Rychlá půjčka bez příjmu | VímVíc.cz

Rychlá půjčka bez příjmu

Rychlá půjčka bez příjmu je častou volbou pro rizikové, nezaměstnané a problémové klienty. Jak vybrat vhodnou expres půjčku bez doložení příjmu S výběrem půjčky na OP bez doložení příjmu pomůže online kalkulačka půjček.

Nejlépe hodnocené půjčky – červenec 2024

Via SMS půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
1 000 – 60 000 Kč
Splatnost 
0 – 120 měsíců
Úrok 
od 0 %
RPSN 
od 92,8 %
Mám zájem
 • Rychlá půjčka do výplaty pro každého
 • Půjčky do částky 60.000 Kč s flexibilní dobou splatnosti
 • Peníze jsou odeslány hned po schválení
 • Pro nové klienty je prvních 30 dní bez poplatku
Raz dva půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 – 250 000 Kč
Splatnost 
3 – 48 měsíců
Úrok 
od 9,2 %
RPSN 
od 9,59 %
Mám zájem
 • Půjčka od 10.000 Kč do 250.000 Kč
 • Bezpečný přenos dat
 • Do 12 minut od schválení půjčky jsou peníze na účtu klienta
 • Rychlá půjčka bez účelu a bez ručitele

Další půjčky

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od – do
Splatnost od – do
 
Via SMS půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
1 000 – 60 000 Kč
Splatnost 
0 – 120 měsíců
Úrok 
od 0 %
RPSN 
od 92,8 %
Mám zájem
 • Rychlá půjčka do výplaty pro každého
 • Půjčky do částky 60.000 Kč s flexibilní dobou splatnosti
 • Peníze jsou odeslány hned po schválení
 • Pro nové klienty je prvních 30 dní bez poplatku
Raz dva půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 – 250 000 Kč
Splatnost 
3 – 48 měsíců
Úrok 
od 9,2 %
RPSN 
od 9,59 %
Mám zájem
 • Půjčka od 10.000 Kč do 250.000 Kč
 • Bezpečný přenos dat
 • Do 12 minut od schválení půjčky jsou peníze na účtu klienta
 • Rychlá půjčka bez účelu a bez ručitele
Kamali půjčka online Více o produktu »
Výše půjčky 
1 000 – 20 000 Kč
Splatnost 
0 – 10 měsíců
Úrok 
od 0 %
RPSN 
od 0 %
Mám zájem
 • Nejvýhodnější rychlá půjčka na českém trhu mikropůjček
 • První Kamali půjčka splacená do 14 dní je zdarma
 • Možnost rozložení až na 10 splátek za poplatek
 • Zastropované sankce a žádné rozhodčí doložky
Home Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 – 250 000 Kč
Splatnost 
4 – 70 měsíců
Úrok 
od 11,9 %
RPSN 
od 12,6 %
Mám zájem
 • Flexibilní a bezúčelová půjčka je do částky 250.000 Kč
 • Možnost splácet každý měsíc jinou částku
 • Bez poplatků za sjednání či vedení půjčky
 • Pojištění proti neschopnosti splácet
Creditstar půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
12 500 – 120 000 Kč
Splatnost 
4 – 24 měsíců
Úrok 
od 35 %
RPSN 
od 41,21 %
Mám zájem
 • Nebankovní půjčka na splátky do částky 120.000 Kč
 • Dva druhy půjček online
 • Rychlá a bezproblémová žádost o úvěr
 • Žádné skryté poplatky nebo náklady na předčasné splacení
Cofidis půjčka Více o produktu »
Výše půjčky 
10 000 – 1 000 000 Kč
Splatnost 
12 – 144 měsíců
Úrok 
od 8,9 %
RPSN 
od 9,27 %
Mám zájem
 • Podepsání smluv za pomoci SMS podpisu
 • Sjednání a vedení půjčky je zcela zdarma
 • Při sjednání Cofidis půjčky s partnerem je výhodnější úrok
 • Několik finančních produktů Cofidis

Rychlá půjčka bez příjmu je často jedinou alternativou k bankovním půjčkám pro problémové klienty. Půjčky bez doložení příjmu mohou využít i lidé, pro které je prokazování příjmů komplikované z jakýchkoliv důvodů – studenti nebo začínající podnikatelé, kteří nemohou doložit daňové přiznání. Jaká pravidla a podmínky mají rychlé půjčky bez příjmu a jak je získat?

