Nejlepší vánoční filmy a pohádky | VímVíc.cz

Nejlepší vánoční filmy a pohádky

18. 12. 2019

Sotva jsme oslavili první školní den a už abychom se pomalu připravovali na Vánoce. Obvykle tomu tak bývá. Skončí léto, přivítáme podzim a už se vše připravuje na nejkrásnější období v roce, na Vánoce.

Vánoce - vánoční filmy - vánoční strom - nejlepší vánoční filmy.

Vánoce 2019

Letos nám Štědrý den vychází na úterý (24.12.), 1. Svátek vánoční na středu (25.12.) a 2. Svátek vánoční na čtvrtek (26.12.). Celý prosinec 2019 se ale ponese v duchu vánočních tradic, zvyků, radosti, času s rodinou a přáteli, zdobení, dekorací, vánočního cukroví, stromečků, dárků a celkové vánoční atmosféry. Vánoční pohoda pro mnoho z nás začíná, až když už máme všechny vánosční dárky. Pokud stále sháníte, tak se podívejte na naše tipy na vánoční dárky

Jedním z nejzažitějších vánočních zvyků je i sledování vánočních filmů a pohádek. Tento zvyk patří k české povaze, milujeme sezení na gauči u vánoční pohádky, kdy pojídáme vánoční cukroví, periferně sledujeme náš vánoční strom, na nohách máme teplé ponožky a víme, že na druhý den nemusíme do práce.

V článku Vám představíme 20 nejkrásnějších vánočních filmů a pohádek, které byste rozhodně neměli v televizi promeškat. Pokud promeškáte, udělejte si horkou čokoládu, nasaďte vánoční ponožky se soby a pusťte si TOP vánoční filmy online.

Filmy jsme pro Vás seřadili abecedně.

1. Budiž světlo

Danny DeVito, Matthew Broderick, Kristin Davis a Kristin Chenoweth v trochu netypické americké komedii z roku 2006, kde sousedská soutěživost pořádně zkomplikuje Vánoce. Sousedé, Steve (Broderick) a Buddy (DeVito), soutěží, který z nich bude mít lépe vánočně ozdobený dům, ideálně aby byla světélka vidět až z Vesmíru. Zdravá soutěživost se ale velmi rychle změní v nepřátelskou rivalitu a to už s Vánoci nemá moc společného. Posviťme si na ně!

Hodnocení: 3/5

2. Čtvery Vánoce

Americký film z roku 2008, Čtvery Vánoce se velmi rychle zařadil mezi nejlepší vánoční filmy všech dob. Hlavní role v této komedii Ztvárnili Reese Witherspoon a Vince Vaugh. Brad a Kate jsou mladý, zamilovaný pár, který každý rok na Vánoce odlétá někam za teplem a chce se distancovat od všech, pro ně, šílených vánočních tradic, včetně vánočních návštěv rodiny. Jejich let je ale zrušen a oni si musí naplánovat náhradní program, ve kterém jim nezbude nic jiného, než navštívit i svou rodinu. Jak je tyto návštěvy poznamenají?

Hodnocení: 3/5

3. Deník Bridget Jonesové

  • Deník Bridget Jonesové (2001)
  • Bridget Jonesová: S rozumem v koncích (2004)
  • Dítě Bridget Jonesové (2016)

Bridget Jonesová nemůže v našem výčtu TOP vánočních filmů chybět. Nic nepřekoná okamžiky, kdy si Bridget mění vánoční svetry s Markem Darcym a kdy na konci 1. dílů Bridget běží, aby dohonila svou lásku. Doporučujeme všechny 3 díly. Filmová místa jednoho z nejlepších filmů mohou fanoušci navštívit v rámci poznání Londýna. Dům Bridget je na adrese Bedale Street 8. Filmové místo mostu, po kterém Bridget kráčí a přemýšlí o svém životě, je Tower Bridge. V hlavních rolích se představili Renée Zellweger (Bridget), Colin Firth (Mark Darcy) a Hugh Grant (Daniel Cleaver).

Hodnocení: 4/5

4. Gremlins

  • Gremlins 1 (1984)
  • Gremlins 2
  • (1990)

Našim dětem bychom určitě neměli odepřít tento kultovní vánoční film z roku 1984. Kolik dětí toužilo mít svého vlastního gremlina a hrály si, že právě oni jsou jeho vlastníky. Příběh začíná v momentě, kdy obchodník Randall shání nějaký speciální dárek pro svého syna Billyho. Zavítá do jednoho malého čínského obchůdku a tam objeví něco doopravdy speciálního, někoho doopravdy speciálního: Gizma, protože zázraky se dějí právě o Vánocích.

