Srovnání nejlepších bankovních půjček 2020 | VímVíc.cz

Srovnání nejlepších bankovních půjček 2020

04. 09. 2020

V České republice jsou stále nejvíce rozšířené bankovní půjčky. Klienti bankovním půjčkám věří a vybrat si půjčku od jedné z českých bank je pro ně určitou sázkou na jistotu, že získají solidní podmínky a záštitu jedné z velkých českých bank. Některé nebankovní společnosti nabízí také výhodné a zajímavé podmínky, ale velké množství klientů dává přednost bankovním půjčkám. Kdo jsou poskytovatelé bankovních půjček? Jak fungují bankovní půjčky? Jaké nejlepší bankovní půjčky se nachází na českém úvěrovém trhu? Proč je nejoblíbenější bankovní půjčka online?

Bankovní půjčky - nejlepší bankovní půjčka Bankovní půjčky - nejlepší bankovní půjčka

Nejlepší bankovní půjčka

Vybrat nejlepší bankovní půjčku je cílem každého žadatele o půjčku. O bankovní půjčku nemohou žádat lidé, kteří jsou v exekučním, insolvenčním řízení, kteří jsou vedeni v exekučním nebo insolvenčním rejstříku či lidé, kteří jsou vedeni v dalších registrech dlužníků. To je nutné říci hned na začátku. Bankovní půjčky jsou poskytovány bankovními institucemi a tyto instituce si detailně ověřují platební bonitu všech svých potencionálních klientů, chrání tím sebe, ale i klienty. Všechny bankovní instituce jsou kontrolovány Českou národní bankou.

V České republice existuje několik druhů bankovních půjček:

 • spotřebitelské úvěry,
 • hypoteční úvěry a americké hypotéky,
 • leasingové úvěry,
 • kontokorent,
 • konsolidace úvěrů,
 • refinancování úvěrů,
 • podnikatelské úvěry.

V České republice klienti nejčastěji vyhledávají spotřebitelské úvěry na cokoliv, tzv. bezúčelové úvěry. Spotřebitelské půjčky se dělí na účelové a bezúčelové. Účelové bankovní půjčky jsou hypoteční úvěry, leasingové úvěry nebo nákupy zboží na splátky. U klasických spotřebitelských úvěrů na cokoliv záleží pouze na klientovi, kolik a za co utratí z celkově vypůjčené částky. S ohledem na dobu splácení se dále rozlišují krátkodobé půjčky, střednědobé půjčky a dlouhodobé půjčky.

Výhody bankovních půjček

Obecně je možné říci, že bankovní půjčky jsou výhodnější než nebankovní půjčky, ale neplatí to tak vždycky. I některé nebankovní společnosti v současnosti nabízí velmi solidní podmínky, které mohou velmi často konkurovat i nabídkám bankovních společností. Další výhodou je většinou příznivější úroková sazba či roční procentní sazba nákladů (RPSN). Poslední podmínkou a zároveň i nutností při žádosti o bankovní půjčku je dobrá platební bonita, která chrání banku i klienta před komplikacemi v případě nesplácení úvěru.

Nevýhody bankovních půjček

Někteří žadatelé o bankovní půjčku by mohli říct, že je nevýhodou bankovních půjček přísnější schvalovací proces, ale jak již bylo řečeno výše, banka tím chrání sebe i potencionálního klienta. V případě, že by klient neměl dobrou platební bonitu, hrozilo by, že nebude moct bankovní půjčku řádně splácet, tím by se poté dostal do ještě větších finančních problémů a nakonec by se chytil do dluhové pasti, ze které by už nebylo cesty zpět. Pokud klient neprojde schvalovacím procesem bankovní společnosti, neměl by se hned pokoušet o získání půjčky u nebankovní společnosti. V tomto případě je doporučováno zjistit, proč klient půjčku u bankovní společnosti nezískal a teprve poté se může klient rozhodnout, zda zkusit požádat o půjčku jinde.

Bankovní půjčka online

Většina českých bank umožňuje vyřízení bankovní půjčky online., ale jsou banky, kde klienti mohou vyřídit půjčku pouze fyzicky v kamenné prodejně. Existují také případy, kdy do určité částky může klient zažádat o půjčku online, ale nad tuto částku už musí zažádat pouze osobně na pobočce banky. Mnoho klientů si v současné době nedokáže představit, že by svou půjčku nevyřídili online. Bankovní půjčka online by měla být v 21. století internetu a výpočetní techniky samozřejmostí. Klienti mají rádi své pohodlí a je pro ně nejjednodušší o půjčku žádat online z pohodlí svého domova, proto je bankovní půjčka online tím nejlepším řešením.

Jak na nejlepší bankovní půjčku - nejlepší bankovní půjčky

Bankovní půjčky srovnání

Klienti si často vybírají nejlepší bankovní půjčku na základně srovnání bankovních půjček. Bankovní půjčky srovnání s sebou přináší řadu výhod, které klientovi pomohou s výběrem nejlepší bankovní půjčky, například možnost porovnat všechny půjčky na jednom místě, dále klient vidí, jaká bude výše měsíční splátky a jak dlouho bude splácet, nakonec zde bývají k dispozici úvěrové kalkulačky, kde si mohou klienti podrobně navolit, kolik a za jakých podmínek si chtějí půjčit.