Co je rychlá půjčka bez příjmu?

Jak sám název napovídá, rychlá půjčka bez příjmu je takový úvěr, u kterého není nutné prokazovat výši příjmu poskytovateli půjčky online ihned. Při žádosti o rychlou půjčku online ihned je poskytovatelům uložena povinnost prověřovat bonitu klientů. Tuto povinnost stanovuje zákon o spotřebitelském úvěru. Tzv. bonita klientů je pro poskytovatele rychlé půjčky bez doložení příjmu ukazatelem, zda bude schopný v budoucnu řádně splácet půjčku online ihned.

Bankovní společnosti požadují nejen doložení klientových příjmů, ale mnohdy i výdajů (nákladů). Rozdíl mezi příjmy a výdaji je pro banky údajem, který rozhoduje, zda bude půjčka online ihned na účet bez doložení příjmu klientovi schválena. Problémový či rizikový klient je pro banku tedy takový, který nebude schopný splatit online půjčku bez výpisu z účtu. Pro banky je půjčka bez doložení příjmů příliš riziková, a proto ji v bankovních nabídkách často ani nenajdeme. Půjčka bez příjmu ihned na účet není ani v nabídce všech nebankovních společností.

Většina z nich však kategorii půjček na OP bez doložení příjmu (naštěstí pro problémový klienty) poskytuje. Mnoho nebankovních institucí přesto vyžaduje doložení příjmu, proto je nutné si důkladně přečíst smluvní podmínky. Mnoho poskytovatelů úvěrů respektuje etiketu chování a nesnaží se klienty nachytat na skrytých poplatcích nebankovních půjček bez doložení příjmu.

Rizika spojená s expres půjčkou bez doložení příjmu

Pozorné čtení smluvních podmínek by mělo být samozřejmostí při sjednávání jakékoliv půjčky online ihned. Žadatel by také neměl být nervózní ohledně toho, jak začít konverzaci k rychlé půjčce bez příjmu. Půjčka bez příjmu se řadí mezi obzvláště rizikové finanční produkty jak pro klienta, tak pro samotnou instituci, která poskytuje finance. Zdánlivě výhodné podmínky expres půjček bez doložení příjmu si poskytovatel často vynahrazuje na vyšším úroku nebo RPSN sazbě – díky tomu klienti často nebankovní půjčku bez doložení příjmu několikanásobně přeplatí.

Horory podle skutečné události se sice na tyto náměty netočí, ale je pravdou, že dluhová spirála se pro zúčastněného klienta může stát hororem. Pro představu může posloužit kalkulačka životního minima, která ukazuje, s jak malou částkou musí člověk vyžít, pokud se ocitne v exekučním řízení. Bez zajímavosti není ani mzdová kalkulačka, kde je možné vypočítat, kolik činí čistá mzda.

Pro lidi, kteří se potýkají s exekucí, jsou vhodnými produkty tzv. online půjčky pro dlužníky. Jako alternativní produkt je nabízena půjčka bez příjmu a registru na ruku. Ta je vyhledávána především lidmi, kteří nemají bankovní účet nebo nechtějí, aby někdo zjistil, že si vzali nějakou online půjčku bez výpisu z účtu. Často se tak děje kvůli exekučním srážkám ze mzdy. Pro takové klienty je rychlá půjčka bez příjmu jedinou možností. Dalším produktem je online půjčka pro dlužníky. U těchto půjček se však úroky šplhají do desítek procent a patří mezi ty nejrizikovější úvěry na trhu.

Jak vybrat půjčku bez příjmu

Na internetu je k nalezení mnoho nebankovních společností, které nabízí zaručeně nejlepší půjčky bez příjmu ihned na účet. Nejčastější jsou půjčky online ihned, rychlé půjčky bez příjmu či mini půjčky bez doložení příjmu ihned na účet (tzv. mikropůjčky), které klient vyřídí z pohodlí svého domova během pár kliknutí bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky.

