte dobré zkušenosti, je také důležité zvýraznit ty, které personalistu skutečně zaujmou, protože jsou relevantní. Pokud si nejste jistí, tak zkuste začít uvažovat o životopisu jako o Vaší vizitce a prodejním artiklu.

Příliš krátké a příliš dlouhé životopisy u mě nemají šanci.

říká František K., personalista v oblasti marketingu

Jak napsat kvalitní životopis? Využívejte přehledné šablony a dejte přečíst životopis známému. Úplně ideální varianta je dát Váš vytvořený životopis personalistovi, který Vám nejlépe řekne nedostatky či přímo chyby.

V životopise zvýrazňujte pouze relevantní praxe a zkušenosti.

Životopis vzor

Relevantní informace jsou takové informace, které se vztahují ke konkrétní pozici. Pokud se tedy hlásíte na pozice do kanceláře, pravděpodobně personalistu zaujme praxe, která nějak s danou pozicí souvisí. To, že občasně prodáváte ve stánku na festivalu, se tedy do životopisu pro tuto pozici příliš nehodí. Naopak to může být přitěžující okolností. Na druhou stranu ale platí, že nemusíte ovšem vypisovat pouze podobné pozice. Zaměstnavatele zaujme, že máte zkušenost i z jiného odvětví, které se třeba vzdáleně s danou pozicí pojí. Pokaždé tedy při vyplňování vzorového životopisu používejte hlavně selský rozum.

Podívejte se také na to, jak napsat motivační dopis.

Vzor životopisu zdarma

Životopis by měl vypadat opravdu vzorově a hierarchicky. Proto, pokud vás vzory životopisů zdarma zajímají, určitě trochu prohledejte internet a zkuste najít nějaké vzory životopisů. Všimněte si, že téměř všechny vzory a šablony životopisů drží posloupnost informací. Nikdy by nemělo být vzdělání za dosavadními zkušenostmi a podobně.

Postahujte je a můžete se inspirovat. V našem rozhovoru ovšem personalistka radí, abyste si životopis nestahovali, ale abyste si jej raději napsali sami. Pokud si ale vůbec nevíte rady, tak se můžete inspirovat následujícími vzory životopisů. Na těchto šablonách můžete snadno vytvořit kopii v levém horním rohu a upravit si následně tyto vzory ve vašem PC. Následně doporučujeme životopis exportovat do PDF, důkladně zkontrolovat a následně společně přikládat s motivačním dopisem.

Tři často používané vzory a šablony životopisu ke stažení i úpravě

Kopie životopisu

Vytvořte si kopii vzoru a individualizujte si svůj životopis.

Klasický životopis

Klasický životopis je nejednoduší formou bez fotografie. Důležité je dodržovat rozvrstvení informací a přehlednost.

Oblíbený styl životopisu v USA

Z USA k nám přišly životopisy, které obsahují postranní barevný sloupec s určitými informacemi a také fotografii.

Vzor VímVíc.cz

Tento vzor můžete upravit přímo v Google docs a exportovat do PDF. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších vzorů nejen u nás ale i v zahraničí. Stejně tak dobře můžete tyto šablony životopisů použít jen jako předlohu a vytvořit si vlastní, ovšem dodržujte popsané náležitosti v tomto článku.

Strukturovaný životopis

Vzor životopisu se hodí pro inspiraci, pokud si nevíte rady. Většinou v profesi využijete takzvaný strukturovaný životopis. Jedná se o vizitku vašeho profesního života, která by měla působit profesionálně. Napsání kvalitního strukturovaného životopisu ovšem není tak jednoduché, jak se zdá a je třeba projít několik vzorových životopisů, než zjistíte, jak by měl správný strukturovaný životopis vypadat.

Pro napsání profesionálního a kvalitního strukturovaného životopisu je vhodné projít různé vzory životopisů.
Vzor životopisu ke stažení vám ulehčí práci

Jak napsat životopis

Nejen tehdy, pokud vytváříte strukturovaný životopis, měli byste se řídit formálními pravidly, které je vhodné dodržet. V podstatě se jedná o to napsat životopis tak, aby byl co nejlépe čitelný, a vyzdvihoval graficky vaše zkušenosti a znalosti. Proto vám poslouží jakási šablona životopisu. Jednoduše, vytvořit profesionální a hlavně přehledný životopis.

Snahou by mělo být vytvořit profesionální a hlavně přehledný životopis.

Struktura životopisu, kterou můžete použít jako šablonu

Jak byste měli při tvorbě životopisu postupovat aneb co napsat do životopisu nejdříve a co naposled? Pro lepší představu přidáváme obsah, kde vám vzorový životopis může posloužit jako šablona.

  • 1. Hlavička životopisu a vaše fotografie
  • 2. Vzdělání
  • 3. Pracovní zkušenosti
  • 4. Kurzy
  • 5. Počítačové znalosti
  • 6. Jazykové znalosti
  • 7. Vlastněné průkazy (řidičský, potravinářský a další, …)

Co můžete do životopisu přidat?

V dnešní době je velké množství životopisů zasíláno online, z čímž se rozšiřují i vaše možnosti, jak životopis vyšperkovat. Není překvapením, že sociální sítě dnes ovlivňují mnohé, včetně právě výběru zaměstnanců. Pokud se o svůj profil dobře staráte a máte pocit, že by mohl oslovit, nebojte se přidat i adresu na něho. V určitých povoláních můžete oslovit například i krátkým videem nebo fotografiemi. S tím, jak vylepšit životopis, aby zaujal v roce 2018 vám pomůže také jeden z našich článků, kde se dozvíte další užitečné tipy a triky.

Zaměstnavatelé si čím dál více váží originality jednotlivých uchazečů.
Úvěr na cokoliv!

Na co při psaní životopisu nezapomenout?

Jen relevantní zkušenosti – Až budete psát životopis, tak pamatujte na to, že personalistu zajímají pouze zkušenosti, které souvisí s pozicí na kterou se hlásíte. Vynechte proto staré brigády a ty zkušenosti, které s danou pozicí vůbec nesouvisí.

Jednoduchost – Možná byste nejraději barvitě popsali vaši praxi, zkuste se ale spíše držet hesla "v jednoduchosti je krása".

Jasná struktura – Tento bod tak trochu souvisí s bodem předchozím. Nejen, že životopis by měl být jednoduchý, ale také by měla být na první pohled jasná jeho struktura. Oddělujte jednotlivé sekce a nebojte se zvýraznit některé minulé pozice.

Nejvíce 2 strany A4 – I když se vám zdá, že máte co sdělit, nepřehánějte to. Stačí jedna stránka zkušeností a druhá s přílohami.

Tím je článek o vzorech životopisů téměř u konce. Nezapomeňte však, že ideální vzor CV vlastně neexistuje. Je dobré se držet ukázek a šablon, rozhodující jsou ale vždy vaše zkušenosti a dovednosti.

Podívejte se na aktuální nabídky práce a zaregistrujte se na kariérní portál VímVíc, ať vám už žádná skvělá pracovní nabídka neunikne. Návod jak napsat životopis vzorově jste dostali, tak teď již stačí jen uspět u pohovoru.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

CV / Životopis Nastartuj kariéru Jak být úspěšný