P2P půjčka | VímVíc.cz

P2P půjčky

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 

Spojení P2P nebo peer-to-peer půjčka pochází z IT prostředí. Označení se používá pro počítačové sítě, které jsou určené k přímému sdílení. V internetovém prostředí se jedná o přímé sdílení hudby, fotografií nebo filmů. V bankovní prostředí to znamená přímé sdílení peněz.

P2P půjčky - Jak to funguje?

Peer-to-peer půjčky označují přímé sdílení peněz mezi lidmi. Jedná se o nový fenomén ve světě bankovnictví, kdy lidé nahrazují bankovní instituce. Na jedné straně najdeme zájemce o půjčku. Na straně druhé ty, kteří chtějí nějakým způsobem zúročit své naspořené peníze. Tito lidé se propojí skrze internetovou stránku, kde si zájemci o půjčku mohou vybrat z různých nabídek. Poskytovatelé půjček napíšou na svůj "profil", kolik peněz a za jakých podmínek nabízejí. Zájemce si vybere z nabídek tu, která mu nejvíc vyhovuje a skrze internetový server je celá transakce zprostředkována.

Peer-to-peer půjčka pro všechny

P2P jsou pochopitelně půjčky, které patří do nebankovní sekce. Jejich výhoda je, že jsou určené pro všechny, bez ohledu na jejich úvěrovou minulost a s tím spojenou platící morálku. Investoři jdou do takových "akcí" na vlastní riziko a nehledí na záznamy v registrech dlužníků, ať už jsou pozitivní nebo negativní.

Výhody P2P půjček

Peer-to-peer půjčky jsou zajímavé nejen tím, že celá transakce není zprostředkována nějakou institucí, která zkoumá vaši bonitu. Tyto půjčky jsou často velmi dobře úrokované a je to logické - tyto půjčky nemusí živit velké množství zaměstnanců bankovních či nebankovních společností.

P2P půjčky nabídka

Přestože se jedná o fenomén několika posledních let, i v České republice již najdeme zástupce, kteří nabízejí tyto druhy půjček. Nejznámějším zprostředkovatelem je nepochybně Zonky.cz. Další jsou například: Bankerat, Žlutý Meloun nebo Mintos.