Klient by si měl vybrat takovou společnost, která má recenze spokojených klientů, transparentní historii, nejlépe licenci od České národní banky (ČNB), dostupné všechny smluvní podmínky a zároveň aby dodržovala etiketu chování. Nejlepší půjčka bez doložení příjmu ihned na účet je pro každého žadatele individuální záležitostí. Jako příklad jmenujme tyto nebankovní půjčka bez doložení příjmu:

Půjčka Via SMS je nebankovní půjčka, která půjčuje klientům až 60.000 Kč. První půjčka zdarma je do částky 16.000 Kč. Maximální hranice u Razdva půjčky je 250.000 Kč, Cofidis půjčka nabízí až jeden milion korun a Credistar půjčí maximálně 120.000 Kč. Schválení půjčky bez doložení příjmu ihned na účet není 100%. Záleží vždy na konkrétním případu a na poskytovateli půjček na OP bez doložení příjmu. Neví-li klient, co dělat doma, může využít volný čas na prostudování podmínek dané půjčky bez příjmu.

Komu jsou určené online půjčky bez výpisu z účtu?

Půjčka online ihned na účet bez doložení příjmu je v první řadě určena pro náhlou finanční pomoc, například do další výplaty. Pokud se jedná o krátkodobou půjčku, kterou klient musí splatit do 30 dnů, může této půjčky využít téměř kdokoliv bez nutnosti dokládat výši příjmu. Online půjčka bez výpisu z účtu (někdy inzerovaná jako půjčka bez příjmu či rychlá půjčka bez příjmu) je nejčastěji volbou pro nezaměstnané klienty, klienty s nízkým příjmem nebo také klienty, kteří mají nějaké výrazné srážky ze mzdy (například exekuce apod.).

V textu je odkazováno na procenta. Jak na výpočet procent? Nejlepší způsob pro výpočet procent je trojčlenka nebo využití online kalkulaček pro zjednodušení.

Pokud je pro klienta online půjčka bez výpisu z účtu jedinou možností, je evidentní, že s doložením příjmu bude mít nějaké potíže. Všechny bankovní společnosti vyžadují doložení příjmu, proto není expres půjčka bez doložení příjmu v jejich nabídce. Stálé příjmy v dostatečné výši jsou totiž pro banku zárukou toho, že je klient schopný splatit rychlou půjčku bez příjmu. Na druhou stranu může být půjčka online ihned na účet bez doložení příjmu možností i pro studenty nebo pro začínající podnikatele, kteří ještě nepodávali daňové přiznání a příjmy nemohou nijak doložit. To jen dokládá, že nejlepší půjčka bez doložení příjmu ihned na účet nemusí být vždy rizikovým produktem.

Klient si musí být naprosto jistý svou schopností splácet a řádně splatit nebankovní půjčku bez doložení příjmu. Pokud je expres půjčka bez doložení příjmu klientovou poslední volbou, znamená to nejspíš, že je v těžké finanční situaci a potřebuje se z ní dostat. Půjčka bez registru a doložení příjmu je spojená s vysokými náklady, které se mohou vyšplhat až na desítky procent. K ověření výhodnosti půjčky online ihned dobře poslouží úvěrová kalkulačka. Pokud klient neví, co dělat doma, může využít svůj čas skutečně efektivním způsobem – zjištěním, jak drahá bude potenciální rychlá půjčka bez příjmu.

Pozor při sjednávání nebankovních půjček bez doložení příjmu

Při sjednávání úvěru musí klient myslet do budoucna. Tedy myslet na to, že půjčka bez doložení příjmu se musí splácet. Klient by měl myslet na budoucnost a ověřit si svou schopnost úvěr splácet. V případě nesplácení úvěru hrozí klientovi exekuce a ztráta finanční svobody, často provázená ztrátou sociálních jistot a také neustálou obavou, kdo volá – jestli dávný kamarád nebo jeho věřitelé. Horory podle skutečné události se totiž nemusí odehrávat jen na filmovém plátně.

Půjčka bez registru a doložení příjmu je doménou především nebankovních společností. Ty sice také prověřují bonitu klienta v registru dlužníků, ale mohou poskytnout nebankovní půjčky bez doložení příjmu i rizikovému klientovi, pro kterého je třeba rychlá půjčka bez příjmu možností, jak zaplatit nájem a nezbytné věci. Pokud má člověk potíže s placením nájmu častěji, může pomoci kalkulačka životního minima a případně žádost o dávky sociální podpory, například o příspěvek na bydlení. Z dlouhodobého hlediska pak může pomoci třeba dobře placená práce z domova.

