Co je to fond pracovní doby?

24. 08. 2017

Pátráte po tom, co je to vlastně fond pracovní doby? Zákoník práce takový pojem nezná. Co si pod tím tedy představit? Mrkněte do našeho článku a dozívte se víc.

Můj obrázek

Fond pracovní doby jakožto plán

Přestože pojem fond pracovní doby zákoník práce nezná, můžeme říct, že se jedná o jakýsi pracovní plán. Délka pracovní doby je obyčejně stanovena v týdnech, ale tohle je takový druhý "neformální" pracovní plán vašeho zaměstnavatele.

Fond pracovní doby je něco jako pracovní plán zaměstnavatele.

Musí se zaměstnavatel fondu pracovní doby držet?

Jak už bylo řečeno výše, zákoník práce nezná pojem fond pracovní doby. To znamená, že zaměstnavatel se jej nemůže držet. Zaměstnavatelé pouze musí dodržet domluvenou výplatu podle toho, kolik máte odpracovaných hodin. Dělá váš zaměstnavatel přesně to, co má? Můžete jej ohodnotit v hodnocení firem.

Plánovací kalendář a odpracované hodiny

S fondem pracovní doby souvisí také plánovací kalendář. Rok má celkem 250 pracovních dnů tedy 2000 pracovních hodin. Pokud se do toho započítají i placené svátky, je to celkem 260 pracovních dnů a tedy 2080 pracovních hodin. Můžete si tedy takový plánovací kalendář vést a uvidíte, kolik hodin máte odpracováno. Vždy ale pamatujte na to, že fond pracovní doby podle plánovacího kalendáře není v žádném případě rozhodující. Podle zákoníku práce je rozhodující pouze stanovená týdenní pracovní doba.

Rozhodující je pouze obecné ustanovení zákoníku práce.

Co najdeme v plánovacím kalendáři?

V plánovacím kalendáři se zobrazuje počet odpracovaných dnů a také hodin za:

  • pracovní týden
  • dekádu
  • měsíc
  • čtvrtletí
  • pololetí
  • rok

V plánovacím kalendáři si můžete přesně zaznamenávat, kdy jste byli v práci a poté se vám ukáže, kolik hodin máte za daný týden, měsíc nebo rok, odpracováno. Plánovací kalendář pro vás tedy může být dobrým pomocníkem pro kontrolu odpracovaných hodin.

Zpět na seznam