Půjčky do výplaty aneb jak je správně použít | VímVíc.cz

Půjčky do výplaty aneb jak je správně použít

14. 09. 2020

Rozbitá pračka, porouchané auto, opožděná výplata, zdravotní komplikace a další nečekané výdaje, které mohou nemile překvapit rodinný rozpočet. Pokud jedinec či rodina disponují dostatečnou finanční rezervou, je všechno v relativním pořádku a situace se dá poměrně rychle vyřešit. Většina českých rodin ale touto finanční rezervou nedisponuje a v případě nenadálých finančních výdajů se dostává do velkých problémů, pro které nenachází žádná řešení.

Průměrný plat v ČR - ruce, peníze, mzda

V této těžké situaci se nabízí jedna zřejmá finanční pomoc: půjčka. A nemusí to být nutně půjčka pro dlužníky. Většinou se jedná o finanční tíseň v řádech několika tisíců, maximálně desetitisíců. Kde získat rychlé půjčky do výplaty a jak tento druh půjček funguje? Jaké výhody a nevýhody s sebou půjčky do výplaty přináší? Na co si dát při výběru půjčky bez doložení příjmu pozor? Rychlé půjčky do výplaty mohou být ideálním řešením v těžké finanční situaci, je ale nutné zvážit všechna pro a proti.

Půjčky do výplaty

Co jsou půjčky do výplaty a jak fungují? Rychlé půjčky do výplaty je druh krátkodobé půjčky, která má obvykle splatnost maximálně 30 dní. Tento druh půjčky do výplaty slouží doopravdy jen k překlenutí těžké finanční situace do další výplaty. Klient musí počítat s tím, že bude muset půjčku do 30 dní splatit. Je doopravdy nutné, aby si klient vypůjčil pouze částku, kterou nezbytně potřebuje, ne více, protože klient musí počítat s tím, že bude muset vypůjčenou částku do 30 dní splatit. Tím, že bude muset půjčku v tak krátké době splatit, zatíží velmi výrazně klient ihned další měsíc svůj nebo rodinný rozpočet a tato částka v něm bude chybět. Půjčky do výplaty jsou proto také velmi nevýhodné například pro nezaměstnané lidi.

Jak rychlé půjčky do výplaty fungují a kolik klienta stojí? Rychlé půjčky do výplaty vyřídí klienti pouze online u jedné z mnoha nebankovních institucí, které se těmito krátkodobými půjčkami zabývají. Vyřízení půjčky do výplaty bez registru obvykle trvá pouze několik minut a klient k vyřízení potřebuje pouze bankovní účet na území České republiky a rodné číslo či 1 doklad totožnosti. Jedná se o tzv. půjčky bez doložení příjmu, kdy nebankovní instituce nenahlíží do registrů dlužníků. Takové druhy půjček se často využívají jako půjčky pro dlužníky. Proč tomu tak je? Krátkodobé půjčky do výplaty patří mezi méně přísné, protože splatnost půjčky je pouze 30 dní: 1 měsíc si klient peníze půjčí a další měsíc je musí splatit.

První půjčka do výplaty zdarma

První půjčka do výplaty je obvykle zdarma, maximálně klient zaplatí poplatek v řádech několika set korun. Z tohoto pohledu se jedná o poměrně seriózní a výhodnou půjčku. Problém nastává v momentě, kdy klient půjčku řádně nesplatí v požadovaném termínu. Pokud klient půjčku do výplaty řádně nesplatí v požadovaném termínu, hrozí mu vysoké pokuty a zahájení exekučního řízení. Proto, pokud má klient jen sebemenší pochybnosti o své schopnosti danou půjčku splácet, není vhodné, aby služeb rychlé půjčky využil.