Nejlevnější bankovní půjčka neznamená zákonitě nejlepší bankovní půjčka. Klienti musí sledovat všechny faktory půjčky, nejen výši měsíční splátky. Klient musí sledovat úrokovou sazbu a roční procentní sazbu nákladů, dále je nutné sledovat, jaké hrozí pokuty v případě řádného nesplácení, a zda je možnost pojištění půjčky, předčasného splacení či navýšení půjčky. Všechny tyto faktory také rozhodují, zda je nebo není půjčka výhodná.

Nejlepší bankovní půjčky srovnání

Bankovní půjčka ihned je pro klienty, kteří si potřebují vypůjčit peníze, ideálním a jednoduchým řešením. Je ale nutné myslet na to, že půjčka zatíží rozpočet na další měsíce, často i roky a klient si musí být jistý, že dokáže půjčku pravidelně a včas splácet.

 1. Air Bank bankovní půjčka
 2. Česká spořitelna bankovní půjčka
 3. Minutová půjčka od Equa bank bankovní půjčka
 4. Hello bank! bankovní půjčka
 5. Moneta Money Bank bankovní půjčka
 6. mPůjčka plus bankovní půjčka
 7. Raiffeisenbank bankovní půjčka

1. Air Bank bankovní půjčka

Air Bank bankovní půjčka je mezi klienty v České republice velice oblíbená, protože si ji mohou bez omezení vyřídit online z pohodlí svých domovů. Jedná se o bankovní půjčku ihned na bankovní účet až ve výši 900 000 Kč. Klienti dále oceňují možnost předčasného splacení půjčky kdykoliv zdarma či možnost mimořádné splátky zdarma. Air Bank bankovní půjčka je rychlá bankovní půjčka ihned na bankovní účet, která může být vyřízena již do hodiny.

2. Česká spořitelna bankovní půjčka

Česká spořitelna bankovní půjčka je jednou z nejstarších a nejvyužívanějších bankovních půjček v České republice a pořád si drží své příznivce, kteří na ni nedají dopustit. I bankovní půjčku České spořitelny vyřídí klienti online z pohodlí svého domova. Maximální výše půjčky je až 800 000 Kč. I u České spořitelny se jedná o bankovní půjčku ihned na účet do 15 minut od vyřízení žádosti. U České spořitelny je také možné odstoupení od smlouvy do 30 dní.

3. Minutová půjčka od Equa bank bankovní půjčka

Minutová půjčka od Equa bank bankovní půjčka je bankovní půjčka ihned na účet, kterou může mít klient na svém účtu již do 15 minut od podání žádosti. I u Equa bank jsou mimořádné splátky či předčasné splacení zdarma. Minutová půjčka od Equa bank byla několik let po sobě zvolena nejlepší bankovní půjčkou na trhu.

4. Hello bank! bankovní půjčka

Hello bank! bankovní půjčka může být až do výše 1 000 000 Kč. I u Hello bank! je možné vyřízení půjčky online z pohodlí domova, což je pro mnoho klientů důvod, proč si zde půjčku sjednat. Klienti neplatí žádné poplatky za vyřízení půjčky, vedení půjčky či předčasné splacení půjčky.

5. Moneta Money Bank bankovní půjčka

Moneta Money Bank bankovní půjčku si mohou klienti vyřídit online z pohodlí domova, telefonicky nebo osobně na pobočce. Pokud si bude klient půjčku vyřizovat na pobočce nebo po telefonu, účtuje si MONETA poplatek ve výši 1 295 Kč, proto je doporučováno vyřízení online. Moneta Money Bank bankovní půjčka je v maximální výši až 800 000 Kč.

6. mPůjčka plus bankovní půjčka

mPůjčka plus bankovní půjčka je jedna z prvních na českém bankovním trhu, která se dala vyřídit plně pouze online. mBanka je online banka, která se snaží, aby klienti mohli vyřídit vše pouze online. Půjčka je v maximální výši 600 000 Kč. mBanka nabízí první půjčku do 40 000 Kč zdarma, kdy klient zaplatí pouze to, co si vypůjčil plus poplatek za vyřízení půjčky. Pokud si klient půjčí 40 000 Kč, celkem zaplatí pouze 40 800 Kč. Tato půjčka je velice oblíbená a pro klienty doopravdy výhodná.

7. Raiffeisenbank bankovní půjčka

Raiffeisenbank bankovní půjčka na cokoliv může být v maximální výši 700 000 Kč. Raiffeisenbank půjčka nepatří mezi nejrychlejší, protože od schválení půjčky garantuje peníze na bankovním účtě klienta do 24 hodin, ale klienti i tak oceňují možnost sjednání online. Sjednání i vedení bankovní půjčky Raiffeisenbank je zdarma a klient si může svou půjčku také pojistit.

Výše je vidět, jak moc jsou důležitá bankovní půjčky srovnání, protože české banky nabízí velice podobné podmínky a klienti musí důkladně zvážit, jaká půjčka je nejvýhodnější a nejlepší právě pro ně. Nejlevnější bankovní půjčka neznamená automaticky nejlepší bankovní půjčka. Nestačí pouze sledovat výši měsíční splátky, ale velmi důležitá je úroková sazba, možnost předčasného splacení nebo mimořádných splátek, pojištění a penále v případě řádného nesplácení úvěru.

článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Jak být úspěšný Investice a spoření