Jak probíhá sjednání půjčky bez příjmu?

Nejčastější variantou půjčky bez příjmu je expres půjčka bez doložení příjmu. Zažádat si o půjčku online ihned je velmi jednoduché, stačí k tomu počítač nebo telefon s připojením k internetu a půjčka bez doložení příjmů může být sjednána prakticky odkudkoliv. Mnoho nebankovních institucí nabízejících expres půjčky bez doložení příjmu, nemá ani vlastní pobočky, takže online cesta je ta jediná, jak se dostat k penězům.

I když vše vypadá velmi jednoduše, i online půjčka bez výpisu z účtu má svá pravidla. Nebankovní společnosti také prověřují bonitu a platební historii klienta a pokud se rozhodnou poskytnout půjčku na OP bez doložení příjmu, jejich rizikovost si zpravidla vynahradí na výši úroků, které mohou dosahovat až do desítek procent. To pomůže ohlídat online úvěrová kalkulačka. Přesto není důvod obávat se sjednat si půjčky přes internet. Online půjčka bez výpisu z účtu se řídí stejnými pravidly, jako rychlá půjčka sjednaná na pobočce. Ke sjednání půjčky online ihned je potřeba alespoň jeden doklad totožnosti, častěji dva (občanský nebo řidičský průkaz, cestovní pas).

Podle dokladů totožnosti, které se předkládají, získaly úvěry název kategorie: půjčky na OP bez doložení příjmu. OP je zkratka pro občanský průkaz. Pokud se jedná o půjčky bez příjmu, stačí doklady nafotit či naskenovat a poslat online cestou. Častou starostí klientů je také to, jak dlouho trvá převod peněz. V tomto případě je rychlá půjčka bez doložení příjmu opravdu přiléhavým názvem. Schválení půjčky trvá pár minut a peníze může mít klient na účtu ještě v den sjednání půjčky. Dnes už je naštěstí otázka, jak dlouho trvá převod peněz, pro banky otázkou cti a většina z nich poskytuje službu okamžité platby.

Nebankovní půjčky bez doložení příjmu ihned na účet

Ne každý poskytovatel nabízí nebankovní půjčky bez doložení příjmu. Rychlá půjčka bez doložení příjmu (najdeme ji pod názvem expres půjčka bez doložení příjmu) je však součástí nabídky většiny nebankovních poskytovatelů půjček a úvěrů.

Nabídek je mnoho, a proto je potřeba vybírat pečlivě. Některé nebankovní společnosti nejsou spolehlivé a klient může v budoucnu litovat rozhodnutí sjednat si u nich nebankovní půjčky bez doložení příjmu ihned na účet. Vždy je potřeba vybírat půjčky u spolehlivých a prověřených poskytovatelů. Pomocníkem může být úvěrová kalkulačka, srovnání půjček nebo recenze klientů dané společnosti.

Mini půjčka bez doložení příjmu – Krátkodobá půjčka na 30 dní

Půjčka bez příjmu se obvykle řadí do kategorie krátkodobých půjček na 30 dní. Mini půjčky bez doložení příjmu se často prezentují jako půjčky před výplatou nebo krátkodobé půjčky na 30 dní. Tyto druhy úvěrů mají obvykle splatnost 30 dní a klient většinou zaplatí pouze poplatek za vyřízení a poskytnutí půjčky. U těchto půjček se splatností 30 dní není obvykle tak vysoké RPSN a mohou klientům pomoci překlenout finanční nejistotu do dalšího měsíce.

