Půjčka pro problémové klienty | VímVíc.cz

Půjčky pro problémové klienty

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Kamali půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 20 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • rychlá bezpečná půjčka od Home Credit
 • první půjčka při včasném splacení zdarma
 • možnost rozložení až na 10 splátek za poplatek
 • splatnost půjčky vždy jen v pracovní den
ViaSMS.cz půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  100 - 30 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Rychlá a krátkodobá půjčka, která vám pomůže do další výplaty.
 • Půjčky do 30 000 měsíc se splatností jednoho měsíce.
 • Peníze na účtu během několika minut.
 • Zařídíte pomocí vašeho telefonu.
Ferratum Credit půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  2 500 - 80 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Půjčka od 2500 do 80 000 korun.
 • První splátka za 30 dnů, poté už jen minimální splátky.
 • Možnost Platebních prázdnin či změny datumu splatnosti.
 • Peníze na účtu během 24 hodin.

V případě, že se klient řadí mezi problémové klienty, bude velmi těžké získat nějakou seriózní půjčku s dobrými smluvními podmínkami. Problémoví klienti jsou ti, kteří například mají nedostatečné příjmy, jsou nezaměstnaní, jsou v exekučním řízení nebo jsou vedeni v jednom z registru dlužníků. I tito klienti mohou zažádat o půjčku? Kde mohou o půjčku zažádat a za jakých podmínek?

Kdo je problémový klient?

Jako problémový klient je vnímán každý, kdo má negativní záznam v registru dlužníků. Patří sem také lidé, kteří jsou v exekuci nebo podstupují proces oddlužení. V případě negativního záznamu, nebo dokonce záznamů, klientova bonita není dostatečná minimálně pro bankovní instituce. Mezi problémové klienty se řadí také nezaměstnaní lidé nebo žadatelé s nízkými příjmy. Půjčka pro problémové klienty je tak poměrně těžká k získání. U bankovních institucí prakticky nemožná.

Většina problémových klientů proto automaticky míří do nebankovních institucí. Ani obrácení se na nebankovní společnost ale stoprocentně nezaručí, že klient uspěje a úvěr získá. I mnoho nebankovních institucí nahlíží do registrů dlužníků nebo si detailně ověřuje klientovu bonitu. Pokud se klientovi přeci jen podaří půjčku získat, často se jedná o nesmyslně zpoplatněné úvěry. Proto pokud se už klient nachází v tíživé situaci, není tento postup nejvhodnější. Pokud chce klient jednu půjčku splatit druhou půjčkou, může se snadno dostat do kolotoče, ze kterého jen těžko vystoupí a může přidělat problémy nejen sobě ale i celé své rodině. Proto je potřeba dobře promyslet, zda je tento postup skutečně vhodný. Nebankovní půjčka pro problémové klienty se v danou chvíli může jevit jako jediné východisko, ale je potřeba jednat s rozvahou.

Klient, který už má nějaké finanční problémy, by se měl vždy pokusit situaci vyřešit jiným způsobem než další půjčkou. Je nutné již od samého začátku myslet na to, že klient bude muset každý měsíc úvěr splácet a to po dobu několika měsíců, někdy i let. Půjčky pro problémové klienty bývají většinou velmi nevýhodné a mohou mít také velmi nepřijatelné smluvní podmínky, například vysoké RPSN, výše měsíční splátky nebo doba splácení.

Dále by si měl klient pohlídat, co se stane v případě, že nesplatí měsíční splátku, nebude moct dále splácet, přijde o zaměstnání nebo dlouhodobě onemocní. Většina klientů se také zajímá o možnost předčasného splacení úvěru, zda je tato možnost vůbec možná a pokud ano, za jakých podmínek. Dále klienty zajímá, zda je možné půjčku pojistit a na co všechno se pojištění vztahuje.

Výhody půjček pro problémové klienty

Obecně je možné říct, že se jedná o rychlé půjčky bez problémů, které obvykle vyřídíte z pohodlí domova. Problémoví klienti mohou obvykle ihned oslovovat nebankovní společnosti, protože pravděpodobnost, že získají půjčku od bankovní instituce, je velmi malá, téměř nulová. Většina poskytovatelů online půjček pro problémové klienty na svých stránkách představuje své úvěrové kalkulačky, které klientovi pomohou s výpočtem výše úvěru a výší měsíční splátky. Rychlé půjčky pro problémové klienty jsou mezi žadateli stále vyhledávanější.

Dalšími výhodami může být fakt, že klient nemusí dokládat výši svého měsíčního příjmu či potvrzení o zaměstnání. Obecně můžeme říct, že půjčku pro problémové klienty obdrží téměř každý bez větších obtíží. Tím se dostáváme k nevýhodám půjček pro problémové klienty.

Nevýhody půjček pro problémové klienty

Půjčky pro problémové klienty jsou nevýhodné. Málokdy klient najde půjčku, za kterou by nepřeplatil vysoké peníze. Klient nemůže očekávat poctivé půjčky pro problémové klienty. Tyto půjčky se nemohou srovnávat s bankovními půjčkami, které se snaží, v rámci možnosti, vyjít klientovi vstříc. Je potřeba počítat s tím, že klient bude splácet mnohem více a déle než-li klient bankovní společnosti. Dále je potřeba detailně nastudovat smluvní podmínky, aby klienta jedna taková půjčka nezruinovala.

Kde se dají sehnat půjčky pro problémové klienty?

Pokud se přeci jen klient rozhodne pro variantu půjčky pro problémové klienty, může zkusit štěstí u Ferratum půjčka, VitaProFin půjčka, Home Credit - kariéra, práce, volná místa nebo Via SMS půjčka.