Jedna půjčka do výplaty může být ideálním a bezpečným řešením, ale opakované půjčky do výplaty už tak výhodné nejsou. Většina nebankovních institucí nabízí první půjčku do výplaty zdarma nebo jen s nízkým poplatkem za vyřízení půjčky. Toto už ale neplatí pro další půjčky od jedné společnosti, kde už jsou obvykle mnohem vyšší poplatky za poskytnutí půjčky. Výhodou tohoto druhu úvěru je také fakt, že klient velmi často nemusí dokládat svůj příjem, jedná se o tzv. půjčky bez doložení příjmu. Rychlá půjčka do výplaty je vhodná jako jednorázové řešení komplikované finanční situace, ale vhodná není v případě, kdy by si klient půjčoval každý měsíc a kdy by jeho výdaje už převyšovaly příjmy. Hrozilo by, že se klient dostane do dluhové pasti, ze které by už jen těžko hledal cestu zpět.

půjčka bez doložení příjmu - peníze a hodiny

Půjčky do výplaty druhy

Nabídka online půjček do výplaty je velice rozsáhlá a klienti mají z čeho si vybírat. Například SMS půjčka ihned úplně každému získává na oblíbenosti mezi klienty. Rozhodně je doporučováno vybrat si takovou nebankovní společnost nabízející rychlé půjčky do výplaty, která má za sebou hodnocení a recenze spokojených klientů. Tyto poskytovatelé půjček obvykle nemají kamenné pobočky, proto klienti vyřídí vše pouze online a na internetu se, bohužel, nachází také velké množství podvodných poskytovatelů půjček, kteří se snaží z klientů pouze vylákat určitý obnos, ale půjčku jim poté neposkytnou. Jaké půjčky do výplaty rozlišujeme?

  1. Rychlé půjčky do výplaty
  2. Půjčky bez doložení příjmu
  3. SMS půjčky do výplaty
  4. Půjčky do výplaty bez registru

Hlavním benefitem půjček do výplaty je fakt, že se jedná o rychlé půjčky do výplaty. Rychlá půjčka do výplaty bývá vyřízena během několika minut a klient může mít peníze na svém bankovním účtě ještě tentýž den. Dalším pozitivem těchto krátkodobých půjček se jeví fakt, že jde o půjčky bez doložení příjmu, kdy klienti nemusí dokládat výši jejich příjmů, výpis z bankovního účtu nebo potvrzení o zaměstnání. Mezi klienty jsou velmi oblíbené tzv. SMS půjčky do výplaty. U SMS půjčky probíhá identifikace klienta za pomoci SMS zpráv. Další výhodou půjček do výplaty je vysoká schvalovatelnost těchto půjček, protože to jsou tzv. půjčky do výplaty bez registru, proto tuto půjčku mohou získat i klienti, kteří nemají dobrou platební bonitu.

Půjčky do výplaty srovnání

Na internetu je k nalezení velké množství poskytovatelů půjček do výplaty, klient si musí vybrat toho, který bude nejvíce smluvními podmínkami vyhovovat právě jemu. Vždy, než klient cokoliv podepíše či zaplatí, je důležité důkladně prostudovat smluvní podmínky finančního produktu, protože po podpisu smlouvy již není cesty zpět. Je také potřeba nezapomínat na fakt, že půjčky do výplaty slouží pouze k vyřešení obtížné finanční situace a rozhodně ne na nákupy nepotřebných věcí, dárků, zaplacení dovolené či další zábavy.

  1. Cool Credit půjčka
  2. EverydayPlus půjčka
  3. Kamali půjčka
  4. Provident Start půjčka
  5. SOSCredit půjčka
  6. ViaSMS.cz půjčka

1. Cool Credit půjčka do výplaty

Cool Credit půjčka do výplaty může být v maximální výši až 20 000 Kč. V případě, že chce klient využít možnosti první půjčky zdarma, může si vypůjčit maximálně 10 000 Kč. U nebankovní společnosti Cool Credit je tedy velmi výhodná půjčka do 10 000 Kč, kdy klient splatí pouze vypůjčenou částku. V případě půjčky nad 10 000 Kč musí klient také zaplatit jednorázový poplatek za poskytnutí půjčky a to ve výši 4 875 Kč. Splatnost Cool Credit půjčky do výplaty je 30 dní a je možné ji o 7, 15 nebo 30 dní za poplatek prodloužit.

