Půjčky bez doložení příjmu | VímVíc.cz

Půjčky bez doložení příjmu

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Coolcredit.cz půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Nebankovní půjčka do 20 000 korun.
 • Rychlé vyřízení půjčky do několika minut.
 • Bez záruky či osoby ručitele.
 • Bez poplatků za předčasné splacení půjčky.
Provident Start půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  3 000 - 16 000 Kč
Splatnost:  0 - 4 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • První půjčka u Provident zdarma.
 • Až 16 000 korun bez úroků a jiných poplatků.
 • Na bankovní účet či do ruky 7 dní v týdnu.
 • Splacení do 4 měsíců.
Ferratum Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  2 500 - 80 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Půjčka od 2500 do 80 000 korun.
 • První splátka za 30 dnů, poté už jen minimální splátky.
 • Možnost Platebních prázdnin či změny datumu splatnosti.
 • Peníze na účtu během 24 hodin.

Jak už název napovídá, půjčky bez doložení příjmu jsou půjčky, u kterých není nutné dokládat příjem. Pro tyto půjčky se nejčastěji rozhodnou nezaměstnaní klienti, klienti s nízkým příjmem nebo také klienti, kteří mají nějaké výrazné srážky ze mzdy. Půjčky bez doložení příjmu jsou poskytovány nebankovními společnostmi, nejčastěji online.

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku bez doložení příjmu?

Pokud klient hledá a volí půjčku bez doložení příjmu, je evidentní, že s doložením příjmu jsou nějaké problémy. Všechny bankovní společnosti vyžadují doložení příjmu, u nich klient bez doložení příjmu půjčku nezíská, proto hledá mezi nebankovními institucemi. Mnoho nebankovních institucí ale také vyžaduje doložení příjmu, proto je nutné si důkladně přečíst smluvní podmínky.

Dále si musí být klient jistý svou schopností půjčku splácet. Pokud klient volí půjčku bez nutnosti doložení příjmu, znamená to, že je v těžké finanční situaci a potřebuje se z ní dostat, ale i nebankovní půjčka bez doložení příjmu se bude muset splácet. Je nutné tedy myslet i na budoucnost a ověřit si svou schopnost úvěr splácet. V případě nesplácení úvěru hrozí klientovi exekuce a ztráta finanční svobody.

Komu jsou půjčky bez doložení příjmu určeny?

Tento druh rychlé nebankovní půjčky jsou určené pro náhlou a okamžitou finanční pomoc, například do další výplaty. Pokud se jedná o krátkodobou půjčku, kterou klient musí do 30 dní splatit, může této půjčky využít téměř kdokoliv, bez nutnosti dokládat výši příjmu. Půjčky bez doložení příjmu mohou pomoct nezaměstnanému klientovi, který například právě ztratil zaměstnání nebo klientovi, který má hodně nízké příjmy či má velké srážky ze mzdy.

Výhody půjček bez doložení příjmu

První výhodou nebankovní půjčky bez doložení příjmu je fakt, že klient nemusí dokládat výši svého příjmu. Další výhodou bývá také rychlost vyřízení tohoto úvěru, kdy může mít klient peníze na svém účtu již během několika minut. Většinou pouze stačí zaslat kopii dokladu, nejčastěji občanského průkazu, někdy jsou potřeba 2 doklady. V úvěrové kalkulačce si klient spočítá výši měsíční splátky a celkovou dobu splácení.

 • bez nutnosti doložení příjmu
 • rychlé vyřízení úvěru
 • peníze ihned na účtě

Nevýhody půjček bez doložení příjmu

Největší nevýhodou půjček bez doložení příjmu je vysoké RPSN. Pokud klient nedoloží výši svého příjmu, je pro nebankovní společnost velmi rizikový a tuto rizikovost si nechají velmi výrazně zaplatit. Často se stává, že například za půjčku 10 000 Kč zaplatí klient i dvojnásobek původní vypůjčené částky, tedy 20 000 Kč. Další nevýhodou mohou být vysoké pokuty v případě nezaplacení splátky a nemožnost odložení nebo snížení měsíční splátky.

 • vysoké RPSN
 • vysoké pokuty v případě nezaplacení splátky
 • nemožnost odkladu nebo snížení měsíční splátky

Krátkodobé půjčky bez doložení příjmu

Půjčky bez doložení příjmu se obvykle řadí do kategorie krátkodobých půjček, jedná se o tzv. půjčky do výplaty na 30 dní. Tyto půjčky mají obvykle splatnost 30 dní a klient zaplatí obvykle pouze poplatek za vyřízení a poskytnutí půjčky. U těchto půjček se splatnosti 30 dní není obvykle tak vysoké RPSN a mohou klientům pomoct překlenout finanční nejistotu do dalšího měsíce. Klient si ale musí uvědomit, že další měsíc bude muset vypůjčenou částku splatit a o tuto částku budou jeho příjmy další měsíc nižší.

Nejoblíbenější půjčky bez doložení příjmu

Na internetu je k nalezení mnoho nebankovních společností, které nabízejí půjčky bez doložení příjmu. Jedná se o online půjčky, které klient vyřídí z pohodlí domova za pár kliknutí bez nutnosti návštěvy pobočky. Klient si musí vybrat takovou firmu, která má za sebou recenze spokojených uživatelů, určitou historii a dostupné všechny smluvní podmínky. Jmenujme například tyto společnosti:

 • Coolcredit.cz půjčka
 • Provident Start půjčka
 • Ferratum Credit půjčka
 • ExpressCash půjčka, aj.

Je nutné využít služeb půjčky bez doložení příjmu?

Než se klient definitivně rozhodne, že si vezme půjčku bez doložení příjmů, měl by si dobře promyslet, zda je půjčka nezbytně nutná. V případě, že se klient nachází v těžké životní situaci a nemá jiné východisko, může být půjčka bez nutnosti dokládat výši příjmu vysvobozením. Rozhodně není ale vhodně, aby si klient půjčil peníze například na dovolenou, oblečení, zábavní elektroniku či dárky. Toto jednání je velmi nezodpovědné a klienta může přivést do mnohem větších problémů.

Velmi často se stává, že se klient dostane do tzv. začarovaného kruhu půjček, kdy jednou půjčkou vykrývá další, atd. V tomto případě je nutné se nad svou situací důkladně zamyslet a zvolit plán, jak se z těžké finanční situace dostat bez dalších půjček. S tímto problémem mohou klientovi také pomoct finanční odborníci a specialisté.