Půjčky pro cizince | VímVíc.cz

Půjčky pro cizince

Srovnejte si ty nejlepší půjčky na trhu a vyberte si tak půjčku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám. Půjčky můžete porovnat podle výše úroku či RPSN!

Poskytovatel
Název půjčky
Výše půjčky od - do
Splatnost od - do
 
Provident půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  16 000 - 170 000 Kč
Splatnost:  4 - 48 měsíců
Úrok:  od 6,2 %
RPSN:  od 22,37 %
Mám zájem
 • bezúčelová půjčka až do 170 000 korun
 • první půjčka až 16 000 korun zdarma
 • garance celkové ceny
 • možnost pojištění proti neschopnosti splácet
ViaSMS.cz půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  100 - 30 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Rychlá a krátkodobá půjčka, která vám pomůže do další výplaty.
 • Půjčky do 30 000 měsíc se splatností jednoho měsíce.
 • Peníze na účtu během několika minut.
 • Zařídíte pomocí vašeho telefonu.
Zaplo půjčka Více o produktu »
Výše půjčky:  1 000 - 30 000 Kč
Splatnost:  0 - 1 měsíců
Úrok:  od 0 %
RPSN:  od 0 %
Mám zájem
 • Mikropůjčky a krátkodobé úvěry
 • První půjčka zdarma
 • Bezúčelově a bez jištění/li>
 • Online z pohodlí domova
 • Peníze na účtu do několika minut

Prakticky každý, kdo dosáhne 18 let, má pravidelný měsíční příjem a není v exekuci, může na několika místech požádat o půjčku a s největší pravděpodobností ji získá. To ovšem platí pro české státní příslušníky. V České republice ale také žije mnoho cizinců, pro které získání půjček, ať už na rozjetí firmy nebo na překlenutí tíživého období, není tak jednoduché.

Cizinecká půjčka

Bankovní či nebankovní společnosti mají v tomto ohledu poměrně přísné podmínky. Obyčejně se po zákaznících chce kopie českého občanského průkazu. Jakmile tedy tento doklad cizinec nemá, je automaticky rizikovým žadatelem. Proč? Je to obrana před tím, aby si u nich někdo půjčil větší obnos peněz a následně zmizel. Proto jako cizinec stojí v komplikovanější, ale ne bezvýchodné situaci. Nutno také dodat, že občané Slovenské republiky mají celý proces snazší. Společnosti na ně často nenahlíží jako na cizince. Je možné říci, že i pro slovenské občany existuje rychlá půjčka pro cizince bez zbytečného papírování.

Spotřebitelský úvěr pro cizince

Spotřebitelský úvěr pro cizince je ten nejžádanější. Pokud ale žádá cizinec například o hypotéku, je celý proces složitější. Záleží tedy, jak dlouho v České republice žije, zda tady má trvalé zaměstnání a například rodinné zázemí. I takové věci mohou pomoci klientově bonitě. Obyčejně ale banky nabízejí krátkodobější úvěry, ne vždy na ty nejvyšší částky a co nejkratší dobu. Proto mnoho cizinců nakonec končí u nebankovních společností, které samozřejmě neposkytují takové nabídky jako banky.

Půjčky pro cizince nejsou obvykle nejvýhodnější, nejčastěji se klient setká s těmito nevýhodami:

 • přísnější podmínky schvalování půjčky
 • vyšší úroková sazba půjčky
 • kratší doba splatnosti

Půjčky pro cizince od bankovní společnosti

Jak bylo řečeno výše, pokud se klient rozhodne zažádat o půjčku pro cizince u bankovní společnosti, pravděpodobně bude muset doložit český občanský průkaz, potvrzení o zaměstnání v České republice nebo být rodinný příslušník českých občanů (manžel/ka, dcera, syn, apod.). Banky obvykle cizincům nabízejí krátkodobější půjčky s možností nižší částky úvěru.

Půjčky pro cizince od nebankovní společnosti

U nebankovních společností má klient cizinec větší šanci úvěr získat než u bankovní společnosti, otázkou zůstává, jaké budou podmínky úvěru. U nebankovních společností často stačí pouze pouze potvrzení o trvalém pobytu v České republice a mohou získat stejnou půjčku jako čeští žadatelé. Nejčastěji se jedná o slovenské, ukrajinské klienty nebo o klienty z dalších zemí EU.

U nebankovních půjček pro cizince je nutné počítat s vyšším RPSN, obvykle se nejedná o výhodné půjčky. Větší benevolence schvalování je vykoupena méně výhodnými podmínkami půjčky. Dále je potřeba nastudovat úvěrové podmínky, například zda je možnost předčasného splacení úvěru, co se stane v případě, že klient nemůže svou splátku zaplatit nebo zda existuje možnost pojištění úvěru.

Mezi nebankovními půjčkami je nejoblíbenější online půjčka pro cizince, která klientovi přináší řadu výhod. Online půjčka pro cizince je oblíbená díky rychlosti vyřízení půjčky a také možnosti vyřízení z pohodlí domova.

Jaké půjčky mohou cizinci v ČR získat?

Zřídka kdy se stává, že by cizinci měli stejné podmínky při sjednávání půjčky jako čeští obyvatelé. Bankovní společnosti mají poměrně přísný schvalovací proces, naproti tomu nebankovní společnosti nenabízejí tak výhodné podmínky úvěry. Častěji ale cizinci využívají půjček u nebankovních společností, kde je větší pravděpodobnost schválení. Druhy půjček, o které si může cizinec v ČR požádat:

 • spotřebitelské půjčky pro cizince
 • mikropůjčky pro cizince
 • hypotéky pro cizince

Na webových stránkách společnosti, která nabízí půjčky pro cizince, si klient může obvykle spočítat výši úvěru, výši měsíční splátky a dobu splatnosti za pomoci úvěrové kalkulačky. Mnoho webových stránek přináší i srovnání více půjček pro cizince a klient si může vybrat tu nejvýhodnější

Rizika půjčky pro cizince

U klienta, kromě méně výhodných podmínek půjčky, nehrozí téměř žádná rizika. Klient si musí přečíst smluvní podmínky a pokud s nimi souhlasí, nemusí se ničeho bát. U půjček pro cizince hrozí riziko spíše institucím, které tyto produkty poskytují. Instituce si musí pojistit, že bude klient splácet a nezmizí do ciziny ještě před doplacením úvěru. Ze zahraničí by se poté dlužné splátky vymáhaly mnohem hůře. I to je důvod, proč nenabízejí půjčky pro cizince všechny instituce.

Kam pro cizineckou půjčku?

Klienty nejčastěji zajímá rychlá půjčka pro cizince, proto je důležité vybrat si jednu z ověřených společností.

A jaké společnosti nabízí úvěry cizincům? Zaplo.cz, Zonky.cz, MONETA Money Bank, Provident nebo Via SMS.