Komerční banka - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Komerční banka

Údaje

Sídlo firmy:

Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

45317054

Založení / Zapsání do OR*:

5. 3. 1992

Právní forma:

a.s.

Web:

www.kb.cz

O společnosti

Komerční banka je bankovní instituce z většinové části vlastněna obchodní bankou Société Genérale. KB poskytuje své služby v České republice aktuálně přibližně 1,7 milionu zákazníkům, kteří si mohou vybrat ze široké nabídky zaměření banky. Nechybí samozřejmě ani mobilní aplikace, která klientům zjednodušuje přehled o svém účtu i transakce samotné. Služby mohou využít jak fyzické osoby, tak i podnikatelské subjekty. Velkou výhodou je hustá síť poboček i bankomatů po celé České republice. Firma aktuálně zaměstnává téměř 8 000 zaměstnanců a nabídky volných míst v Komerční bance stále přibývají.

Historie firmy

Vznik banky datujeme od ledna roku 1990, kdy byla vyčleněna ze Státní banky československé jakožto státní peněžní ústav a zahájila tak svou kariéru. O dva roky později proběhla transformace firmy na akciovou společnost, kterou zůstává dodnes. V roce 2001 získává státní podíl francouzská společnost Société Genérale, a to za cenu 40 mld. Kč. Dalším důležitým mezníkem pro banku je rok 2006, kdy odkoupila všechny akcie Modré pyramidy a tím získala 100% podíl ve společnosti. KB tak získala přibližně 600 tisíc zákazníků Modré pyramidy, kteří doposud s bankou nespolupracovali. V roce 2017 obhájila společnost titul Banka roku, a to již po několikáté, což potvrzuje poctivou práci Komerční banky.

Kariéra v Komerční bance

Máte zájem o práci v moderním a příjemném prostředí? Právě to vám Komerční banka nabízí. Zaměstnanci společnosti vyzdvihují především přístup zaměstnavatele a stávajících zaměstnanců k nováčkům, přátelské prostředí a vstřícnost vůči každému. V neposlední řadě zmiňují množství benefitů, které firma nabízí. Patří mezi ně například stravenky, systém Cafeterie, příspěvky na různé druhy pojištění a podobně. Nezáleží na tom, zda jste student, absolvent nebo máte praxi v oboru. V Komerční bance může začít svou kariéru každý, nezbytné jsou jen základní znalosti práce s PC, se kterými vám může pomoci některý z online kurzů. Neváhejte tedy a vyberte si jedno z volných míst, ať už jako bankovní poradce, pokladní nebo třeba welcome officer.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 27 dny
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Komerční banka na plný úvazek, do roku 2016.
Pozitiva firmy:

pravidelná výplata, hezké pracovní prostředí

Negativa firmy:

před 1 měsícem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Specialista, distribuční síť,pobočka - Praha
Pracuji ve společnosti Komerční banka na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

společnost

Negativa firmy:

Nízké platy,vysoké pracovní tempo,nezájem akcionáře Societe Generale o zaměstnance a investic do systémů,snižují počet zaměstnanců,práce bez zvýšení platu, jen neustálé zvyšování výkonu nad únosnou mez.

Doporučení pro management firmy:

Zaměřit se na kolektivní spolupráci týmu, již jsme prošli spoustou organizačních změn Nynější agilita dobře začala,ale ve výsledku bude neefektivní.Je špatně nastavená,jen se náměstci přesunuli jinam.Jen velká slova.

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Komerční banka na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pěkně mzdové ohodnocení, příjemní lidé na některých pobočkách, klienti jsou seriózní

Negativa firmy:

Za hlavní problém vidím komunikaci mezi nadřízeným a zaměstnanci, není tomu tak na všech pobočkách, ale já měl štěstí na vedouciho, který nebyl odborníkem, aby mohl radit všem svým poradcům, na svou pozici se dostal jen díky mnohaleté zkušenosti, neuměl poradit, nepodpořil, dělal rozdíly mezi zaměstnanci a nebyl fér. Člověk, který mne zaučoval z jiné pobočky přijel, ale dělal svoji práci, neměl čas a vše bylo vysvětleno v rychlosti. Opravdu chaos. Školení je podle mne zbytečně zdlouhavé a mnohem víc se člověk naučí na pobočce v provozu než někam jezdit tři měsíce, stačí mít někoho ochotného po ruce. ‌Atmosféra na pracovišti je mnohdy nepříjemná, hlavně, když je hodně lidí, nikdo nemá čas a každý se věnuje jen sobě a svému prodeji. Vedoucí jen sledují stav pobočky a hlavně prodeje a naplnění plánů. Nikdy jsem nečekal, že banka si tak hlídá své zaměstnance, jasně u nováčků je to asi běžné, ale přijde mi to diskriminace, vedoucí vás poslouchá co říkáte klientum, co píšete a klienti můžou hodnotit každou schůzku. Nikdo vás nepochválí za kladné hodnocení, řeší se jen kde jaká chybička. Je to neskutečný stres a jsem velice rád, že již v této bance nepracují. Jsou mnohem lepší místa, která za to stojí.

Doporučení pro management firmy:

Zaměřit se na to, kdo vám vede pobočky, aby šlo opravdu o odborníky na svém místě, proškolit je jak se chovat k zaměstnancům, jak je podpořit a motivovat, umět je vést. Nezatěžovat zaměstnance vším možným, ztrácí pak čas se zaměřit opravdu na to nejdůležitější. Přijde mi, že KB se snaží být nejlepší, ale tím ztrácí zaměstnance i klienty. Já jsem odešel jako zaměstnanec i jako klient.

před 1 měsícem
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Komerční banka na zkrácený úvazek.
Pozitiva firmy:

fajn kolektiv, jasně nastavená pravidla

Negativa firmy:

Zobrazit všechna hodnocení (36)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Bankovnictví Pojišťovnictví Poskytování půjček