Některé úvěry nabízí první půjčku zdarma do určité částky. Typicky je to do hranice 20.000 Kč, někdy i 30.000 Kč. Klient si ale musí uvědomit, že další měsíc bude muset vypůjčenou částku splatit a o tuto částku budou jeho příjmy další měsíc nižší. Někdy může být lepším pomocníkem mzdová kalkulačka a podrobnější osobní rozpočet, který pomůže najít úspory ve vlastních zdrojích. A pokud bychom je nenašli, například pomůže dobře placená práce, kde můžeme najít lepší zaměstnání, díky kterému si splníme své sny i bez půjček online ihned. Možností může být i práce z domova.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů

Přestože jsou nebankovní půjčky bez doložení příjmu ve většině případů záležitostí spíše krátkodobou, v nabídce poskytovatelů úvěru je i dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů. Dlouhodobé půjčky bez doložení příjmu nejsou co do délky splácení přesně definovány, ale doba jejich splácení se pohybuje v řádu několika let.

Zde je potřeba zvážit, zda je dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu vhodnou a fajn půjčkou. Dlouhodobé půjčky jsou specialitou především bankovních společností, které klientovi mohou nabídnout výhodnější podmínky. Pokud však má klient špatnou historii splácení či více úvěrů, půjčku od banky nedostane a je pro něj jediným řešením právě dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů.

Půjčky bez příjmu se v naprosté většině případů pohybují v nižších částkách (v řádech tisíců korun). Najdou se ale i nebankovní společnosti nabízející půjčky bez příjmu až do částky 500.000 Kč. Takovou částku pak klient splácí několik let a dá se předpokládat, že jí během této doby několikanásobně přeplatí. Je nutné si uvědomit, že rychlá půjčka bez doložení příjmu by měla být pouze krátkodobým řešením nedostatku financí, jelikož se jedná o drahý produkt, co se týče úroků a dalších poplatků.

Expres půjčka bez doložení příjmu

Expres půjčka bez doložení příjmu je četnou volbou pro klienty, kteří nemohou splnit podmínky pro získání běžné půjčky a potřebují rychlou finanční injekci. Půjčka bez příjmu je produktem, který lze vyřídit velmi rychle a snadno. Sjednání online půjčky bez příjmu je možné osobně, telefonicky, online i SMS zprávou. Nejjednodušším způsobem, jak lze sjednat půjčka bez příjmu sjednat, je prostřednictvím SMS zprávy či online.

Při online sjednání stačí jednoduše vyplnit dotazník na webových stránkách poskytovatele půjčky bez příjmu. Ke sjednání je potřeba pouze občanský průkaz žadatele (půjčka na OP bez doložení příjmu). Formulář obsahuje kontaktní informace žadatele o půjčku a informace o částce, kterou si klient potřebuje půjčit. Dále je nutné ve formuláři nastavit dobu splácení. Nastavení dvou parametrů je rozhodující pro to, zda bude klient v budoucnu schopen vůbec půjčku splácet. Úvěrová kalkulačka spočítá výšku splátek a klient by si měl dobře rozmyslet, zda bude schopen částku splácet.

Klient by měl zvážit nejen své současné i budoucí příjmy, ale i náklady. Rychlá půjčka bez příjmu může být pro klienta velmi drahou, často i zničující záležitostí, pokud si správně nenastaví parametry. Při nesplácení jsou klientům účtovány vysoké poplatky. Velmi vysoké poplatky s sebou nesou i nelegální půjčky od lichváře. Peníze lze s takovou půjčkou získat velmi snadno a rychle, ale klient za to také musí zaplatit. Je tedy třeba počítat s vysokými úroky, které jsou daní za lehce dostupné peníze. Může se snadno stát, že klient přeplatí vypůjčenou částku i několikanásobně.

Online půjčka bez výpisu z účtu je produktem, jenž je nebankovními společnostmi nabízen poměrně často. Před jejím sjednáním je však nutné uvážit, zda je opravdu nutná. Rychlá půjčka bez příjmu je možností, jak získat určitou finanční částku v nepříznivé situaci, ale pokud není půjčka bez příjmu řádně splácena, může se stát velkou přítěží.

Půjčka bez registru a doložení příjmu na ruku

Půjčky bez registru a doložení příjmu na ruku patří mezi rizikové produkty. Využívají je především klienti, kteří nemají dobrou platební morálku a jejich finanční historie může být pro společnosti, které poskytují půjčky odstrašující. Na rozdíl od produktu půjčka ihned na účet bez doložení příjmu je půjčka do hodiny na ruku dostupná i těm, kteří mají například uvalenou exekuci na plat a exekutor jim kontroluje bankovní účet. Půjčky bez registru a doložení příjmu na ruku jsou fajn půjčkami také pro cizince, pro které je získání běžné půjčky často komplikované. Pozor však na půjčky od lichvářů, které se mohou za půjčkami do hodiny na ruku skrývat.