2. EverydayPlus půjčka do výplaty

EverydayPlus půjčka do výplaty není klasickou krátkodobou půjčkou. Jedná se o flexibilní půjčku až do výše 50 000 Kč. Za každé vybrání peněz platí klient 20 % poplatek z částky, kterou vybírá. Celý úvěr může splatit najednou, nebo pomocí měsíčních splátek, které vypočítá úvěrová kalkulačka. Každý měsíc musí klient splatit minimální splátku, která se odvíjí od toho, kolik během měsíce vybere ze svého kreditu. Tato nebankovní půjčka funguje podobně jako kontokorenty.

3. Kamali půjčka do výplaty

Jednou z nejoblíbenějších krátkodobých půjček na trhu je Kamali půjčka do výplaty, která figuruje pod záštitou velké finanční společnosti Home Credit. Kamali půjčka může být ve výši 1 000 Kč až 20 000 Kč se splatností 30 dní. I Kamali má v nabídce první půjčku zdarma. Kamali první půjčka zdarma může být v maximální výši až 15 000 Kč a splatnost této první půjčky je 14 dní. Pokud klient stojí o půjčku u solidní nebankovní společnosti, Kamali půjčka je tou správnou volnou.

4. Provident Start půjčka do výplaty

Další mezi klienty často využívaná půjčka je Provident Start půjčka do výplaty, kdy si klient může půjčit až 16 000 Kč bez úroku a poplatků. Výhodou této nebankovní půjčky zdarma je splatnost až 4 měsíce. Pokud klient vše splatí do 4 měsíců a splní další požadavky uvedené ve smlouvě, nebudou se ho týkat žádné poplatky a úrokové sazby a splatí pouze to, cosi vypůjčil. Je ale důležité upozornit na fakt, že další půjčky od společnosti Provident už tak výhodné nejsou, proto je doporučována pouze Provident Start půjčka.

5. SOSCredit.cz půjčka do výplaty

Mezi rychlé půjčky do výplaty patří také SOSCredit.cz půjčka do výplaty, když může mít klient peníze na svém bankovním účte již do 15 minut od podání žádosti. Klienti si zde mohou půjčit od 1 000 Kč do 20 000 Kč se splatností 35 dní. U SOSCredit.cz, bohužel, není možnost první půjčky zdarma a poplatky jsou poměrně vysoké.

6. VIaSMS půjčka do výplaty

ViaSMS půjčka do výplaty nabízí půjčku ve výši 100 Kč až 60 000 Kč. Často tuto půjčku využívají klienti, kteří si potřebují jednorázově půjčit větší obnos peněz. ViaSMS půjčka nabízí také možnost první půjčky zdarma a to v maximální výši 8 000 Kč. O ViaSMS půjčku je možné požádat online nebo za pomoci SMS zprávy. SMS půjčka ihned úplně každému – velmi žádané heslo, které je stále více vyhledávané. V našem článku se dozvíte více.

Půjčky do výplaty aneb jak se jim vyhnout

Jak již bylo řečeno výše, služeb půjčky do výplaty by měl klient využít pouze v případě nenadálé obtížné finanční situace, kdy neexistuje žádná další možnost, jak by mohl situaci řešit. Na tyto nenadálé finanční výdaje je nejrozumnější, aby si každý zaměstnaný člověk udělal finanční rezervu, do které bude moct v případě nouze sáhnout. Je doporučováno odkládat si každý měsíc 10 % svého platu stranou a každý jedinec by měl mít finanční rezervu v minimální výši 3 svých platů, například pokud jedinec vydělává 30 000 Kč, jeho finanční rezerva by měla být ve výši 90 000 Kč. Poté ho nemůže nenadálý finanční výdaj i v řádech několika desetitisíců zaskočit.

Šetřit se dá nejrůznějšími způsoby, novinkou současnosti jsou například tzv. cashback portály.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný Investice a spoření