Hodnocení: 3/5

5. Grinch

Když už jsme u těch vánočních potvor, tak v našem seznamu nesmí chybět Grinch. Pokud budeme hledat posla Vánoc, možná by to mohl být roztomilý gremlin Gizmo, pokud budeme hledat skřeta Vánoc, bude jím Grinch. Grinch patří mezi americkou klasiku, i když je to poměrně současný film z roku 2000 na motivy stejnojmenné knihy pro děti. Grinch nenávidí Vánoce a udělá vše pro to, aby je všem ostatním pokazil.

V roce 2018 byl natočen remake původního Grinche. Autoři ponechali stejný děj a film si drží velmi vysoká hodnocení. Pokud byste si chtěli pustit něco současnějšího, můžete sáhnout po tomto zpracování.

Hodnocení: 3/5

6. Jack Frost

Michael Keaton v roli sněhuláka? O Vánocích není nic nemožné. Rodinné drama z roku 1998, Jack Frost, kdy jednu americkou rodinu o Vánocích zasáhne velké neštěstí. Jak se syn může vyrovnat se smrtí svého milovaného otce?

Hodnocení: 3/5

7. Křídla Vánoc

Křídla Vánoc je česká dramatická komedie z roku 2013. V hlavních rolích se zde představili Vica Kerekes, Richard Krajčo, David Novotný, Jaku Prachař, Vanda Hybnerová, aj. Tento film Vám doopravdy doporučujeme. Obyčejní - neobyčejní lidé, každodenní příběhy ze života, lidské osudy a Vánoce. Co všechno se může stát o Vánocích v Praze? (Vánoce v Praze)

Hodnocení: 5/5

8. Láska nebeská

Láska nebeská se stala kultovním vánočním filmem snad ve všech zemích, Love Actually v originále. Film je z roku 2003 a je doopravdy hvězdně obsazený (Colin Firth, Liam Neeson, Hugh Grant, Emma Thompson, Keira Knightley, Alan Rickman, aj.). Předvánoční Londýn, láska a poslední dny do Vánoc. Několik dějových linek, příběhů, které vyvrcholí na Štědrý den. Všechny příběhy jsou uchopeny tak dojemně, že od obrazovky neodtrhnete ani na malou chvíli Váš zrak.

Láska nebeská je bezesporu jednou z nejúspěšnějších vánočních komedií všech dob (nejúspěšnější vánoční komedie všech dob). Pokud jste ještě neviděli, musíte to letos napravit.

Hodnocení: 5/5

9. Nesmrtelná teta

Jiřina Bohdalová, jako nesmrtelná teta, je v této pohádce z roku 1993 naprosto nepřekonatelná. Pohádka na motivy hloupého Hozny, jak ke štěstí přispěl, patří mezi české kultovní pohádky. V pohádce stojí Rozum a Štěstí proti Zlobě a do cesty se jim přimotá jednodušší Matěj, který se díky jejich pletichám dostane až k princezně Pavlínce.

Píseň A pohádky je konec o závisti, kterou zpívají Lucie Bílá a Kamil Střihavka zná snad každý z nás.

Hodnocení: 4/5

10. Pelíšky

Ani česká klasika, Pelíšky nemůže v našich TOP vánočních filmech chybět. Film Jana Hřebejka z roku 1999 se nepochybně zapíše do dějin české filmografie.

Děj se odehrává v Praze v letech 1967 a 1968. Dvě sousedské rodiny a nastupující mladá generace, které ta starší až tak moc nerozumí. V této tragi-komedii se blýskla taková jména jako Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Simona Stašová, Emília Vašáryová, Bolek Polívka, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, aj.

Hodnocení: 5/5

Vánoce - vánoční atmosféra - vánoční filmy - vánoční čas.

11. Pretty Woman

Alespoň jeden film s Julií Roberts nesmí v našem výčtu chybět, my vybrali vánoční klasiku v podobě Pretty Woman, Jedná se o takové moderní zpracování pohádky o Popelce. Prostitutka Vivian (Julie Roberts) se jedné noci seznamuje s bohatým obchodníkem (Richard Gere), uzavřou spolu obchod a zamilují se.

Film je z roku 1990 a v České republice ho můžeme během vánočního času pravidelně zhlédnout.

Hodnocení: 5/5

12. Prázdniny

Prázdniny jsou filmem, který velmi osvěžil seznamy klasických vánočních filmů. Americký film z roku 2006 se prezentuje skvělými hlavními herci: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Low a Jack Black. Příběh začíná velmi zajímavou zápletkou, kdy se dvě ženy rozhodnou, jedna z Ameriky, jedna z Anglie, vyměnit si svá obydlí a během Vánoc si odpočinout od svých životů. Celá tato situace sebou přináší spoustu vtipných situací a možná i nějaká vánoční překvapení.

