Půjčky pro cizince | VímVíc.cz

Půjčky pro cizince

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Via SMS půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 60 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 264 %
RPSN:  od 1024 %
Mám zájem
 • Rychlá krátkodobá půjčka do výplaty
 • Půjčky do 60 000 Kč se splatností do jednoho měsíce
 • Peníze na účtu během několika minut
 • Vyřízení po telefonu
Provident půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  6 000 - 170 000 Kč
Splatnost:  12 - 48 měsíců
Úrok:  od 6,2 %
RPSN:  od 22,39 %
Mám zájem
 • Bezúčelová půjčka až do 170 000 korun
 • První půjčka až 16 000 korun zdarma
 • Garance celkové ceny
 • Možnost pojištění proti neschopnosti splácet
Profi Credit Pojištěná půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  10 000 - 150 000 Kč
Splatnost:  3 - 48 měsíců
Úrok:  od 29,91 %
RPSN:  od 34,37 %
Mám zájem
 • rychlá půjčka - peníze do 24 hodin od schválení
 • snadné vyřízení nejen půjčky ale i pojištění
 • bezplatné odložení splátek až 3 měsíce
Sberbank půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  50 000 - 1 000 000 Kč
Splatnost:  12 - 96 měsíců
Úrok:  od 2,77 %
RPSN:  od 3,44 %
Mám zájem
 • Bankovní půjčka až 1 milion Kč
 • Sjednání online z pohodlí domova
 • Bonus za řádné splácení
 • Bez ručitele a bez zástavy
ExpressCash půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  5 000 - 70 000 Kč
Splatnost:  14 - 20 měsíců
Úrok:  od 15 %
RPSN:  od 209,78 %
Mám zájem
 • Nejrychlejší hotovostní půjčka
 • Možnost půjčky ve výši 5 000 Kč až 70 000 Kč
 • Splatnost 14, 17 nebo 20 měsíců

Prakticky každý, kdo dosáhne 18 let, má pravidelný měsíční příjem a není v exekuci, může na několika místech požádat o půjčku a s největší pravděpodobností ji získá. To ovšem platí pro české státní příslušníky. V České republice ale také žije mnoho cizinců, pro které získání půjček, ať už na rozjetí firmy nebo na překlenutí tíživého období, není tak jednoduché.

Půjčka pro cizince

Bankovní či nebankovní společnosti mají v tomto ohledu poměrně přísné podmínky. Obyčejně se po zákaznících chce kopie českého občanského průkazu. Jakmile tedy tento doklad cizinec nemá, je automaticky rizikovým žadatelem. Proč? Je to obrana před tím, aby si někdo půjčil větší obnos peněz a následně zmizel. Proto cizinec při žádosti o půjčku stojí v komplikovanější, ale ne bezvýchodné situaci. Nutno také dodat, že občané Slovenské republiky mají celý proces snazší. Společnost na ně často nenahlíží jako na cizince. Pro slovenské občany existuje rychlá půjčka pro cizince bez zbytečného papírování.

Spotřebitelská půjčka pro cizince

Spotřebitelská půjčka pro cizince je tou nejžádanější. Pokud ale žádá cizinec například o hypotéku, je celý proces složitější. Záleží tedy, jak dlouho v České republice žije, zda má na území ČR trvalé zaměstnání nebo rodinné zázemí. I takové věci mohou pomoci klientově bonitě. Banky obyčejně nabízejí krátkodobější půjčky pro cizince, proto mnoho cizinců nakonec končí u nebankovních společností.

Půjčky pro cizince nejsou obvykle nejvýhodnější, nejčastěji se klient setká s těmito nevýhodami:

 • Přísnější podmínky schvalování půjčky,
 • vyšší úroková sazba půjčky,
 • kratší doba splatnosti.

Půjčka pro cizince od bankovní společnosti

Jak bylo řečeno výše, pokud se klient rozhodne zažádat o půjčku pro cizince u bankovní společnosti, pravděpodobně bude muset doložit český občanský průkaz, potvrzení o zaměstnání v České republice nebo být rodinný příslušník českých občanů (manžel/ka, dcera, syn, apod.). Banky obvykle cizincům nabízejí krátkodobější půjčky s možností nižší částky úvěru.

Nebankovní půjčky pro cizince

Nebankovní půjčka pro cizince je pro klienta mnohem snazší získat. Otázkou zůstává, jaké budou podmínky úvěru. U nebankovních společností často stačí pouze pouze potvrzení o trvalém pobytu v České republice a mohou získat stejnou půjčku jako čeští žadatelé. Nejčastěji se jedná o slovenské, ukrajinské klienty nebo o klienty z dalších zemí EU.

Nebankovní půjčka pro cizince je obvykle spojena s vyšším RPSN, většinou se nejedná o výhodné půjčky. Větší benevolence schvalování je vykoupena méně výhodnými podmínkami půjčky. Dále je potřeba nastudovat úvěrové podmínky, například zda je možnost předčasného splacení úvěru, co se stane v případě, že klient nemůže svou splátku zaplatit nebo zda existuje možnost pojištění úvěru.

Mezi nebankovními půjčkami je nejoblíbenější online půjčka pro cizince, která klientovi přináší řadu výhod. Online půjčka pro cizince je oblíbená díky rychlosti vyřízení půjčky a také možnosti vyřízení z pohodlí domova.

Jaké půjčky pro cizince jsou v ČR dostupné?

Zřídka se stává, že by cizinci měli stejné podmínky při sjednávání půjčky jako čeští obyvatelé. Bankovní společnosti mají poměrně přísný schvalovací proces, naproti tomu nebankovní společnosti nenabízejí tak výhodné podmínky úvěru. Častěji ale cizinci sjednávají půjčky pro cizince u nebankovních společností, kde je větší pravděpodobnost schválení. Druhy půjček, o které si může cizinec v ČR požádat:

 • Spotřebitelské půjčky pro cizince,
 • mikropůjčky pro cizince,
 • hypotéky pro cizince.

Na webových stránkách společnosti, která nabízí půjčky pro cizince, si klient může obvykle spočítat výši úvěru, výši měsíční splátky a dobu splatnosti za pomoci úvěrové kalkulačky. Mnoho webových stránek přináší i srovnání více půjček pro cizince a klient si může vybrat tu nejvýhodnější

Rizika půjčky pro cizince

U klienta, kromě méně výhodných podmínek půjčky pro cizince, nehrozí téměř žádná rizika. Klient si musí přečíst smluvní podmínky a pokud s nimi souhlasí, nemusí se ničeho bát. U půjčky pro cizince hrozí riziko spíše institucím, které tyto produkty poskytují. Instituce si musí pojistit, že bude klient splácet a nezmizí do ciziny ještě před doplacením úvěru. Ze zahraničí by se poté dlužné splátky vymáhaly mnohem hůře. I to je důvod, proč nenabízejí půjčky pro cizince všechny instituce.

Kam pro cizineckou půjčku?

Klienty nejčastěji zajímá rychlá půjčka pro cizince, proto je důležité vybrat si jednu z ověřených společností.

A jaké společnosti nabízí úvěry cizincům? Zaplo.cz, Zonky.cz, MONETA Money Bank, Provident nebo Via SMS.