Vzory životopisů zdarma

16. 07. 2017

Chcete změnit práci a potřebujete trochu "vyšperkovat" životopis zdarma? Mrkněte se na vzory životopisů zdarma a přečtěte si tipy, na to, jak napsat kvalitní životopis.

Můj obrázek

Jak napsat správně životopis

Pokud chcete na potenciálního zaměstnavatele zapůsobit, je třeba, aby vás životopis vypadal prostě skvěle. Přestože totiž třeba máte dobré zkušenosti, je také důležité zvýraznit ty, které personalistu skutečně zaujmou, protože jsou relevantní. Pokud si nejste jisti, pomůže vám také kurz Jak napsat kvalitní životopis.

V životopise zvýrazňujte pouze relevantní praxe a zkušenosti.

Vzory životopisů zdarma

Životopis vzor by měl vypadat opravdu vzorově. Proto pokud vás vzory životopisů zdarma zajímají, určitě trochu prohledejte internet a zkuste najít nějaké vzory životopisů. Postahujte je a můžete se inspirovat. V našem rozhovoru ovšem personalistka radí, abyste si životopis nestahovali, ale abyste si jej raději napsali sami. Pokud si ale vůbec nevíte rady, tak se můžete inspirovat i našim životopisem.

Vzor životopisu ke stažení a inspiraci

Na co při psaní životopisu nezapomenout?

Jen relevantní zkušenosti - až budete psát životopis, tak pamatujte na to, že personalistu zajímají pouze zkušenosti, které souvisí s pozicí na kterou se hlásíte. Vynechte proto staré brigády a ty zkušenosti, které s danou pozicí vůbec nesouvisí.

Jednoduchost - možná byste nejraději barvitě popsali vaši praxi, zkuste se ale spíše držet hesla "v jednoduchosti je krása".

Jasná struktura - tento bod tak trochu souvisí s bodem předchozím. Nejen, že životopis by měl být jednoduchý, ale také by měla být na první pohled jasná jeho struktura. Oddělujte jednotlivé sekce a nebojte se zvýraznit některé minulé pozice.

Nejvíce 2 strany A4 - i když se vám zdá, že máte co sdělit, nepřehánějte to. Stačí jedna stránka zkušeností a druhá s přílohami.

Zpět na seznam
Témata:
CV