Komerční banka

Údaje

Sídlo firmy:

Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

45317054

Založení / Zapsání do OR*:

5. 3. 1992

Právní forma:

a.s.

Web:

www.kb.cz

O společnosti

Komerční banka je bankovní instituce z většinové části vlastněna obchodní bankou Société Genérale. KB poskytuje své služby v České republice aktuálně přibližně 1,7 milionu zákazníkům, kteří si mohou vybrat ze široké nabídky zaměření banky. Nechybí samozřejmě ani mobilní aplikace, která klientům zjednodušuje přehled o svém účtu i transakce samotné. Služby mohou využít jak fyzické osoby, tak i podnikatelské subjekty. Velkou výhodou je hustá síť poboček i bankomatů po celé České republice. Firma aktuálně zaměstnává téměř 8 000 zaměstnanců a nabídky volných míst v Komerční bance stále přibývají.

Historie firmy

Vznik banky datujeme od ledna roku 1990, kdy byla vyčleněna ze Státní banky československé jakožto státní peněžní ústav a zahájila tak svou kariéru. O dva roky později proběhla transformace firmy na akciovou společnost, kterou zůstává dodnes. V roce 2001 získává státní podíl francouzská společnost Société Genérale, a to za cenu 40 mld. Kč. Dalším důležitým mezníkem pro banku je rok 2006, kdy odkoupila všechny akcie Modré pyramidy a tím získala 100% podíl ve společnosti. KB tak získala přibližně 600 tisíc zákazníků Modré pyramidy, kteří doposud s bankou nespolupracovali. V roce 2017 obhájila společnost titul Banka roku, a to již po několikáté, což potvrzuje poctivou práci Komerční banky.

Kariéra v Komerční bance

Máte zájem o práci v moderním a příjemném prostředí? Právě to vám Komerční banka nabízí. Zaměstnanci společnosti vyzdvihují především přístup zaměstnavatele a stávajících zaměstnanců k nováčkům, přátelské prostředí a vstřícnost vůči každému. V neposlední řadě zmiňují množství benefitů, které firma nabízí. Patří mezi ně například stravenky, systém Cafeterie, příspěvky na různé druhy pojištění a podobně. Nezáleží na tom, zda jste student, absolvent nebo máte praxi v oboru. V Komerční bance může začít svou kariéru každý, nezbytné jsou jen základní znalosti práce s PC, se kterými vám může pomoci některý z online kurzů. Neváhejte tedy a vyberte si jedno z volných míst, ať už jako bankovní poradce, pokladní nebo třeba welcome officer.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 3 měsíci
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Komerční banka na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Přístup ke klientům - správa vlastního portfolia, akvizice jsou až v pozadí.

Negativa firmy:

Nízký plat, směšné odměny - záleží nejspíš na sympatiích ředitele/ky pobočky. Těžké systémy, nesmyslné kolonky, zastaralé způsoby..

před 5 měsíci
5.0
Bývalý zaměstnanec - Bankovní poradce - Zlínský kraj
Pracoval(a) jsem ve společnosti Komerční banka na plný úvazek 5-7 let, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

Kolegialita byla na vyborné úrovni, vzdy vstřícný přístup, "normální" chování k zákazníkovi, snaží se vyřešit požadavek klienta ne potřebu banky/trhu, pravidelné školení, příjemné prostředí a zázemí, pravidelné benefity

Negativa firmy:

tlak na prodej, zastaralé postupy, co je logické nefunguje, složité potupy v procesech

před 6 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Specialista Callcentra - Liberec
Pracoval(a) jsem ve společnosti Komerční banka na plný úvazek více než 10 let, do roku 2008.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý pracovní kolektiv Dobré nepeněžní benefity Časný a vždy dodržený výplatní termín

Negativa firmy:

Pracovala jsem tam od r. 2003, takže jsem viděla pozvolný odklon od kvality ke kvantitě, jaký nastal zřejmě ve více firmách. Do roku 2008 byla bonusová složka mzdy až 25% ročního základu. Po tzv. krizi klesla sotva na 5-10%. Přidávání mezd se téměř neprovádí.

Doporučení pro management firmy:

Opravdu byste měli pochopit, že i neprodejní pozice si zaslouží skutečné bonusy. Obzvlášť, když řeší průšvihy a chyby těch prodejních.

před 10 měsíci
5.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Komerční banka na plný úvazek, do roku 2016.
Pozitiva firmy:

Funkcni IT prostredi, stabilni zamestnavatel...

Negativa firmy:

Implementace D2D konceptu do praxe

Zobrazit všechna hodnocení (32)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Bankovnictví Pojišťovnictví Poskytování půjček