Hodnocení: 5/5

13. Sám doma

Seznam TOP vánočních filmů nemůže být bez rodiny McCallisterů, nemůže. My Vám doporučujeme jen první dva díly, Sám doma 1 a Sám doma 2. Ostatní díly už jsou jen slabým pokusem o navázání na tuto veleúspěšnou rodinnou komedii. První díl je již z roku 1991 a režie se zhostil Chris Columbus, který stojí i za prvními díly Harryho Pottera. Příběh Kevina můžete vidět na 1000x a stejně se zasmějete.

Hodnocení: 5/5

14. Santa má bráchu

Vince Vaugh se také objevil v několika vánočních filmech, tady jsme vybrali film Santa má bráchu z roku 2007. Jedná se doopravdy o komedii, u které se můžete krásně zrelaxovat a užívat si vánoční atmosféry. Věděli jste, že Santa Claus má také bráchu? Freda Clause. Fred je ale opakem svého kouzelného a hodného bráchy Santy a rozhodně v sobě nemá toho správného ducha Vánoc. Tyto Vánoce ale Fred bude pomáhat Santovi zachránit Vánoce a my se dozvíme, jak to všechno dopadne.

Hodnocení: 3/5

15. Tajemství staré bambitky

Tajemství staré bambitky je česká pohádka z roku 2011, kde hlavní roli prince ztvárnil Tomáš Klus. Pohádka je krásně zpracovaná, příběh loupežníka Bambitky je originální a doprovodné písničky Tomáše Kluse krásně navodí loupežnickou a pohádkovou atmosféru.

Tato pohádka je jedna z mála českých pohádek, která je vhodná i pro menší děti. Doporučujeme!

Hodnocení: 4/5

16. Trable o Vánocích

Trable o Vánocích jsou jednou z nejnovějších amerických vánočních komedií, z roku 2015. Hlavní role ztvárnili Diane Keaton a John Goodman. 4 generace rodiny Cooperových chystají pravidelný vánoční sraz, ale letos se jim bude kupit jedna pohroma za druhou. Dokáží zachránit Vánoce?

Hodnocení: 3/5

17. Tři oříšky pro Popelku

Libuška Šafránková a její Popelka patří mezi českou pohádkovou vánoční klasiku a jsme hodně zvědaví, zda jí někdy nějaká jiná pohádka překoná. Popelka se řadí vůbec mezi nejsledovanější pohádky v České republice. Každý rok zakončujeme Štědrý večer závěrečnou písní Karla Gotta Kdepak ty ptáčku ... a Libuška spolu s Pavlem Trávníčkem cválají ve sněhu na koních.

Tato pohádka je tu s námi již od roku 1973.

Hodnocení: 5/5

18. Vánoce naruby

Tim Allen patří také neodmyslitelně k vánočním filmům a tato americká komedie z roku 2004 toto tvrzení dokazuje. Rodiče Blair už nechtějí zůstat sami na Vánoce a rozhodnou se odjet na dovolenou a tím se vyhnout celému vánočnímu shonu. Den před odjezdem jim ale dcera zavolá, že na Štědrý den nakonec přijede a to i se svým snoubencem. Jak nachystat Vánoce za 1 den a nezbláznit se?

Hodnocení: 3/5

19. Vánoční koleda

Příběh Vydřigroše a Vánoční koledu známe snad všichni, knižně nebo zfilmovanou. Filmová, animovaná pohádka z roku 2009 je opravdickým filmovým klenotem a pokud jste ji ještě neviděli, rozhodně ji o letošní Vánoce zhlédněte, nebudete litovat. Když Vydřigroše navštíví duchové Vánoc minulých, současných a budoucích, dojde mu, jak špatným a na peníze nenasytným člověkem se stal. Napraví v animované pohádce Vánoční koleda své chyby?

Hodnocení: 5/5

20. Život je krásný

Jako poslední jsme pro Vás vybrali italský film z roku 1997 Život je krásný, který nás naučí, jak i v tom špatném najít něco dobrého. Italský číšník Guido, učitelka Dora a jejich obrovská láska, ze které se narodí syn Giosué. Guido a jeho syn jsou během 2. světové války odvedeni do koncentračního tábora, protože mají židovský původ. Jak syna ochránit před hrůzami koncentračního tábora?

Hodnocení: 4/5

Ne nadarmo se říká, že Vánoce jsou svátky klidu. Vezměte si náš seznam TOP vánočních filmů a pohádek, uvelebte se na Vašich gaučích a nechte se unášet vánočními příběhy.
článek je uzamčen
Zadejte svůj e-mail pro otevření článku.
nebo

Témata:

Cestování a dovolená