Online půjčka bez příjmu

Potřebuje-li klient sehnat finance rychle, bez nutnosti doložit příjem a z pohodlí domova, je ideálním řešením online půjčka bez příjmu. Sjednání úvěru online poskytuje klientovi celou řadu výhod. Nejenže není nutná osobní návštěva banky, ale online půjčka bez příjmu je také vyřízena mnohem rychleji. Stačí vyplnit internetový formulář s požadavky na parametry půjčky a vyčkat na schválení, které obvykle proběhne do několika minut. Výhodou je, že klient nemusí řešit, jak začít konverzaci s pracovníkem kamenné pobočky.

Výhody půjčky bez příjmu

Hlavní výhodou nebankovní půjčky bez doložení příjmu je fakt, že klient nemusí dokládat výši svého příjmu. Další výhodou bývá také rychlost vyřízení tohoto úvěru i s ohledem na to, jak dlouho trvá převod peněz. Hlavní výhody půjček bez příjmu jsou:

 • Bez nutnosti doložení příjmu
 • Rychlé vyřízení úvěru
 • Peníze ihned na účtu

Půjčka bez příjmu je pro klienta příležitostí mít peníze na svém účtu již během několika minut. To je zřejmě jedna z největších výhod hned vedle absence dokládat výši svých příjmů.

Nevýhody půjčky online ihned na účet bez doložení příjmu

Nevýhodou půjčky online ihned na účet bez doložení příjmu je vysoké RPSN. Pokud klient nedoloží výši svého příjmu, je pro nebankovní společnost velmi rizikový a tuto rizikovost si poskytovatelé půjček nechají dobře zaplatit. Často se stává, že například za půjčku ve výši 10.000 Kč zaplatí klient i dvojnásobek původní vypůjčené částky. Další nevýhodou půjčky bez prokazování příjmu mohou být vysoké pokuty v případě nezaplacení splátky a nemožnost odložit nebo snížit měsíční splátky. Shrnutí nevýhod půjček bez příjmu:

 • Vysoké RPSN
 • Riziko podvodníků a lichvářů
 • Vysoké pokuty v případě nezaplacení splátky
 • Nemožnost odkladu nebo snížení měsíční splátky

Půjčky bez příjmu někdy nedovolují ani předběžné splacení. Rizikem je to, že klient narazí na podvodníky, kteří budou vyžadovat zavolat na telefonní číslo, kde může stát 1 minuta volání desítky až stovky korun. Nikoho potom nebude zajímat, že zájemce o půjčku bez příjmu jen plnil požadavky.

Proč může být rychlá půjčka bez příjmu problém?

Produkty, jako je rychlá půjčka bez příjmu, jsou pro klienty velmi snadno dostupné. A to i v případě, že klienti nemají dostatečné finanční prostředky na splácení. Pro takové klienty se může stát půjčka na OP bez doložení příjmu problémem. Velmi často dochází k tomu, že se klient dostane do začarovaného kruhu dluhů, kdy jednou půjčkou vykrývá další. V tomto případě je nutné se nad situací důkladně zamyslet a zvolit plán, jak se dostat z finančních potíží bez dalších a dalších rychlých půjček.

Pokud své finanční problémy vyřeší klient od základu, nebude se už bát, co je to za číslo, které volá. Při otázce „co je to za číslo“ se totiž nebudou honit hlavou vymahači dluhů nebo exekutoři. Než se klient definitivně rozhodne, že si sjedná rychlou půjčku bez příjmu, měl by si dobře promyslet, zda je sjednání půjčky online ihned nezbytně nutné.

V případě, že se klient nachází v těžké životní situaci a nemá jiné východisko, může být půjčka bez nutnosti dokládat výši příjmu vysvobozením. Rozhodně není ale vhodné, aby si klient půjčil peníze například na dovolenou, oblečení, zábavní elektroniku či na dárky. Toto jednání je nezodpovědné a klienta může dostat do mnohem větších problémů, podle kterých by se mohly točit horory podle skutečné události.